Esileht Pereelu ja suhted Toksiline ämm

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 108 )

Teema: Toksiline ämm

Postitas:
Kägu

Räägib väga kõva häälega pikalt ja järjest ja siis naerab oma naljade üle…meenutab Õnne13 Lainet kui ta oma viinapoe ajast rääkima hakkab.

Laps ütles, et ta ei saa pikalt temaga ühes ruumis olla, sest pidi väga ära väsima, vanaema mõjub toksilised.

Kui tema mölapidamatus välja jätta on ta töökas ja asine inimene. Ei taha temaga riidu minna aga tahaks, et ta tagasi tõmbaks oma kõva häälega rääkimisega. Olen viisakalt talle teinekord tähelepanu juhtinud kui avalikus kohas oleme. Tundub, et ta ei saa aru, et kõvasti ja valesti rääkimine ei ole ok. Mees ei taha sekkuda ütleb   et kannata ära. Nüüd on jälle tähtpäev tulemas ja lubas meile eraldi visiidi teha. Mõtlen juba ette, et kuidas end kodust minema nihvertada. Elasime varem välismaal ja mingit pikemat kokkupuudet temaga ei olnud. Aga nüüd oleme Eestis tagasi pean selle murega tegelema.

Kas on mingeid häid lahendusi kuidas inimene end tagasi tõmbaks ilma temaga riidu minemata?

+8
-38
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teisi muuta ei saa. Kuidas sulle tunduks, kui ämmal oleks plaan sinu muutmiseks ja tuleb ka siia küsima, et kuidas miniat muuta, sest alati tuleb ja tõmbab tüli üles? Arvestage seda, milline ta on. Ja arvestage, et see võib viimane kord olla, kui teda üldse näete.

Üks võimalus on  juttu suunata – küsida, küsida ja veelkord küsida. Las räägib suunatud juttu. Igal inimesel on rääkimise vajadus, suhtlemise vajadus. Teie lasete tal monoloogi pidada. Milleks? Küsige asju, mida võiks teada, sest äkki teda homme ei ole? Küsige asju, mis oli siis kui ta väike laps oli jne. Mida ta mäletab, mida rääkis tema ema ja tema sugulased, kui ta laps oli.  Kui ta nagunii räägib, noo kasutage siis võimalust, küsige ja juhtige ise teemat.   Ja kui teid ei huvita, siis küsige vähemalt selleks, et kogeda, et teie juhtite protsessi ja vähemalt annate teema kätte. Ja kuulama peab niipalju, et oskaks järgmise küsimuse esitada.  Ja suhtuge rõõmuga, et ta on olemas. Poleks teda, poleks kaaslast, poleks kaaslasega lapsi. Väärt tegu ju laps suureks kasvatada. Aga kõik muu on lihtsalt tema isiku juurde kuuluv.

+23
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, kuid antud juhul minija ka parem pole.

+10
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnel ongi selline iseloom, et mitte midagi teha ei saa. Mul oli üks selline sõbranna, ja ta suutis pidevalt piinlikke momente korraldada. Kommenteeris avalikus kohas valjusti midagi või kedagi, ikka nii, et kõik kuuleks. Vahel oli keset päeva joviaalses meeleolus ja hakkas lampi keset poodi kõva häälega naerma, kui miski talle naljakas tundus. Pidevalt itsitas -ikka nii, et kõik kuuleks. Või hüüdis mõnda tuttavat üle poe või tänava valju häälega nimepidi nagu kutsuks lehmi koju karjamaalt. Talle sai ka öeldud viisakalt, et nii ei sobi, aga minu arvates ta on siiani selline ja mind isiklikult väga häiris temaga kusagil koos käimine just nimetatud põhjustel ja lõpetasin suhtlemise.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps ütles, et ta ei saa pikalt temaga ühes ruumis olla, sest pidi väga ära väsima, vanaema mõjub toksilised. Kui tema mölapidamatus välja jätta on ta töökas ja asine inimene.

