Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö juures elamine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )

Teema: Töö juures elamine

Postitas:
Kägu

Kas olete päriselt tööl elanud ja mis põhjusel? Kas see on keelatud ja miks? Aga eraettevõttes? Viimasel ajal on nii palju tööd, et mõtlen tõsiselt- ei viitsi koju magama minna 🙂

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No esiteks peaks tööl ööbimise võimalikkus/võimatus olema kirjas töö sisekorraeeskirjades ja hoone sisekorras/kodukorras ja ka sinu töölepingus.

Olen töötanud ettevõttes, kus olid kohapeal olemas majutusruumid. Kohalikud neis küll ei ööbinud vaid need olid mõeldud teistest riikidest päris spetsialistidele, kes mingid perioodid meil töötasid. Mu praegusel töötandjal on ametikorter, mida teistest linnadest töötajad meie linnas lähetuses olles vastavalt vajadusele kasutada saavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina sisuliselt elan töö juures.

Ettevõtte kontor asub mulle kuuluvas eramus. Vastuvõtukabinet klientidele on allkorrusel, aga “raamatupidamine/juhtkonna kabinet” = arvuti minu magamistoa nurgas.

Usun, et paljudel väikestes eraettevõtetes, kus peale oma pere liikmete firmas muid töötajaid pole, on suht sarnane olukord.

+8
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sõber kunagi ööbis mõned korrad oma töö juures diivanil, kui oli naisega tülis. Keegi ei keelanud ja ega ta väga ei rääkinud ka kellegile.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina sisuliselt elan töö juures.

Sina mitte ei ela töö juures, vaid töötad kodus.

+39
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Otseselt elanud tööjuures ei ole, aga tööjuures duši all käimise võimalust olen kasutanud küll. Meil ei olnud selline töökoht, mis eeldanuks seda, et peab kindlasti olema pesemisvõimalus, tegemist oli kontorihoonega. Aga kuna see kontor asus varasemas elumajas, siis olid sinna sisse jäänud mõned duširuumid ja isegi mullivann ning saun (seda mõnikord kasutati kontoripidude ajal, näiteks pidas keegi sünnipäeva) 😀

Duširuumi kasutamist keset tööpäeva ei keelanud keegi, usinamas kasutuses oli see suvekuudel kui väljas oli kuumalaine, siis oli hea päeval vahepeal duši alla hüpata.

Töö juures olid mul ka igaksjuhuks vahetusriided, hambahari jms vajalik, hädaolukordadeks. Ükskord kasutasin neid varuriideid seetõttu, et sattusin suvisel ajal kesklinna kandis hirmsa paduvihma kätte ja sain läbimärjaks. Siis oli hea kontorisse joosta ja kuivad riided selga panna. Aga no muidu olid need seal peamiselt seetõttu, et ma olin siis vanuses 22-26 niiet võis juhtuda, et õhtul pikale veninud peolt on vaja hommikul kohe koosolekule minna 😀

Niimoodi “poole kohaga” ma olen kontoris elanud. Praegu mul on väikefirma, mille aadressiks ongi mu koduaadress, aga sellist “kontoris elamist” ma ei võtaks arvesse.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu sõber kunagi ööbis mõned korrad oma töö juures diivanil, kui oli naisega tülis. Keegi ei keelanud ja ega ta väga ei rääkinud ka kellegile.

Kui keegi teada ei saa, siis “võib” ju palju asju teha. Üldiselt sellele hästi ei vaadata, pole selleks ju kontor mõeldud ja võib igasugu ohte ja kulusid nii juurde tekkida+ ega selline kodutuna käitumine ei näita ei ametnikku ega firmat heast küljest. Hotellid ja muud majutusasutused on ju olemas. Kui firma kurnab oma töötajaid nii, et iga ärkveloleku tund tuleks tööl mööda saata, siis on majutamine muidugi vähim, mida teha firma teha saaks, aga eks see ole ikkagi märk vildakatest väärtustest ja halvast töökultuurist.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui keegi teada ei saa, siis “võib” ju palju asju teha.

