Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk Tolmuimeja transportimine käe otsas.

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Tolmuimeja transportimine käe otsas.

Postitas:

Andke ideid, kuidas vana tolmuimeja kogumispunkti viia, kui ei ole endal transporti (ei ole tuttavat, kes autoga sõidaks, samuti ei oska ise autoga sõita). Mõistus otsas 🙁

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kortermajades tellitakse kevadel suured konteinerid, kuhu võib kõik kola viia.

Pane prügi aardeks gruppi

0
-1
Please wait...
Postitas:

Ühistranspordiga lähed siis, kui autot pole. Võtad tolmuimeja näppu nagu reisikohvri ja lähedki. Kui see töllerdav toru segab, siis selle saab ju kleeplindiga tolmuimeja kere külge kinni siduda enne. Ma olen omale kunagi linnaliinibussiga 3-meetrised kardinasiinid koju vedanud, no oli natuke imelik seal bussi põrandal neid hoida, aga no mis sa hing hädaga teed, eksole. Ja kui niisama “kohver näpus” variant ei sobi, siis peaks iga tolmuimeja mahtuma mingisse suuremasse spordikotti, millega vedada saab.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Kui suur see tolmuimeja on?

Äkki mahub sangadega plastikkotti jupiti. No nagu need Ikea ja rimi sangadega plastkotid on. Pikk metalltoru ilmselt ei mahu, selke võtaks niisama kätte aga muud osad saab siis kotiga õla peale visata.

+1
0
Please wait...
Postitas:

Alati on võimalik utiliseerimisteenus tellida. Tullakse kohale ja viiakse ära asjad, mida sa enam ei soovi. Miks sa elad oma elu nii raskeks?

+2
0
Please wait...
Postitas:

Alati on võimalik utiliseerimisteenus tellida. Tullakse kohale ja viiakse ära asjad, mida sa enam ei soovi. Miks sa elad oma elu nii raskeks?

Sest mõistus on otsas.

+3
-1
Please wait...
Postitas:

Ma tõin kunagi  maikuus koolist suusad koju, bussis vaatasid inimesed väikese muigega – suvekleit ja suusapaar mõjusid omapärase kombona.

+2
0
Please wait...
Postitas:

Andke ideid, kuidas vana tolmuimeja kogumispunkti viia, kui ei ole endal transporti (ei ole tuttavat, kes autoga sõidaks, samuti ei oska ise autoga sõita). Mõistus otsas ????

Takso?

+9
0
Please wait...

Tolmuimeja pole ju üldse nii suur ese, et saaks selline küsimus tekkida. Saaksin aru, kui oleks vaja pesumasinat või muruniidukit transportida.

+10
0
Please wait...

meil käib koristaja Kärcheriga, tuleb bussiga ja masin on kandekotis. Ikea kottides kantakse ka. Takso ka variant.

0
0
Please wait...
Postitas:

Korrusmaja prügikasti kõrvale tõstaksin. Paari tunniga on see sealt pihta pandud.

+2
-11
Please wait...
Postitas:

Ma viskaks prügikasti. Miks seda kuhugi viima peaks?

0
-5
Please wait...
Postitas:

Miks seda kuhugi viima peaks?

Kas sa prügi sorteerimisest oled midagi kuulnud? Rohelisest mõtteviisist? vana elektroonika ja kodumasinad viiakse jäätmejaama ja seal pannakse nende jaoks mõeldud konteinerisse. Vahel saab seda tasuta, vahel küsitakse ka raha.

+3
0
Please wait...
Postitas:

Praegu ju lumi maas, saab kelguga vedada suure osa maast 🙂

+3
0
Please wait...
Postitas:

Kas sa prügi sorteerimisest oled midagi kuulnud? Rohelisest mõtteviisist? vana elektroonika ja kodumasinad viiakse jäätmejaama ja seal pannakse nende jaoks mõeldud konteinerisse. Vahel saab seda tasuta, vahel küsitakse ka raha.

