Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö arvuti taga

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Töö arvuti taga

Postitas:

Täpselt kõike seda ma teengi. Teen pause, teen uinakuid, alustan mõnikord kell 5 hommikul ja lõpetan teinekord kell 11 öösel. Vahepeal käin koeraga õues, teen süüa, sõidan maale füüsilist tööd tegema. Aga tulemuseks on pidev väsimus,

Sellise ebastaabilse tõmblemise loomulik tulemus ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen praktiliselt eluaeg kontorirott olnud, algusaastatel küll sellisel kohal kus sai väljapoole maja ka aegajalt joostud ning natukene füüsilist tööd tuli ka ette, kuid 7 aastat tagas jäin lapsega koju ning siis oli pidevat liikumist ning palju sai värskes õhus ja aias toimetada, kui uuesti tööle hakkasin minema vaatasin ka selliseid kohti, mis võimaldaks rohkem liikumist, kuid kui saingi vestlusele, siis lõpuks ikka vastati, et ülekvalifitseeritud või ei vasta täpselt profiilile (olid sellised lihtsamad müügitöö positsioonid, kus erialateadmisi polnud nõutud). Nii ma siis oma vanade liistude juurde tagasi läksin, uuel töökohal polnud kahjuks aga põhimõtteliselt mingit liikumisvõimalust, istusid 8h ainult arvuti taga või kliendiga koosolekute laua taga ning 2 aastaga võtsin 12kg juurde. Oli ka väga stressirohkeid perioode kus õhtuti uinumisega oli probleeme sest töö kummitas ka mõtetes, kuid töötasu oli see eest ka parem kui kunagi varem. Kaalu sain lõpuks kõva õhtuse trenniga paika, see soodustas ka paremat uinumist. Nüüd kui suve algul sain koondamise siis alguses tundus see isegi suur kergendus, sain lõpuks korralikult välja puhata ning hüvitis oli ka normaalne. Vaatasin alguses sama valdkonna tööpakkumisi ja sain ka mitmele intervjuule, kuid konkurents oli alati suur ning palganumbrid alla läinud ning otsustasin, et sama tööd siiski väikesema raha eest ei tee seega vaatasin taaskord ka muude positsioonide poole ja sain jälle mitu “ülekvalifitseeritud” vastust. Juhuslikult jäi silma üks haridusvaldkonna positsioon, mille olin enda jaoks varasematel aegadel välistanud just väikeste palkade tõttu (kuigi mu haridus on antud valdkonnaga mingil määral seotud), lugesin aga täpsemalt tingimusi ja käisin ära esimesel vestlusel ning lõpuks lõin plussid ja miinused kokku ning võtsingi töö vastu, kuigi ka nende jaoks olin ma nö ülekvalifitseeritud aga siiski ka ainukene tõsiseltvõetav kandidaat.  Palk on küll vaid 40% varasemast, kuid on mitmeid pakuvad hüvesid, mida vaid erasektor enamasti võimaldab (nt pikem puhkus). Töö on liikuv ja mingil määral ka füüsiline, stressi on vähe kuid tekitab palju rohkem tunde, et muudad midagi ja saad ka ise palju tagasi. Lisaks oli see üle pika aja üks töökohti, mis asub elukohale nii lähedal et saan rattaga või jalgsi minna, enamus aastaid sõitsin iga päev ca 80 km ja 1,5h lihtsalt tööle ja tagasi jõudmiseks. Jah, majanduslikus elukorralduses tuleb teha mõningaid muudatusi, kuid kokkuhoiukohti on nüüd ka rohkem ning kõige tähtsam, et nii vaimne kui füüsiline tervis on jälle normaalses korras. Seega, kuigi hetkel on tööotsimine väga keeruline,  siis kui vähegi võimalik, tasuks vaadata töökohti ka tervisest lähtuvalt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnele inimesele mõni töö lihtsalt ei sobi. Vale amet. Mõni inimene ongi oma loomuselt aeglane ja ei hakka kunagi tegema teistega samas tempos. See töö on ehtne näide, kus üks vajalikke isiksuseomadusi ongi kiirus, täpsus, rutiini taluvus.

Aga nendele, kes varem pole istudes tööd teinud – igal ametil on oma terviseriskid. Andmesisestajal ei ole enamasti vaimset pinget, mis on lisaks paljudel teistel istuva töö ametitel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö arvuti taga