Esileht Koolilaps Toitvat ja tervislikku sööki pikaks päevaks kooli kaasa

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Toitvat ja tervislikku sööki pikaks päevaks kooli kaasa

Postitas:

Jagage kogemusi, kes oma koolilastele pikkadel päevadel kodust süüa kaasa panevad.
Mis on täisväärtuslik toit, mis siseruumides koolipäeva lõpuni säiliks?
Ise olen siiani pannud kaasa näkileiba, riisikrõpse, musta leiva kuivikuid, pähklisegusid, õuna.
Nüüd aga rohkem juba selliseid päevi, kus koolist otse trenni vaja minna ja vaheldust oleks vaja.
Laps on 11-aastane tüdruk.
Soovitusi stiilis “las ostab poest või puhvetist”, “las läheb kuskile välja sööma” või “söögu pikapäevarühma toitu” pole siia teemasse vaja, need ei toimi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas näkileivad ja pähklid on tervislikum valik kui soe koolitoit? Kui koolimaja söökide kvaliteet/valik ei kõlba, siis valiks mõnda muud söögikohta tee peal, kus laps enne trenni sööb. Snäkk on muidugi tore asi, aga päristoitu ei asenda.

Mis see täpsem probleem on? Laps kulutab söögiraha rämpstoidule? Lihtsalt jätab söömata? Pole kohti, kus süüa saaks?

+9
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 16:07; 30.08 16:11; 23.09 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

P.s. Mul on kodus Hele-Mai Alamaa raamat “toidud mida lapsed tõesti armastavad 2”, seal on üks peatükk pühendatud teemale, mida tervisliku lapsele kooli kaasa pakkida.

Aga ju mina olen laisk ema. Lihtsam on korraldada lapse väljas söömist kui iga hommik mõelda, mida talle ikka kaasa pakkuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.08 16:07; 30.08 16:11; 23.09 17:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tegu on mingi välismaaga? Eestis ei peaks ju probleemi olema. Või kui on mingi spetsiifiline teema, et laps koolitoitu süüa ei saa või ei nõustu, siis tuleks veidi täpsustada, milles asi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Praktiliselt kõik säilib.
Mina kasutan tavalist võileiva-varianti. Nii endal, kui olin üliõpilane ja lapsel, kuni ta veel seda aktsepteeris (sõi ka koolitoitu, aga võileiva panin kaasa kooli ja trenni vahel söömiseks). Võileiva jaoks on klõpsudega plastkarp, kasutan enemasti rukkipala, vahele salatileht, või (ei pea panema) ja juust või sink. ma ise armastan pööraselt juustu, lapsel oli singiviil. Sellega ei juhtu koolipäeva jooksul mitte midagi. Lisaks kirsstomateid või kurki või pirni või õuna. Võiku on minu arvates kordi parem, kui Sinu mainitud snäkid. Riisikrõps on eriti mõttetu, sellest ei saa mingit toiteväärtust.
Oma laps mingil hetkel loobus võileivast ja hakkas saiakesi ostma trenni minnes. Mõnikord banaani, mis annab kenasti energiat enne.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No miks välismaa ja miks arvate, et ta koolitoitu ei söö? 11-aastane tüdruk on ilmselt viies klass. Koolilõuna on neil umbes kell 10-11. Koolis võivad olla tunnid kaheni ja kui siis veel trenn ka otsa, siis ongi enne trenni midagi süüa vaja, muidu õhtuni vastu ei pea.

Ma arvan, et tegelikult peab võileib ka selle pool päeva vastu kotis, ei lähe nii kiiresti halvaks. Ilmselt mõni salat ka.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võileiba panin kaasa, 10selt enam ei tahetud ja eelistati midagi poets osta nagu teised poisid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul on kolm last 10 a jooksul otse koolist trenni/muusikakooli läinud ja hoolimata sellest, et sa seda soovitust näha ei soovinud, ütlen ma, et ainus toimiv variant on kooli lisatoit. meie lastel on ka koolilõuna olnud selles vanuses 10-11 paiku ja no ei ole sellest võileivast kasu, kui kool lõppeb 15:30 ja trenn algab 16:30 ning laps liigub ühistranspordiga, kus puhast sõiduaega on 30 minutit. 14:30 pakutavat koolitoitu sõid ka need lapsed, kes läksid koolist otse koju, sest viis tundi söömata õppida ei ole mõnus. kaasapandav vahepala täidab oma eesmärki juhul, kui eelmisest söögikorrast ei ole liiga palju möödas ja tunni-kahe pärast nagunii korralikku toitu saab.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.08 17:56; 03.09 11:13; 22.09 23:44; 24.09 11:34; 24.09 15:52; 28.09 11:58; 01.10 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis saab sellistel puhkudel tellida pikapäevarühma toitu. Uuri, kas teie koolis ka selline võimalus on.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://perejakodu.delfi.ee/lapsetervis/mida-soovitab-erik-orgu-sinu-lapsele-pirukate-kommide-ja-kropsu-asemel?id=75981427

