Esileht Kodunurk Tolmuimeja ostmine

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Tolmuimeja ostmine

Postitas:

15 aastat vana Siemensi tolmuimeja hakkas täna kärsahaisu välja ajama, mis tähendab, et läks õhtule omadega. Vaatasin, et uute hinnad on 100 ja 500 euro vahel, aga mida selle ostmisel üldse silmas peaks pidama, kui kasutan kodus 3 toa puhastamiseks? Endal pole halli aimugi. Ja kuhu ma vana panen? Olen tänulik, kui keegi oskab mingit nõu anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 12:12; 13.06 17:50; 17.06 10:05; 17.06 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vana kohta ei tea.
Uute puhul võimsust, kuigi nagu ms aru saan, siis need on tänapöeval kõik nadid.
Muid vidinaid mulle pole vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vana vii remonti ja mingi 50-100€ eest tehakse see korda.
Uue ostmisel pead jälgima imemizvōimsust. Samuti uuri palju igasugused filtrid ja lisatarvikud maksavad. Filtreid ja tolmukotte kulub stabiilselt palju ja olenevalt mudelist vōivad maksta pea 50€ tükk. Lisatarvukute saadavust ja hinda jälgi ka, sest nende pōranda ja vaiba universaalsete otsikute plastist karvikud kuluvad kiiresti ja hakkavad halvem kvaliteediga puhastama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 07:57; 17.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanad masinad viiakse lähimasse jäätmejaama, mis kodumasinaid vastu võtab. Guugeldades leiad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga pood peab sulle uut masinat müües ka vana tasuta utiliseerimiseks vastu võtma.
Tõsi, mina olen mitu kodumasinat viimasel ajal hoopis internetipoodidest ostnud, nii et käik jäätmejaama seisab ees jah.
Mina pidasin tolmuimeja ostmisel kindlasti silmas tolmutagastusklassi (A-st allapoole ei sobi) ja vaipade puhastamise tõhusust. Mõtlesin, et ostaks vahelduse mõttes tolmukotita masina, jääks ühtlasi ära see tolmukottide soetamine, aga müüja veenis mu ümber, et selle konteineri puhastamine on päris tüütu. No ja siis valisin ühe, millel oli parasjagu hea sooduspakkumine: tore tunne tekib ju, et oled vähese raha eest midagi paremat saanud.
Aga muuhulgas on sellel mu uuel masinal väga hea diivanialuste puhastamise otsik, selline pikk ja õhuke. Seda ei oleks ise taibanud tahta, aga on osutunud jube kasulikuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõik hakkab sellest, et kui palju on sul vaipa, mida sa puhastad, kas on ka loomakarvu

Mina soovitan vaadata tolmukotita tolmuimejate poole, neil on tolmukogumispaak, mis on pestav. Ka filtrid jm on kõik pestav. Need aga minu teada natuke väiksema võimsusega, kui tolmukotiga ja kui on vaibad+kass/koer, siis ei pruugi olla parim variant (samas vb paari aastaga on valik muutunud). Samas nagunii kodutehnika võimsusele seatakse järjest enam piiranguid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest. 15 aastat on 15 aastat, ei usu, et vana enam parandada kannatab. Eks iga asi läheb ükskord läbi. Ja tegelikult ega ma praegusele tolmuimejale enam aastaid juba õigeid kotte ei leidnud, ostsin sarnaseid ja lõikasin parajaks. Aga jah, koerakarvu on nii et tapab ja võimsust oleks masinale vaja. Ei teagi siis, mida valida või mis marki eelistada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 12:12; 13.06 17:50; 17.06 10:05; 17.06 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ostsime uue eelmisel aastal. Minule meeldib kotiga. Eelmine meil oli kotita ja vot ei kippunud kasutama, sedt tühjendamine oli piin. Aga tasub vaadata kaalu, rattaid, imemisvõimsust, tolmutagastust. Mulle meeldib varrelt juhtimine väga. Mootorvõimsus on kõigil uutel väiksem, kuid imemisvõimsus võib olla suur sellele vaatamata. Soovitan kas Mielet või Electroluxi. Electroluxil ei meeldi see voolikuosa vaid ja liigub kohmakalt, muidu on väga hea masin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sügan ka ise kukalt, et vaja uus tolmuimeja osta, et ostaks selle roboti hoopis. Kallim on, aga pinda on ka üksjagu, lisaks on veel maakodu -kuhu saaks kaasavõtta. Aga ei suuda veel otsustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on vaibad ja koduloom, siis see on parim
https://www.miele.ee/majapidamine/tolmuimejad-1784.htm?mat=09231390&name=S8_Cat_%26_Dog

