Esileht Tööelu, raha ja seadused. Toimetulekutoetusest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Toimetulekutoetusest

Postitas:
Kägu

Kas on lootust saada toimetulekutoetust kui neljaliikmelise pere sissetulek on 1600€ ja kui kodulaen ja kommunaalid kokku on ca 750€? Autoliisingut jmt vist ei võeta arvesse?

0
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mul oleks ka vaja toetust. Kaks autoliisingut ja majalaen, see ei ole kerge maksta.

+19
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saada oma KOV-i taotlus. Kui kvalifitseerud siis saad.

Miks peaks üks 4-liikmeline perekond üldse mingit toetust taotlema? Jalad tagumiku alt välja ja tööle. Loobuge nii kallist autost ja ostke liisinguta odavam.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saada oma KOV-i taotlus. Kui kvalifitseerud siis saad.

Miks peaks üks 4-liikmeline perekond üldse mingit toetust taotlema? Jalad tagumiku alt välja ja tööle. Loobuge nii kallist autost ja ostke liisinguta odavam.

Nelja liikmeline perekond ei ole riigi silmis perekond. Ise pead hakkama saama, vôi tee titt juurde. Teine asi kohe. Praegu üüri korter ehk on odavam.

+4
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Laen arvesse ei lähe. Sissetulek – 200-160-240-240 – soojus, elekter, prügi, vesi = saab/ ei saa

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laen arvesse ei lähe. Sissetulek – 200-160-240-240 – soojus, elekter, prügi, vesi = saab/ ei saa

Just lugesin, et eelmise aasta mingist ajast võrdub laen üüriga.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

100%  ei plaani taotleda, vaid juhul kui asi läheb hapuks. Laps saab lasteaeda poole aasta pärast( kui hästi läheb) ja siis saan tööle minna. Neile, kes hakkavad rääkima, et miks eelnevalt kogunud ei ole, siis minu palga juures see võimatu ning mehe tagavarad ei ole lõputud ning pigem ei soovikski neid kasutada kui võimalik.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laen arvesse ei lähe. Sissetulek – 200-160-240-240 – soojus, elekter, prügi, vesi = saab/ ei saa

juba jupp aega läheb, teatud ulatuses

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Infoks:
https://www.sm.ee/toimetulekutoetus#eluasemelaenu-tagasi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

toimetulekutoetuse maksmisel ei arvestata vaid väikeseid sissetulekuid, vaid ei tohi olla ka mittemingeid sääste. st pangakontod peavad tühjad olema. osad KOVid soovitavad maja või korteriomanikel lisaks kinnisvara maha müüa ja üürikorterisse kolida.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neile, kes hakkavad rääkima, et miks eelnevalt kogunud ei ole, siis minu palga juures see võimatu ning mehe tagavarad ei ole lõputud ning pigem ei soovikski neid kasutada kui võimalik.

Ei saa nüüd hästi aru? Mehel on tagavara raha, aga te ei soovi seda kasutada ja tahate hoopis toimetulekutoetust?

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ning mehe tagavarad ei ole lõputud ning pigem ei soovikski neid kasutada kui võimalik.

kuna mehel on mingid tagavarad, siis te toimetulekutoetusele ei kvalifitseeru. sääste EI tohi olla. esmakordsel toimetulekutoetuse taotlemisel võidakse nõuda kõikide pereliikmete pangakontode väljavõtteid, kui on mingeidki sääste (isegi, kui sissetulek täiesti null), toimetulekutoetust ei saa.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neile, kes hakkavad rääkima, et miks eelnevalt kogunud ei ole, siis minu palga juures see võimatu ning mehe tagavarad ei ole lõputud ning pigem ei soovikski neid kasutada kui võimalik.

Mina arvan ka, et hea mõte. Las mees kogub ilusti raha ja riik maksab kommunaale. Eks enda raha lähe ju endalgi tarvis.

+18
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väljendsin valesti. Ei tahaks kasutada, aga kui juhtub, et need saavad otsa, siis toimetulekutoetus.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

100% ei plaani taotleda, vaid juhul kui asi läheb hapuks. Laps saab lasteaeda poole aasta pärast( kui hästi läheb) ja siis saan tööle minna. Neile, kes hakkavad rääkima, et miks eelnevalt kogunud ei ole, siis minu palga juures see võimatu ning mehe tagavarad ei ole lõputud ning pigem ei soovikski neid kasutada kui võimalik.

Aga ikka kaks vaest talupoega vihuvad lapsi… milleks, kellele, te ei saa ju isegi inimväärselt elatud!

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kas on lootust saada toimetulekutoetust kui neljaliikmelise pere sissetulek on 1600€ ja kui kodulaen ja kommunaalid kokku on ca 750€? Autoliisingut jmt vist ei võeta arvesse?

