Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö ja õppimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Töö ja õppimine

Postitas:
Kägu

Sain ammu soovitud kooli ja nüüd nokk kinni, saba lahti. Mitte üks töökoht ei soovi mind tööle, sest kool 4 päeva kuus. Ei taha loobuda, kuid tundub olen sunnitud????

+7
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks see teema pereelu all on?

Ma käin ka tööl ja kool on samamoodi neli päeva kuus. Tööandjale see ei meeldinud ja kuna tal ühtegi seaduslikku hooba polnud, millega mul õppepuhkuse kasutamist takistada, siis hakati mind taga kiusama, et ma ise ära läheks. Aasta pidasin vastu, enne kui murdusin ja lahkumisavalduse esitasin.

Nüüd töötan teises kohas, kooli pooleli ei jätnud. Õnneks tundub, et siin hinnatakse arenemisvõimelisi inimesi ja lubatakse koolis käia.

Õpitav eriala on otseselt tööga seotud ja seda nii uues kui vanas kohas.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki siis saad iseenda tööandjaks hakata?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahetustega töö peaks ju küll sobima. Natuke tüütum on graafikut teha, aga ei tohiks ka mingi ületamatu raskus olla. Ja muidugi ka sobiks selline töö, kus on kaugtöö võimalus. Kui kool on nii harva, siis see ju ongi mõeldud inimestele, kes käivad tööl ja kui tööandja vähegi tahaks, siis ilmselt saaks korraldatud küll töö nii, et ühe isiku nelja päeva jagu puudumine mingit suurt probleemi ei põhjustaks. Ilmselt on põhitakistus hoopis õppija õigus õppepuhkusele (eksamite perioodiks).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Probleem on, et mind ei võeta kuskile tööle, nii kui mainin kooli. Ja tuuaksegi põhjus kool.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis töökohti sa otsid ja mis tasemel õppimisest jutt käib? Kõige lollikindlam oleks otsida õpitava erialaga seotud tööd ja mitte täiskohaga (0,75 koormusega nt hoopis).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahetustega töö peaks ju küll sobima. Natuke tüütum on graafikut teha, aga ei tohiks ka mingi ületamatu raskus olla. Ja muidugi ka sobiks selline töö, kus on kaugtöö võimalus. Kui kool on nii harva, siis see ju ongi mõeldud inimestele, kes käivad tööl ja kui tööandja vähegi tahaks, siis ilmselt saaks korraldatud küll töö nii, et ühe isiku nelja päeva jagu puudumine mingit suurt probleemi ei põhjustaks. Ilmselt on põhitakistus hoopis õppija õigus õppepuhkusele (eksamite perioodiks).

Koolis käimine on okei, aga õppepuhkus ei ole? Mismoodi seal koolis siis käima peaks, kui õppepuhkust ei saa? Neli päeva kuus ei ilmu lihtsalt tööle kohale või saab teie arvates mõne kooli nii ära lõpetada, et kordagi loengus ega praktikumis kohal ei käi?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis käimine on okei, aga õppepuhkus ei ole? Mismoodi seal koolis siis käima peaks, kui õppepuhkust ei saa? Neli päeva kuus ei ilmu lihtsalt tööle kohale või saab teie arvates mõne kooli nii ära lõpetada, et kordagi loengus ega praktikumis kohal ei käi?

Mina näiteks õpin töö kõrvalt, aga õppepuhkust pole kordagi võtnud. Ilmselt sinu tsiteeritav mõtles seda, et mõnel töökohal on ju töö üsna paindlik, saad selle ühe päeva töö teha ära ka õhtuti või nädalavahetustel, seega see üks päev koolis käimist ei sega tööd. Küll aga segaks tööd, kui sa võtad paar nädalat järjest õppepuhkust, mida ka ju paljud teevad ja siis üldse tööga ei regele. Mina näiteks pole seda kordagi teinud, kui oli lõputöö kirjutamine, tegin seda oma tavapuhkuse ajast. Seega on võimalik küll õppida ka nii, et tööaaega selleks ei kasuta ja õppepuhkust ei võta.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis käimine on okei, aga õppepuhkus ei ole? Mismoodi seal koolis siis käima peaks, kui õppepuhkust ei saa? Neli päeva kuus ei ilmu lihtsalt tööle kohale või saab teie arvates mõne kooli nii ära lõpetada, et kordagi loengus ega praktikumis kohal ei käi?