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on tolmukotita masin juba 10 aastat ja minule väga sobib, ei ole mingit kotiga möllamist, tolmu saab iga kord pärast kasutamist kohe välja kallata. Kui lapsed olid väikesed, sai mõnigi kord miskeid legojuppe konteinerist välja õngitsetud. Võumsust on rohkem kui mõnel kotiga masinal-võimalik, et tol ajal olidki võimsamad masinad. Tolmukonteinerit tühjendasin korteris elades rõdul nii,et kinnitasin väikese kilekoti konteinerisuu külge ja keerasin konteineri kummuli, tõmbasin koti pealt kokku ja nii sai päris valutult tühjendada. Nüüd majas elades kõnnin kõnteineriga õue prügikasti juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on jah kõige nõmedam see, et võimsusele on seatud piirangud, ja kuigi poes nad räägivad sulle imejutte sellest, et oluline on just IMEMISvõimsus, mitte mootori võimsus, siis palun selgitage mulle, millest see imemisvõimsus tuleb. Ikka mootorist. Seega pole suurt vahet sellel võimsusel, jamad on need niikuinii. Vaata jah pigem seda, et masin oleks võimalikult kerge ja et oleks otsakute valik.

Mul endal oli vana Philipsi oma, mingi suht tavaline. Võimas oli, tegi hästi puhtaks. Jama tekkis siis, kui esiteks murdus ära sang, millest masinat tõsta, seejärel ei hoidnud pikendatav toru enam end kinni, s.t. tõmbasin pikaks, aga niikui otsa maha panin, et puhastada, langes uuesti lühikeseks kokku. No ei saa sedasi tööd teha. Ostsin uue, Bosch siis seekord. Midagi väga halba ei ütle, sest hea kerge on ja särtsu ma enam ei saa tema küljest (vanaga on nii, et vaipa nühkides tekib ju staatiline elekter ja iga kord, kui toru või selle küljes olev lont mulle vastu puutub, saan säraka), aga otsak läks aastase kasutamise järel katki (need rattad, mis on all, et seda mööda põrandat edasi-tagasi liigutada saaks, hakkasid ära tulema, ja need pole ju mitte kinni kruvitud, et saad aga tagasi panna ja kruvi pingutada, vaid kuidagi lihtsalt otsa lükatud ja kui lahti tuleb, siis enam kinni ei jää) ja võimsus pole sama mis vanal. Jah, poes onu rääkis ka suure suuga, et mootori võimsusest ei olene midagi, ikka imemisvõimsus blaa-blaa, aga isegi minusugune tehnikakauge inimene saab ju aru, et imemisvõimsus tuleb siiski eelkõige sellest, kui palju mootor suudab.

Kokkuvõttes – vahet pole, osta selline, mis sinu jaoks lihtsalt kõige mugavam on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen rahul oma veefiltriga Kärcheriga. Jah ta on pisut kallis ja raske just tänu sellele veele filtris, aga muidu teab Kärcher kuidas koristusmasinaid toota.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitan ka Kärcherit. Ehitusmehed koristavad sellega ehitusplatse, seega sellega saad sa oma karvades vaibad ka puhtaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul endal oli vana Philipsi oma, mingi suht tavaline. Võimas oli, tegi hästi puhtaks. Jama tekkis siis, kui esiteks murdus ära sang, millest masinat tõsta, seejärel ei hoidnud pikendatav toru enam end kinni, s.t. tõmbasin pikaks, aga niikui otsa maha panin, et puhastada, langes uuesti lühikeseks kokku.

