Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis Toidusõltuvus

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Toidusõltuvus

Postitas:

olen 30 aastat vana ja alates 15. eluaastast on minu kaal kõikinud ca 10-15 kilo võrra üles ja siis alla, üles ja siis alla. ega ta ise kõigugi, pean edukalt dieeti (ei nälgi, toitun tervislikult, tarbin kõiki vajalikke toidurühmi sihilikult) ja kui olen oma kehaga rahul, söön end pakusks tagasi. õgin saiakesi, pizzat, krõpse küpsiseid jne. kuni kõht valutab. ma ei suuda vastu panna. ma tean, et see on mulle halb, aga ei suuda, olen nagu nõiutud. õgin kuni olen jälle juurde võtnud, tuleb justkui mõistus tagasi ja ma alustan järjekordset edukat dieeti…
ma tean, et selline kõikimine on tervisele laastav kuid ma ei suuda toidust loobuda. Ma mõtlen toidust kogu aeg- see on õhtul mu viimane ja hommikul esimene mõte.
kas keegi on sellisest olukorrast välja tulnud ja oskab nõu anda kuidas toitumishäirega toime tulla? Ma suudan justkui küll, kuid ainult kuni olen eesmärgi saavutanud 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

krt, KAUA aega vötab, et aru hakatakse saama – kaaluga seotud teemad käivad Tervise rubriiki! nagu mingid arusaamispuudega debiiikud siin PK ja järjepanu ikka neid mitte siia sobivaid teemasid treimas… masendav

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama probleem! Kaal ei kõigu küll nii palju, piirdun 5 kg tavaliselt, kuid mul käivad need hood nädalatega. Nädal aega õgin, siis teine nädal nälgin. Täitsa jube kohe…ei oska samuti sellest välja tulla. Tegelikult on asi selles, et mingi sisemine tung ajab sind sööma..mingi stressor a-la üksindus, mure, madal enesehinnang vms. ja seni kuni sa pole sellest jagu saanud, ei lõpe ka õgimishood. Aga jah..see on juba omaette teema. Mis minu puhul veidi aitab, on vaesus…kui ikka pole raha osta soksi ja krõpse, siis on pool jama olemata.
Parimat!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Ilu ja tervis Toidusõltuvus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.