Mina näiteks õpin töö kõrvalt, aga õppepuhkust pole kordagi võtnud. Ilmselt sinu tsiteeritav mõtles seda, et mõnel töökohal on ju töö üsna paindlik, saad selle ühe päeva töö teha ära ka õhtuti või nädalavahetustel, seega see üks päev koolis käimist ei sega tööd. Küll aga segaks tööd, kui sa võtad paar nädalat järjest õppepuhkust, mida ka ju paljud teevad ja siis üldse tööga ei regele. Mina näiteks pole seda kordagi teinud, kui oli lõputöö kirjutamine, tegin seda oma tavapuhkuse ajast. Seega on võimalik küll õppida ka nii, et tööaaega selleks ei kasuta ja õppepuhkust ei võta.

Tavapuhkust on ok võtta aga õppepuhkust mitte? Sel hetkel jääb ju töö nii või naa tegemata. Kui vaja leitakse õppepuhkuse ajaks asendaja täpselt nagu tavapuhkuse ajaks.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei soovita sul kooliskäimisest loobuda, muidu oled tulevikus sellises olukorras, et kuna kooliharidust napib, siis keegi ei taha tööle võtta.

Kui seda kooli on vaid neli päeva kuus, siis kas tõesti on nii oluline töövestlusel üldse seda mainida, et sa käid koolis? Mina ei mainiks.

Küll sa selle töökoha leiad, praegu on igal pool tööjõust puudus, kui uskuda meedias avaldatud pealkirju. Kindlasti oleneb sellest, mis valdkonnas sa tööd otsid aga sa mõtlegi laiemalt, ära ole näiteks mingis ettekandjatöös kinni, vms sellistes ametites, mis sinu arvates võiks kooli kõrvalt tööks sobida. Vaata laiemalt. Sotsiaalmeedia spetsialist? Selliseid otsitakse praegu hulgi. Võta lihtsalt kuulutused ette ja vaata tuimalt kõik läbi, ära selekteeri kitsa spetsiifika kaupa, selle asemel, et (näiteks) vaadata ainult koristaja kohti vaata ka muid.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sain ammu soovitud kooli ja nüüd nokk kinni, saba lahti. Mitte üks töökoht ei soovi mind tööle, sest kool 4 päeva kuus. Ei taha loobuda, kuid tundub olen sunnitud????

Ot kummast sa nüüd loobuma hakkad?
Kui seni tööta hakkama saadud, küll saad pisut edasigi. Mine õppima ja otsi tööd edasi, küll leiad (tundub, et sa oled alles lühikest aega seda teinud, nii kiiresti ei anta alla!)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis käimine on okei, aga õppepuhkus ei ole? Mismoodi seal koolis siis käima peaks, kui õppepuhkust ei saa? Neli päeva kuus ei ilmu lihtsalt tööle kohale või saab teie arvates mõne kooli nii ära lõpetada, et kordagi loengus ega praktikumis kohal ei käi?

Mina näiteks õpin töö kõrvalt, aga õppepuhkust pole kordagi võtnud. Ilmselt sinu tsiteeritav mõtles seda, et mõnel töökohal on ju töö üsna paindlik, saad selle ühe päeva töö teha ära ka õhtuti või nädalavahetustel, seega see üks päev koolis käimist ei sega tööd. Küll aga segaks tööd, kui sa võtad paar nädalat järjest õppepuhkust, mida ka ju paljud teevad ja siis üldse tööga ei regele. Mina näiteks pole seda kordagi teinud, kui oli lõputöö kirjutamine, tegin seda oma tavapuhkuse ajast. Seega on võimalik küll õppida ka nii, et tööaaega selleks ei kasuta ja õppepuhkust ei võta.

kõik on võimalik, aga miks peaks ennast niimoodi lõhkuma?

 

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vali õppimise ajaks osakoormusega või graafikuga töö. Toidupoed otsivad kogu aeg töötajaid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on igas valdkonnas probleemiks ja kui sul on laps, siis paraku tuleb töötada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui soovid sellisele kontoritööle saada, kus peab 9-17 iga päev kohal olema ja soovid seda täiskohaga teha, siis ilmselt jah, teiste kandidaatide olemasolul, eelistatakse kedagi teist. Aga kas peab tingimata sellist tööd tegema? Mina näiteks ei rääkinudki töö juures kellelegi, et ülikooli astusin. Lisaks ei rääkinud nö põhitöökohas, et lisatöö võtsin. Mul oli vaba tööaeg ja üksikud kohtumised sai nii sättida, et kõigile sobis. Õppepuhkust ei võtnud, sest kavandasin oma elu nii, et seda polnud vaja.