Kohutav lugeda, kuidas inimene kasutab sõnu, mida ta ei tunne. Toksiline on kindlasti sinu sõna, laps seda küll nüüd välja ei mõelnud. Sõna “asine” ei kasutata sellises tähenduses, nagu sina seda mõtled.

asine <10: -se> murdes varakas, jõukas, väärt; ei soovita tähenduses: asjalik.

Minu arust oled hoopis sina kohutavalt negatiivne. Inimene ei tohi istuda, astuda, rääkida, iga asjaga on sul mölinat.

+31
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps ütles, et ta ei saa pikalt temaga ühes ruumis olla, sest pidi väga ära väsima, vanaema mõjub toksilised. Kui tema mölapidamatus välja jätta on ta töökas ja asine inimene.

Kohutav lugeda, kuidas inimene kasutab sõnu, mida ta ei tunne. Toksiline on kindlasti sinu sõna, laps seda küll nüüd välja ei mõelnud. Sõna “asine” ei kasutata sellises tähenduses, nagu sina seda mõtled.

asine <10: -se> murdes varakas, jõukas, väärt; ei soovita tähenduses: asjalik.

Minu arust oled hoopis sina kohutavalt negatiivne. Inimene ei tohi istuda, astuda, rääkida, iga asjaga on sul mölinat.

Ka sõna toksiline on täiesti vales kohas.

Selle kirjelduse järgi ei tundu ämm küll toksiline olevat, vaid lihtsalt maalt ja hobusega.

+32
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teisi muuta ei saa. Kuidas sulle tunduks, kui ämmal oleks plaan sinu muutmiseks ja tuleb ka siia küsima, et kuidas miniat muuta, sest alati tuleb ja tõmbab tüli üles? Arvestage seda, milline ta on. Ja arvestage, et see võib viimane kord olla, kui teda üldse näete.

Üks võimalus on juttu suunata – küsida, küsida ja veelkord küsida. Las räägib suunatud juttu. Igal inimesel on rääkimise vajadus, suhtlemise vajadus. Teie lasete tal monoloogi pidada. Milleks? Küsige asju, mida võiks teada, sest äkki teda homme ei ole? Küsige asju, mis oli siis kui ta väike laps oli jne. Mida ta mäletab, mida rääkis tema ema ja tema sugulased, kui ta laps oli. Kui ta nagunii räägib, noo kasutage siis võimalust, küsige ja juhtige ise teemat. Ja kui teid ei huvita, siis küsige vähemalt selleks, et kogeda, et teie juhtite protsessi ja vähemalt annate teema kätte. Ja kuulama peab niipalju, et oskaks järgmise küsimuse esitada. Ja suhtuge rõõmuga, et ta on olemas. Poleks teda, poleks kaaslast, poleks kaaslasega lapsi. Väärt tegu ju laps suureks kasvatada. Aga kõik muu on lihtsalt tema isiku juurde kuuluv.

See jutt kõlab küll nii, nagu oleks ämm 80+ ja hakkaks kohe surema. Kahel korral lausa on eraldi välja toodud võimalus, et äkki teda homme enam ei ole. Ja muidugi peab tema kui vanainimene heietama oma lapsepõlvest.

Tegelikkuses võib see lärmav vanaema olla 50-aastane täies elujõus proua, mitte noorusmälestusi heietada sooviv rauk, kellele tuleb teemasid ette anda ja neid juhtida.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Noh, ämmatud vanatüdrukud juba platsis ja kohe nokkima 😀  Küll see kadedus on ikka hirmus asi. Mis asi on sinu hinge nii ära solkitud, et sa ainult halba näed?

Üks ähvardab ämma surmaga. Tänan nõuannete eest aga ta tõesti on väga heas vormis. Kõik tema lapsepõlve, töö  kooli jutud on igas versioonis ära kuulatud. Me kõik tahame rääkida aga tema tähelepanuvajaduse anumat ei jõua keegi ära täita. Nagu siin halvustavad kommentaatorid kes tundsid ennast ära ja kohe solvusid ja hakkasid ründama. Koleda hinge ja südamega kadedusekotid.