    Sotsiaalabi osakond ei arvesta et oled ennast lõhki laenanud.. Tavaliselt saadakse toetust siis kui elad üüri korteris. Enda lõhki laenatud laene ei maksa keegi kinni.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sellise väikse sissetulek juures pole julgenud 2 last saadagi. No millega ka sa neid kasvatada ja koolitada kavatsed kui juba praegu näpud põhjas +laenumaksed tõusevad veel. Sinu sisutuleku juures ei saa sotsialist mingit abi laenu nad ei arvesta

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa päris hästi loogikast aru. Ma olen alati arvanud, et pole nii rikas, et üürida kodu. Seetõttu ostain ja maksan laenumakset. Üürimine on peaaegu alati ikkagi kulukam, sest sisaldab ka lisaks omaniku laenumaksele väikest puhvrit/kasumit + komminaalid. Ükski omanik ei soovi korterit kahjumiga üürida. Lisaks – kui üürnik mingil põhjusel ootamatult lepingu lõpetab, pead leidma uue korteri (kolimiskulud, maakleritasud vm lisakulid). Seni kuni on võimalik osta või on olemas oma kinnisvara, mille hind (enamikes Eesti regioonides) ajas tõuseb, on soovitus raha puudusel kinnisvara maha müüa ja üürikorteris elada, veidike imelik.

Parandage, kui ma eksin.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa päris hästi loogikast aru. Ma olen alati arvanud, et pole nii rikas, et üürida kodu. Seetõttu ostain ja maksan laenumakset. Üürimine on peaaegu alati ikkagi kulukam, sest sisaldab ka lisaks omaniku laenumaksele väikest puhvrit/kasumit + komminaalid. Ükski omanik ei soovi korterit kahjumiga üürida. Lisaks – kui üürnik mingil põhjusel ootamatult lepingu lõpetab, pead leidma uue korteri (kolimiskulud, maakleritasud vm lisakulid). Seni kuni on võimalik osta või on olemas oma kinnisvara, mille hind (enamikes Eesti regioonides) ajas tõuseb, on soovitus raha puudusel kinnisvara maha müüa ja üürikorteris elada, veidike imelik.

Parandage, kui ma eksin.

mille eest sa ostad, kui oled kusagilt maapiirkonna mitmelapselisest perest pärit ja peale gümnaasiumi lähed kuhugi edasi õppima? vanematelt saad heal juhul veidi söögiraha, elamispinna saad ühikas ja selleks, et veidigi elada, pead kooli kõrvalt tööle minema. või kui kolid linna ja lähed kohe tööle, saad üüri makstud ja kartuliraha jääb ka ehk üle. kuidas sa sellises olukorras sissemaksu kogud? pank ei anna samuti nii lihtsalt laenu, vanemad käendajaks ei sobi oma väikse palga tõttu, vanemate kinnisvara väärtus on mõni tuhat eurot jne.

miks te leiba nõuate, sööge torti!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

toimetulekutoetuse maksmisel ei arvestata vaid väikeseid sissetulekuid, vaid ei tohi olla ka mittemingeid sääste. st pangakontod peavad tühjad olema. osad KOVid soovitavad maja või korteriomanikel lisaks kinnisvara maha müüa ja üürikorterisse kolida.

ongi nii või mingi rumal nali?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kuna mehel on mingid tagavarad, siis te toimetulekutoetusele ei kvalifitseeru. sääste EI tohi olla. esmakordsel

Aga kui mul on mõnituhat eur aktsiatesse investeeritud, aga portfell hetkel miinuses ja sellepärast aktsiaid ära müüa ei taha. Siis ka ei kvalifitseeru?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus toimetulekutoetuse kohta. Pole elus seda enne pidanud vajama.

Meie perel tuleb järgmine kuu üliraske kuu ja kõiki arveid maksta ei jõua, ka söögiraha ei oleks 🙁 säästud ammu läinud, silmus kaelal tõmbab aina koomale. Kui ma uuel kuul tahan seda taotleda, kas arvestatakse veebruari sissetulekuid ja makstakse samal kuul. Või eelmise kuu sissetulekuid ja siis makstakse/ ei maksta? Selle kuu arved said hädaga makstud ja karm  2.5 nädala menüü paigas. Kui see kuu veel tuleks deklaratsiooni raha( umbes 450€) siis veaks uue kuu palgapäevani söögiga välja. Aga probleem tuleb uue kuu arvete ja söögiga, kas veebruari arvete  jaoks saan siis alles märtsis taotleda toimetulekutoetust?  Märtsi keskpaigast peaks olukord normaliseeruma( loodame) .

