Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tõnis Lukase kõne laulupeol

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Tõnis Lukase kõne laulupeol

Postitas:
Kägu

Kas keegi sai aru, mida Tõnis Lukas oma kõnega Laulupeol öelda soovis?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ta soovis näidata, et ta on endiselt elus. Kogu tema sünget olekut vaadates, läks minul mõte sellele, et millal ta viimati oma tervist kontrollis. Tegemist on ju keskealise mehega. Vanameheliku olekuni peaks veel vähemalt 20+ aastat aega olema. Ajaloolasena ilmselt on ta palju mõelnud ja teab ka isiku osast ajaloos. Ju tahab jääda isikuks, keda meenutatakse kui laulupeol sõnavõtnut. Ega olukord ju pole sugugi väga rahulik. Ega ilmaaegu liitlaste sõjalaevad lahes polnud ja üks neist sadamas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui ta tahaks ajalukku jääda oleks oma kõne lihvinud ja harjutanud, nüüd jäi tunne nagu peale teist õlut

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kardan ka, et kainuse ohtu seal väga polnud. Lisaks on väga maitsetu rahvahulga ees niimoodi armsatest lauludest päris fraase skandeerida ja neid lörtsida. Väga halb maik jäi suhu. Minu ümber inimesed tundusid natuke segaduses, mõned naersid. Laulupeole see igal juhul ei sobinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hullud kultuuriteadlased siin koos – küll ei sobi laulupeole nätsu näriv ekspresident, küll ei sobi kultuuriministri vabas vormis sõnavõtt, küll ei sobi maailmakuulsa dirigendi riietus…
Puhake jalga, maakad! Te ei hakka sellest üritusest nagunii iialgi aru saama. Minge kuhugi laadale või simmanile, laske õlli ja sööge grillitud seakaela – seal on kõik ok teie jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ka tema tantsupeo kõne ei jätnud kõige paremat muljet. Edaspidi võils lasta kellelgi oma kõned kirjutada, mitte ise üritada vaimukas olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõne oli ilmselgelt ette valmistamata, mis hetkel pähe tuli, selle ka välja ütles. Aga pean ütlema, et nende süngete laulude vahel kõlas Lukas päris lahedalt. Suurt sisu jutul ei olnud, aga esitusmaneer pani kuulama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahtis odavalt populaarsust saada, ratsutada nende najal, kes kurtsid viie isamaalise väljajäämise üle kavast.
Aga väga inetult kukkus välja, piinlik oli kuulata ja kahju, sest paljudele võisid tema sõnad teenimatult haiget teha.
Suur küsimärk selle inimese sobivuse osas enda ametisse…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi mäletab, miks Laine Jänese laulupeokõnet hiljem mõnitati, mis seal oli siis nii nõmedat?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vanameheliku olekuni peaks veel vähemalt 20+ aastat aega olema.

Ta on 57aastane. Need on sageli juba väheke vanad. 77 on kohe kindlalt juba ätt (kui pole mulla all). Üksikuid vitaalseid vanureid muidugi on (mitte et 57 nüüd eriline vanur oleks, aga 77 küll), aga eks vastukaaluks ole ka neid, kes 60le liginedes enam päris poisikesed välja ei näe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu arust see oli megahale. vaatasin laulupidu telekast tervikuna (kuna esimest korda elus ei saanud piletit). tema esinemist kuulasin mõned minutid ning siis vaatasin “kõne” ajal kordusest kolm korda oma lemmikut Kergotamise laulu. telekast vaadatuna oli “kõne” laulupeo ainuke ebameeldiv osa, hale, imal, tühine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hullud kultuuriteadlased siin koos – küll ei sobi laulupeole nätsu näriv ekspresident, küll ei sobi kultuuriministri vabas vormis sõnavõtt, küll ei sobi maailmakuulsa dirigendi riietus…

Puhake jalga, maakad! Te ei hakka sellest üritusest nagunii iialgi aru saama. Minge kuhugi laadale või simmanile, laske õlli ja sööge grillitud seakaela – seal on kõik ok teie jaoks.

Paraku näitad sa ise end sellise sõnavõtuga väga ebakultuurse ja ka ebaintelligentsena.