Tänapäeval on enamus ettevõtteid vähemalt valve all kui kaameraid pole ja on näha, mis koodiga/millal valvesse pandud ja maha võetud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan koos ühe mehega, kes vahest sattus tööhoogu ja ei viitsinud enam koju minna (üksik mees oli) ja magas puhkeruumi diivanil.

Meil on ka duširuum, suvel käin rattaga tööl, siis hüppan duši alla ja panen kontorikleidi selga.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kontor läheb kell 21 alarmi alla ja siis peab igaüks välja kobima. Õige kah.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kontor läheb kell 21 alarmi alla ja siis peab igaüks välja kobima.

meil oli ka kontor alarmi all, aga töötajad teadsid neid koode ja oli ka luba neid kasutada. lihtsalt kes viimasena lahkus, pidi signa peale panema. Keegi seal mingeid hulle jamasid ei korraldanud, toona ei pidanud ka sente lugema, et elektiarve saaks ära maksta nii et oli tihti ka neid, kes küll ei elanud tööl, aga kes mõnikord käisid just öösel tööd tegemas, sest neile meeldis nii rohkem. Päeval siis olid mujal. Need olid peamiselt disainerid, kujundajad. Mingi müügiseltskond nii ei saanud, neil oli vaja päeval kontoris olla. Nii see meil käis, sujuvate vahetustega. Enamasti oli kontor öösiti siiski tühi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil tõenäoliselt võiks ka, diivanil isegi saaks magada, aga tegelikult produktiivsuseks on keskkonnavahetus siiski oluline. Kui on mingi projekt, mis läheb pika peale ja vaja tähtajaks valmis saada siis ilmselt oleks okei – kui nö harv juhus. Aga lihtalt “ei viitsi koju minna” olen ka mõelnud (naljaga), aga ega seal kontoridiivanil magades järgmine päev miskit head pead nagunii oleks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina sisuliselt elan töö juures. Ettevõtte kontor asub mulle kuuluvas eramus. Vastuvõtukabinet klientidele on allkorrusel, aga “raamatupidamine/juhtkonna kabinet” = arvuti minu magamistoa nurgas.

Sa pidid ju lilli müüma.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb firmast aga suht “parmu” mulje jääb sinust.
Kõik Pesemise ja riiete vahetuse võimalused on olemas??

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa pidid ju lilli müüma.

?????? Pole oma pika elu koosul ühtegi lilleõit müünud

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb firmast aga suht “parmu” mulje jääb sinust.

Kõik Pesemise ja riiete vahetuse võimalused on olemas??

Kellest “sinust”? Päris paljudes töökohtades on nii dušid kui ka saunad, nagu siitki teemast lugesid. Kui viitsisid lugeda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik Pesemise ja riiete vahetuse võimalused on olemas??

Minu eriala on tegelikult selline, et meile juba ülikoolis üks lektor luges sõnad peale, et hoidke endal tööjuures kapis tagavarariideid. Mitte küll selleks, et öösel peolt tulles hommikul oleks neid hea vahetada, aga töös võib ette tulla olukordi, kus on vaja ootamatult kohtuda mõne sellise inimesega, kelle puhul tuleb järgida etiketti.

No et ei lähe kohtumisele lühkarites-sandaalides. Samas, kuna igapäevaselt ei ole vaja niimoodi korrektselt valmis olla, siis enamasti saab tööl käia nii kuidas endale meeldib, katkistes teksades, kulunud t-särgiga vms.

Aga see märkus parmu kohta oli ilmselgelt mulle. Ma olen nüüd 50 ja mul on oma firma, nagu öeldud. Hambaharja ja riideid kapis hoidsin ma ajal, kui olin 20ndais eluaastais. Ja neid tagavarariideid läks mõnikord ka vaja. See ei tähenda, et neid iga nädal või iga päev oleks vaja läinud. Aga eks igaüks muidugi teeb järeldusi omaenda rikutuse tasemel.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu eelmises töökohas olid lausa eraldi toad neile, kes ei saanud ööseks koju minna. Kolm ühekohalist tuba. Kasutasid programmeerijad või projektijuhid, kel enne tähtaega oli meeletu koormus. Toa kasutus pidi olema registreeritud sekretäri juures, linad endal kaasas. Väga palju kasutati ka kergeks pooletunniseks tukastamiseks pärast lõunat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik Pesemise ja riiete vahetuse võimalused on olemas??

