Esileht Tööelu, raha ja seadused. Toitjakaotuspension, kui vanem lapsega koos ei elanud?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Toitjakaotuspension, kui vanem lapsega koos ei elanud?

Postitas:

Lapse isa, kes meiega kunagi ei elanud, kuid on sünnitunnistusele isana märgitud (põlvnemise tuvastamise kohtuotsuse põhjal) suri. Kas on võimalik lapsele toitjakaotuspensioni taodelda? Ja kui, siis kuidas? Surmatunnistusele meil ligipääsu pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:20; 07.02 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea olema lapsega koos elanud, alaealisel lapsel ja puudega täiskasvanud lapsel on õigus toitjakaotuspensionile, teiste puhul (lahkunu abikaasa ja vanemad) tuleb tõendada, et lahkunu on neid ülal pidanud. Surma fakti saavad ametnikud riigiportaalist vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustasin öelda, et isa oli pensionär. Kas see mängib rolli?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:20; 07.02 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lahkunud isa oma last ei toetanud, siis ei saa midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine jagab valeinfot.
Alaealine seaduslik laps SAAB toitjakaotuspensioni(tal on sellele õigus) hoolimata sellest, millised suhted neil isa eluajal olid.

Tehke taotlus, ametnik ise tuvastab surma fakti(kontrollib).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 15:30; 07.02 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmine jagab valeinfot.
Alaealine seaduslik laps SAAB toitjakaotuspensioni(tal on sellele õigus) hoolimata sellest, millised suhted neil isa eluajal olid.

Tehke taotlus, ametnik ise tuvastab surma fakti(kontrollib).

Kus see loogika on, kui isa polnud laste ülal pidaja? Jutt käib ju toitjakaotuspensionist. Sellisel juhul tuleks seda nimetust küll muuta, sest see on ikka väga vale, mingi nõuka aegne termin ilmselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 17:17; 08.02 17:17; 09.02 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus on loogika? Loogika on selles, et vanemal on oma laste ülalpidamiskohustus ja kui vanem sureb, võtab selle alaealise lapse puhul kanda riik, sest surnu seda teha ei saa aga alaealine seda vajab.

Isegi kui isa ei saanud v ei tahtnud v kuritahtlikult hoidis oma kohustustest kõrvale (st oli s.tt isa) siis riik võtab ikkagi kohustuse üle.
Või kui juhtus nii, et isa ei saanud oma kohustust täita (tuttava peres sai isa surma kui laps oli vaid nädalane…võite ju väita, et isa ei pidanud üleval, mis toitja kaotusest siin jutt).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 15:30; 07.02 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse isa, kes meiega kunagi ei elanud, kuid on sünnitunnistusele isana märgitud (põlvnemise tuvastamise kohtuotsuse põhjal) suri. Kas on võimalik lapsele toitjakaotuspensioni taodelda? Ja kui, siis kuidas? Surmatunnistusele meil ligipääsu pole.

sots kindlustusametis taotled
https://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/pension/pension-liigid-ja-soodustused#Toitjakaotuspension

võtad kaasa isaduse tuvastamise kohtuotsuse, surmatunnistuse saab ska rahvastikuregistrist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lahkunud isa oma last ei toetanud, siis ei saa midagi.

Lollus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lahkunud isa oma last ei toetanud, siis ei saa midagi.

Naljatilk. Isegi kui see nii oleks, kuidas tõestada, et ei toetanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 20:56; 08.02 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis küsimus, et kas laps saab isa surma korral toitjakaotuspensioni vaatamata ema jõukusele ja sissetulekule, nt olukorras, kus ema on miljonär.
Kas see on ka loogiline, et riik jagab maksumaksja raha suvaliselt, mitte vastavalt vajadusele?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 17:17; 08.02 17:17; 09.02 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis küsimus, et kas laps saab isa surma korral toitjakaotuspensioni vaatamata ema jõukusele ja sissetulekule, nt olukorras, kus ema on miljonär.
Kas see on ka loogiline, et riik jagab maksumaksja raha suvaliselt, mitte vastavalt vajadusele?

Loogiline ju. Elatist oleks isa ka miljonärile maksma pidanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 20:56; 08.02 18:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeva toitjakaotuspension ei ole selline nagu vanasti, kus oli üks kindel summa, mida kõigile lastele maksti. See sõltub nagu pensiongi makstus sotsmaksust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele – kui isal oli vaid üks alaealine laps, siis on see summa siiski üsna asjalik. Kui aga viis, siis nutune. Arvestatud pension jagatakse ülalpeetavate arvuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 22:53; 03.03 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks siis ka et kuidas seda pensionit siis arvestatakse kui ütleme isa on töötanud 12 aastat, ning keskmine palk on ütleme 1000 eurot (bruto). Mees ise surma hetkeks 30 aastat vana ja ülalpeetavaid on 3. Mina olen aru saanud et sellisel juhul on ikka igale lapsele u 200 eurot toitjakaotuspensionit või olen valesti aru saanud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tekkis küsimus, et kas laps saab isa surma korral toitjakaotuspensioni vaatamata ema jõukusele ja sissetulekule, nt olukorras, kus ema on miljonär.
Kas see on ka loogiline, et riik jagab maksumaksja raha suvaliselt, mitte vastavalt vajadusele?

Loogiline ju. Elatist oleks isa ka miljonärile maksma pidanud.