Sealt leiab lingi E. Orgu tervisliku snäkinimekirja lastele.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasin palju aastaid Norras, kus pidi lapsele koolilõuna kaasa pakkima. Minu lapse lemmikuks kujunes salatipurki kaasa võtta. Tegime palju katsetusi ning kõige parimini läks kaubaks riivitud porgand, riivitud õun, riivitud punane peet. Sisse erinevaid pähkleid-seemneid ning kastmeks mesi-sidrun-õunamahl. Nädalavahetusel tegin suure portsu valmis ja igal hommikul sai purgi kaasa. Kaste veidi marineeris ja nädalaga seisis see asi väga hästi ning seisis ka pool päeva koolikotis kaasas kanda kenasti. Mingi aja pärast hakkasid mulle teiste laste lastevanemad helistama ja küsima, kuidas salatipurki teha. Kõigile lastele klassis meeldis salatipurk, seda ma poleks uskunudki.
Muidugi polnud alati samasugune salatipurk, iga nädal midagi muutus. Aga põhiliseks jäi, et komponente andis riivida.
Ka ise teen omale salatipurki töö juurde kaasa. Tihti lisan juurde ka musta riisi või kinoad. Või midagi õhtusöögi jäägist.
Nüüd kui jälle Eestis elame, on koolis lõuna olemas, aga siiski laps võtab vahest salatipurgi kaasa, mida on hea süüa pikematel päevadel.

+7
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 12:18; 03.09 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitusi stiilis “las ostab poest või puhvetist”, “las läheb kuskile välja sööma” või “söögu pikapäevarühma toitu” pole siia teemasse vaja, need ei toimi.

Miks ei toimi? Mingi vegan-teema jälle?

Üldiselt ma ei pane last niisugusesse trenni/ ringi, kuhu peab otse koolipingist jooksma. Laps jõuab koolist ~ 15 ajal, trenn algab 17.30. Jõuab süüa ja õppida.

+6
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.09 09:43; 26.09 04:26; 29.09 04:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie koolis saab sellistel puhkudel tellida pikapäevarühma toitu. Uuri, kas teie koolis ka selline võimalus on.

täpselt nii. erinevates koolides on see lihtsalt erinevalt korraldatud.
olen õpetaja ja lapsevanemana mitme eri süsteemiga kokku puutunud
nt ühes koolis tellisid osad spordipoisid omale kindlateks nädalapäevadeks (trennipäevad) spetsiaalselt ette pikapäevatoidu ära (maksid ette), teises koolis oli võimalik kuni poole 4-ni osta puhvetist lisa sularaha või kaardimaksega (nt valida sai pikapäevarühma toitu 1,35€ või suurt päevapraadi 2,5€).
Mu oma lapse koolis käib söömine õpilaspileti “piiksutamisega”. Võib juba söögivahetunnis võtta tavalise koolitoidu asemel suurema prae või minna peale tunde ja võtta siis mingi lisatoidukorra. “Makstakse” õpilaspiletit kassaaparaadist läbi tõmmates ja kuu lõpul tuleb lisatoidukordade eest e-arve vanema e-mailile. Harjumaa koolis, kus sugulase laps käib, toitlustab sama söökla lisaks koolile ka KOV ametnike, samuti on võimalik peale kooli-enne trenni lisatoit osta raha eest.

aga seda, et mingit toitu kaasa tuleks panna, vähemalt neis koolides, kus pikapäevarühmad on, pole küll vaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kuus aastat toitu kaasa pannud. Iga päev kindlasti ühe õuna. Kõige parem on olnud võileib juustu/suitsuvorstiga. Võileivakarpi kilesse kurgiviilud. On olnud ka müslibatoone. Alati on lapsel kaasas mõni komm või tükk šokolaadi. Eelmisel aastal avastas glükoositabletid, kui energia ära kadus, võttis ühe. Proovis kahte võtta, aga ütles, et siis muutus üliaktiivseks. Vahel tõi osa leivast tagasi, vahel jagas sõbraga.
Püree on hea ja meeldiks talle kindlasti, aga ei mahu eelarvesse. Laps ostab seda vahest oma taskuraha eest.
Käod, ei ole vaja hakata teemaalgata lapse päevaplaani sättima!