Millises töökohas ei oleks pesemisvõimalust? Kui isegi ei ole dušši, siis kraanikauss ja käsidušš on ikka olemas. Kui ei ole, on ikka rõvedalt kitsi omanik. Müüginimesed, juhid ja klienditeenindajad peavad saama ju vajadusel enne kohtumisi kasvõi jalgu või kaenlaaluseid loputada. Hambaid pesevad niikuinii paljud ju ka pärast lõunasööki. Varuriided on niikuinii kõigil klientidega kokku puutuvatel isikutel olemas, vähemalt sukkpüksid naistel ja teine jakk/pluus.

+4
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Hambaid pesevad niikuinii paljud ju ka pärast lõunasööki.

Misasja???

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hambaid pesevad niikuinii paljud ju ka pärast lõunasööki.

Misasja???

Mis selles imelikku tundub? Vahel jääb hammastele peale sööki väga vastik kiht, pole enam libedad ja ei tundu puhtad. Pesengi täpselt siis, kui tunnen, et tahan. Ja tean suitsetajaid, kes pesevad ka kergelt pärast igat suitsu.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas olete päriselt tööl elanud ja mis põhjusel? Kas see on keelatud ja miks? Aga eraettevõttes? Viimasel ajal on nii palju tööd, et mõtlen tõsiselt- ei viitsi koju magama minna ????

Keelatud? Seda pead oma tööandjalt küsima, kas sul on lubatud tööl ööbida või ei. Mingi seadusega see kindlasti keelatud ei ole, aga enamus töökohtades see siiski soositud käitumine ei ole. Eks oleneb ju ka sellest, millised ruumid on, mis võimalused on.

Aga nagu siin ülevaltki lugeda saab, siis osadel juhtudel on ööbimisvõimalus täiesti olemas. Mina nt olen kunagi töötanud väikeses firmas, mis ei asunud Tallinnas. Aga meil oli Tallinnas palju kliente, kelle juures tuli aegajalt käia. Ja vahel ka seal mitu päeva järjest olla. Ja lõpuks jõudsimegi selleni, et üürisime Tallinnasse ühe kahetoalise korteri. Elutoas oli siis töölaud, kus sai rahulikult tööd teha ja oli ka magamistuba. Nii et kui olid Tallinna päevad, sai selle korteri kontoriosas töötada ja kui vaja, sai ka ööbima jääda sinna magamistuppa. Voodiriided olid muidugi igalühel endal olemas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik Pesemise ja riiete vahetuse võimalused on olemas??

Minu eriala on tegelikult selline, et meile juba ülikoolis üks lektor luges sõnad peale, et hoidke endal tööjuures kapis tagavarariideid. Mitte küll selleks, et öösel peolt tulles hommikul oleks neid hea vahetada, aga töös võib ette tulla olukordi, kus on vaja ootamatult kohtuda mõne sellise inimesega, kelle puhul tuleb järgida etiketti.

No et ei lähe kohtumisele lühkarites-sandaalides. Samas, kuna igapäevaselt ei ole vaja niimoodi korrektselt valmis olla, siis enamasti saab tööl käia nii kuidas endale meeldib, katkistes teksades, kulunud t-särgiga vms.

Aga see märkus parmu kohta oli ilmselgelt mulle. Ma olen nüüd 50 ja mul on oma firma, nagu öeldud. Hambaharja ja riideid kapis hoidsin ma ajal, kui olin 20ndais eluaastais. Ja neid tagavarariideid läks mõnikord ka vaja. See ei tähenda, et neid iga nädal või iga päev oleks vaja läinud. Aga eks igaüks muidugi teeb järeldusi omaenda rikutuse tasemel.

Oled 50 ja kirjutad süstemaatiliselt ‘tööjuures’?

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hambaid pesevad niikuinii paljud ju ka pärast lõunasööki.

