Esileht Kodunurk Toidupoest ostetud potililled

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Toidupoest ostetud potililled

Postitas:
Kägu

Ostan vahest näiteks Maksimarketist vms , näiteks joulukaktus või krüsanteem, on juhtunud et nupus õied kuivavad ära ja ei lähegi lahti. Hoian valges kohas, kastan mõõdukalt, väetan vajadusel, aga ikka ei õitse. Mida teen valesti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostad valest kohast. Nende toidupoe lilledega on see häda, et nende hoiu ja trantspordi tingimused on valed. Tihtipeale on nende asukoht kaupluses tõmbetuulises kohas, need kas ala või ülekastetud jne. Kuluta pigem rohkem raha ning osta kuskilt lillepoest korralik taim mida on oskuslikult transporditud ja hooldatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen mitu korda sattunud potirooside otsa, mil on lihtalt õitsvad varred potti topitud ja pole ühtegi juurt all… Ja siis imestanud, et miks ära kuivavad ja üldse kasvama ei lähe.

Aga seda on juhtunud ka ca 40€ lillepoe taimega – st sellega ma esimest kord avastasingi, et miks lehed ja varred järjest surevad kui lihtalt üks hetk seda kuivanud vart näppisin ja see lihtsalt välja tuli… seejärel vaatasin veel elusad osad ka üle ja null juurt. Tegin pildid ja küsisin raha tagasi – sain. Peale seda olengi osanud ka muudel taimedel seda vaadata kontrollida – et taim on ikka potis “kinni” või lihtsalt mingi vars mulda topitud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jõulukaktus on üldse väga kapriisne taim. Aga krüsanteeme ja potiroose olen toidupoest ostnud küll ja on kasvama läinud, kuigi tegemist on nendega omajagu. Need toidupoe odavad potiroosikesed on palju nõrgemad kui puukoolist/aiandist ostetud korralikud roosiistikud, aga mõned elavad mul õues mitu aastat, kuni mõni külmem ja samal ajal lumevaesem periood nad ära võtab (kunagi ei lähe kõik välja). Krüsanteemide puhul pole suurt vahet, kust on ostetud. Mõnikord lihtsalt ei vea ja õienupud kuivavad ära. Taim ise tavaliselt elab edasi ja kui hästi läheb, jõuab veel enne talve uuesti õitsema minna, aga siis tagasihoidlikumalt.

Toas ma pikaajaliselt krüsanteeme ja potiroose kasvatada ei saa. Ma ei viitsi neile sobivaid tingimusi luua, talvel on mul liialt pime ja soe toas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jõulukaktus ei talu külma ega asendimuutust. kas koju viies ikka pakkisid korralikult sisse?

asendimuutusega ei saagi midagi teha. kui nupud küljes, siis need ka maha kukuvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

jõulukaktus ei talu külma ega asendimuutust. kas koju viies ikka pakkisid korralikult sisse?

asendimuutusega ei saagi midagi teha. kui nupud küljes, siis need ka maha kukuvad.

Ja, paar õit läks lahti ja on ühes kohas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Toidupoest ostetud potililled