Esileht Kodunurk Tomatid kasvuhoonesse

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Tomatid kasvuhoonesse

Postitas:
Kägu

Kas julgeksite panna tomatid kasvuhoonesse, kui on teada, et öösel on vaid 2-3 kraadi. Kasvuhoone ei ole eriti tihe (altäärtest). Täiesti lahti ei ole, aga avad, mis mingil määral on plastplaatidega kaetud, on siiski olemas.

Looritamise võimalus puudub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tomatiga ei juhtu midagi, kui öösel on 2-3 kraadi sooja. Kui oleks 2-3 kraadi külma, siis oleks halb, aga temperatuur üle nulli taime ei tapa. Kui oleks pidevalt alla 5 kraadi, siis taime kasv peatub ja taim lõpuks hukkub, aga kui vaid öösel mõne tunni jooksul langeb temperatuur nii madalale, siis ei juhtu sellest midagi.

Miks looritamise võimalus puudub? Katteloor on odav ja ma pole näinud tingimusi, kus ei saaks katteloori kasutada.

Kasvuhoone alumise serva saad ajutiselt tihedamaks teha sinna näiteks mulda, niidetud muru või heina kuhjates. Või maakive ladudes. Või kui on mingeid lauajuppe, kaltsusid või midagi muud sellist.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on tomatid teist nädalat kasvuhoones, eelmine nädal panin veel katteloori peale. Kui on teada, et läheb alla 0, siis panen katteloori – keeran sedasi rulli ja siis rullin üle taimede -panen mõned kepid ka, hoiaks üleval.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaan on pühapäeval istutada, nüüd enam ilmateade alla 5 kraadi ei näita. Kui ootamatult külmaks peaks minema pean linnast maale sõitma, et looritada. Õnneks taimed jaheda, tuule ja päiksega rõdul linnas harjunud juba.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaan on pühapäeval istutada, nüüd enam ilmateade alla 5 kraadi ei näita. Kui ootamatult külmaks peaks minema pean linnast maale sõitma, et looritada. Õnneks taimed jaheda, tuule ja päiksega rõdul linnas harjunud juba.

Sa pead ju nagunii käima aega-ajalt kastmas. Vaata siis enne ilmateadet ja kui lubatakse väga jahedaid ilmu, siis on mõtet loor panna. Loor võib olla pidevalt peal, seda ei pea päevaks ära võtma. Paljusid kultuure kasvatataksegi püsivalt katteloori all. Tomatid ei vaja tolmeldajaid (tänapäevased sordid), nii et midagi ei juhtu, kui neil pidevalt katteloor peal on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin umb nädal tagasi kasvuhoonesse. Ka uks ei ole väga tihe, õhk käib läbi. Põhja-Eestis. Homme või ülehomme plaanin kurgid äkki ära istutada. Juunis tavaliselt juba avamaale ju ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Avamaatomatid istutasin eelmisel nädalavahetusel õue peenrasse, katteloori peale ei pannud. Taimed tänaseks hea tervise juures ja kahju ei saanud kuigi ühel ööl oli päris jahe. Seega kui juba avamaal külm kurja ei teinud siis ei näe ühtki põhjust kasvuhoonesse mitte panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on vaja kodust ära olla järgmine nädal 5 päeva. Andke nõu, mis ma kasvuhoonega teen? Lubatakse ühel päeval kuni 20 kraadi sooja, ööseks 5-6 kraadi meie kandis. Kas jätan ukse lahti? Mis on hullem, kas päevane üle küpsemine või õine jahedus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on vaja kodust ära olla järgmine nädal 5 päeva. Andke nõu, mis ma kasvuhoonega teen? Lubatakse ühel päeval kuni 20 kraadi sooja, ööseks 5-6 kraadi meie kandis. Kas jätan ukse lahti? Mis on hullem, kas päevane üle küpsemine või õine jahedus?

Soovitan aknad-uksed lahti teha ja katteloorid taimedele peale panna. Kindlasti kasta enne minekut korralikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on vaja kodust ära olla järgmine nädal 5 päeva. Andke nõu, mis ma kasvuhoonega teen? Lubatakse ühel päeval kuni 20 kraadi sooja, ööseks 5-6 kraadi meie kandis. Kas jätan ukse lahti? Mis on hullem, kas päevane üle küpsemine või õine jahedus?

Ma paneks ka katteloori peale ja uksed-aknad lahti, aga mitte pärani.
Tomatid ei õitse veel? Kuni ei õitse ei tohiks ka kuum liiga teha KUID kas oli vist 40+ kraadi kui tomat õitseb siis ei vilju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaan on pühapäeval istutada, nüüd enam ilmateade alla 5 kraadi ei näita. Kui ootamatult külmaks peaks minema pean linnast maale sõitma, et looritada. Õnneks taimed jaheda, tuule ja päiksega rõdul linnas harjunud juba.

Ilm on piirkonniti ikka nii erinev. Ilmateade näitab, et täna öösel on meil +1 kraadi. Kaks päeva tagasi kraapisin varahommikul tööle minnes autoaknaid jääst.

Panin eile tomatid ja paprikad kasvuhoonesse. Täna ööseks panen paar küünalt kasvuhoonesse. Loodan, et just istutatud taimed elavad selle koleda külma üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Plaan on pühapäeval istutada, nüüd enam ilmateade alla 5 kraadi ei näita. Kui ootamatult külmaks peaks minema pean linnast maale sõitma, et looritada. Õnneks taimed jaheda, tuule ja päiksega rõdul linnas harjunud juba.

Sa pead ju nagunii käima aega-ajalt kastmas. Vaata siis enne ilmateadet ja kui lubatakse väga jahedaid ilmu, siis on mõtet loor panna. Loor võib olla pidevalt peal, seda ei pea päevaks ära võtma. Paljusid kultuure kasvatataksegi püsivalt katteloori all. Tomatid ei vaja tolmeldajaid (tänapäevased sordid), nii et midagi ei juhtu, kui neil pidevalt katteloor peal on.

Kusjuures ei pea kastma, kui algusest peale seda teinud ei ole. Kasvatan teist aastat kastmata tomateid 🙂 saak korralik. Kasvuhoonesse istutades tuleb korralikult niisutada istutusauk. Ise panin 5 liitrit auku ja 5 liitrit kui tomat oli asetatud istutusauku. Muld peale ja rohkem pole kastnud. Tomatid olnud kasvuhoones nädala, ja täiesti elus. Juured lähevad sinna, kus vesi ehk sügavusse, mitte ei jää pinnapealseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on automaatne aknaavaja – https://averto.ee/ee/kasvuhooned-ja-kasvulava/kasvuhoone-ventilatsioon/kasvuhoone-automaatne-avaja-thermovent/

Väga mugav just praegusel ajal. Suvel kuumaga jätame ukse lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk Tomatid kasvuhoonesse