+2
-34
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koleda hinge ja südamega kadedusekotid.

Kui ei olda sinu poolt, kukud kohe sõimlema. Mis see sinu küpsuse kohta ütleb? Ja mis teema selle kadedusega on? Siin Perekoolis tihti öeldakse, et kade oled, aga tavaliselt ma mingit loogikat seal taban, aga seekord mitte. Mille peale peaks kade olema? Et sul on selline jutukas ämm või mille peale täpsemalt? Äkki selgitaksid.

+34
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega inimest muuta ei saa, ainult enda suhtumist temasse. Kui suhteid rikkuda ei taha siis võid ju talle pidevalt meelde tuletada, et rääkigu palun vaiksemalt või püüda teemasid suunata aga tõenäoliselt see erilist tulu ei too. Võtadki sellise suhtumise “ega arst ka haigete peale vihastada ei saa, et nad haiged on” ja lased tal end tühjaks padrata. Vast ta päris igal nädalal oma monoloogikavasid esitamas ei käi?

Enda ämm elab kogu perest kaugel ja kui “lastelastega koos olemise” nime all külla tuleb siis reaalsus on see, et ta jutustab tundide kaupa sellest kuidas ta puid ladus ja mis mingi mees nende külas tegi. Lastele ütlebki, et ärgu need teda segagu, ta ju räägib tähtsaid asju. Lastest on kahju kuna nemad veel selles eas, et tahaks päriselt vanaemaga aega veeta. Õnneks mingil hetkel saavad tal pajatused otsa ja siis lõpuks saavad lapsed ka tähelepanu.

+12
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koleda hinge ja südamega kadedusekotid.

Kui ei olda sinu poolt, kukud kohe sõimlema. Mis see sinu küpsuse kohta ütleb? Ja mis teema selle kadedusega on? Siin Perekoolis tihti öeldakse, et kade oled, aga tavaliselt ma mingit loogikat seal taban, aga seekord mitte. Mille peale peaks kade olema? Et sul on selline jutukas ämm või mille peale täpsemalt? Äkki selgitaksid.

“Jutukas ämm” oled ise. Esiteks sinusugune moonudab  teema niimoodi ära, et jää või ise uskuma. Tundub, et oled eriti küps selles ametist. Sul ju pole meest ja lapsi sinu kadedus on ju kaugele näha. Ilmselt oled ka räuskav moor kui keegi sinu jaoks piisavalt küpselt ei käitu. Halb inimene oled ja sinust hoitakse eemale. Üritad ennast perekoolis lõbustada aga iga kord sul ei õnnestu sherlock

 

+4
-33
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina räägin ka kõvasti, kuna on kuulmisega probleemid. Üritan küll meeles pidada, et kipun kõvahäälne olema, aga tihti läheb meelest.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina räägin ka kõvasti, kuna on kuulmisega probleemid. Üritan küll meeles pidada, et kipun kõvahäälne olema, aga tihti läheb meelest.

Aga  kas sa räägid ka tundide kaupa tühjast tühjast ja ei lase teistel rääkida?

Selles on suur vahe kas istud teistele oma teemaga pähe.

+6
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Jutukas ämm” oled ise. Esiteks sinusugune moonudab teema niimoodi ära, et jää või ise uskuma. Tundub, et oled eriti küps selles ametist. Sul ju pole meest ja lapsi sinu kadedus on ju kaugele näha. Ilmselt oled ka räuskav moor kui keegi sinu jaoks piisavalt küpselt ei käitu. Halb inimene oled ja sinust hoitakse eemale. Üritad ennast perekoolis lõbustada aga iga kord sul ei õnnestu sherlock

No nüüd hakkasid veel eriti lolli juttu ajama. Mina ei ole mingi ämm, mees ja lapsed on küll. Miks sinusugust rumalat inimest, kes nii halvasti kirjutab ja kohe, kui midagi ei meeldi, kukub solvama ja räuskama, peaks kadestama, on minule isiklikult küll arusaamatu. Mina sind ei kadesta mitte millegi pärast, ausõna 🙂

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene ei tohi istuda, astuda, rääkida, iga asjaga on sul mölinat.