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitusi stiilis “las ostab poest või puhvetist”, “las läheb kuskile välja sööma” või “söögu pikapäevarühma toitu” pole siia teemasse vaja, need ei toimi.

Miks ei toimi? Mingi vegan-teema jälle?

Meie lapsega ka ei toimiks need, sest:
1. Meie koolis pole puhvetis ja poest ta ise midagi head ei ostak
Ilmselt ostaks teiste eeskujul komme, krõpse jms, mida mina ei tahaks et ta iga päev sööks.
2.Välja sööma ei saaks mu laps minna, sest need kohad on liiga kaugel ja laps ise ei tahaks mina. Üks burgeriputka on, aga jällegi ei taha, et ta iga päev sellist toitu sööks.
3.Meie pikapäevarühmas ei ole süüa.

Mina panen oma lapsele kaasa puuvilju,mõnikord võileib jms

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaaukude vältimise seisukohast on kasulik pidada vahet söömisega 3-4 tundi. Kui lõuna on koolis kell 11, siis kella 14 voiks alles jälle süüa. Kas see vahepealne vahepala on ikka vajalik? Lisaks vähemalt meenub enda lapsepõlvest, et meil keelati enne kehalise tundi 1 h enne süüa, olevat halb liigutada. Vahepala võib siis olla mingi puuvili ja jook, kuid suurema söögi peaks ikka kodus sööma peale trenni.

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaaukude vältimise seisukohast on kasulik pidada vahet söömisega 3-4 tundi. Kui lõuna on koolis kell 11, siis kella 14 voiks alles jälle süüa. Kas see vahepealne vahepala on ikka vajalik? Lisaks vähemalt meenub enda lapsepõlvest, et meil keelati enne kehalise tundi 1 h enne süüa, olevat halb liigutada. Vahepala võib siis olla mingi puuvili ja jook, kuid suurema söögi peaks ikka kodus sööma peale trenni.

See vahepealne vahepala võibki ju 2 paiku olla. Minu lapsel tunnid lõppevad ca 16 iga päev, lisaks kojusõidu aeg, mõni päev jääb veel trenn kooli ja kodu vahele.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.08 12:18; 03.09 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hambaaukude vältimise seisukohast on kasulik pidada vahet söömisega 3-4 tundi. Kui lõuna on koolis kell 11, siis kella 14 voiks alles jälle süüa. Kas see vahepealne vahepala on ikka vajalik?

oot, miks sa arvad, et see vahepala tingimata kl 11 ja 14 vahel oleks? äkki ongi kl 14? minu lastel lõppevad tunnid enamikel päevadel kl 15:30, pärast seda lähevad otse trenni või muusikakooli – kuidas nad saaksid vastu pidada, süües kl 11 ja uuesti alles (kõige varem) kl 19 kodus? no ei ole reaalne, isegi vahepalaga mitte, ikka korralikku toidukorda on vaja.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.08 17:56; 03.09 11:13; 22.09 23:44; 24.09 11:34; 24.09 15:52; 28.09 11:58; 01.10 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jagage kogemusi, kes oma koolilastele pikkadel päevadel kodust süüa kaasa panevad.

Mis on täisväärtuslik toit, mis siseruumides koolipäeva lõpuni säiliks?

Ise olen siiani pannud kaasa näkileiba, riisikrõpse, musta leiva kuivikuid, pähklisegusid, õuna.

Nüüd aga rohkem juba selliseid päevi, kus koolist otse trenni vaja minna ja vaheldust oleks vaja.

Laps on 11-aastane tüdruk.

Soovitusi stiilis “las ostab poest või puhvetist”, “las läheb kuskile välja sööma” või “söögu pikapäevarühma toitu” pole siia teemasse vaja, need ei toimi.

