Esileht Kodunurk Tolmuimeja – tolmukotiga või ilma?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Tolmuimeja – tolmukotiga või ilma?

Postitas:
Kägu

Tolmuimejateemasid on siin aeg-ajalt ikka olnud. Nüüd endal uue imeja ost ees ja suurim küsimu on hoopis kas osta nö traditsioonilise tolmukotiga või ilma kotita/filtriga tolmuimeja.
Mis on kummagi eelised?
Kas filtri puhul on oht, et masin hakkab lõpuks haisema, et ei saa filtrit piisavalt puhtaks?
Eelarve on mul piiratud, otsin kerget ja mugavat masinat väiksesse korterisse. Philips on nt silma jäänud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kogemus: sain endale ka selle kannufiltriga masina, väike ja kerge, tolmuimejat on lihtne puhastada. Aga see eksemplar – no ei imenud mingit tolmu, ainult mingi peene olluse võttis ära, filter kogu aeg umbes, suurem saast jäi ikka põrandale. Et siis nagu peaks enne kõigepealt harjaga ära pühkima ja siis tolmuimejaga üle võtma? Kassi mul tollal polnud, ma ei kujuta ette, mis nende karvadega oleks seal masina(filtris) saanud. Sain ilma, andsin ilma ära. Jään oma traditsioonilise juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on ainus variant tolmukotiga. Kui täis, viskan ära ja panen uue. 30 sekundit ja kogu moos. Kord poole aasta tagant pesen filtrit (ühel mu masinatest on pestav filter), teistel vahetan lihtsalt neid “svamme”, mis sinna ette käivad, kui näha, et mustaks läinud. Isegi harvem kui 2 korda aastas.
On 2 vanemat Philipsit ja uus Electrolux, Animal care, turbootsik kaasas. See imeb küll hästi.
Mina vaataksin, mis tähega on imemisklass tähistatud – põrandate ja vaipade puhastamine on eraldi märgistega (A – D). Enamasti on neil tavapuru kõigil A ja vaibad siis varieeruvad, üksikutel B, paljudel kahjuks vaid C ja D.

Please wait...
Postitas:
Kägu

KINDLASTI tolmukotiga. Mul Thomas Pet&Family ja selle puhastamine on ikka õudus. Haiseb ka. Tean, et sellele on tolmukotid ka saadaval, hangin need esimesel võimalusel. Ei, ma ei ostnud ise seda masinat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Praegu on ilma tolmukotita Philips. Nüüd vist ostaks kotiga. No ei ole tore seda konteinerit välja tühjendamiseks viia, tuulega lendub vastu nägu ja pool käist pärast tolmune. Filtrit tuleb x aja tagant vahetada, mis iseenesest ei ole probleem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan robottolmuimejat hoopis- elu nagu hernes 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui kõva müra ei karda, siis kõige töökindla ja tõhusam Kärcher. Selle võib ka päris soodsalt saada. Miinuseks suur müra, kuid imeb ka võimsalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitan robottolmuimejat hoopis- elu nagu hernes 😉

Hm, selle puhastamine on eriti tüütu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul ilma kotita. Filtrit pean loputama kord kuus. Sobib.
Aga kui korteris elaksin valiksin tolmukotiga. Hügieenilisem. Dyson.

Please wait...
Postitas:
ElliotOliSiin

Kotita parem, kuid mitte laisale

Olen mõlemat kasutanud. Kott läheb lõpuks katki ja hakkab siis tolmu ringi ajama vales kohas, kitsi inimesena ei taha uut kotti osta ka või ei leia poest, niiet tolle koti seest tolmu koukimine on päris segatust ja kaost külvav tegevus, mida ainult väljas passib teha. Ilma kotita meeldib
isiklikult rohkem- pole vaja kotte juurde osta, kõik lihtsalt vala nagu teekannust prügikasti. Kuid filtreid tuleb puhastada, tavaliselt tegin nii, et koristamise lõpul tühjendasin tolmust ja pesin/loputasin filtri kraani all ära (oli švammi moodi filter koos võrega), kui filtreid ei pese, siis lõpuks ei tõmba enam või tõmbab nõrgalt. Aga kui on viitsimist loputada filtrit, siis on too imeja ikka parem kui kotiga. Ja odavam nö. Pidada.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Kodunurk Tolmuimeja – tolmukotiga või ilma?