Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö Hispaanias

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )

Teema: Töö Hispaanias

Postitas:
Kägu

Kas koliksite Hispaaniasse (mitte Madriid ega Barcelona), kui tööl pakutav aastapalk on 35000 eurot?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui elamine tasuta, siis pigem kaaluksina aga kui ei ole, siis selle palga eest küll mitte

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

selline aastapalk tähendaks 2900 bruto kuus.

Ei koliks, teenin enamvähem samasugust palka nagunii,
praegu saan elada oma kodus koos perega, võõrsil töötades seda teha ei saaks.
võõrsile kolimine oleks mõistlik pigem siis, kui kuupalk hakkaks kuskil 8000€st, siis hakkaks kaaluma, kas on võimalik elu-olu ümber sättida

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pere ei ole faktor.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hispaanias on see lihttöölise palk.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hispaanias on see lihttöölise palk.

Ega pangadirektorid perekoolist nõu küsimas ei käigi. Ilmselt on TA Eestis lihtne inimene, saab 1250 netto palka ja nüüd plaanib sama tööd Hispaanias teha ning küsib nõu.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui küsimus on ainult ja üksnes rahas, siis minu poolt oleks kindel ei, sest teenin hetkel tunduvalt rohkem.

Aga kui jätta rahaline pool kõrvale, siis Hispaania oleks just see koht, kuhu võiksin vabalt kolida.  Tegelikult ongi mul plaanis Lõuna-Hispaaniasse elamine osta, kolima küll ei hakkas, kui oleks seal nn poole kohaga, eelkõige talvel. Sest olin seal just „talvitumas“ ja mulle väga meeldis. Elukvaliteet oli täitsa teine. Boonuseks ka see, et Hispaania keelt on väga lihtne ära õppida.

Mulle teadaolevalt on Hispaanias tööjõumaksud eri autonoomsetes piirkondades veidi erinevad, kuid kui võtta nt Andaluusia, siis 35 000 aastas tähendaks 2,198 eurot kuus netos, mis on seal rohkem, kui keskmine palk – Malagas on keskmine palk nt 1,927 eurot. Hinnad on aga samas suht samad, mis Eestis, Malagas on THI 3,4% madalam kui Tallinnas. Nii et eeltoodud näite puhul 35 000 aastas küll päris lihttöölise palk pole.  Ja isegi kui on, mis siis? Ei saa hästi aru, mis argument see olema peaks.

 

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem jah, eriti kui kulud (eluase) on mõistlikud.
Ei koliks muidugi palga pärast, kogemus on olulisem. Olen 40+ ja hetkel ei ole (enam/veel) otseseid ülalpeetavaid ega sõltuvaid pereliikmeid, paras aeg keskeakriis välja elada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekool on täielik imedemaa. Võtad cv-keskuse lahti, keskmine pakutav bruto 1300-2000. Aga siin saavad järjest kõik rohkem kui 2900…

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb piirkonnast ja ikka tööst. Mida ma selle palga eest üürida saaksin. Mida päevast päeva tegema peaksin. Ütleme nii, et ega see meelakkumine pole, kui sa just mingi kõrge kvalifikatsiooniga spetsialist pole. A siis sul pole selline palk. Olen mõned nädalad seal kahes erinevas restoranis kokk olnud. Muidu olin kõrvalriigis, aga siis omanik palus oma tuttava tuttava heaks mul seal asendada. See on ikka eesti ja prantsuse restoraniköökidega teine maailm. Sellised keskmised restoranid, mitte fine dining ega ka mitte pitsaurgas. Sa ei taha seda, aga see on vaid minu kogemus. Või noh kui sa kannatad köögis või teenindajana köögis käies hirmsat röökimist, pidevat draamat ja pannide pildumist täisvolüümil muusika taustal – anna tuld.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekool on täielik imedemaa. Võtad cv-keskuse lahti, keskmine pakutav bruto 1300-2000. Aga siin saavad järjest kõik rohkem kui 2900…