Kus sa selle välja lugesid, et ei tohi istuda ega astuda?

Ära vääna sõnu, eksole.

 

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Jutukas ämm” oled ise. Esiteks sinusugune moonudab teema niimoodi ära, et jää või ise uskuma. Tundub, et oled eriti küps selles ametist. Sul ju pole meest ja lapsi sinu kadedus on ju kaugele näha. Ilmselt oled ka räuskav moor kui keegi sinu jaoks piisavalt küpselt ei käitu. Halb inimene oled ja sinust hoitakse eemale. Üritad ennast perekoolis lõbustada aga iga kord sul ei õnnestu sherlock

No nüüd hakkasid veel eriti lolli juttu ajama. Mina ei ole mingi ämm, mees ja lapsed on küll. Miks sinusugust rumalat inimest, kes nii halvasti kirjutab ja kohe, kui midagi ei meeldi, kukub solvama ja räuskama, peaks kadestama, on minule isiklikult küll arusaamatu. Mina sind ei kadesta mitte millegi pärast, ausõna ????

Sa ise oled eriti mõttetu, sest tark inimene ei kasuta selliseid väljendeid solvamisest nagu loll.

Siin perekoolis võid ennast nunnaks või presidendiks ka tsiteerida

Mul on ausõna ükskõik kui kade oled, ole edasi

 

+3
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ämma hääleaparaat on tugev ja häälepaelad paksud. Ilmselt on tal ka suur kopsumaht ja on tugeva tervise juures. Ära kadesta ometi.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ausõna ükskõik kui kade oled, ole edasi

Ütle palun, miks ma ometi peaks sind kadestama? Mis see põhjus peaks olema? Sa ei oska üldse kirjutada, oled rumal, sul on ämm, kes käib sulle kohutavalt närvidele, minu ämm on väga tore. See on ju rumal jutt.

+27
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ausõna ükskõik kui kade oled, ole edasi

Ütle palun, miks ma ometi peaks sind kadestama? Mis see põhjus peaks olema? Sa ei oska üldse kirjutada, oled rumal, sul on ämm, kes käib sulle kohutavalt närvidele, minu ämm on väga tore. See on ju rumal jutt.

Sul ei ole ju meest ega ämma. Mis aalväärsuskompleksid, tähelepanuvajadus sul on? Tee endale teema, kullake

+2
-24
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sul ei ole ju meest ega ämma. Mis aalväärsuskompleksid, tähelepanuvajadus sul on? Tee endale teema, kullake

Suuremal osal inimestest on mees, lapsed, ämm. Need pole nii haruldased asjad, nagu sina näid arvavat. Ja tavalisi asju pole põhjust ka kadestada.

+27
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks olukord on täpselt selline nagu sinu suhtumine olukorda.

Kui oled otsustanud, et on toksiline, siis ega eriti midagi muuta ei anna. Aga võid ka näiteks otsustada, et olukord on hoopis lõbus – tuleb sulle küll aüks räuskav ämm, kes käitub nagu klassikaline “onu Heino”.  Tema jutust leiab kindlasti midagi humoorikat ja toredat ka. Ja siinkohal ma ei arva, et pead tema üle naerma vaid ikka temaga koos. Võta seda kui paaripäevast mööduvat nähtust nagu su mees soovitab – ela üle see ja ole tänulik naisele, et ta oma räuskavast iseloomust hoolimata on sünnitanud ja kasatanud nii toreda inimese nagu sinu mees.

