Esileht Lapse ootamine Toksoplasmoos positiivne

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Toksoplasmoos positiivne

Postitas:

Olen 12.nädalat rase ja kõik toksoplasmoosi näidud (IgA, IgM ja IgG>200) tulid tagasi positiivsetena. Tegin nüüd uued analüüsid, et teada saada, kas tegu on valepositiivsete näitudega ning kas võimalik nakatumine toimus enne rasedust või raseduse ajal (kodus olemas kass). Vastuseid pole teada veel saanud. Olen väga mures. Kas kellegil on veel need näidud positiivsed olnud, kas hakkasite võtma ravimeid, kas laps sündis tervena? Olen igasuguse info ees väga tänulik.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.11 11:55; 08.11 18:43; 17.11 14:54; 05.01 01:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa ise lasid seda uurida? Need tulemused peaksidki nii olema juba, et on kaks varianti:kas ollakse enne rasedust seda põdenud või alles hiljuti põdenud. Kui enne rasedust oled, siis ei tohiks sellest midagi olla- kehas on olemas lihtsalt antikehad ja kogu lugu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kodus on kass, siis suure tõenäosusega olid need antikehad saanud juba ammu enne rasedaks jäämist ja pole põhjust muretseda. Mul ja mu sõbrannal oli sama teema, kodus kass, ühel meist kolm, teisel kaks last kõik terved.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kodus on kass, siis suure tõenäosusega olid need antikehad saanud juba ammu enne rasedaks jäämist ja pole põhjust muretseda. Mul ja mu sõbrannal oli sama teema, kodus kass, ühel meist kolm, teisel kaks last kõik terved.

Erinevatel antikehadel on erinevad tähendused. Üks näitab, et kunagi on põetud, teine koos kolmandaga värsket infektsiooni jne. Dünaamika on keerukas, palun ära lahmi.

 

Täpsemaks diagnoosiks on vaja koos arstiga edasi uurida dünaamikat ja valepositiivsust jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see kass liigub vabalt õues või on pigem toakass? Kas saab toiduks toorest liha? Kui kaua see kass sul olnud on? Kas see kass saab regulaarset parasiiditõrjet?

Kas sul esinesid mingid sümptomid, et seda testiti?

Toksoplasmoos on lootele ohtlik üldjuhul ainult siis, kui sul on esmanakatumine. Kui sul on varasem pidev kokkupuude õuekassiga, siis ei tohiks see sulle praegu ohtlik olla.

Ma pakuks, et kõigi kolme Ig esinemine viitab pigem kroonilisele nakkusele, aga võib muidugi olla ka hiljutise nakatumise konkreetne staadium: IgM ja IgA on veel üleval, aga IgG on ka juba tekkida jõudnud. Kordustest annab selguse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 18:26; 08.11 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Aitäh sisuka vastuse eest. Kassi võtsime varjupaigast, nüüd on enamasti kodukass (suvel vahel rihmaga käime väljas). Toorest liha sai mõnel korral suvekuudel (sügavkülmast võetuna). Kass on viis aastat meil olnud. Regulaarset parasiiditõrjet pole saanud, kas see oleks aidanud toksoplasma vastu? Sümptomeid ei olnud, va pisike liikuv mügarik kaela piirkonnas (vb suurenenud lümfisõlm).Lugesin, et see võib ka sümptom olla, aga ei pruugi. Küsisin testi, sest augustikuus puutusin kokku mitme võõra kassiga, keda muidugi paitasin hoolega ja ei mäleta, kas ka kohe oma käsi pesin…Kordustest tuli tagasi samade näitudega.</p>

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.11 11:55; 08.11 18:43; 17.11 14:54; 05.01 01:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavalised parasiidirohud (nn ussirohud) protistide vastu ei aita, aga kui sooled kassil ussidest puhtad ja korras, siis see pärsib ka muude parasiitide arengut. Kuna ta sul suuresti kodukass ja pikalt olnud, siis kui tal toksoplasma varjupaigast saati kaasas on, oled sa tõenäoliselt selle toksoplasmoosi oma kassilt juba ammu-ammu saanud, kui temal see siis oli ja muretsemiseks pole väga põhjust. Kui nüüd nendelt paitatud kiisudelt said, on muidugi pahasti, aga ma sinu asemel katsuks seda hästi rahulikult võtta, arst ilmselt jälgib antikehade dünaamikat ja määrab ravi.

Juhul, kui su kassil siiski toksoplasma sees elab, peaksid sa kroonilise nakkuse vähendamiseks laskma hetkel kassi liivakasti puhastada kellelgi teisel. Vahetage liiva iga päev, sest toksoplasma ootsüstidel kulub nakatumisvõimelikseks muutumiseks ca 24 h peale väljaheitega väljumist, ning kasuta selleks kummikindaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 18:26; 08.11 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain ka täna teada, et mul toksoplasmoos positiivne.

Kasse ja muid koduloomi pole, liha ja kana ma ei söö aastaid, puu-ja juurviljade pesu on elementaarne.

Täiesti müstika, kust ma selle toksoplasmoosi olen saanud.

Kardan väga kuidas see beebi arengut mõjutab.

Kas pannakse mingi ravi peale?

