Esileht Beebi ja mitmikud Tomatikaste beebile (spagetid bolognese kastmes vms)

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Tomatikaste beebile (spagetid bolognese kastmes vms)

Postitas:

Kuidas teha ise tomatikaste, mida segada lapsele spagettide ja hakklihaga? Et oleks maitsev. Ainult tomatist, sibulast jääb ikka liiga hapu. Mida lisada või kuidas teha? Oskab keegi mõne hea, tervisliku ja beebisõbraliku retsepti mulle öelda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 17:36; 14.02 18:50; 14.02 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

8-kuune näputoidubeebi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 17:36; 14.02 18:50; 14.02 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuumutatud küüslauk on päris magus…kodune tomat ka (no praegu suur poetomat ei vääri tomati nimegi, on hirmhapu…v-o ehk ploomtomat?)
Mina paneks siis pigem imetibakese glükoosi n magusamaks… aga v-o see, mis sulle tundub hapu on beebile ok, proovi, lapse maitse pole rikutud, ta ei tea magusust tahtagi (meil söödi hea isuga nii musti kui punaseid sõstraid ja pohli näiteks, ilma magustamata).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti 8- kuusele annate juba spagette hakklihaga??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ta saab kohe 9-kuuseks, aga jah, plaanin anda küll lähiajal kui hea retsepti saan 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.02 17:36; 14.02 18:50; 14.02 21:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väikelapse mahetoidu raamatus selline retsept 6+ vanusele
400g hakkliha
Veerand juursellerit
1 porgand
1 sinul
1-3 küüslauguküünt
500g purustatud tomateid
2 dl tomatimahla
1 sl palsamiveiniäädikat
1 tl suhkrut
1 tl kuivatatud punet
0,5 dl värsket peterselli
Musta pipart

Petersell lisa vahetult enne valmimist
Pole ise proovinud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin bolognese kastet nii, et mahendasin porgandiga. Enda aia tomatid, porgandid, sibul, küüslauk, maitseks tüümian, oregano, basiilik. Aga võib panna sisse ka pisut sellerit või peterselli. Lasin selle täitsa püreeks blenderiga ja siis külmutasin väiksed portsionid.

Hakkliha tegin tailihast ise kodus. Aga seda tomatipastat on hea süüa ka muude asjadega peale pasta (nt kinoa, tatar jne).

Soola alla aastasele lapsele ei pane. Tema neerud ei suuda seda veel töödelda. Kogu soola, mis vaja, saab ta rinnapiimast, lisaks ka liha sisaldab naturaalselt piisavalt soola beebi jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti 8- kuusele annate juba spagette hakklihaga??

Liha ju soovitatakse alates 6. kuust enamuses allikates. Ja speghetid – mis seal siis halba on? Spaghetid on nisujahu ja vesi. Samamoodi nätieks võiks lapsele teha vahelduseks mannaputru, kuigi jah, mõned gluteeni.paanikud minestavad selle peale. Aga nisujahu ei ole midagi sellist, mida peab kuidagi kartma. 8-kuune laps võiks nii ehk naa juba tükilisega hakkama saada, on ta siis näputoidul või mitte. Mina andsin ka oma 8-kuusele näputoidu lapsele makarone – tõsi, minu oma makarone ei söönud ja eelistas süüa ainult liha ja köögivilju. Makarone hakkas sööma alles siis, kui hakkas lusika/kahvliga sööma ja suhu panema nö kõike korraga

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 13:26; 16.02 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti 8- kuusele annate juba spagette hakklihaga??

Liha ju soovitatakse alates 6. kuust enamuses allikates. Ja speghetid – mis seal siis halba on? Spaghetid on nisujahu ja vesi. Samamoodi nätieks võiks lapsele teha vahelduseks mannaputru, kuigi jah, mõned gluteeni.paanikud minestavad selle peale. Aga nisujahu ei ole midagi sellist, mida peab kuidagi kartma. 8-kuune laps võiks nii ehk naa juba tükilisega hakkama saada, on ta siis näputoidul või mitte. Mina andsin ka oma 8-kuusele näputoidu lapsele makarone – tõsi, minu oma makarone ei söönud ja eelistas süüa ainult liha ja köögivilju. Makarone hakkas sööma alles siis, kui hakkas lusika/kahvliga sööma ja suhu panema nö kõike korraga

Lisatoiduga alustamist soovitatakse alates kuuendast elukuust. Liha pole kindlasti mitte see, mida laps esimesed kuud peale lisatoiduga alustamist sööma peaks, see on väga raskesti seeditav toit. Lisaks pole nii keeruline ja paljusid koostisosasid sisaldav retsept nagu siin soovitati kindlasti see, mida nii noor laps sööma peaks. Paljud alustavad alles 8da elukuu ajal lisatoiduga kui lapsel vereanalüüsid korras on.