Mina panen võileivad. Võileib on vägagi täisvärtuslik ja toitev. Hästi säilib juust, suitsutatud vorstid, praelihalõik. Ühest võikust piisab täiesti(2 viilu leiba või teraviljakukkel, sulatatud juust ja juustuviil või muud). Lisaks 1 õun.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama mure ja põhjuseks, et laps kooli toitu süüa ei taha. Mõnikord sööb, enamasti mitte. Võtab teed ja leiva viilu aga see ei täida väga kõhtu. Seega vaja mõelda mis oleks see mõistlik näks mida kaasa anda. Meil puudub puhvet, ei ole lähedal poodi (õnneks). Seega on vaja mõelda mida laps saaks süüa, sest söömata olek võib lõpuks tervisele hakata.
Mu enda lapsed pakkusid välja juustu pulgad ja porgandi. Müslibatoone olen kunagi pannud aga nende hind on krõbe ning nad on siiski suht magusad. Eelistaks midagi mis oleks rohkem toit.
Üks variant oleks ka võileiva grillis tehtud võileivad.
Muidu ootaks veel soovitusi ja mitte kritiseerimist või halvustamist.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.09 19:19; 22.09 22:05; 23.09 11:32; 23.09 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega soojast maitsvast söögist midagi tervislikumat tõesti ei ole.
No aga kui koolitoit ei sobi või ei saa seda lõunaajal süüa, siis jäävad üle energiabatoonid, marjad-pähklid-puuviljad, smuutid, võileivad, ka lihatükk (maitsestatud ahjus küpsenud kanakoib vm liha) säilib karbis pool päeva hästi. Võid kokku segada nt tatrasalati koostisosad ilma hapukooreta (tatar, kirsstomatid, till, vutimunad, suitsukana). Las ostab enne söömist lähimast poest paki hapukoort ja vurtsutab salatisse ja sööb siis plastkahvli või -lusikaga. Soola võid ka eraldi topsi panna ja las segab juurde. Sama sinepiga – las vurtsutab natuke lisaks. Ilma hapukooreta need salati koostisosad poole päevaga riknema ei hakka. Sama süsteemi võid igasuguste muude toekate salatitega ju kasutada.
Ainult kala on välistatud, see läheb soojas kiiresti halvaks.
Ilmselt toormahlu ja smuutisid ja salatimikse kaasa pakikski ja laseks lapsel siis hapukoort poest osta. Või teeks mõne muu päeva energiabatoonide ja puuviljade-marjadega.
Pannkooke võiks kaasa panna (ka pakse sõrnikuid nt) ja purgi moosi sina juurde või las ostab lähimast poest vanillikreemi või -kohupiima ja lisab nendesse karbist marju-puuvilju ja tõstab segu lusikaga pannkoogile. Pm võid ju ka lihatäidise pannkooki sisse keerata ja las joob marjamahla siis juurde.
Võid teha ka salatilehevräppe – küpsetad pikalt ahjus sealiha, rebid kiudepidi pudiks ja keerad salatilehe sisse. Hommikul pakid karpi ja las närib siis.
Igasuguseid gluteenivabu kooke saab kaasa pakkida – need ka ju tervislikud. Kui puuviljad ja marjad on koogi sees, siis see ju on tervislik suhkur.
Igal juhul mässamist saab sul siis õhtuti toiduga palju olema.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.09 20:32; 22.09 21:23; 22.09 22:37; 23.09 13:03; 23.09 16:07; 23.09 21:05; 27.09 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et las laps tassib kaasa soolatopse, moosipurke ja sinepit?
Oh issand jumal.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 22.09 21:15; 23.09 15:10; 23.09 16:16; 23.09 17:31; 24.09 06:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et las laps tassib kaasa soolatopse, moosipurke ja sinepit?

Oh issand jumal.

Soolatops ja sinep ei kaalu palju. Moosi saab ka väikesesse plasttopsi tõsta.
Nii või teisiti tuleb sööki kaasas tassida, kui kuskile sooja toitu sööma minna ei saa või ei taha.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.09 20:32; 22.09 21:23; 22.09 22:37; 23.09 13:03; 23.09 16:07; 23.09 21:05; 27.09 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen teadlik, et soe toit on parim, paraku ei lähe ma kooli lõunavahetunniks, et kontrollida, kas laps ikka sööb. Minu laps on algklassides käiv poiss, kes ei hakkaks ei hapukoore ega moosiga mässama. Kooli lähedal meil poodi pole ja koolipäeva jooksul ei tohiks lapsed sinna minna ka. Eks tuleb nuputada midagi mida saab süüa kui kooli toitu ei söö ja loota, et selliseid päevi on vähe.
Ega pikk päev söömata pole lapse tervise seisukohast ka hea.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.09 19:19; 22.09 22:05; 23.09 11:32; 23.09 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen teadlik, et soe toit on parim, paraku ei lähe ma kooli lõunavahetunniks, et kontrollida, kas laps ikka sööb. Minu laps on algklassides käiv poiss, kes ei hakkaks ei hapukoore ega moosiga mässama. Kooli lähedal meil poodi pole ja koolipäeva jooksul ei tohiks lapsed sinna minna ka. Eks tuleb nuputada midagi mida saab süüa kui kooli toitu ei söö ja loota, et selliseid päevi on vähe.

Ega pikk päev söömata pole lapse tervise seisukohast ka hea.

