Esileht Kodunurk Toiduvalmistamine ilma pliidita

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: Toiduvalmistamine ilma pliidita

Postitas:

Vaja nädal aega ilma pliidita hakkama saada. Olemas on mikrolaineahi ja veekeetja.

Paluks ideid mida nende abil süüa teha.

Jah, valmistoidud on olemas, aga meil siin väikelinnas valik väike.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 13:51; 28.11 17:42;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Vaja nädal aega ilma pliidita hakkama saada. Olemas on mikrolaineahi ja veekeetja.

Paluks ideid mida nende abil süüa teha.

Jah, valmistoidud on olemas, aga meil siin väikelinnas valik väike.

Mine osta ühe auguga lauapliit. Need maksavad ca 20. On see siis elektriga või gaasiga.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 14:02; 28.11 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus purgisuppe-toite saab mikrokas teha. Boršid, hernesupid, mulgipuder, praekapsas, guljašš, makaronid hakklihaga jne, Valik on päris lai ja neid ilmselt on ka väiksemates külapoodides. Kui lapsed siis nt mamma pannkoogid (nii soolased kui magusad) on vist paljudes ka väiksemates poodides olemas.

Oleneb mitmele süüa teete, kas endale või ka nt lastele. Kui ise endale siis ma teeksin suures hulgas erinevaid toorsalateid, vähemalt üheks toidukorraks nt lõunaks. Ja hommikuti ehk võileibu.

Putru saab ma mikrokas teha, kiirkaerahelvestest nt, ei pea olema need topsiomad, kuhu vett peale valatakse.

Kui rahaliselt ja muidu võimalik siis ühe auguga pliidirauad maksavad ca 25-30€ (kui ööbite nt kuskil hostelis vmt, siis neis jah ei tohi pliidirauaga ruumis süüa teha kui pole mõeldud)

 

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 14:03; 28.11 14:12; 28.11 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

igiammune ühikanipp.
õhtul tangud toidutermosesse, või, sool ja keev vesi peale.
hommikuks on puder valmis.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisanditest saab ilma pliidita teha nt kuskussi ja riisinuudleid. Veekeetjaga tehtud kuum vesi peale, mikros kuumutatud külm. köögiviljad juurde.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

igiammune ühikanipp.

õhtul tangud toidutermosesse, või, sool ja keev vesi peale.

hommikuks on puder valmis.

Sellega tuli meelde, et tegin isegi üleöö putru, aga ei olnud isegi keevat vett vmt vaja. Valasin neljaviljahelvestele lihtsalt piima, segasin juurde maitse järgi nt lusikatäiega maapähklivõid ja lisasin kaneeli või natuke kakaod/nutellat ja külmkappi. Hommikuks oli selline puder, mis maitses pooleldi nagu magustoit, oli hea ka tööle lõunaks kaasa võtta – seda võib ka mikrokas hommikul sooajks lasta. Lastele ilmselt läheks peale kui on.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 14:03; 28.11 14:12; 28.11 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul külmkapp ka on, siis on ju mikrokaga lihtne. saad osta mingeid sügavkülmutatud asju, mida saab mikros kuumutada.

Mikrokaga on hea lihtne teha ka kuumasid juustusaiasid, ikka purgisupile vahelduseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin pool aastat ilma pliidi ja külmkapita.

Saab küll. Oli olemas miniahi. Tegin kõike külmutatud pitsast, muna ja krevettideni. Suppi ka vahel.

Natukene jama oli see, et praadida ei saanud üldse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIkrolaineahjus saab muuhulgas ka tassikooke teha. Kui inglise keelt oskad, siis otsi googlest õpetusi.
esimene, mis otsinguga tuli

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

enamikku keedetud ja hautatud toitudest annab mikros teha.

isegi kartuleid annab keeta: kooritud kartulid klaasnõusse, ca cm vett põhja, kaas peale ja 15min tavalisel võimsusel.

mina teen ka ahjuliha mikros, tuleb parem ja kiiremini kui suures praeahjus

mis aga 1-auguliste lauapliitide hinda puutub, siis Depos hakkasid nende hinnad juba ühekohalistest numbritest.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis aga 1-auguliste lauapliitide hinda puutub, siis Depos hakkasid nende hinnad juba ühekohalistest numbritest.