See on vist mingi Philipsi nõrk koht (vähemalt odavamatel mudelitel). Mul mõni aasta tagasi ostetud Philips 2000W täpselt sama probleem. Kui veidi nikerdada, siis ikka peab, aga tüütu, jah.
Muidu tõmbab väga jõudsalt, on kerge ja mugav. Maksis Kaubamajas mingi sooduka ajal vaid 65.-

Uue valiksin vist ka mingi väikse, kerge ja liikuva, sest sellega on nii mugav toimetada võrreldes mingi suure kohmaka kolakaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on oluline ka imemisvõimsuse reguleerimise võimalus. Et vaipkattelt saan kassikarvu tõmmata suurema võimsusega ning kaltsuvaibalt puru väiksemaga. Lisaks erinevad filtrid masina sees ja nende hind, tolmukottide hind… Olen ise vaadanud, et kui mu 12-aastat vana Philips peaks läbi minema siis ilmselt ostan Kärcheri imeja järgmiseks, seda kiidetakse just efektiivsuse pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trügin teemasse –
plaan ka Kärcher osta ja selline, mullel ka aurupesur kaasas. Kahjuks neud marke on nii palju, et valida eu oska. Samuti ei tahaks tilmuka eest üle 200€ maksta.
Millised K-d teil on (margi nr)? Kas lihtsalt tolmuimejad või aurutaja ka? Kas need aurupesurid on tõesti nii efektiivsed, et vuugivahed, pliidinupud-kubud, külmkapitihendivahed jne. saab probleemideta puhtaks? Põrand (laminaat) ikka ka???? Ja kas aurutajaga näiteks diivanit võib sussutada?

Aitäh vastajatele ja vabandust, et siin omi asju küsin????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen. Vaatasin, et praegu K-rautas hea pakkumine:
https://www.k-rauta.ee/p/tolmuimeja-karcher-se4001-pesev/2yyf
Mujal sama mudel 300 euro kanti. Ostan vist selle ära, on rahu majas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 12:12; 13.06 17:50; 17.06 10:05; 17.06 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärcheri suur puudus on see, et need on kobakad ja rasked.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärcheri suur puudus on see, et need on kobakad ja rasked.

Käisin K-rautas vaatamas ja see Kärcher oli tõesti jube suur kobakas! Välimuse järgi kodukasutuseks küll mõeldud pole. Võtsin mingi Electroluxi ära sealt, sest ma ei viitsi kauem tegeleda sellega. Eks näeb siis õhtul, kuidas puhastab ning kaua vastu peab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.06 12:12; 13.06 17:50; 17.06 10:05; 17.06 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kärcheri suur puudus on see, et need on kobakad ja rasked.

Käisin K-rautas vaatamas ja see Kärcher oli tõesti jube suur kobakas! Välimuse järgi kodukasutuseks küll mõeldud pole. Võtsin mingi Electroluxi ära sealt, sest ma ei viitsi kauem tegeleda sellega. Eks näeb siis õhtul, kuidas puhastab ning kaua vastu peab.

Mis marki Elektroluxi ostid? Kuidas puhastab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 07:57; 17.06 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta Dyson tolmuimeja. Väga tugev imemisvõimsus, korralikud filtrid ja 5 aastane garantii! Ei mingit tolmukotimajandust, ega koledat Kärcheri väljanägemist. Googelda. Arvamused igal pool ainult positiivsed. Meil juba pea 10 aatat kodus. Omal ajal Hobby Hallist tellitud. E- poest tellides saad ju ka 2 nädalat proovida…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk Tolmuimeja ostmine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.