 

Rase 9+ nädalat

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 13:55; 17.11 14:06; 18.11 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain ka täna teada, et mul toksoplasmoos positiivne.

Kasse ja muid koduloomi pole, liha ja kana ma ei söö aastaid, puu-ja juurviljade pesu on elementaarne.

Täiesti müstika, kust ma selle toksoplasmoosi olen saanud.

Kardan väga kuidas see beebi arengut mõjutab.

Kas pannakse mingi ravi peale?

Rase 9+ nädalat

Kas teil on oma maja ja v66rad kassid käivad hoovi peal, mullas hädal?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 13:58; 17.11 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain ka täna teada, et mul toksoplasmoos positiivne.

Kasse ja muid koduloomi pole, liha ja kana ma ei söö aastaid, puu-ja juurviljade pesu on elementaarne.

Täiesti müstika, kust ma selle toksoplasmoosi olen saanud.

Kardan väga kuidas see beebi arengut mõjutab.

Kas pannakse mingi ravi peale?

Rase 9+ nädalat

Kas teil on oma maja ja v66rad kassid käivad hoovi peal, mullas hädal?

Elame korrusmajas, maja ees muruplatsil käib kasse küll ( penskarist naabrid söödavad neid saiapätsidega) ent ise muruplatsil ei ole kunagi käinud.

Võimalik tõesti et pelgalt möödaminnes olen sisse hinganud?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 13:55; 17.11 14:06; 18.11 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul oli nii IgA,IgM kui Igg positiivsed? Kui jah, siis peaksid nõudma, et tehtaks aviidsuse test, kui see näit tuleb tagasi kõrge, siis on tegu vana nakkusega( vähemalt 3-5 kuud tagasi saadud) ja ohtlik lootele pole, aga kui madal, siis oled selle hiljuti saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.11 11:55; 08.11 18:43; 17.11 14:54; 05.01 01:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain ka täna teada, et mul toksoplasmoos positiivne.

Kasse ja muid koduloomi pole, liha ja kana ma ei söö aastaid, puu-ja juurviljade pesu on elementaarne.

Täiesti müstika, kust ma selle toksoplasmoosi olen saanud.

Kardan väga kuidas see beebi arengut mõjutab.

Kas pannakse mingi ravi peale?

Rase 9+ nädalat

Kas teil on oma maja ja v66rad kassid käivad hoovi peal, mullas hädal?

Elame korrusmajas, maja ees muruplatsil käib kasse küll ( penskarist naabrid söödavad neid saiapätsidega) ent ise muruplatsil ei ole kunagi käinud.

Võimalik tõesti et pelgalt möödaminnes olen sisse hinganud?

Päris nii see nakatumine ei käi, st suht väike v6imalus, kui just jalan6ud pole kassi kakaga koos ja siis v6tad jalatsid ära, ja käsi ei pese enne, hakkad nt sööma midagi. Aga kassi kaka peab sel juhul olema toksoplasmoosi nakkusega. Mul ka kysimus, kas tehti kindlaks ka, kas tegu toore nakkusega v6i vanad antikehad olemas?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 13:58; 17.11 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu siin keegi juba mainis, määras arst ise aviidsuse testi.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.11 13:55; 17.11 14:06; 18.11 16:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sorry to reply in English, I’m a foreigner living in Estonia and using the Foorum with Google Translate, I hope you can do the translation too and find my post useful.

I got a positive diagnose of Toxoplasmosis at 18 weeks (today I am 21 weeks). After that I had an avidity test done and had confirmation it was an acute (active, not old) infection. I was put on 21 days of treatment with antibiotics (Azitromicine) and had an Amniocentecis scheduled for the following week to check if the baby has caught the infection or not. I’m still waiting for the results, they take up to 2 weeks to arrive because they had to be sent to a lab in Germany. So far in the ultrasounds everything looks normal with the baby. I’m very worried of course, the wait for the results seems eternal.

How has it gone so far for you?

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 23:31; 05.01 09:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>I’m sorry to hear that. Well for me, the avidity test said high avidity, so I got it at least 3 months before my positive toxoplasmosis test was done (at 12 weeks, I am now 22 weeks). So there is a really small percentage I got it right before I fell pregnant (I also had a swollen lymph on my neck at the beginning of my pregnancy and this can be a symptom of an acute toxoplasmosis infection). However I have read that it is quite rare that the baby will catch it. Do you have any idea where you might have cought it? Did you have any symptoms? I really hope everything is fine with your results!</p>

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.11 11:55; 08.11 18:43; 17.11 14:54; 05.01 01:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

According to the avidity test I must have caught it around week 15. I did have symptoms in week 17 including an inflamed lymph node under the armpit. I don’t know how I could have caught it, I don’t have any cats and was following the usual food hygiene recommendations for pregnancy. You are right that with your time of infection the odds of the baby getting are very very small. For my time of infection is about 20% to 30% chance the baby has it 🙁 but right now everything is fine in the ultrasounds and if it comes out in the amniocentesis that the baby already has it I can start a treatment for it too. Of course we are very worried and hoping for negative results!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.01 23:31; 05.01 09:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Lapse ootamine Toksoplasmoos positiivne