Esileht Pereelu ja suhted toiduraha

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: toiduraha

Postitas:

seni on olnud süsteem selline, et mina ostan linnast suuremad ostud, mida kohalikust kauplusest ei saa ja mees on õhtuti toonud igapäevased toiduasjad. pole kunagi arvestnud, poalju raha konkreetselt kummalgi läheb ja veelvähem kuus/nädalas.
nüüd sai VH läbi ja oleks vaja teha mingi mõistlik süsteem. mees on pikad päevad tööl ja tihtipeale ei jõuagi koju enne, kui pood kinni, seega teda poodi saata ei saa. pealegi ei satu ta linna. kohalikus poes vaid leib, sai, piim, konservid.
mõtlesin, et teeks süsteemi, kus mees annab kokkulepitud summa nädalas ja mina siis majandan nädalaks ajaks sellega toidud. aga mis oleks mõistlik summa nädalas? olgu öeldud, et laristada ei tahaks. samas allpool vaesuse piiri koonerdama ka ei pea. kas nt 30 EURiga tuleb nädalas välja? – ega vist? ma pole kunagi toiduainete hindasi vaadatnud ja arvestanud. alati on sekka ka majapidamis tarbeid ja mähkmeid jne. sööjad oleksid 1a7k laps (toidud peavad talle sobilikud olema ja vahel võin teha ka eraldi talle) ja mees. ehk siis väikelaps ja 1 täiskasvanu.
toitumisest niipalju, et võileiva materjali me põhimõtteliselt koju ei osta. mees sööb kodus 1x päevas (õhtul) ja laps siis kõik toidukorrad. lisaks pirukate ja kookide valmistamise kommet pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 21:53; 28.04 22:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hakkasin sügisest pidama tabelit, et saada ülevaade palju raha kulub toidule. Käisime 1-2 korda linnas, millal siis ostsime terve nädala toidu ja igal päeval kuluvad asjad ostsime külapoest juurde. Kui sügisel sai 35 euriga hakkama (seal juures ka majapidamisasjad), siis enam sellise summaga välja ei tule. Hinnad niivõrd palju tõusnud. Ja me ikka jälgime hindasid, et kus miski soodsam on. Meil peres hetkel kaks täiskasvanut ja kohe ka laps tulemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma olen nende tabelite pidamise peale mõelnud aga kuidagi pole teoks saanud.
loll on see ka, kui maal elad, et lõputult ei saa korraga asju valmis osta. muudkui vahi tähtaegasi jne. asjad ju ei säili nädala lõpuni. sügavkülma mulle panna ei meeldi. kuidagi pole enam sama mekk, kui kohe tehtud asjal. ja iga linnaskäik on ju omakorda kütuselulu.
eks siis peab alguses mngi summaga katsetama ja pärast saab seda korrigeerida. lihtsalt mõtlesin, et mehel on ka siis oma raha asju parem planeerida, kui teab enam vähem summat, mida vaja mulle eraldad.
kahjuks sedasi ei saa, et käiksime koos poes ja tema maksas, sest ta pikad peävad tööl ka nädalavahetus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 21:53; 28.04 22:42;
To report this post you need to login first.

Ma pidin/pean 3n läbi ajama, et nädalas 50eurot. No jube. Sööjateks mina, kes ma söön jube palju, kuna toidan last rinnaga, 5a ja mees. Võileiva materjali kulub, kuna mees sööb hommikul võileibu. 5a(kui lasteaeda ei lähe) ja mina putru. Õnneks ei olnud vaja mähkmeid, pesupulbrit, ¨ampoone, hambapastat, vitamiine, ravimeid jms osta. (kui keegi oleks haigeks jäänud, oleks ravimite raha nö teiselt arvelt tulnud)
1 nädal veel ees. Kõige raskem on loobuda nendest asjadest, millega harjunud (Nt lehtsalat- saab ka ilma ju hakkama, ei pea olema vorsti ja sinki korraga kapis). Aga väga keeruline on. Kogu aeg mõtle, et mida osta ja mida mitte. Müts maha nende inimest ees, kes saavad väikeste summadega poes käidud.

Ja ma ei küpseta iga päev(korra nädalas teen kooki. marjad sügavkülast, lihtsad koostisosad), ei söö midagi erilist (kartul+kaste, kanasupp, makaronid hakklihaga jne). Poes iga päev ei käi. Ostan korraga 2-3 päevaks söögi.

Laps tahab ka poest aegajalt maiustusi, puuvilju, hommikuhelbeid jms, ei saa keelduda.
Jumal tänatud, et see vaid ajutine olukord ja järgmisel kuul läheb jälle kergemaks.
Ma vist ei oska lihtsalt õigesti majandada 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled maksnud kaardiga, siis võta pangast väljavõte. Sealt on näha, palju on kulunud. Nagu ütled, oled ostnud, mida vaja, siis vähemalt koondsumma saad kätte.
Kui oled sularaha eest maksnud , siis ju sa tead, mis poeskäimine maksab.
Tehke üks proovikuu. Korjake kõik toidutsekid kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me tegime kuskil 2a tagasi süsteemi. Kui ma veel vh sain panime mõlemad kuu algul 150euri eraldi arvele, kokku siis 300euri ehk 10euri päev. Nüüd kui vh läbi annab mees 240-300euri kuu algul mulle ja ma siis majandan sama süsteeemi järgi edasi, väiksema päevaarvega lihtsalt. Tegelikult kui väga tahta saab ka 200euri kuus hakkama, ehk umbes 50euri nädalas.