Arved – 800 laen, 320 elekter, vesi 50, laste koolituskulud 250, lisaks siis telefoniarved, kindlustused jne :/  aga uue kuu sissetulek tuleb meil kokku 1600€ 🙁

 

Kui tahad parastada, eks siis parasta, aga kui oskad mulle vastata, olen tänulik.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Märtsi keskpaigast peaks olukord normaliseeruma( loodame) .

Mina sellises olukorras jätsin arved lihtsalt maksmata. St maksin mingid pakilisemad asjad ära nagu kodulaen, elekter. Aga võlgu jäin interneti ja KÜ arve, nipetnäpet. Maksin nii, et niipalju kui sain, maksin ära ja jätsin toiduraha ikka alles.

Kui rahaline kitsikus kestaks teadmata pikka aega, siis nii ei saaks. Aga kui teil on ainult üks kuu kitsas, siis ei juhtu midagi hullu, kui mõne arve maksmine veidi nihkub. Internetiga mina oma teenusepakkuja juures olen saanud kuu aega venitada. Sama ka KÜ puhul, ühe kuu peale ei pista veel keegi kisama kui järgmine kuu jälle maksad. Mingi paar senti viivist arvestatakse.

Kui teil on vaid üks kuu rahalised raskused, makske samamoodi kõige olulisemad asjad ära. Millega kannatab, selle puhul küsige ajapikendust, suhelge. Mul on ka näiteks osade arvete tähtaeg alles kuu lõpus nii et mõne arve puhul see viivitus ei tekigi kuu aega, vaid maksan lihtsalt nädal aega hiljem.

Eestlased on hästi korralikud arvete tasujad, neil on kohe maailmalõpp kui midagi natuke üle aja läheb. Mujal maailmas on rohkem seda manjaana-suhtumist. Muidugi, mulle endale meeldib ka kui arved on makstud ja kuskil mingit võlga ei ole, aga kui on ajutine makseraskus, siis selle asemel, et mingist silmusest rääkida võiks ka vaadata, kas millegagi annab veidi venitada, et lihtsalt hiljem maksta. Teine variant on mõne sugulase käest raha laenata, kui on kedagi, kellelt saab. See variant on mu meelest halvem kui see, et maksad oma interneti nädal aega hiljem. Igasuguste kindlustusmaksetega niimoodi venitada muidugi ei tasu, muidu kindlustus katkeb. Elektrit esimesel kuul kohe keegi välja ei lülita, üle kahe kuu ei tasu arvet koguda, aga üks kuu on ok. Kindlasti oleneb ka varasemast maksekäitumisest. Maksehäirete registrisse on oht sattuda siis kui arve on maksetähtajast üle läinud 45 päeva. (sinna ma ei ole kunagi sattunud oma venitamistaktikatega).

Vaadake oma lepingud üle, mis hetkest mingid väljallülitamised ja trahvid rakenduvad.

Mingite mugavusteenuste puhul ma olen ka mõneks kuuks tellimuse peatanud, kui on raske aeg (ma olin töötu vahepeal, sellest need kogemused). Siis panin ajalehetellimused, voogplatvormid jms kõik kinni. Kui jälle normaalset palka saama hakkasin, siis taastasin tellimused.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui mul on mõnituhat eur aktsiatesse investeeritud, aga portfell hetkel miinuses ja sellepärast aktsiaid ära müüa ei taha. Siis ka ei kvalifitseeru?

😀 😀 😀

Loomulikult. Oma viga, et müüa ei taha. Miks sa ei taha? Vahet ju pole. Miinust saab edasi kanda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miinust saab edasi kanda.

??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus toimetulekutoetuse kohta. Pole elus seda enne pidanud vajama. Meie perel tuleb järgmine kuu üliraske kuu ja kõiki arveid maksta ei jõua, ka söögiraha ei oleks ???? säästud ammu läinud, silmus kaelal tõmbab aina koomale. Kui ma uuel kuul tahan seda taotleda, kas arvestatakse veebruari sissetulekuid ja makstakse samal kuul. Või eelmise kuu sissetulekuid ja siis makstakse/ ei maksta? Selle kuu arved said hädaga makstud ja karm  2.5 nädala menüü paigas. Kui see kuu veel tuleks deklaratsiooni raha( umbes 450€) siis veaks uue kuu palgapäevani söögiga välja. Aga probleem tuleb uue kuu arvete ja söögiga, kas veebruari arvete  jaoks saan siis alles märtsis taotleda toimetulekutoetust?  Märtsi keskpaigast peaks olukord normaliseeruma( loodame) . Arved – 800 laen, 320 elekter, vesi 50, laste koolituskulud 250, lisaks siis telefoniarved, kindlustused jne :/  aga uue kuu sissetulek tuleb meil kokku 1600€ ????   Kui tahad parastada, eks siis parasta, aga kui oskad mulle vastata, olen tänulik.

Sul peab olema ära kasutatud panga maksepuhkus ja sõlmitud elu-või laenumaksete kindlustus.

