Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö leidmine/ kandideerimine väikelaste emadel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Töö leidmine/ kandideerimine väikelaste emadel

Postitas:

Palun jagage kogemusi, nõuandeid, kuidas peaks toimima kandideerides uuele töökohale.

Olen nimelt mõnda aega kandideerinud, mul on suhteliselt tugev CV ja ise olen väga motiveeritud tööle asuma.

Olen viieaastase lapse ema. Olen märganud, et vestlustel sujub kõik väga kenasti kuni hetkeni, mil teatan võimalikule tulevasele tööandjale, et mul on laps. Mõni on täiesti märgatavalt kohkunud. Nuta või naera.

CV-sse ma ei ole oma eraelu kohta andmeid märkinud.

Huvitabki nüüd, et millised on teiste naiste kogemused kandideerimisel kui kodus ka laps(ed). Kas olete kohe algusest peale CV-s teada andnud nende olemasolu? Kas üldse peaks oma eraelulistel teemadel töövestlusel rääkima?

Nõutuks teeb kui märkan järjestikku kõhklevaid reaktsioone intervjueerijate poolt. Töö, millele kandideerin oleks nö. liikuva graafikuga, aga mul on ju ometi läbi mõeldud, kuidas seda pere kõrvalt edukalt korraldada.

Ma ei ole aastaid tööturul kandideerinud ja viimati tegin seda kui mul veel last, peret ei olnud. Osutusin mitmel korral valituks. Kandideerimine lapsevanemana on mulle uus, ei tea enam, kuidas toimida. Varjamisega töökohta leida ka ei sooviks ning perevaenulikus organisatsioonis töötada tegelikult ju ka mitte.. Aga tööd on vaja ja seadus ka ei kohusta oma eraelu teemadel vestlema.

Kuidas olete toiminud teie?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.04 22:40; 28.04 20:48; 28.04 23:19; 28.04 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks on ilmtingimata vaja tööandjale teatada, et sul on laps? Kui nüüd päris aus olla, siis selleteemaline küsimus ei tohiks töövestlusel isegi tekkida. Kuna elu on aga muu kui seadus, siis paraku ikka tekib küll. Samas sina omaalgatuslikult lasteteemat küll ära tõstata. Kui tööandja küsib, siis mõtle välja mingi sõbralik ja ehk natuke naljakas, aga resoluutne vastus. Näiteks, et “loomulikult olen ma ka lapsevanem, inimene peabki igas valdkonnas võimekas olema.” Ja siis vii jutt sujuvalt tööteemale tagasi.
Eks ta natuke ebameeldiv ole küll, hakata võõrale inimesele oma lastest seletama, aga ära muretse, ega tööandjatele ei meeldigi ükski töötaja: lastega naised on ohtlikud, sest nunnutavad oma tiburulle ja istuvad nendega pidevalt haiguslehel; ilma lasteta naised on veel ohtlikumad, sest lähevad niikuinii kohe dekreeti; noored on laisad ja lollid ning oskavad ainult palka küsida; vanurid (st alates 50) pole õppimisvõimelised ja ei sobi nooruslikku kollektiivi; mõned mehed on joodikud jne. Ainus sobiv kandidaat on mees vanuses 30-40, aga varsti pole enam tema kah, sest statistika näitab, et järjest rohkemad mehed jäävad samuti lastega koju. No kus seda kuuldud, täiesti tööandjavaenulik käitumine. Nõukaajal olid sellised rahvavaenlased, nüüd aga traumeerivad siin teisi. Vastik, vastik, vastik.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinul on enda arust läbi mõeldud.

Tegelikkuses on pool aega hooldusleht ja vaja varem ära minna, sest laps vaja lasteaiast ära tuua, vaba aega vaja arenguvestlusteks või kontserdiks.