Veel. Öeldakse ka, et närvidele käivad need inimesed, kes meenutavad meile meie enda iseloomuomadusi, mille üle me väga  uhkud pole või isegi vihkame. Ja öeldakse ka, et mees valib endale naise ikka oma ema järgi. Kirjutadki ju siin, et sulle meeldib ka väga rääkida :). Nii et lisaks eelpool kirjutatule soovitan ka peeglisse vaadata. Mida see ämm sulle sinu enda kohta vastu “peegeldab”?

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sorry, aga see on ikka päris haige tädi. Algatajat mõtlen. Esiteks sõna toksiline on siin tõesti valesti kasutatud. Teiseks, miks pagana pärast peaks keegi sinu peale kade olema? Kõvahäälse ämma pärast, või et sul on mees, kes sind paneb?? Kordad nagu haiget mantrat kade ja kade. Tee endale mõned mõisted esmalt selgeks, enne kui neid kasutama hakkad.
Lisaks, enamasti räägivad inimesed ikka läbi enda kogemuste, ilmselgelt oled ise kade nende peale, kellel on normaalsed ämmad.
Teema sisust iseenesest saan aru, paraku on mul endal samasugune ämm, kes valjusti ja kõvasti räägib, samal ajal ise oma naljade peale naerab. Ega kui tema rääkima kukub, siis teistel suurt vahele midagi öelda pole. Teda ei huvita külla tulles ka eriti, kuidas meil läheb, kuidas lapsel..Saaks ainult endast pajatada. Tegemist 50+ töötava igati tegusa naisega, tuttavaid ja kolleege tal jagub, aga ikka tundub olema suurematsorti suhtlemisvaegus. Äärmiselt väsitav inimene. Õnneks näen teda harva.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru kui raske on ühte päeva ära “kannatada”.

Inimeste eripäradega tuleb harjuda, enda vanemate omadega üldiselt ollakse tõesti väikesest peale harjunud ja suudetakse paremini tolereerida kui nö võõraste omasid. Selliseid iseloomu omadusi tõesti enam ei muuda. Toksilist pole seal õnneks midagi ja kellelegi ta oma olemusega kahju ei tee.

Üks päev aastas oma kaaslase ja siiski tema lapselapse nimel mitte hädaldada võiks ju ok olla? Saaksin aru kui päevast päeva kokku puutuksite või koos peaksite elama.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks päev aastas oma kaaslase ja siiski tema lapselapse nimel mitte hädaldada võiks ju ok olla?

Teemaalgataja jaoks vist mitte. Armastab ise palju ja valesti rääkida, aga kui ämm tuleb, ei lasta midagi öelda. Kellele ikka need konkurendid meeldivad, kes kogu tähelepanu endale röövivad, mida inimene on harjunud ise saama. Mees vist leplikumat ja vaiksemat tüüpi, kes laseb tavaliselt naisel kogu aeg jahvatada.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks on TA kirjaoskamatu.

Teiseks, teema on tehtud kell 4 öösel.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tütar on ka vanaema vastu üles keeratud. Kuna tagasi olete kodumaal siis harju parem sellega, et see ämm on osa teie elust, nii on ja jääb.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks on TA kirjaoskamatu.

Teiseks, teema on tehtud kell 4 öösel.

Ju oli jooki tarbinud 😀

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju oli jooki tarbinud ????

Ei tea midagi, siin hommikul on ju veelgi agressiivsem. Aina korrutab kade, kade, kade. Või siis pole veel kaineks saanud.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, kuid antud juhul minija ka parem pole.

Heldeke, MINIA on see sõna!!!

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul ei ole ju meest ega ämma. Mis aalväärsuskompleksid, tähelepanuvajadus sul on? Tee endale teema, kullake

Suuremal osal inimestest on mees, lapsed, ämm. Need pole nii haruldased asjad, nagu sina näid arvavat. Ja tavalisi asju pole põhjust ka kadestada.

Mul näiteks ei ole ämma aga sellist nagu TA-l on ei tahaks küll

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 108 )


Esileht Pereelu ja suhted Toksiline ämm