Vat sest need kõrgemad kohad on targemate poolt juba ära võetud ja nad töötavad hästi ja kaua samas firmas. See marjamaa ja karjamaa asi.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vastus on ei. Teenin Eestis rohkem. Hispaania  keelt ei oska, aga tahaks töötada oma erialal (meditsiin). Olen üle 50 ja ei viitsi hakata uut keelt  õppima, et oma tööd kohalikus keeles  teha.
Olen mõelnud, et kui erialast tööd enam  teha ei tahaks, siis võiks minna lihtsamale tööle soojemasse kliimasse. Suhtluskeele õppimist ei pelga ja teemaalgatuses toodud palk võiks sel juhul sobida

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb erinevatest asjaoludest. Esiteks, milline on minu elusituatsioon ja praegune töökoht siin. Ja sellest, mis töö see on, kas meeldib või minu jaoks väga raske töö. Näiteks bussijuhiks ma seal ei hakkaks, minu õudusunenägu oleks suure bussiga näiteks Marbella tänavatel ringi sõita ja seda kobakat kuskile parkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu vastus on ei. Teenin Eestis rohkem. Hispaania keelt ei oska, aga tahaks töötada oma erialal (meditsiin). Olen üle 50 ja ei viitsi hakata uut keelt õppima, et oma tööd kohalikus keeles teha.

Olen mõelnud, et kui erialast tööd enam teha ei tahaks, siis võiks minna lihtsamale tööle soojemasse kliimasse. Suhtluskeele õppimist ei pelga ja teemaalgatuses toodud palk võiks sel juhul sobida

Jah, kepi ja karguga vanurite järgi, kes paar sõna kohalikku keelt pursivad, on seal suur nõudlus.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui seal miski elamine juba ees oleks, koliks niisamagi või kuhugi mujale soojemasse nurka, kuna olen isemajandamisel ja tegevusala ei sõltu asupaigast. Aga selle  raha eest üürima hakata – ei

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sügavalt kahtlen, et seal sellise palgaga mõnusalt ära saaks elada, aga eks kõik oleneb ka sinu nõudmistest ja elustiilist. kui majutus oleks tööandja poolt, võiks isegi mõeldav olla.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud. 

2.14 Kasutatud seaduse rikkumisele üleskutsuvaid ning kehtivate õigusaktidega vastuollu minevaid sõnumeid (rikuvad head tava, sisaldavad riigisaladusi, õhutavad rahvuste ja sugudevahelist või rassilist vihavaenu, vägivalda, propageerivad narkootikume, alkoholi ja /või tubakatooteid, piraatlust, jagatakse/müüakse ravimeid vms).

 

Perekooli Moderaator

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Parandan eelmist. Läbi lillede anti mõista.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unustasin mainida, et majutus oleks tööandja poolt, aga mitte päris tasuta. Samas anti mulle mõista, et tasuda saab ka natuuras (ca 4 korda kuus) ja siis otseselt eurodes maksta ei tuleks.läbi lillede

No siis minu poolt jääks küll ära. Saan aru, et kaalud litsiks hakkamist, aga selle töö eest ei ole palk minu arust piisav.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju siis sinu arvates oleks piisav?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sügavalt kahtlen, et seal sellise palgaga mõnusalt ära saaks elada, aga eks kõik oleneb ka sinu nõudmistest ja elustiilist. kui majutus oleks tööandja poolt, võiks isegi mõeldav olla.

Unustasin mainida, et majutus oleks tööandja poolt, aga mitte päris tasuta. Samas anti mulle mõista, et tasuda saab ka natuuras (ca 4 korda kuus) ja siis otseselt eurodes maksta ei tuleks.läbi lillede

no kui see sulle sobib, siis lase käia, mis seal muud.

siit foorumist sa arvatavasti siiski eriti palju vestluskaaslasi ei leia, kes oskaks kaasa rääkida sellisel teemal.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Unustasin mainida, et majutus oleks tööandja poolt, aga mitte päris tasuta. Samas anti mulle mõista, et tasuda saab ka natuuras (ca 4 korda kuus) ja siis otseselt eurodes maksta ei tuleks.läbi lillede

Püha berže, nii odav oledki?