  • dokument, mis tõendab, et maksepuhkuse võimalus on ära kasutatud või on inimesel panga tõend või selgitus, miks ei ole maksepuhkuse andmist peetud võimalikuks. Seega, riik asub isikule või perele appi laenu tagasimakse kohustust ajutiselt toetama alles siis, kui on ära kasutatud teised võimalikud meetmed.
  • dokument, mis tõendab, kas isik on makseraskuste ennetamiseks sõlminud vabatahtliku kindlustuse (nt elu või laenumaksete kindlustamine) ning kas see katab täies ulatuses eluaseme soetamiseks võetud laenu tagasimakse. Juhul kui kindlustus on olemas, kuid see ei kata tegelikku laenu tagasimakset, on võimalik katmata laenumakse osa võtta arvesse toimetulekutoetuse arvestamisel.
  • https://www.sm.ee/toimetulekutoetus#eluasemelaenu-tagasi
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas auto peab ka ära müüma, et oleks toetuse saamiseks puhas nagu püksinööp ja enam tööle minna ei saagi (maakohas)?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

??

Järgnevatesse perioodidesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsimus toimetulekutoetuse kohta. Pole elus seda enne pidanud vajama. Meie perel tuleb järgmine kuu üliraske kuu ja kõiki arveid maksta ei jõua, ka söögiraha ei oleks ???? säästud ammu läinud, silmus kaelal tõmbab aina koomale. Kui ma uuel kuul tahan seda taotleda, kas arvestatakse veebruari sissetulekuid ja makstakse samal kuul. Või eelmise kuu sissetulekuid ja siis makstakse/ ei maksta? Selle kuu arved said hädaga makstud ja karm 2.5 nädala menüü paigas. Kui see kuu veel tuleks deklaratsiooni raha( umbes 450€) siis veaks uue kuu palgapäevani söögiga välja. Aga probleem tuleb uue kuu arvete ja söögiga, kas veebruari arvete jaoks saan siis alles märtsis taotleda toimetulekutoetust? Märtsi keskpaigast peaks olukord normaliseeruma( loodame) . Arved – 800 laen, 320 elekter, vesi 50, laste koolituskulud 250, lisaks siis telefoniarved, kindlustused jne :/ aga uue kuu sissetulek tuleb meil kokku 1600€ ???? Kui tahad parastada, eks siis parasta, aga kui oskad mulle vastata, olen tänulik.

Sul peab olema ära kasutatud panga maksepuhkus ja sõlmitud elu-või laenumaksete kindlustus.

  • dokument, mis tõendab, et maksepuhkuse võimalus on ära kasutatud või on inimesel panga tõend või selgitus, miks ei ole maksepuhkuse andmist peetud võimalikuks. Seega, riik asub isikule või perele appi laenu tagasimakse kohustust ajutiselt toetama alles siis, kui on ära kasutatud teised võimalikud meetmed.
  • dokument, mis tõendab, kas isik on makseraskuste ennetamiseks sõlminud vabatahtliku kindlustuse (nt elu või laenumaksete kindlustamine) ning kas see katab täies ulatuses eluaseme soetamiseks võetud laenu tagasimakse. Juhul kui kindlustus on olemas, kuid see ei kata tegelikku laenu tagasimakset, on võimalik katmata laenumakse osa võtta arvesse toimetulekutoetuse arvestamisel.
  • https://www.sm.ee/toimetulekutoetus#eluasemelaenu-tagasi

Laenukindlustust meil ei ole, sest see pank kus võtsime laenu, ei pakkunud seda. Elukindlustused on, aga selleks nagu peaks enne ära surema, et seda saada ???? et kataks laenu täielikult  peaks me mõlemad ära surema. Samas maksepuhkust uurisime, meil nii värske laen, intresse peame ikka maksma, seega kodulaen väheneks 1/4 ainult ????

Selline nokk kinni ja saba lahti.

Elektrit ja kodulaenu maksmata ei saa jätta, kohe tulevad kurjad kirjad. Jah, laste koolituskuludega saab ühe kuu mängida, aga jällegi kui alles märtsi keskpaigas viiiiist normaliseerub, on see paras riskibisness.

Aga ega mul muud üle ei jää, julgus kokku võtta ja lähen aga kohale uuel kuul Kov ja loodan parimat, või oskavad midagi muud mulle pakkuda.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on nii irooniline, et inimesed võtavad omale ülejõu laene ja siis peaksid ülejäänud maksumaksjad neid selle tasumisel aitama, sest muidu on lapsed näljas ja paljad. Nagu trend juba, et võta omale kõikvõimalikke kohustusi, larista vett ja elektrit ja siis tee hale nägu, et kuidas me nüüd söönuks saame. Ülejõu elamine on uus inimõigus.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Toimetulekutoetusest