On veel võimalus töötada osakoormusega, graafiku alusel, vaba tööajaga ja/või kodukontorist (mis paindlikkust juurde annab). Kui tööle kandideerida jutuga, et ma tahan täiskohaga tööd, aga iga nädal ühe päeva olen õppepuhkusel (mis on tööandja tasuda), siis ilmselgelt ei kõla see tööandjale kuigi toredasti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kõik on võimalik, aga miks peaks ennast niimoodi lõhkuma?

Minu arust parem variant kui see, et sul varsti enam tööd ei ole, sest istud pidevalt õppepuhkusel ja tööandjale see ei sobi. Mina eelistasin pigem üldse mitte teada anda, et õpin ja ta ei pannudki seda tähelegi, sest tööaega ma selleks ei kulutanud. Ei usu, et ta niiväga rõõmus minu teate üle oleks olnud, kohe oleks mind kullipilguga jälgima hakatud ja eeldatud, et nüüd enam piisavalt tööle ei pühendu. Minu õpingud ei ole nimelt üldse mu töökohaga seotud, pigem tahan endale uut ametit. Parem mitte minna tööandjale kõike puhtsüdamlikult rääkima, kui saab nii hakkama, et tööd ei sega.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sest istud pidevalt õppepuhkusel

Pidevalt ei saa õppepuhkusel istuda, sest ka sellel on oma limiit. Sul on aastas teatud arv päevi, mida sa võid kasutada õppepuhkuseks ja päris nii hulluks see asi ei saagi minna, et sa muudkui ainult oled õppepuhkusel.

Kalendriaasta jooksul saad võtta kuni 30 päeva õppepuhkust. Tõenäoliselt ei ole eriti mõistlik seda korraga välja võtta ja pole ka kohustust. Võid võtta kasvõi ühe päeva kaupa nendel päevadel, mil koolipäev satub su tööpäevale. Kui on graafikujärgne töö, siis normaalses kohas saab graafiku sättida selliselt, et sa need neli päeva ei peaks tööl olema. Aga muidugi on ka selliseid kohti, kus on paindumatu süsteem ja sulle nimme pannaksegi töö koolipäevale. Sellises kohas ei tahaks niisamagi töötada.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kalendriaasta jooksul saad võtta kuni 30 päeva õppepuhkust.

Seda pole ju eriti vähe, kui veel oma tavapuhkuse ka välja võtad. Kui lisad sinna veel lapsepuhkusepäevad, siis hakkabki sinu puhul tunduma, et “istud pidevalt puhkusel”.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuhu sa tööd otsid? Olenemata asukohast on vast jah klienditeenindus selline valdkond, milles alati tööd leiab. Ja küllap ei jää neil ka muud üle kui painduda, kui neil töötajaid nagunii raske leida on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina töötan täiskohaga keskastmejuhina ning olen iga kuu 2-4 päeva õppepuhkusel. Mingit probleemi ei ole ja mingeid tööasju tegemata ka ei jää.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas koolis nõutava mitmenädalase praktika olete lahendanud kui seda töökohas teha ei saa, eriala ei sobi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pk kell on vale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole õppepuhkusest kuulnudki ja seda ka kuskil nõudnud. Arvasin, et ok, kolm päeva kuus palka ei saa, elan üle. Graafikuga tööga ongi see jama, mitte kuskile ei võeta. Kooli poleks, siis saaks. Koolist loobuda tõesti ei tahaks, sest see tagaks tulevikus tööbja parema palga. Vanal erialal mis õpitud töötada kahjuks ei saa enam.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas koolis nõutava mitmenädalase praktika olete lahendanud kui seda töökohas teha ei saa, eriala ei sobi?

eks erialati on see praktika ka erinev. ükskord ma tegin praktikat suvepuhkuse ajal. teise ülikooli ajal aga polnudki praktikas mingit kohalkäimist, sai niisama muude asjade kõrvalt ära tehtud. Eks ta närvesööv oli, aga saab hakkama. ja kui oled õpitavas vallas juba mingi töökogemusega, siis meil oli variant, et praktika asemel pead teistele paar loengut sel teemal. Seda kasutasid siis küpsemas eas tudengid, kellel küll oli juba töökogemust, aga kes tulid ülikooli teooria osa omandama 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kõik on võimalik, aga miks peaks ennast niimoodi lõhkuma?

