Esileht Kodunurk tomati kasvatamine seemnest

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: tomati kasvatamine seemnest

Postitas:

Millal peaks taim kasvama hakkama seemnest? Et mitu nädalat läheb, enne kui sealt midagi siis tärkama hakkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kiiresti tärkasid – u nädala pärast juba pistsid nina välja. Sõltub muidugi, kui sügavale mulda sa seemned paned.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 20:37; 10.03 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Panin 8. veebruaril tomatiseemned mulda. Täpselt 2 nädala pärast olid esimesed taimed oma nina mullast välja pistnud.
Panin ca 1 cm sügavusele mulda seemned.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 21:44; 11.03 17:00; 11.03 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, kuidas ma küll nii mööda mäletan? Olen muidugi ainult paar korda seda teinud, aga tundus, et jube kiiresti tulid taimed üles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.03 20:37; 10.03 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

panin 2 nädalat tagasi ja mul ei ole midagi. sügavamale kui 1cm küll ei pannud :S

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Märtsi keskpaiku panen. Varem pandud taimed venivad piisava valguse puudusel vaid pikaks ja on nõrgad – mida sa nende juba toas õitsema hakkavate vibalikega ikka teed kui veel kasvuhoonesse viia ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulid kiirelt üles, ei läinud nädalatki. Panin vähem kui sentimeetri sügavusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Märtsi keskpaiku panen. Varem pandud taimed venivad piisava valguse puudusel vaid pikaks ja on nõrgad – mida sa nende juba toas õitsema hakkavate vibalikega ikka teed kui veel kasvuhoonesse viia ei saa.[/tsitaat]No mul ongi nn. rõdu- ehk potitomatid, mis on oma sordilt juba sellised, et parima tahtmisegi juures väga pikaks (kõrgeks) ei kasva. Küll, aga hakkavad varem, pandud taimed varem saaki andma.
Kasvuhoonetaimede jaoks on veebruari algus vist tõesti liigvarajane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 21:44; 11.03 17:00; 11.03 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kalendri järgi oli 2 nädalat tagasi siiski veebruari lõpp mitte algus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sooviksin teada, kui seemnest on juba ca 10cm pikkune taimeke sirgunud, milliseid kasvutingimusi see edasiseks arenguks vajab? Hoidsin kuni selle ajani taime potis lõunapoolsel aknalaual, kaetuna läbipaistva kilekotiga. Nüüd, ca 2 nädalat on taim olnud ilma kilekotita ja lehtede otsad on nagu närbuma hakanud (kollakaks krimpsu tõmbunud). Kas otsene päikesevalgus on liiga teinud? Kas peaksin pigem põhjapoolsele aknalauale taime panema, kus on küll valgusküllane, kuid päikest pole? Samas mõtlesin, et kui taimed on kasvuhoones, siis on ju ka otsene päikesevalguse ligipääs tagatud läbi klaasi (nagu mul praegu). Olen algaja seemnekasvataja-katsetaja ja seepärast teadmisi napib 🙂 Tänan vastajaid ette!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 20:54; 11.03 20:56; 11.03 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

…lisaks veel eelmisele kirjutisele, et kuiv pole muld kindlasti ja liigniiske ka pigem mitte (et lehtede kollakus sellest võiks tingitud olla) minumeelest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 20:54; 11.03 20:56; 11.03 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ümberistutamine võoib aidata. aga vbl tegid talle selle kilekotiga liiga. ja natuke vara ka panid. kasvama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kiire vastuse eest katariina333! Küsin ka veel seda, proovin kindlasti nüüd uuesti seemnetest kasvatama hakata, kas õige on siis lõunapoolsel aknalaual kasvatada (otsese päikesevalguse käes) või pigem põhjapoolsel? Sama aknalaua küsimus ka erinevate maitsetaimede kohta (lehtsalat, till, petersell, murulauk jne).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.03 20:54; 11.03 20:56; 11.03 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]bethy2 kirjutas:[/small]
[tsitaat]kalendri järgi oli 2 nädalat tagasi siiski veebruari lõpp mitte algus.[/tsitaat]Ma ei pidanudki oma kommentaariga sind silmas, vaid ennast.
Mina panin oma tomatitaimed 8. veebruaril (ehk veebruari alguses) mulda. Täna on mul juba täitsa korralikud taimed üleval.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.03 21:44; 11.03 17:00; 11.03 21:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ikka lõounapoolsel kasvata, seal on rohkem päikest-valgust. põhjapoolne aken on pimedam ja taimed venivad välja.
[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänan kiire vastuse eest katariina333! Küsin ka veel seda, proovin kindlasti nüüd uuesti seemnetest kasvatama hakata, kas õige on siis lõunapoolsel aknalaual kasvatada (otsese päikesevalguse käes) või pigem põhjapoolsel? Sama aknalaua küsimus ka erinevate maitsetaimede kohta (lehtsalat, till, petersell, murulauk jne).[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk tomati kasvatamine seemnest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.