See et seaduste järgi praegu nii tegema peab, ei tähenda, et see ka loogiline on. Mõtle ise – nt on tegemist vaese perega, kus nii mees kui naine teenisid miinimumpalga lähedast palka, neil on 2 last ja mees sureb ühtäkki ära. 2 last hakkavad saama riigilt toitjakaotuspensioni väga väikses summas, mis on oluliselt väiksem kui mehe poolt enne teenitud palk – pere satub automaatselt süvavaesusesse. Ja teine pere, kus mõlemad vanemad on jõukad, teenivad lisaks kumbki mitmekordset keskmist palka, neil on 1 laps, mees sureb ootamatult ja laps hakkab saama päris korralikku toitjakaotuspensioni – nende elustandard jääb samaks, aga võimalik, et isegi läheb paremaks, sest üks tarbija, kellele varem raha kulus, on peres vähem. Riik jagab mõlemale perele ühest ja samast nn solidaarsuskatlast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 17:17; 08.02 17:17; 09.02 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõikidele miljonäridele, kellel on alaealised lapsed makstakse lapsetoetust jm riiklike toetusi (nt. täiendav maksuvabatulu jne.).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik miljonärid maksavad makse üsna kobedalt. Kui mitte oma tulu pealt, siis poes igalt ostult käibemaks. Kui kassas maksti 60 eurot siis sellest 10 eurot oli käibemaks ja sisuliselt riigi raha. Ärge miljonäride pärast küll muretsege. Neid pole liiga palju:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uuri ka päranduse kohta. Lapsel on õigus saada osa pärandist olenemata sellest, kas isa elas lapsega koos või mitte. Selle jaoks on vajalik, et lapse sünnitunnistusel on antud mees isana märgitud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapse isa sureb ja on aastaid saanud vaid töövõimetuspensionit, millest on kohtutäitur saanud veidi kinni pidada elatisrahaks siis kas riigi poolt saab toitjakaotuspensionit? Tööl ta käinud pole (ametlikult).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lahkunud isa oma last ei toetanud, siis ei saa midagi.

täiesti kohutav, et sellistes teemades annavad nôu inimesed, kellel pole asjast halli aimugi.

nojah, tegelikult, selle kommentaari puhul saab ilmselt ka kôige suurem vôhik aru, et see väide on rumalus kuubis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lahkunud isa oma last ei toetanud, siis ei saa midagi.

Loogiline oleks. Kui siiamaani saadi hakkama, siis kuidas korraga enam ei saa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapse isa sureb ja on aastaid saanud vaid töövõimetuspensionit, millest on kohtutäitur saanud veidi kinni pidada elatisrahaks siis kas riigi poolt saab toitjakaotuspensionit? Tööl ta käinud pole (ametlikult).

Minu lapse isa ei käinud tööl, laps saab nüüd toitjakaotuspensionit 87 eurot kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks siis ka et kuidas seda pensionit siis arvestatakse kui ütleme isa on töötanud 12 aastat, ning keskmine palk on ütleme 1000 eurot (bruto). Mees ise surma hetkeks 30 aastat vana ja ülalpeetavaid on 3. Mina olen aru saanud et sellisel juhul on ikka igale lapsele u 200 eurot toitjakaotuspensionit või olen valesti aru saanud?

http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=1108&langId=et&intPageId=4506

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 18:12; 04.03 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks siis ka et kuidas seda pensionit siis arvestatakse kui ütleme isa on töötanud 12 aastat, ning keskmine palk on ütleme 1000 eurot (bruto). Mees ise surma hetkeks 30 aastat vana ja ülalpeetavaid on 3. Mina olen aru saanud et sellisel juhul on ikka igale lapsele u 200 eurot toitjakaotuspensionit või olen valesti aru saanud?

Minu meelest võiks sel juhul jagatavat summat võrrelda keskmise pensioniga, mis on no äkki 450.- Kolmelapselises peres saaks iga laps 150.-. Kui on kaks last, siis saab sellest va keskmisest pensionist 70% ehk siis 315. See jagatakse kahele lapsele, kumbki saaks 157,50.
600.- kokku kindlasti ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.02 22:53; 03.03 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks siis ka et kuidas seda pensionit siis arvestatakse kui ütleme isa on töötanud 12 aastat, ning keskmine palk on ütleme 1000 eurot (bruto). Mees ise surma hetkeks 30 aastat vana ja ülalpeetavaid on 3. Mina olen aru saanud et sellisel juhul on ikka igale lapsele u 200 eurot toitjakaotuspensionit või olen valesti aru saanud?

Minu meelest võiks sel juhul jagatavat summat võrrelda keskmise pensioniga, mis on no äkki 450.- Kolmelapselises peres saaks iga laps 150.-. Kui on kaks last, siis saab sellest va keskmisest pensionist 70% ehk siis 315. See jagatakse kahele lapsele, kumbki saaks 157,50.
600.- kokku kindlasti ei saa.

Vaadatakse, kumb on suurem, kas inimese enda välja teenitud peansion või hetkel kehtiv 30-aastase tööstaazhiga pension. Makstakse kõrgema järgi ja ühele lapsele 50% sellest, 2 lapse puhul 80% sellest, 3 puhul 100%. Hetkel peaks olema 30-aastase tööstaaziga pension natuke alla 400 ja aprillist tõuseb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 18:12; 04.03 10:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustasin öelda, et isa oli pensionär. Kas see mängib rolli?

Kas oled nüüdseks kõigile oma küsimustele vastused saanud, teemaalgataja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Toitjakaotuspension, kui vanem lapsega koos ei elanud?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.