Misasja???

Kui söön ikka midagi vähegi maitsekamat, siis pesen loomulikult kergelt hambad üle, et koosolekul või kliendi juures mitte haiseda. Vähemalt meil on pärast lõunat neid hambaharjaga pesuruumis käijaid ikka üle poole või rohkemgi. Suuvesi aitaks muidugi ka, aga seda on veel tülikam kaasas kanda.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tööjuures magamine oleneb ikka ka tingimustest.Et kui sa oma igapäevariietes magad diivanil, kus homme on koosolek, siis see on rõve. Veel eriti, kui  sul ei ole lina, mida endale alla panna.

Hambahari on ka minul tööl olemas, juhuks kui tunnen vajadust hambaid pesta. Puhast aluspesu kusjuures ei ole. Aga kui mul oleks öövalvetega töö,  siis oleks ka see olemas + igasugused pesuvahendid.

Kas tõesti kodune voodi on niii nõme, pigem magada tööl suvakas kohas, kui kasvõi taksoga koju 3 tunniks magama minna?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hambaid pesevad niikuinii paljud ju ka pärast lõunasööki.

Misasja???

Kui söön ikka midagi vähegi maitsekamat, siis pesen loomulikult kergelt hambad üle, et koosolekul või kliendi juures mitte haiseda. Vähemalt meil on pärast lõunat neid hambaharjaga pesuruumis käijaid ikka üle poole või rohkemgi. Suuvesi aitaks muidugi ka, aga seda on veel tülikam kaasas kanda.

Miks firma teil seda vetsudesse ntx ei pane??

 

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hambaid pesevad niikuinii paljud ju ka pärast lõunasööki.

Misasja???

Kui söön ikka midagi vähegi maitsekamat, siis pesen loomulikult kergelt hambad üle, et koosolekul või kliendi juures mitte haiseda. Vähemalt meil on pärast lõunat neid hambaharjaga pesuruumis käijaid ikka üle poole või rohkemgi. Suuvesi aitaks muidugi ka, aga seda on veel tülikam kaasas kanda.

Miks firma teil seda vetsudesse ntx ei pane??

Ma arvan, et kuna inimeste eelistused on erinevad. Kätepesuseep on lõhnatu, nõudepesumasina tabletid ka. Aga suuloputusvaheldeid on ju ka eesmärgilt erinevaid ning kõik nad maitsevad-lõhnavad kuidagi, aga erinevalt. Hambapastatuubi saab igaüks ju kotti susata, kes hoolib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti kodune voodi on niii nõme, pigem magada tööl suvakas kohas, kui kasvõi taksoga koju 3 tunniks magama minna?

Tead on. Ma töötasin nii, et viimane töö oli 00.30 ja siis järgmine kell 5.30, milleks tuli ca 30 min ette valmistada. Seega oleksin saanud lahkuda majast ca kell 00.45 ja kodus oleksin olnud 01.15, siis veel pesu ja magamaminek, äratus kell 4.10. Oluliselt lihtsam oli võtta see dušš tööl, puhas lina, kerida kell 00.45 magama ja ärgata kell 4.50. Puhas pesu ja särk-pluus-sokid-sukad muidugi ikka kaasas. Lisaks pole see mingi rõõm raisata aega mingis novembrist mööda linna öösel sõitmise peale ja siis kuskil parkimismajas novembris pimedas kell 4.25 üksinda kõpsutada. Tööl oli dušs, oma pesud, oma padi, kohvimasin, 20 sammu töölauani, peeglid, isegi triikimisraud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt teadmiseks, miks ei soovitata kohe  peale sööki hambaid pesta – Süües ja juues tekib suus happerünnak, mis muudab hambavaaba pehmeks. Happerünnak kestab ka veel pärast söömise lõpetamist. Kui sel ajal hambaid pesema hakata, on hambavaap veel pehme

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suuvesi aitaks muidugi ka, aga seda on veel tülikam kaasas kanda.
Miks firma teil seda vetsudesse ntx ei pane??

Sa tõesti panaksid suhu midagi, mis avalikus tualetis seisab või?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 39 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö juures elamine