/Diplomeeritud imetamisnõustaja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 00:20; 17.02 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti 8- kuusele annate juba spagette hakklihaga??

Liha ju soovitatakse alates 6. kuust enamuses allikates. Ja speghetid – mis seal siis halba on? Spaghetid on nisujahu ja vesi. Samamoodi nätieks võiks lapsele teha vahelduseks mannaputru, kuigi jah, mõned gluteeni.paanikud minestavad selle peale. Aga nisujahu ei ole midagi sellist, mida peab kuidagi kartma. 8-kuune laps võiks nii ehk naa juba tükilisega hakkama saada, on ta siis näputoidul või mitte. Mina andsin ka oma 8-kuusele näputoidu lapsele makarone – tõsi, minu oma makarone ei söönud ja eelistas süüa ainult liha ja köögivilju. Makarone hakkas sööma alles siis, kui hakkas lusika/kahvliga sööma ja suhu panema nö kõike korraga

Lisatoiduga alustamist soovitatakse alates kuuendast elukuust. Liha pole kindlasti mitte see, mida laps esimesed kuud peale lisatoiduga alustamist sööma peaks, see on väga raskesti seeditav toit. Lisaks pole nii keeruline ja paljusid koostisosasid sisaldav retsept nagu siin soovitati kindlasti see, mida nii noor laps sööma peaks. Paljud alustavad alles 8da elukuu ajal lisatoiduga kui lapsel vereanalüüsid korras on.

/Diplomeeritud imetamisnõustaja.

Väga tore, et oelöte diplomeeritud imetamisnõustaja, aga diplomist ei piisa, kui olete eluvõõras 😀 KAs te oma diplomitööd kirjutades ikka lugesite, mida erinevad allikad soovitavad? mina just kirjutasin, et erinevad allika d- ja just selline on erinevate allikate soovitus, juba 6. elukuul ka liha pakkuda. Perearstid lasua hirmutavad, et laps sureb kohe ära, kui ta nüüd ja kohe liha ei saa 😀 Ma ei tea, kuidas teid koolis õpetati, aga korralaik haridus eeldab erinevate allikate tundmist,mitte ainult ühekülgset lähenemist – see, millega te nõustute, on iseasi.

Teiseks võibolla väga moodsad allikad soovitavad tõesti lisatoiduga alustada alles 8. elukuu paiku, aga 3aastase ja 1aastase lapse emana pole mina sellist allikat veel kohanud, võibolla ongi need allikad ainult diplomeeritu dimetamisenõustajatele teada, kes oma teadmisi kuskilekaantevahele panna ei suvatse ega perearstidele jagada jne 🙂

Ja kolmandaks võiks üks diplomeeritud imetamisnõustaja, kes arvab en dteadvat kõike imiku toitumisets, olla kursis ka näputoiduteooritagea. Iseasi, kas nõustud või mitte, aga kursis ikka võiks olla, enne kui hakata targutama ja oma diplomiga vehkima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 13:26; 16.02 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti 8- kuusele annate juba spagette hakklihaga??

Liha ju soovitatakse alates 6. kuust enamuses allikates. Ja speghetid – mis seal siis halba on? Spaghetid on nisujahu ja vesi. Samamoodi nätieks võiks lapsele teha vahelduseks mannaputru, kuigi jah, mõned gluteeni.paanikud minestavad selle peale. Aga nisujahu ei ole midagi sellist, mida peab kuidagi kartma. 8-kuune laps võiks nii ehk naa juba tükilisega hakkama saada, on ta siis näputoidul või mitte. Mina andsin ka oma 8-kuusele näputoidu lapsele makarone – tõsi, minu oma makarone ei söönud ja eelistas süüa ainult liha ja köögivilju. Makarone hakkas sööma alles siis, kui hakkas lusika/kahvliga sööma ja suhu panema nö kõike korraga

Lisatoiduga alustamist soovitatakse alates kuuendast elukuust. Liha pole kindlasti mitte see, mida laps esimesed kuud peale lisatoiduga alustamist sööma peaks, see on väga raskesti seeditav toit. Lisaks pole nii keeruline ja paljusid koostisosasid sisaldav retsept nagu siin soovitati kindlasti see, mida nii noor laps sööma peaks. Paljud alustavad alles 8da elukuu ajal lisatoiduga kui lapsel vereanalüüsid korras on.