Maainimeste seas on palju doktorikraadiga teadlaseidki (sest nemad saavad omale maal elamist lubada), samuti kultuuriinimesi, kunstnikke.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tema tantsupeokõne oli veel… kummalisem 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõne mõte oli võimalikult palju kasutada sõna “isamaa” (“Isamaa”). Nõme kõne oli. Mis sellest, et olen Isamaa valija.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahtis odavalt populaarsust saada, ratsutada nende najal, kes kurtsid viie isamaalise väljajäämise üle kavast.

Aga väga inetult kukkus välja, piinlik oli kuulata ja kahju, sest paljudele võisid tema sõnad teenimatult haiget teha.

Suur küsimärk selle inimese sobivuse osas enda ametisse…[/quote

Issand, kellele ta haiget tegi, venelastele vôi? Mulle meeldis väga tema kóne!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Issand, kellele ta haiget tegi, venelastele vôi? Mulle meeldis väga tema kóne!

Ei saa minagi aru, mis seal siis nii hullu oli. Mulle just meeldivad ekspromt improviseeritud sõnavõtud, kus inimene räägib, mida tunneb, mitte ei loe paberilt maha talle valmiskirjutatud teksti, ega heieta lõputult. Jutt oli lühike ja oli näha, et Lukas oli ülevas meeleolus ja vaimustunud meie suurest uhkest peost. Kus kohas ta tõsine ja haige välja nägi? Nägin hoopis rõõmsat nägu ja kaasalaulmist, kui kaamera tema peal oli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks seal kõik poliitikud olid ju rahva keskel rahavriieted ODAVAT POPULAARSUST võitmas ja nn rahva meest mängimas.
Isegi Ratast jätkus igale poole mütsiloduga. Käis rongkäigus, vb ka laulis kooriga ei tea.

Lihtsalt naljakas, et järsku selgub, et kõik poliitikud rahvalauljad ja tantsijad!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kohutav. Piinlik. Hale.lihtsalt hale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks seal kõik poliitikud olid ju rahva keskel rahavriieted ODAVAT POPULAARSUST võitmas ja nn rahva meest mängimas.

Isegi Ratast jätkus igale poole mütsiloduga. Käis rongkäigus, vb ka laulis kooriga ei tea.

Lihtsalt naljakas, et järsku selgub, et kõik poliitikud rahvalauljad ja tantsijad!

No aga kui neid seal poleks olnud, oleks ju jälle ving lahti, et näe, vilistavad eesti rahva traditsioonide ja riigi peale, krdi kremli agendid! Oleks ju!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kōige piinlikum lause:”Peatage Lasnamäe!”
Inimene kellel on kōik vōimalused täpse haldusalavalitseja kindlaks tegemiseks ei tea, kus algab Kesklinn, Pirita vōi Lasnamäe. Lauluväljaku kōrval asuvad modernsed luksuselamud ei kuulu Lasnamäe linnaosa alla.

https://www.tallinn.ee/est/ehitus/Tallinna-linnaosade-ja-asumite-piirid

Please wait...
Postitas:
Kägu

See oli hästi piinlik, arusaamatu ja sobimatu kõne tüesti. Ja väga VALI! Olime kõlari lähedal ja peaaegu oleks kurdiks jäänud, nii karjus mikrofoni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kōige piinlikum lause:”Peatage Lasnamäe!”

Inimene kellel on kōik vōimalused täpse haldusalavalitseja kindlaks tegemiseks ei tea, kus algab Kesklinn, Pirita vōi Lasnamäe. Lauluväljaku kōrval asuvad modernsed luksuselamud ei kuulu Lasnamäe linnaosa alla.

