Esileht Kodunurk Tomatitel laigud

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Tomatitel laigud

Postitas:
Kägu

Tomatitel on kõvad rohelised ja kollased laigud. Mõnel lausa poole tomati ulatuses. Nii et võilevale või salatisse hakkimiseks polegi nagu midagi. Tean, et see on mingi aine puudus.

Kuna kasvuhoone on veel paksult rohelisi, valmimata tomateid täis, siis kas annab veel midagi teha, et need, mis valmis ei ole veel saanud, tuleksid normaalsed?

Ja, kas need, mis on veaga tomatid, kas neid kõlbab hoidistesse panna (nt letšo või purustatud tomat omas mahlas)?

 

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt kaaliumipuudus. Kui nógeseleotust (enam) pole (uut ei jõua teha, see peab suht kaua laagerduma), siis pane kastmisvette või mulla pinnale purustatud banaani(koori).
Mõni ökoväetis võib ka abiks olla (nt taimeramm).
Aga ehk spetsialistid teavad rohkem aidata (Facebookis nt päris kasulik grupp – Aiaelu).

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nõgeseleotis annab oluliselt lisalämmastikku, kaaliumipuudust ei leevenda. Kasta kaaliumnitraadiga ja lausa iga nädal. Isegi spets tomativäetisest võib vähe olla. Kaaliumnitraat päästis uued viljad minul u nädalaga st jõuab veel. Hoidistesse saab edukalt kasutada ka kõvade kohtadega (lõikan need lihtsalt välja).

Rohelised laigud ja kollakad laigud tekivad tegelikult pisut eri põhjustel.

Rohelised laigud-Kaaliumipuudus, õigemini kaaliumi ja lämmastiku vale vahekord, kõrge õhutemperatuur ja vähe valgust, häired veevarustuses, tugev vari viljadele või vastupidi st liiga ere valgus.
Kollased kõvad laigud viljade kinnituskohal tekivad siis kui ilmad on kuumad ja taimed ei jõua vilju piisavalt vee ja toitainetega varustada, muld on liiga kuiv, sügisel on temperatuuri suur ööpäevane kõikumine, taolised laigud ilmuvad viljadele tihti kuumaperioodidel.
Enim tekib neid suureviljalistel sortidel.

+3
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Kodunurk Tomatitel laigud