Minu arust parem variant kui see, et sul varsti enam tööd ei ole, sest istud pidevalt õppepuhkusel ja tööandjale see ei sobi. Mina eelistasin pigem üldse mitte teada anda, et õpin ja ta ei pannudki seda tähelegi, sest tööaega ma selleks ei kulutanud. Ei usu, et ta niiväga rõõmus minu teate üle oleks olnud, kohe oleks mind kullipilguga jälgima hakatud ja eeldatud, et nüüd enam piisavalt tööle ei pühendu. Minu õpingud ei ole nimelt üldse mu töökohaga seotud, pigem tahan endale uut ametit. Parem mitte minna tööandjale kõike puhtsüdamlikult rääkima, kui saab nii hakkama, et tööd ei sega.

rõõmud või mitte, seadused on täitmiseks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sellised kogemused oled saanud, siis mina ei ütleks, et õpin. Saad tööle, teed õppepuhkuse avalduse kohe koos kõigi selle semestri kuupäevadega ära (kaks nädalat enne esimest õppepäeva) ja ongi kõik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin ka juba aastaid planeerinud ülikooli minna, lõpuks võtsin end kokku ja tegin sisseastumiskatsed ära, saavutasin ülikõrge punktiskoori ja sain soovitud erialale õppima. Õppimisega paralleelselt otsin ka tööd, kuid kuhu ma ka ei kandideeriks, komistuskiviks saavad õpingud. Tagasiside ongi selline, et te olete meie kõige tugevam kandidaat, kuid kuna te õpite, ei ole meil võimalik teid palgata, meil on vaja inimest, kes on kohal iga päev.

Õpin sessioonõppes, mõnes kuus on 4 koolipäeva, mõnes 2, ma ei taha uskuda  et need 2-4 päeva kuus tekitavad mingi katastroofi tööandjale. Koolist loobuda ei kavatse, õpin erialal, mis mulle meeldib. Otsin lihtsalt paralleelselt tööd edasi. Kahjuks vahetustega töö ei sobi, see eeldaks pikki päevi, mida mul ei ole võimalik oma HEV laste kõrvalt teha. Pigem sooviks just osalise koormusega päevast tööd.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kalendriaasta jooksul saad võtta kuni 30 päeva õppepuhkust.

Seda pole ju eriti vähe, kui veel oma tavapuhkuse ka välja võtad. Kui lisad sinna veel lapsepuhkusepäevad, siis hakkabki sinu puhul tunduma, et “istud pidevalt puhkusel”.

Tegelikult küll, näiteks aastase õppe puhul õppeaastal 21/22 on tegelikult töötajal õigus saada:

September-detsember 2021 30 päeva õppepuhkust.

Jaanuar-juuni 2022 30 päeva õppepuhkust + lisa 15 päeva õppe lõpetamiseks.

See teeb aastas kokku lisa 75 puhkusepäeva, mille tarbeks peab tööandja leidma asendaja.

Kui siia juurde lisada tavalise puhkuse 28 päeva aastas ning erinevad lisapäevad siis muutub ka vaid ühe aastane õpe tööandja jaoks peavaluks, pikema õppe puhul on need 30 päeva jagatud pisut pikemale ajale ning olukord pisut mõistlikum.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sellised kogemused oled saanud, siis mina ei ütleks, et õpin. Saad tööle, teed õppepuhkuse avalduse kohe koos kõigi selle semestri kuupäevadega ära (kaks nädalat enne esimest õppepäeva) ja ongi kõik.

Jokk aga kui soovid, et sind katseajal mõne rumala eksimuse tõttu lahti ei lastaks siis see tõsiselt ebasoovitatav.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jutust tuleb aga välja hoopis teine probleem: HEV laps, kes on seatud väga olulisele kohale, st. selle aja nimel ei ole sa eriti kompromissidele suunatud. Lisaks tundub, et oled üksikvanem, sest lapsel ei tundu olevat teist funktsioneerivat vanemat kõrval. Suhtumine ja erivajadusega lapse lapsevanem on aga oluliselt raskemad probleemid, kui 2-4 päeva kuus õppe tõttu puududa – pole veel kohanud tööandjat, kelle jaoks see probleem oleks. Eelpoolnimetatud probleemid aga küll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö ja õppimine