See on liiga kallis kulutus.
Lugesid ju, et perekoolikas on valmis pigem kuid ilma mingi pliidita olema, kui sellise raha raiskaks.
Lihtsalt mingi praekartuli ja kotleti nimel, ei iialgi!

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.11 17:08; 28.11 19:28; 29.11 09:11; 29.11 15:19; 29.11 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 14:02; 28.11 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine osta ühe auguga lauapliit. Need maksavad ca 20. On see siis elektriga või gaasiga.

Kusjuures ma ise selle peale ei tulnudki. Aitäh kõigile, kes seda soovitasid. Rumal küsimus ka, et kas seda võib kasutada ainult mingil kindlal pinnal või võibki lihtsalt lauale panna, ilma, et kuumus lauda ära ei rikuks?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.11 13:51; 28.11 17:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine osta ühe auguga lauapliit. Need maksavad ca 20. On see siis elektriga või gaasiga.

Kusjuures ma ise selle peale ei tulnudki. Aitäh kõigile, kes seda soovitasid. Rumal küsimus ka, et kas seda võib kasutada ainult mingil kindlal pinnal või võibki lihtsalt lauale panna, ilma, et kuumus lauda ära ei rikuks?

võib panna otse lauale.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine osta ühe auguga lauapliit. Need maksavad ca 20. On see siis elektriga või gaasiga.

Kusjuures ma ise selle peale ei tulnudki. Aitäh kõigile, kes seda soovitasid. Rumal küsimus ka, et kas seda võib kasutada ainult mingil kindlal pinnal või võibki lihtsalt lauale panna, ilma, et kuumus lauda ära ei rikuks?

Neil on üldjuhul mõne cm kõrgused jalad all.  Mina temaga plastikust kattega pinnal süüa ei teeks igaks juhuks, kuigi nad ei tohiks altpoolt kuumaks minna.  Ma arvan, et suurem oht on võimalikud pritsmed, mis laiali lennates rohkem kahju teevad kui pliidi kuumus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miltaar- ja matka kuivtoidud, vala kuum vesi peale ja söö. https://www.tacticalfoodpack.com/et/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need ühe auguga pliidid on ootamatult äkilised isegi kui kõige kuumemat ei pane.Vooluvõtja paneb ka nagu ketassaag. Mina pidin remondi ajaks ostma ja kulus paar päeva aega enne kui harjusin temp.valima.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane mingi plate alla, ma kortsutasin vakstu küll laual ära. Võibolla mingile spets tööpinnale ei teegi midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need ühe auguga pliidid on ootamatult äkilised isegi kui kõige kuumemat ei pane.Vooluvõtja paneb ka nagu ketassaag. Mina pidin remondi ajaks ostma ja kulus paar päeva aega enne kui harjusin temp.valima.

Ma jälle kolides kasutasin seda induktsiooni asemel, kuni veel pliiti polnud ja mõtlesin, et enne lähen halliks kui vesi potis keema jõuab minna, seda kõige suurema võimsuse peal. Kuid kindlasti oleneb ka hinnast kui võimas ja kui äikiline on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.11 14:03; 28.11 14:12; 28.11 18:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma kortsutasin vakstu küll laual ära.

Põnevad ja popid “vintage” lauakatted on siinsetel kägudel kasutusel….

Tegelt mul maal vanaemal oli ka veel üsna hiljuti (max. 20a tagasi) selline asi täitsa kasutuses. Pisut kulunud ja paari noalõikega.

0
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.11 17:08; 28.11 19:28; 29.11 09:11; 29.11 15:19; 29.11 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka köögilaua peal vakstu. Vanamoodne? Mis siis, ega see mind halvemaks inimeseks ei tee. Erinevalt bitšimisest ja teistele halvasti ütlemisest, mis teeb.

+10
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mikrolaineahjus saab valmistada väga palju toite! Tõesti vaid guugeldamise vaev, retsepte tuleb murdu. Mitte keegi ei jää nälga. Vähe sellest, saab ka tervislikult toituda, sest igasugu rasvas praadimine ja pruunistamine jääb ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma teeks võileivatordi. Seda vitsutaks paar päeva.
Mikrolaineahjuga olen kartuleid ja bataati küpsetanud.

Kui maal olete siis kas õues ei saaks toitu teha? Väike lõke hakkama ja tee mida hing ihkab.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike lõke hakkama ja tee mida hing ihkab.