Sel juhul tuleb vaid öelda, et nälg on kõige parem kokk.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.09 20:32; 22.09 21:23; 22.09 22:37; 23.09 13:03; 23.09 16:07; 23.09 21:05; 27.09 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel juhul tuleb vaid öelda, et nälg on kõige parem kokk.

olen nõus. kui ei ole just tegemist erivajadusega lapsega, siis tasuks pigem töötada selle nimel, et laps hakkaks koolitoitu sööma, mitte minna kaasa ta eelistustega ja sellega soodustada koolitoidu mittesöömist. teatud vanuses ja teatud päevakava puhul on suht võimatu koolitoitu vältida.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 30.08 17:56; 03.09 11:13; 22.09 23:44; 24.09 11:34; 24.09 15:52; 28.09 11:58; 01.10 09:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen teadlik, et soe toit on parim, paraku ei lähe ma kooli lõunavahetunniks, et kontrollida, kas laps ikka sööb. Minu laps on algklassides käiv poiss, kes ei hakkaks ei hapukoore ega moosiga mässama. Kooli lähedal meil poodi pole ja koolipäeva jooksul ei tohiks lapsed sinna minna ka. Eks tuleb nuputada midagi mida saab süüa kui kooli toitu ei söö ja loota, et selliseid päevi on vähe.

Ega pikk päev söömata pole lapse tervise seisukohast ka hea.

Kas su laps on haige ja ei tohi paljusid toiduaineid süüa? Lihtsalt “ei maitse” pole küll põhjus, miks peaks lapse kapriisidega kaasa minema. Mida varem õpib kõike sööma, seda kasulikum lapsele endale.
Mina käisin internaatkoolis ja pirtsutamine sai üsna varsti välja ravitud.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.09 10:06; 23.09 17:08; 24.09 07:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps pole haige aga ta ütleb, et toit ei maitse ja kõik. Olen lasteaiast saadik olnud suhtumisega, et “ise tead, kui ei söö, siis see on sinu kõht, mis jääb tühjaks”. Hetkel aga mõjutab see mitte söömine õppetööd ja lapse enesetunnet. Kahjuks on kooli menüü ka selline mis paneb pisut kulmu kergitama ka mul endal. Lastele ma pole menüd kommenteerinud aga mõnikord on seal tõesti kummalised kooslused.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.09 19:19; 22.09 22:05; 23.09 11:32; 23.09 23:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea mingeid soolatopse, hapukoort, sinepit vms asju kaasas vedama-sebima.

Korralik võileib on väga hea ja toekas variant, vahele saab ju panna nt praeliha, kotleti, šnitsli või ka kõikvõimalikke köögivilju, nii toorelt kui grillitult – valikud on lõputud. Võileivale vahelduseks saab teha erinevaid toekaid salateid, tatraga, kinoaga, läätsedega aga miks mitte ka korralik pastasalat. Hapukoort pole ju tarvis ja nt pestoga tehtud salat säilib väga normaalselt. Samuti sobivad kastmeks ju kõikvõimalikud vinegretid, erinevad õlid jne.

Muidugi kui kodune söök on peamiselt kartul-hakklihakaste ja makaronid ketsupiga, siis tundub tõesti ulme, et laps sööb hea meelega tatra-läätse salatit erinevate köögiviljadega.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps pole haige aga ta ütleb, et toit ei maitse ja kõik. Olen lasteaiast saadik olnud suhtumisega, et “ise tead, kui ei söö, siis see on sinu kõht, mis jääb tühjaks”. Hetkel aga mõjutab see mitte söömine õppetööd ja lapse enesetunnet. Kahjuks on kooli menüü ka selline mis paneb pisut kulmu kergitama ka mul endal. Lastele ma pole menüd kommenteerinud aga mõnikord on seal tõesti kummalised kooslused.

Noh ja oledki oma lapse oma kasvatusega ära rikkunud.
Nüüd ei jää sul muud üle, kui selgitada lapsele, et kas nälgid koolis ja ei saa õppetegevusest tuhkagi aru oma valutava pea ja nõrga olemise tõttu või leiad koolisööklast siiski midagi meeldivat. Või sööd karbist kuiva võileiba ja puu- ning juurvilju.
Mina rääkisin oma lapsele, et kodus saad õhtul paremat sööki, aga koolis tuleb ka siiski midagi süüa.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.09 20:32; 22.09 21:23; 22.09 22:37; 23.09 13:03; 23.09 16:07; 23.09 21:05; 27.09 17:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )


Esileht Koolilaps Toitvat ja tervislikku sööki pikaks päevaks kooli kaasa

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.