Meie peres samad sööjad mis teil. Olenevalt siis mehe töövahetusest sööb ta vahel 5x päevas ja vahel 1x päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina hakkasin ka tabelit pidama 2 kuud tagasi. Olen lapseootel ja tööl ei käi, seega on majapidamine rahaliselt mehe õlul, aga minu plaanida on nädala menüü. Annab 100 eur nädalas toiduks, aga sellega veab hädiselt välja. Samas värsketest jogurtist, juurikatest ja puuviljadest loobuda ka ei saa ju. Palja makaroni ja kastme söömine keeraks lihtsalt tervise tuksi.
Kõige kallimad olid siiani mehele kaasa pandavad võileivad lõunaks, sest keeduvorsti ta ei söö – ikka sink ,Cheddar juust,tuunikala- või grillkana-majoneesisegu. Nüüd olen suutnud sekka suruda ka karbikese eelmisest õhtust järgi jäänud toitu.
Meid on veel kaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie 30 eur nädalas küll välja ei vea, kasside toidu peale läheb juba ca 20 eur nädalas. meil on kaks last, kaks täiskasvanut ja kaks kassi ja läheb umbes ca 150 eur nädalas, seal sees on ka majapidamistarbed. puu ja juurvilja ostan mina turult, ülejäänud asjad poest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 08:35; 29.04 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meie 30 eur nädalas küll välja ei vea, kasside toidu peale läheb juba ca 20 eur nädalas. meil on kaks last, kaks täiskasvanut ja kaks kassi ja läheb umbes ca 150 eur nädalas, seal sees on ka majapidamistarbed. puu ja juurvilja ostan mina turult, ülejäänud asjad poest.[/tsitaat]

vabanda,aga mis delikatesse su kassid siis söövad ? Mina ostan kassile (meil 1 kass) 1 kg krõbuskeid ja 4-5 konservi ja sellega saab kuuaega hakkama. Harva ,kui kulub rohkem. Konservi saab korra päevas. Krõbuskid ja puhas vesi alati saadaval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

vabanda,aga mis delikatesse su kassid siis söövad ? Mina ostan kassile (meil 1 kass) 1 kg krõbuskeid ja 4-5 konservi ja sellega saab kuuaega hakkama. Harva ,kui kulub rohkem. Konservi saab korra päevas. Krõbuskid ja puhas vesi alati saadaval. [/tsitaat]

söövad loomaliha 300 gr päevas ja see maksab ca 3 eur pakk. meil on suurt tõugu kassid ja peavad iga päev liha saama, et kaltsiumivajadus kätte saada. kui liha ei jaksaks osta, siis tuleb spetsvitamiine anda, et luud terved püsiksid. nad kaaluvad ca 13 kg ja söövad koerte koguseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 08:35; 29.04 13:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil on selline süsteem, et kõik sissetulekud ühele arvele ja kõik väljaminekud ka sealt. Toimib väga hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]meil on selline süsteem, et kõik sissetulekud ühele arvele ja kõik väljaminekud ka sealt. Toimib väga hästi.[/tsitaat]

Mul sarnane m6te – kas mees oma arveldusarvet sinuga jagada ei saa v6i ei taha? Et oleks nagu yhisarve kust siis sina oma kaardiga poes maksad? Eelarve void ka teha, ja mehele esitada aga kui on vaja teha perele erakorralisi väljaminekuid, voi midagi juhtub, siis piltlikult öeldes läheb mees pangaautomaadi juurde sinule jälle raha väjla v6tma?

Loodetavasti leiate valutu lahenduse, peale hyvitise l6ppu vaja ehk alguses nagunii harjuda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära vingu! Kui raha pole jalga segada, siis tulebki vaeva näha ja vahel sygavkylma liha syya ning tabeleid teha ja juba varem valmistuda ainult-mehe-palk perioodiks. Anna andeks, aga tundud saamatu olevat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

vabanda,aga mis delikatesse su kassid siis söövad ? Mina ostan kassile (meil 1 kass) 1 kg krõbuskeid ja 4-5 konservi ja sellega saab kuuaega hakkama. Harva ,kui kulub rohkem. Konservi saab korra päevas. Krõbuskid ja puhas vesi alati saadaval. [/tsitaat]

Minu kaastunne sinu kassile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oli peres 2 täiskasvanud ja 1 väikelaps, siis kulus toidule 200-250 eurot kuus.
Kui oli 3 täiskasvanud ja 1 väikelaps, siis 300-350 eurot kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul toob mees kord kuus tapamajast suurema tüki liha koju, raiub tükkideks, osa teeb hakklihaks. Hakklihast teen mina omakorda frikadellid sügavkülma. Meie 1,5-aastase lemmiksöök on frikadellisupp.
Samuti toob maksatüki, mille keedab pasteediks. Vähemalt lihasöökide koha pealt on see kokkuhoid missugune. Lisaks veel, et liha saab puhtal kujul kätte, ilma igasugu säilitusaine süstideta. Hakkliha tuleb puhast lihast ja isetehtud pasteet maitseb imehea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil on 15¤ päev toidule ja majapidamisele. 4 inimest.[/tsitaat]

täpselt sama siin

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ka meid on 4 ja toidule 15.-/päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 taiskasvanut ja 4 last, paevas kulub 30 E. Ei koonerda, sest sissetulek voimaldab seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kas sinu postituses on viga? Kirjutad, et sööb üks laps ja üks täiskasvanu – mees. Kas sa ise ei söögi?
Meil on kaks täiskasvanut ja kaks last, kes on tegelikult juba kaks sportlikku teismelist, kes söövad vahel isast rohkem. Meie käime poes u 80 euro eest nädalas, seega umbes 240 eurot kuus. Tõenäoliselt siiski veidi rohkem. Käime kaks korda nädalas koos poes, sest kui ostame kolm kotitäit toitu, siis seda üksi lindilt kotti laduda ja autosse vedada on päris raske. Arve on tavaliselt 40 ¤ ringis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Pereelu ja suhted toiduraha

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.