Tänapäeval on selle jaoks grillid.
Grillimisel pole ju suurt vahet, kas väljas on 2 või 20 kraadi. Ja süsi peaks talvel odav olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.11 17:08; 28.11 19:28; 29.11 09:11; 29.11 15:19; 29.11 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ongi ühene induktsiooni pliit sisseehitatud pliidi asemel. Mul on 3 tk ja võtan esile kui vaja on. Väga rahul olen ja sisseehitatud pliiti hetkel ei soovi.

Viimases majas häiris, et sisseehitatud pliit ja valamu kuivatusrest nii palju tööpindala ära võtavad. Teemasse ei puutu, aga meeldib ka ilma vidinateta köögi pindala.

Kõige parema liigutatava induktsioonipliidi saab ikeast ca 40 euriga. Depos algasid need induktsioonipliidi hinnad 20 eurist.

Kui liigutatava pliidi osta, siis soovitaks ikka induktsiooni. Gaas ei ole igal pool saadav, ühendamine ikka jama ja need elektri omad siiski ikka nii hästi ja kiiresti ei kuumuta. Usun et üks eksisteeriv pann/pott kindlasti induktsiooniga sobib. Pliidialune kuumus ei ole induktsiooniga ka probleem, sest kuumutab ainult potti/panni. Mingit vakstut ta kindlasti ära ei kuumuta.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 10:24; 29.11 15:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ongi ühene induktsiooni pliit sisseehitatud pliidi asemel. Mul on 3 tk ja võtan esile kui vaja on. Väga rahul olen ja sisseehitatud pliiti hetkel ei soovi. Viimases majas häiris, et sisseehitatud pliit ja valamu kuivatusrest nii palju tööpindala ära võtavad. Teemasse ei puutu, aga meeldib ka ilma vidinateta köögi pindala.

Issver!

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 13:00; 29.11 15:26; 29.11 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Levinuim ühikatoit NELAJPÄEVAL (reedel sai süüa vanematekodus): teeme täna sooja süüa, keedame teed! Pühapäeval jõudsid ühikasse, ema oli kaasa pannud mõned toiduasjad, st et esmaspäeval võis vabalt lipsu taha normaalsest kogusest rohkem õlut valada. Kolmapäeval oli kõht juba tühi ja tuli vaadata, mida ühisköögis keedetakse. 😛

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ongi ühene induktsiooni pliit sisseehitatud pliidi asemel. Mul on 3 tk ja võtan esile kui vaja on.

Perekoolikatetest veidrike seltskond aina täieneb.

– kes kasutab köögitasapinnal vakstut.
– kes soovitab lõkkel süüa teha
– kes vihkab pliite ja selle asemel ainult ajutistega majandabki, kapis on igaks juhuks 3tk üksteise otsas. J
Ja kui kõik 3 on kasutuses, siis kasutab nende jaoks kindlasti seda veneaegset musta vargapesa. Mis ainult pisut kärssab, kui kõik kolm korraga taga on.
– mida veel huvitavat tuleb?

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.11 17:08; 28.11 19:28; 29.11 09:11; 29.11 15:19; 29.11 17:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

– kes vihkab pliite ja selle asemel ainult ajutistega majandabki, kapis on igaks juhuks 3tk üksteise otsas. J

Panid tähele, et lisaks vihkab ta oma köögis ka kraanikaussi. See pidi köögist ruumi ära võtma. Kujutan ette, kui mugav see võib olla, kui otsid oma kolm induktsioonpliidi plaati kapist välja ja hakkad perele süüa tegema. Pärast pakid jälle kokku tagasi ja paned kappi.

vargapesa

Selle kohta me saime just ühest teisest teemast teada, et see on “tepsel”.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.11 13:00; 29.11 15:26; 29.11 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga soovitage siis ise inimesele kindlasti 4 plaadiga Electrolux pliit nädal võõrsil olles sisse ehitada, et väikelinna köögis süüa teha. Ühe söögiga kindlasti alla kolme pliidi ka sugugi hakkama ei saa!

Mitte mingit kasulikku infot viimastel vakstuvihkajatelt siin ei ole saanud. Veider pigem ise aga peeglisse on raske vaadata.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.11 10:24; 29.11 15:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Kodunurk Toiduvalmistamine ilma pliidita