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa läbi lillede jutust kõige paremini aru. Täpsustame siis asjaolusid. Kas see ongi kogu töö, et 2900 eurot neto arvele pluss korter ja selle eest pead seksima mingi trolliga neli korda kuus? Siis on litsi kohta väga hea tasu ja kui oled prostituuditööd varemgi teinud, siis ju väga hästi. Võta kindlasti vastu. Kuigi peab arvestama, et sellised lubadused ei maksa midagi ja võid pigem hullult tüssata saada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi taibu tõi siia prostitutsiooni sisse, see pole mina – teemaalgataja.

Töö on kontoris, saab ka kodust teha (vajaliku tehnika saab tööandjalt), aga asukoht peab Hispaanias olema. Eluaset tööandja ei paku. Kohalikku keelt ei pea oskama ja seda töös vaja ei ole.

Minu jaoks on suurim pluss just võimalus hispaania keel selle keele keskkonnas ära õppida.

Tegelikult oleks võimalus ka lisaks Eesti klientide tellimuste täitmist töö kõrvalt jätkata, aga ma eriti ei tahaks peale tööd veel tööd teha.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Considering the average cost of living in Spain, a good monthly net salary for a comfortable life in Spain is €2,700 for a single person or €4,000 for someone supporting their family.Jun 29, 2023

 

Selle leidsin guugeldades. Mul on ka oma korter Tallinnas, suht heas piirkonnas. Selle peaks siis välja üürima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Considering the average cost of living in Spain, a good monthly net salary for a comfortable life in Spain is €2,700 for a single person or €4,000 for someone supporting their family.Jun 29, 2023

Selle leidsin guugeldades. Mul on ka oma korter Tallinnas, suht heas piirkonnas. Selle peaks siis välja üürima.

No sealt tiksuks ka ju iga kuu juurde. Mina läheks küll. Aga mina ei ole ka kõrgepalgaline, milliseid see foorum täis on. Teeniksin rohkem kui siin, saaksin elada heas kliimas ja huvitava kogemuse võrra rikkamaks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töö on kontoris, saab ka kodust teha (vajaliku tehnika saab tööandjalt), aga asukoht peab Hispaanias olema. Eluaset tööandja ei paku.

Kuna siin foorumis liigub palju inimesi, kes ei saa aru, siis kordan paar asja üle. Töö on kontoris, ei ole seotud s_ksitööstusega. Tööandja korterit ei paku. Korterit pakub üks teine inimene ja tema andis läbi lillede mõista, et ei pea eurodes maksma, saab ka teistmoodi (sellest kirjutasin kordama ei hakka). Seega jääks raha ühes kuus rohkem kätte. Olen vallaline ja elaksin Hispaanias üksinda. Kas kolksite Hispaaniasse?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töö on kontoris, saab ka kodust teha (vajaliku tehnika saab tööandjalt), aga asukoht peab Hispaanias olema. Eluaset tööandja ei paku.

Kuna siin foorumis liigub palju inimesi, kes ei saa aru, siis kordan paar asja üle. Töö on kontoris, ei ole seotud s_ksitööstusega. Tööandja korterit ei paku. Korterit pakub üks teine inimene ja tema andis läbi lillede mõista, et ei pea eurodes maksma, saab ka teistmoodi (sellest kirjutasin kordama ei hakka). Seega jääks raha ühes kuus rohkem kätte. Olen vallaline ja elaksin Hispaanias üksinda. Kas kolksite Hispaaniasse?

Sõida õige seenele oma lilledega, mis sul häda on?

Tegemist oli täiesti legitiimise küsimusega, sain sellele vaid paar normaalset asjassepuutuvat vastust – tänan neid vastajaid.

Nüüd aga laske edasi oma seksifantaasiatega. Head ööd

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Korterit pakub üks teine inimene ja tema andis läbi lillede mõista, et ei pea eurodes maksma

ilmselt hakatakse sinu seksiteenuseid müüma.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ilmselt hakatakse sinu seksiteenuseid müüma.

Ma ei usu, et korteris on salakaamerad ja pärast müüakse filmitu mingile kahtlasele seksiportaalile maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 89 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö Hispaanias