Esileht Tööelu, raha ja seadused. Toimetulekutoetusest

Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )

Teema: Toimetulekutoetusest

Postitas:
Kägu

Ma ei saa päris hästi loogikast aru. Ma olen alati arvanud, et pole nii rikas, et üürida kodu. Seetõttu ostain ja maksan laenumakset. Üürimine on peaaegu alati ikkagi kulukam, sest sisaldab ka lisaks omaniku laenumaksele väikest puhvrit/kasumit + komminaalid. Ükski omanik ei soovi korterit kahjumiga üürida. Lisaks – kui üürnik mingil põhjusel ootamatult lepingu lõpetab, pead leidma uue korteri (kolimiskulud, maakleritasud vm lisakulid). Seni kuni on võimalik osta või on olemas oma kinnisvara, mille hind (enamikes Eesti regioonides) ajas tõuseb, on soovitus raha puudusel kinnisvara maha müüa ja üürikorteris elada, veidike imelik.

Parandage, kui ma eksin.

mille eest sa ostad, kui oled kusagilt maapiirkonna mitmelapselisest perest pärit ja peale gümnaasiumi lähed kuhugi edasi õppima? vanematelt saad heal juhul veidi söögiraha, elamispinna saad ühikas ja selleks, et veidigi elada, pead kooli kõrvalt tööle minema. või kui kolid linna ja lähed kohe tööle, saad üüri makstud ja kartuliraha jääb ka ehk üle. kuidas sa sellises olukorras sissemaksu kogud? pank ei anna samuti nii lihtsalt laenu, vanemad käendajaks ei sobi oma väikse palga tõttu, vanemate kinnisvara väärtus on mõni tuhat eurot jne.

miks te leiba nõuate, sööge torti!

Sellisel juhul jah on täiesti arusaadav, et sissemakse raha ei ole ja ei osta. Küsimus on eelkõige selle kohta, et kui juba on kinnisvara olemas laenuga, kuidas üldse mõni KOV tuleb selle peale, et soovitada kinnisvara müüa ja uus eluase üürida

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellisel juhul jah on täiesti arusaadav, et sissemakse raha ei ole ja ei osta. Küsimus on eelkõige selle kohta, et kui juba on kinnisvara olemas laenuga, kuidas üldse mõni KOV tuleb selle peale, et soovitada kinnisvara müüa ja uus eluase üürida

No sa ei tea, kas on päriselt seda soovitatud või mõni kägu jälle luuletab. Võib-olla on soovitatud ülejõu käiv elamine taskukohasema vastu vahetada. Siingi ühel laenumakse 800 eurot ja nüüd suures hädas. Kõik tahaksid uhket elamist heas rajoonis, aga enamik ikka arvestab enne, mis summa maksmisega ta toime tuleb ka siis, kui on halvemad ajad. Mõni loodab ainult toimetulekutoetuse peale.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ülejõu elamine on uus inimõigus.

Vaatasin sama, et nii suur laen, lapsed ka mingis erakoolis või kallis huviringis, autoliising, väga suured kommunaalid. Ja peab saama toimetulekutoetust. Minu arust on siin ainuke variant oma tuttavatelt laenu võtta, kui kõik krediitkaardivõimalused on ammendatud.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

100% ei plaani taotleda, vaid juhul kui asi läheb hapuks. Laps saab lasteaeda poole aasta pärast( kui hästi läheb) ja siis saan tööle minna. Neile, kes hakkavad rääkima, et miks eelnevalt kogunud ei ole, siis minu palga juures see võimatu ning mehe tagavarad ei ole lõputud ning pigem ei soovikski neid kasutada kui võimalik.

Ja miks te siis vaesusesse kaks last tegite?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neile, kes hakkavad rääkima, et miks eelnevalt kogunud ei ole, siis minu palga juures see võimatu ning mehe tagavarad ei ole lõputud ning pigem ei soovikski neid kasutada kui võimalik.

Ei saa nüüd hästi aru? Mehel on tagavara raha, aga te ei soovi seda kasutada ja tahate hoopis toimetulekutoetust?

Aga see on ju tüüpiline finantsiliselt mittemõtlev kägu. Pigem ostetakse midagi järelmaksuga, aga sääste, misvongi kogutud “kui mõni kodumasin üles ütleb”, ei puudutata, sest ei raatsita. Seda, et järelmaks kokkuvõttes ksllim tuleb, muidugi keegi tähele ei pane.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 31 kuni 35 (kokku 35 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Toimetulekutoetusest