Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: toksoplasmoos

Postitas:

Tere,
Kas kellelgi on kogemusi raseduse ajal toksoplasmoosi nakatumisega? Igasugune info kogemuste kohta oleks teretulnud!

Tänud
L.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 14:53; 12.10 20:24; 13.10 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi siin mõnda aega tagais kirjutas, et raseduse ajal avastati toksoplasmoosi antikehad aga AB kuur tehti talle ikkagi, nii igaks juhuks.
Rohkem kahjuks aidata ei oska.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis Sind täpsemalt huvitab? Mina sain raseduse ajal selle haiguse pärast AB ravi (spiromycine või midagi oli ravimi nimi) + lisaks tehti mitmel korral ultraheliuuringuid. Laps läbis pärast sündi 3-päevaselt haiglas uuringud – ultraheli, ekg, silmapõhjad, vereanalüüsid. Lisaks veel mõned uuringud esimesel eluaastal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 16:22; 12.10 17:10; 12.10 22:57; 14.10 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas toksoplasmoos tuleb kuidagi vereanalüüsidega välja?
Meil ka kodus kassid, ise ma nende liivakaussi ei vaheta, annan neile süüa ja ka paitan aga püüan igal võimalusel peale seda käsi pesta. Samuti ei lase kasse oma magamistuppa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, minu lugu on pikk ja kõik sai küll alguse tavalisest vereanalüüsist aga kui ma ise muret üles poleks näidanud, oleks arstid selle sinnapaika jätnud. Nendele arust rasedate verenäitajad ongi \”metsa\” poole ja ei ole mõtet igast pisiasjast probleemi teha. Eks tegelikult üldiselt ju nii ka on. Minul lihtsalt juhtus olema tookord teisiti. Nii et pigem enda kogemuste põhjal ütleks, et kui su veres põletikunäitajad jms just eriti kõrgeks ei lähe, ega siis ka pisimuudatustele tähelepanu ei pöörata ja niisama sa sellest haigusest teada ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 16:22; 12.10 17:10; 12.10 22:57; 14.10 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid toksoplasmoos igg antikehad normst k6rgemad, rubella igg, tsytomegaloviirus igg. Arst ytles, et see ei t2henda nakatumist vaid, et mul on aktiivsed vaktsiinid veres n2ha. Olen need l2bi p6denud ja enam ei nakatu. Ma ei ela Eestis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ma tegelikult ei teagi, mis mind konkreetselt huvitab. Tahaks, et keegi rahustaks 🙂
Nimelt avastati nüüd, 39 nädalal, et olen viimase kolme kuu juuksul nakatunud toksoplasmoosi. Määrati nüüd veel viimasteks päevadeks antibiootikumid, aga mis see ikka enam aitab.
Kuidas sul lapse tervis oli ja mis uuringud näitasid? Kas mingit ravi ka sai? Ja kuidas nüüd hiljem tal tervis? Mingeid tüsistusi? Millal sinu nakatumine avastati? Mida üldse kaasasündinud toksoplasmoosi kohta teada oled saanud?
Lihstalt väga väga nukker on nii hilja midagi sellist teada saada… Ja ega keegi midagi öelda ka ei oska, mis saab, või mis on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 14:53; 12.10 20:24; 13.10 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovin Sulle sellisel juhul rahu ja ainult rahu. Nakatusin ise samuti millalgi viimasel trimestril ja ega midagi ei olegi teha, kui lihtsalt armastada oma last tingimusteta ning valmistuda sünnituseks. Ei ole mõtet asjadest ette rutata ja liigselt muretseda lugedes kõikvõimalike tüsistuste kohta.

Tõenäoliselt tehti Sulle juba UH uuring. Kui see oli korras, siis on lootust, et see haigus ei ole Su lapseni jõudnud ja temaga on kõik korras. Lapsele tehakse pärast sündi uuringud ikkagi, igaks juhuks. Selleks soovitan sünnitada haiglas (Tallinnas ITK), kus neid kohe teostatakse, siis ei pea Sa oma imikuga sünnitusmajast Lastehaiglasse minema hakkama ja perepalatis olles saab ka mees koguaeg teiega olla. Meie lapse uuringud olid kõik korras ja mingit ravi ta ei vajanud, st ei avastatud kaasasündinud haigust. Uuringutesse suhtu samuti rahulikult, sest need on ohutud. Vereanalüüsi ajal võib laps nutta ja tõenäoliselt silmapõhjade uuringu ajal katsetab häältepaelte ulatuse ära, kuid otseselt haiget talle keegi ei tee, viimane lihtsalt on ebamugav imiku jaoks (hoitakse silmi lahti ja vaadatakse valgusega silma). Meie lapsel aitas mingi magusa vedeliku suhu tilgutamine, küsi seda enne vereproovi ja silmauuringuid, ehk on siis laps rahulikum. Peamine on jääda ise rahulikuks, sest stressis emal võib rinnapiima tekkimisega muidu probleeme tekkida ja see oleks täiendav mittevajalik mureallikas.
Et siis, rahu ja palju armastust!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 16:22; 12.10 17:10; 12.10 22:57; 14.10 15:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teile see analüüs tehti üldse? Minule tehti viimati vereanalüüs KV UH ajal ja pärast seda pole kordagi tehtud. Jumal teab, mis ma vahepeal endale korjanud olen???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega Eestis ei tehtagi enam tokso analüüsi ammu. Kui just ise ei nõua. Seega – kui oleks Eestis, siis ei teakski, et midagi viga… Kuna ma aga alles hiljuti mujale kolisin, siis siin kohe avastati. Küsimus oli ainult, kas juba varem põdenud või raseduse ajal nakatunud. Nüüd siis selge, et viimasel trimestril.
Aga eks ma katsun rahulik olla. UH on kogu aeg korras olnud, aga selle järgi nad ei saa lapse nakatumist tuvastada, öeldi mulle. Et tuleb nabaväädist vereproov võtta peale sündimist vms. UHs paistaks ilmselt ainult see, kui midagi füüsiliselt väga pahasti oleks…
Eks see lõpupoole nakatumine on see, et kahjustused ilmselt väiksemad, aga lapse nakatumine tõenäolisem, olen aru saanud. Eks siis lihtsalt loodame parimat 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 12.10 14:53; 12.10 20:24; 13.10 12:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

UH näitaks juba kliinilist pilti, tõesti. Kui ma õigesti mäletan, siis see tokso tegelane pidi mingeid tsüstitaolisi moodustisi tekitama (ajju, lihastesse), neid näeks ultrast ja see oleks kindel märk haigusest. Nii et, kui UH on ilus puhas olnud, siis on lootus vähemalt suurem, et midagi tõsist ei ole see haigus lootele teinud ning rahustagi end sellega.
Eestis ei võtnud keegi veel mõned aastad tagasi nabaväädist verd, mis oleks lapse seisukohalt kõige parem olnud, nii et sellepoolest ongi ehk parem, et välismaal oled ning vajadusel kasutatakse ka raviks kaasaegsemaid ravimeetodeid.
Kui oled ära sünnitanud ja selle esialgse katalipu läbi teinud, anna teada, kuidas läks ning mis täpselt tehti. Huvitav oleks võrrelda, mida mujal tehakse sellise haiguse kahtluse korral tänapäeval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.10 16:22; 12.10 17:10; 12.10 22:57; 14.10 15:20;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.