/Diplomeeritud imetamisnõustaja.

Väga tore, et oelöte diplomeeritud imetamisnõustaja, aga diplomist ei piisa, kui olete eluvõõras ???? KAs te oma diplomitööd kirjutades ikka lugesite, mida erinevad allikad soovitavad? mina just kirjutasin, et erinevad allika d- ja just selline on erinevate allikate soovitus, juba 6. elukuul ka liha pakkuda. Perearstid lasua hirmutavad, et laps sureb kohe ära, kui ta nüüd ja kohe liha ei saa ???? Ma ei tea, kuidas teid koolis õpetati, aga korralaik haridus eeldab erinevate allikate tundmist,mitte ainult ühekülgset lähenemist – see, millega te nõustute, on iseasi.

Teiseks võibolla väga moodsad allikad soovitavad tõesti lisatoiduga alustada alles 8. elukuu paiku, aga 3aastase ja 1aastase lapse emana pole mina sellist allikat veel kohanud, võibolla ongi need allikad ainult diplomeeritu dimetamisenõustajatele teada, kes oma teadmisi kuskilekaantevahele panna ei suvatse ega perearstidele jagada jne ????

Ja kolmandaks võiks üks diplomeeritud imetamisnõustaja, kes arvab en dteadvat kõike imiku toitumisets, olla kursis ka näputoiduteooritagea. Iseasi, kas nõustud või mitte, aga kursis ikka võiks olla, enne kui hakata targutama ja oma diplomiga vehkima.

Ja Teie 3- ja 1.aastase lapse emmena olete muidugi automaatselt kõige elukogenum siin üldse onju?? ???? Tõmmake pidurit natuke nüüd!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tõesti 8- kuusele annate juba spagette hakklihaga??

Liha ju soovitatakse alates 6. kuust enamuses allikates. Ja speghetid – mis seal siis halba on? Spaghetid on nisujahu ja vesi. Samamoodi nätieks võiks lapsele teha vahelduseks mannaputru, kuigi jah, mõned gluteeni.paanikud minestavad selle peale. Aga nisujahu ei ole midagi sellist, mida peab kuidagi kartma. 8-kuune laps võiks nii ehk naa juba tükilisega hakkama saada, on ta siis näputoidul või mitte. Mina andsin ka oma 8-kuusele näputoidu lapsele makarone – tõsi, minu oma makarone ei söönud ja eelistas süüa ainult liha ja köögivilju. Makarone hakkas sööma alles siis, kui hakkas lusika/kahvliga sööma ja suhu panema nö kõike korraga

Lisatoiduga alustamist soovitatakse alates kuuendast elukuust. Liha pole kindlasti mitte see, mida laps esimesed kuud peale lisatoiduga alustamist sööma peaks, see on väga raskesti seeditav toit. Lisaks pole nii keeruline ja paljusid koostisosasid sisaldav retsept nagu siin soovitati kindlasti see, mida nii noor laps sööma peaks. Paljud alustavad alles 8da elukuu ajal lisatoiduga kui lapsel vereanalüüsid korras on.

/Diplomeeritud imetamisnõustaja.

Väga tore, et oelöte diplomeeritud imetamisnõustaja, aga diplomist ei piisa, kui olete eluvõõras ???? KAs te oma diplomitööd kirjutades ikka lugesite, mida erinevad allikad soovitavad? mina just kirjutasin, et erinevad allika d- ja just selline on erinevate allikate soovitus, juba 6. elukuul ka liha pakkuda. Perearstid lasua hirmutavad, et laps sureb kohe ära, kui ta nüüd ja kohe liha ei saa ???? Ma ei tea, kuidas teid koolis õpetati, aga korralaik haridus eeldab erinevate allikate tundmist,mitte ainult ühekülgset lähenemist – see, millega te nõustute, on iseasi.

Teiseks võibolla väga moodsad allikad soovitavad tõesti lisatoiduga alustada alles 8. elukuu paiku, aga 3aastase ja 1aastase lapse emana pole mina sellist allikat veel kohanud, võibolla ongi need allikad ainult diplomeeritu dimetamisenõustajatele teada, kes oma teadmisi kuskilekaantevahele panna ei suvatse ega perearstidele jagada jne ????

Ja kolmandaks võiks üks diplomeeritud imetamisnõustaja, kes arvab en dteadvat kõike imiku toitumisets, olla kursis ka näputoiduteooritagea. Iseasi, kas nõustud või mitte, aga kursis ikka võiks olla, enne kui hakata targutama ja oma diplomiga vehkima.

