Esileht Ilu ja tervis Toidutalumatuse testid – jama või mitte?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Toidutalumatuse testid – jama või mitte?

Postitas:

Saadaval on erinevaid toidutalumatuse teste, kuid netist uurides leidub vastuolulist infot, et toidutalumatust polegi tegelikult võimalik testidega adekvaatselt määrata, ning kogu toidutalumatuse testide valdkond on kõigest üks suur äri.

Siit ka minu küsimus – kas olete mõnd toidutalumatuse testi teinud ka ja kas testitulemustele vastavalt ebasobivad toiduained menüüst välja jättes paranes ka enesetunne ja tervis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saadaval on erinevaid toidutalumatuse teste, kuid netist uurides leidub vastuolulist infot, et toidutalumatust polegi tegelikult võimalik testidega adekvaatselt määrata, ning kogu toidutalumatuse testide valdkond on kõigest üks suur äri.

Siit ka minu küsimus – kas olete mõnd toidutalumatuse testi teinud ka ja kas testitulemustele vastavalt ebasobivad toiduained menüüst välja jättes paranes ka enesetunne ja tervis?

Testi teinud ei ole, aga paari asja talumatuse avastasin ise. Jätsin need oma menüüst välja ja rohkem sarnaseid nähte pole esinenud ja tervis paranes. Umbes poole aasta tagant proovin ühte neist ja siiani on vastikud kaasnähud plaksti tagasi. Seega jälle blokis menüüst. Mõnest on väga kahju, sest nad maitsevad mulle hirmsasti ja väga tahaks, aga mis sa teed.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laktoositalumatuse testi olen teinud. Ostan enamasti laktoosivaba piima. Piima panen vaid kohvile ja vahel kastme sisse. Samas muud laktoosivaba ei osta, tarbin laktoosi ka.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidutalumatust peaks siiski diagnoosima arst. Igasugused testid, eriti “varjatud toidutalumatuse” testid on 99% jama. Mõnikord võib juhuslikult ka täppi minna diagnoos.
Talumatustel on tuhat eri põhjust, mõnikord ei olegi võimalik välja selgitada, mis talumatust põhjustab, seega mingeid imelihtsalt kõikvõimalikke talumatusi tuvastavaid teste ei saagi olla.

NB! Talumatus ei ole allergia

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem aitab toidupäeviku pidamine koos enesetunde jälgimisega. Seda soovitas mulle arst.
Muidugi huvitav oleks teada, kas testiga tulevad samad asjad välja või mitte…
Nt mul tekitab kohutavalt gaase ja kõhulahtisust pirn. Ägedus sõltub kogusest. Ükski muu puu- ega köögivili midagi sellist ei tee. Isegi suurem kogus peeti ei tee mul kõhtu lahti 😀 Pirnid maitsevad ja aeg-ajalt ikka söön neid, katsun muidugi ühega piirduda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem aitab toidupäeviku pidamine koos enesetunde jälgimisega. Seda soovitas mulle arst.

Muidugi huvitav oleks teada, kas testiga tulevad samad asjad välja või mitte…

Nt mul tekitab kohutavalt gaase ja kõhulahtisust pirn. Ägedus sõltub kogusest. Ükski muu puu- ega köögivili midagi sellist ei tee. Isegi suurem kogus peeti ei tee mul kõhtu lahti ???? Pirnid maitsevad ja aeg-ajalt ikka söön neid, katsun muidugi ühega piirduda.

Mul on fruktoosi seedehäire ja pirn on kõige hullem asi, mida süüa. Peajagu üle nii ploomidest kui õuntest, rääkimata erinevatest marjadest. Võib-olla on sul sama teema, aga mahedamal kujul?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Ilu ja tervis Toidutalumatuse testid – jama või mitte?