Viskan olmeprügisse, nad sorteerivad ise. Mingisse jäätmejaama ma ei sõida. Kord paari aasta jooksul tellin kondi, sinna lähevad suuremad jäätmed.

+1
-8
Please wait...
Postitas:

Viskan olmeprügisse, nad sorteerivad ise. Mingisse jäätmejaama ma ei sõida. Kord paari aasta jooksul tellin kondi, sinna lähevad suuremad jäätmed.

Sealt ei sorteeri enam keegi seda niimoodi, et sealt reaalselt midagi kasutada saaks. See on ju muu lägaga koos, ja isegi kui sinu oma miskipärast pole – kuigi on kindlasti, sest prügiauto kallab kõik kokku – siis keegi ei hakka sellele lootma, tegevusjuhis on üks.

0
0
Please wait...
Postitas:

ma olen tugitooliga bussis sõitnud. hea oli istuda. taksos olen sõitnud lumelabidaga (suvel). fbst on ehk ka võimalik otsida. kindlasti on mõni grupp, kus inimesed pakuvad küüti.

+3
0
Please wait...
Postitas:

olmeprügi ei sorteerita mitte kusagil, läheb otse prügimäele või põletamisele

0
0
Please wait...
Postitas:

Tartus sorteeritakse Epleris.

0
0
Please wait...
Postitas:

Tartus sorteeritakse Epleris.

olmeprügi kindlasti ei sorteerita. kunagi  katsetati seda pärnumaal mingi liiniga, aga ei õnnestunud seegi. epler sorteerib kogutud ohtlikke ja pakendijäätmeid jms omakorda liigiti, olmet mitte.

olme sees olevad asjad on nii reostunud, et nendega poleks peale sealt välja sorteerimist midagi teha. isegi kui eraldi kogutud pakendikonteinerisse on paar kotti olmeprügi visatud, viiakse konteineri sisu tihti põletamisse, sest pakendijäätmed on rikutud.

+1
-1
Please wait...
Postitas:

Mis linnas elad? Kui Tallinnas, siis on hea mõte pöörduda meie linnavalitsuse poole, kes igale poole usinalt jalgrattaradu rajab ja autoga liiklemist kõigiti takistada üritab. Ütled, et näe. sul polegi autot, oled läbinisti roheline, aga nüüd selline mure, et kuidas keset talve jalgrattaga tolmuimejat jäätmejaama transportida saaks. Lükaku vähemalt mõne jäätmejaamani tee nii puhtaks, et see kas või teoreetiliselt võimalik oleks.

+1
-2
Please wait...
Postitas:

Kui sul selle viimisega nüüd nii tuline kiire pole, siis kevadeti on ka lähemal vast suuremate kodumasinate ja suuremõõduliste jäätmete äravedu, tavaliselt organiseeritakse ju kevaditi linnaosades aktsioone. Ja liiguvad nii bussid kui taksod, pole ju nii raske  kui diivan või pesumasin, isegi käe otsas jõuab viia.

Kui töötab, aga on lihtsalt vana, siis kuuluta kuskil, tullakse järgigi ja viiakse minema. Kui katkine, siis jah jäätmejaama. Ja kui panin googlisse “kodumasinate äravedu”, tuli igasuguste sarnaste  teenuste pakkujaid.

0
-1
Please wait...
Postitas:

Oleneb, kui palju jala on astuda. Kui kasutada ühistransporti nii palju, kui saad ja mis maa see jala tuleks minna? Ma olen kunagi kelguga teleka remonti viinud jala 1 km, sidusin paelaga kinni ja läksin.

+3
0
Please wait...
Postitas:

Töökorras tolmuimeja müüks võilevahinnaga osta.ee või siis kuulutaks kusagil facebookis, et tasuta ära anda, ise tuleb järgi tulla. Alati on keegi, kes tahab.

0
0
Please wait...
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Esileht Kodunurk Tolmuimeja transportimine käe otsas.