https://www.tallinn.ee/est/ehitus/Tallinna-linnaosade-ja-asumite-piirid

mitte et ma muidu sellest kõnest midagi eriti head arvaksin, aga lasnamäe oli Lukasel kindlasti väikse tähega, see oli ülekantud tähenduses, sest sisuliselt ei erine need lauluväljakule tungivad majad ju kuidagi lasnamäe omadest, mis ühel hetkel ähvardasid nõlvast alla lauluväljakuni jõuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Püha jumal, mis eestlastel viga on hakand??? Lasnamäed ei saa ka enam kritiseerida? Vist mingi noor põlvkond siin häbeneb ja tunneb piinlikkust! Mina olin uhke selle kõne üle!!!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ministri haldusala asutus ja inimesed on väikese imega hakkama saanud. Oleks tulnud üks väike “aitäh!” või üleskutse noortele minna koorijuhiks või muusikaõpetajaks õppima. Ei – asutakse rõõmsalt ratsutama nende hobusega, kes täiesti süüdimatult ja asjast midagi teadmata õhutavad olematut vastuolu Mattiiseni teemal. Ja seda olukorras, kus tal on sealsamas puldi kõrval posu vene lastekooride lauljaid Lasnamäelt, kes ei tea selle konkreetse laulu konteksti ja ei peagi teadma. (Minu eesti laps ka ei tea ja pärast laulu ärakuulamist arvas, et see on igiajalugu, miks keegi peaks ometi seda kõnesse tooma. Samahästi võiks keegi laulupeokõnes vapsidest vahutada). Ei ole vaja Tallinna linnosa nimest kaasaegset metafoori teha, eriti tartlasel mitte.

Tornmajade teema oli poliitiline oportunism, millel ei ole laulupeokõnes kohta – mine suhtle valitsuses oma koalitsioonikaaslastega, et nad Kõlvarti korrale kutsuksid. Mis on lauljatel- publikul KEI-siseste bläkkidega asja.

Ja kaine ta alkovabal laulupeol ka tõesti välja ei näinud, aga mürki ma ei võta – keskealiste meeste puhul võib sellega mõnikord mööda panna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Paraku näitad sa ise end sellise sõnavõtuga väga ebakultuurse ja ka ebaintelligentsena.

Maainimeste seas on palju doktorikraadiga teadlaseidki (sest nemad saavad omale maal elamist lubada), samuti kultuuriinimesi, kunstnikke.

Ma ei räägi maainimestest vaid maakatest – ainuüksi elu- või sünnipaik ei tee kedagi maakaks (ega ka päästa maakas olemisest). Maakas, see on mõtteviis ja elustiil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Püha jumal, mis eestlastel viga on hakand??? Lasnamäed ei saa ka enam kritiseerida? Vist mingi noor põlvkond siin häbeneb ja tunneb piinlikkust! Mina olin uhke selle kõne üle!!!!!

Vabandust, kas sa elad Lasnamäel? Kui ei, siis mida asja sul seda kritiseerida on? Tuled võtad maha ja ehitad ise uuemad ja ilusamad majad asemele? 89nda-nostalgia on ilus asi, aga privaatne, terve ühiskond ei pea selle pärast ajas 30 aastat tagasi ronima.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle meeldis nii tantsupeo-, kus ise kohal viibisin, kui ka laulupeo kõne. Ei tundnud kordagi piinlikkust ja kultuuriminister tundus igati terve ja adekvaatne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Piinlik, see kõne oleks võinud olemata olla. Lihtsalt röökis laulupealkirju mikrofoni, nii et kõrvakiled pidid peaaegu purunema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lukast on palju kiidetud kui head kõnemeest, kes tuleb kohale täpselt oma kõne ajaks, astub käigu pealt pulti ja kõneleb peast väga hästi. Ilmselt on need kiidujutud ka tema enda kõrvu jõudnud ja mehikese maast lahti tõstnud. Võib-olla nende kiidetud kõnede ajal ta tõesti kõneles peast, aga oli enne ikkagi mõned teemad ja märksõnad välja otsinud. Need kaks kõnet, mis ta pidas tantsupeol ja laulupeol, olid ilmselgelt täiesti ette valmistamata. Rääkis, mida silm nägi ja sülg suhu tõi. Täpselt nii see kõlas ka, nõmedalt ja piinlikult. Ja veel kaks kõnet samalt inimeselt! Kui on vaja, et poliitik kõneleks, siis tantsupeol võiks rääkida kultuuriminister ja laulupeol keegi teine. Või vastupidi. Näiteks saaks ühes kohas sõna peaminister ja teises kohas kultuuriminister. Aga üldiselt piisaks ka presidendist küll ja veel.

Please wait...
Postitas:
Kägu

TÕesti peab kõike kritiseerima? ISegi inimeste vanust ja vananemist? Me ju ometi vananeme kõik, see pole mingi vabatahtlik valik ju.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Tõnis Lukase kõne laulupeol