Vabandust, aga kuidas näputoitumine siia puutub? Minu enda neli last on kõik algusest peale näputoitu saanud, olen vägagi kursis.
Mis puutub perearstidesse, siis neile võib tutvustada mida iganes – nad ei tee seda kuulmagi. Samamoodi nagu nad vilistavad reklaamiseadusele, mis keelab propageerida piimasegusid alla pooleaastastele lastele, ei huvita neid ka muu. Igaüks võib ise tutvuda sellega kui palju arstiteaduskonnas toitumist õpitakse ja kui suur osa EAP on beebide toitumine.
Räägite allikatest, aga ühtegi tõsiseltvõetavat allikat siia ometigi pannud ei ole.

http://www.who.int/features/qa/21/en/ See on allikas, millest peaks lähtuma iga arst. Maailma Terviseorganisatsioon. 6. elukuu tähendab, et laps on 5 kuud vana. Sellises vanuses ei tohiks lapsele üldse lisatoitu pakkuda, rääkimata lihast. Palun tutvuge adekvaatsete allikatega enne kui teistele emadele soovitusi jagate.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 00:20; 17.02 00:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on 8-kuusest lapsest. Nii vanale võib vabalt nii liha, makarone kui ka tomatit, sibulat anda. See soovitus, kuidas nädal aega 1 toiduainet harjutatakse, on vähemalt Põhjamaades vananenuks tembeldatud. Algul solvitatakase anda tibatillukeste portsudena kõike ja kui tundlikkust toidu suhtes ei tähelda, siis võib mõningate eranditega (nt nitraadirohked lehtköögiviljad) anda 6-kuusele kõike, mida isegi sööd, kui lapse portsu enne soola lisamist kõrvale tõstad. 8-kuune laps peab juba sööma nii kala kui muna näiteks.

Teemasse ka: tomati saad mahedamaks lidades kas püreestatud kõrvitsat, suvikõrvitsat, porgandit või lillkapsast. Bataadi ja maapirniga saab toitu magusamaks teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 00:48; 19.02 00:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tomatite maitset “ümardavad”, muudavad vähem hapuks suhkur ja või. kui suhkrut ei taha lisada (mõistlik), siis või peaks hästi sobima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on 8-kuusest lapsest. Nii vanale võib vabalt nii liha, makarone kui ka tomatit, sibulat anda. See soovitus, kuidas nädal aega 1 toiduainet harjutatakse, on vähemalt Põhjamaades vananenuks tembeldatud. Algul solvitatakase anda tibatillukeste portsudena kõike ja kui tundlikkust toidu suhtes ei tähelda, siis võib mõningate eranditega (nt nitraadirohked lehtköögiviljad) anda 6-kuusele kõike, mida isegi sööd, kui lapse portsu enne soola lisamist kõrvale tõstad. 8-kuune laps peab juba sööma nii kala kui muna näiteks.

Teemasse ka: tomati saad mahedamaks lidades kas püreestatud kõrvitsat, suvikõrvitsat, porgandit või lillkapsast. Bataadi ja maapirniga saab toitu magusamaks teha.

Kust see info pärineb? Meile räägiti Perekoolis, et 6-kuune laps peaks põhitoiduna sööma rinnapiima ning vaid veidi maitsma kergemaid aedvilju ja allergiariski vähendamiseks ükshaaval. 8-kuusele lapsele rohkem anda, aga põhitoit siiski rinnapiim. Liha, kala ja muna ei pea sööma isegi täiskasvanu, 8-kuusest lapsest rääkimata. Ka eelpool lisatud viites ei ole mainitud liha, kala ega muna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suhtlesin sel teemal Rootsis toitumisteadust õppiva naisega, kelle doktoritöö on just imikute ja rasedate toitumisest, ja ta kinnitas sama kui siin keegi mainis, et uuema info järgi peaks erinevaid toite andma palju varem ja palju julgemalt. Kuuekuuseks saamiseni üksnes rinnapiim, aga siis võib tasapisi hakata andma kõike, mida ise sööd, ilma soolata. Allergeenide vältimine olla samuti vananenud, võib anda nt ka seitsmekuusele kala.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema on 8-kuusest lapsest. Nii vanale võib vabalt nii liha, makarone kui ka tomatit, sibulat anda. See soovitus, kuidas nädal aega 1 toiduainet harjutatakse, on vähemalt Põhjamaades vananenuks tembeldatud. Algul solvitatakase anda tibatillukeste portsudena kõike ja kui tundlikkust toidu suhtes ei tähelda, siis võib mõningate eranditega (nt nitraadirohked lehtköögiviljad) anda 6-kuusele kõike, mida isegi sööd, kui lapse portsu enne soola lisamist kõrvale tõstad. 8-kuune laps peab juba sööma nii kala kui muna näiteks.

