Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö ja vanemahüvitis

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Töö ja vanemahüvitis

Postitas:
kerka

Kas on võimalik poole kohaga tööl käia ja saada ka vanemahüvitist?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Töö ja vanemahüvitis

Võib teenida ka rohkem, aga siis minnakse sinu vanemahüvitise kallale. Ise töötan vh-se kõrvalt miinimum palgaga. Seni oli kõik ok, nüüd aga tõsteti miinimum palka 12 euri ja tööandjal tuleb iga kuu palgatõend saata pensioniametisse.

0
0
Please wait...

Postitas:
kohalik

RE: Töö ja vanemahüvitis

Mitte miinimumpalka vaid kuni VH miinimumMÄÄRA teenides VH ei vähene.

Miinimummäär on 278,02 eurot bruto/kuus.
_____________
http://www.sm.ee/sinule/perele/vanemahuvitis.html

Vanemahüvitis, töötamine ning tulu saamine vanemahüvitise maksmise perioodil
Vanemahüvitise saamise ajal võib vanem töötada või saada töötasu, kuid kui saadud tulu ületab hüvitise määra, siis vähendatakse vastava kuu hüvitist. Hüvitise vähendamine tulu olemasolul on põhjendatud seaduse eesmärgiga säilitada vanemale eelmise kalendriaasta sissetulek. Tulu hulka kuuluvad kõik tööandja poolt makstud summad sh preemiad, puhkusetasud jms.

Kui saadud brutotulu jääb alla hüvitise määra e 278,02 eurot kuus, siis vanemahüvitis ei muutu. Üle 278,02 eurose kuu tulu puhul vähendatakse hüvitist. Uus hüvitis = (hüvitis + tulu – hüvitise määr) / 1,2 – (tulu – hüvitise määr). Vanemahüvitist ei maksta, kui tulu ületab viiekordse hüvitise määra e 1 390,1 eurot kuus.

Tulu saamise korral tuleb sellest teavitada pensioniametit igal kuul, mil tulu saadi(tegelikult piisab, kui teatad vaid sis kui teenid üle miinimummäära). Kui pensioniametit tulu saamisest ei teavitata, tehakse hüvitisesaajale ettekirjutus vanemahüvitise tagasimaksmiseks, kuna andmed tulude kohta saab pensioniamet hiljem Maksu- ja Tolliameti andmebaasist. Pensioniametil on õigus rakendada ka sunniraha määramist.

0
0
Please wait...

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö ja vanemahüvitis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.