Teemasse ka: tomati saad mahedamaks lidades kas püreestatud kõrvitsat, suvikõrvitsat, porgandit või lillkapsast. Bataadi ja maapirniga saab toitu magusamaks teha.

Kust see info pärineb? Meile räägiti Perekoolis, et 6-kuune laps peaks põhitoiduna sööma rinnapiima ning vaid veidi maitsma kergemaid aedvilju ja allergiariski vähendamiseks ükshaaval. 8-kuusele lapsele rohkem anda, aga põhitoit siiski rinnapiim. Liha, kala ja muna ei pea sööma isegi täiskasvanu, 8-kuusest lapsest rääkimata. Ka eelpool lisatud viites ei ole mainitud liha, kala ega muna.

Mina sain lapse perearstilt rootsikeelse raamatukese lapse toitmisjuhistega (ämmaemandate ühingu ja imetamisnõustajate liidu jms heakskiitvate templikestega). Kuna mul vanem laps on ka nii kasvanud, et algul nädal üht aedvilja ja siis nädal teist aedvilja, olin ma algul väga segaduses. Perearsti selgitus oli umbes selline, et viimase aja uuringud (no ikka 10 ja enam aastat tagasi) on näidanud, et võimalike allergeenide tutvustamine ajal, kui lapse põhitoit igal toidukorral on veel rinnapiim, viib väiksema tõenäosusega allergia tekkeni. Tuues kala näite: kui laps lätsutab käe vahel kala ja lakub sõrmed puhtaks ning siis sööb kõhutäie rinnapiima peale, on saadav kala kogus üliväike ja keha kohaneb paremini kui siis, kui see kala lisada esmakordselt portsule aedviljadele, mille korraga söödav kogus võib 10-kuusel või aastasel lapsel olla nii suur, et laps pärast rinda eriti peale ei võta (kui talle selles vanuses enam üldse rinda antakse, paljud lapsed saavad siis juba piimasegu, millel allergiariski vähendavat toimet pole).
Rootsis ei ole võimalik tavakaubandusest osta beebide pudruhelbeid, mis ei sisaldaks gluteeni. Gluteeni puhul pidavat varajase tutvustamise efekt rohke rinnapiima tarbimise juures allergia tekke vältimiseks allergeenidest kõige suurem olema.

Loomulikult ei saa keegi sundida sind lapsele kala või muna andma (selles rootsikeelses raamatus oli ka eraldi peatükk veganitele soovitustega, milliseid toidulisandeid lisaks tarbida ning milliseid lapse tervisenäitajaid millise tihedusega mõõta), aga üldine point oli, et juhul, kui sa plaanid oma lapsele kunagi muna või kala pakkuma hakata, võib seda teha üsna varakult, sest need sisaldavad palju kasulikke ja vajalikke toitaineid. Mitteallergilise lapsega ei juhtu midagi, kui ta neid väikeses koguses saab ning allergiale kalduval lapsel on pigem kasulik nendega varem tutvust teha.
Ülitundlike laste (kes reageerivad teatud toiduainetele juba läbi ema rinnapiima) lisatoiduga alustamine käib muidugi hoopis teisiti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 00:48; 19.02 00:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps sai ainult rp 5,5k, edasi ühe kuu jooksul oli lisatoiduga harjutamise periood. 6,5 k hakkasin tasapisi liha andma. 8 kuu vanuselt oli proovimisest ja rp-st vähe. Laps rahunes, kui sai enne rp-d ikka süüa.

Siin üks Rootsis elav ema ka kirjutas, et seal antakse ikka julgemalt lastele süüa, mitte ei nämmutata ühte komponenti nädal aega tl kaupa. Ise arvan, et sisetunde järgi võiks leida kuldse kesktee. Mitte nii palju raamatus näpuga järge ajada ega ka väga ekstreemselt lisatoiduga peale lennata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja speghetid – mis seal siis halba on? Spaghetid on nisujahu ja vesi.

Täpselt. Mida head on spagettides, et neid beebile sööta!?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Beebi ja mitmikud Tomatikaste beebile (spagetid bolognese kastmes vms)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.