+9
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.04 07:38; 28.04 12:53; 28.04 17:55; 28.04 19:18; 30.04 07:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see tööandja suhtumine lapsevanematesse on erinev. Sain ka viimati tööle kandideerides palju küsimusi teemal kuidas olen mõelnud lapsega hoolduslehel olekuid lahendada. Minu väidet, et hoolduslehed võtab lase isa ei usutud. Lõpuks jõudsin vestlusele ettevõttesse, kus on normaalne, et hoolduslehti võtavad ka isad ja samuti jäävad isad lapsepuhkusele. See ettevõte mu ka tööle võttis. Viimase 2 aasta jooksul olen ise olnud täpselt 1 päeva hoolduslehel, ülejäänud aja lapse isa.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see tööandja suhtumine lapsevanematesse on erinev. Sain ka viimati tööle kandideerides palju küsimusi teemal kuidas olen mõelnud lapsega hoolduslehel olekuid lahendada. Minu väidet, et hoolduslehed võtab lase isa ei usutud. Lõpuks jõudsin vestlusele ettevõttesse, kus on normaalne, et hoolduslehti võtavad ka isad ja samuti jäävad isad lapsepuhkusele. See ettevõte mu ka tööle võttis. Viimase 2 aasta jooksul olen ise olnud täpselt 1 päeva hoolduslehel, ülejäänud aja lapse isa.

Kahjuks sinusuguseid on vähe. Meie kolleeg, kellel ka “kõik oli läbi mõeldud” on iga kuu nädal aega hoolduslehel. Nüüd, kui otsiti uut töötajat, oli juhtajal põhikriteerium: ilma väikeste lasteta.

+8
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 09:25; 28.04 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen edukalt kandideerinud, kui lapsed olid vanuses 1a3k, 2a8k ja 1a4k. Kaks nendest on olnud osalise tööajaga – saab edukalt ka väikelaste kõrvalt teha. Kolmas graafikuga – siis küll uuriti, kui palju ma hakkaksin töölt ära olema – just sellepärast, et tööandja saaks teha kõigile sobiva graafiku (et kui mind pole, siis keegi saab asendada). Tegelikkuses hakkasid kolleegid nagunii vahetusi vahetama (kes tahtis juubelile, kes tantsupeole, kes pulma), kui mul vaja oli, lihtsalt vahetasin ja pärast tegin töötunnid tasa. Hoolduslehte ei võtnudki.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõtet siin teistel rääkida, kui kõik töö iseloomud on erinevad ja mõnele kohale sobivad lapsed teisele mitte.

Mis mul ikka soovitada-Valeta, et sul lapsi pole. Pärast kui teada saavad ei saa nad sind ebaseaduslikult vallandada, et sul lapsed on-nad kaotaks igal pool

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 12:19; 29.04 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mul ikka soovitada-Valeta, et sul lapsi pole. Pärast kui teada saavad ei saa nad sind ebaseaduslikult vallandada, et sul lapsed on-nad kaotaks igal pool

vallandamiseks leiab alati JOKK-põhjuse
kui ma tööandjana saaks teada, et töötaja on mulle valetanud, siis annab see tugeva põntsu usaldusele selle inimese vastu.
kui töövestlusel ei tule lastest juttu ja siis hiljem selgub, et inimesel on laps(ed), siis on see täiesti ok. kui aga inimene vestlusel kinnitab, et tal ei ole lapsi, aga hiljem selgub, et ikka on, siis on see valetamine.
kusjuures usalduse kaotus on täiesti pädev alus töölepingu lõpetamiseks

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vallandada saab alati. Usalduse kaotus nt

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.04 07:38; 28.04 12:53; 28.04 17:55; 28.04 19:18; 30.04 07:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see tööandja suhtumine lapsevanematesse on erinev. Sain ka viimati tööle kandideerides palju küsimusi teemal kuidas olen mõelnud lapsega hoolduslehel olekuid lahendada. Minu väidet, et hoolduslehed võtab lase isa ei usutud. Lõpuks jõudsin vestlusele ettevõttesse, kus on normaalne, et hoolduslehti võtavad ka isad ja samuti jäävad isad lapsepuhkusele. See ettevõte mu ka tööle võttis. Viimase 2 aasta jooksul olen ise olnud täpselt 1 päeva hoolduslehel, ülejäänud aja lapse isa.

Kahjuks sinusuguseid on vähe. Meie kolleeg, kellel ka “kõik oli läbi mõeldud” on iga kuu nädal aega hoolduslehel. Nüüd, kui otsiti uut töötajat, oli juhtajal põhikriteerium: ilma väikeste lasteta.

Ma eeldan, et sel juhul on ka juhataja lastetu? Ja plaanib jääda ka edaspidi töökoha nimel lastetuks.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks juttu viiakse ikka laste peale intervjuudel. kui on teatavas eas naine, siis küsitakse, kas on lapsi (kui ei ole, siis võib tööandja karta, et varsti saad) ja kui on, siis kardetakse, et äkki oled hoolduslehe pidevalt. minu käest on intervjuudel küsitud nt, et kes viib-toob last lasteaeda, mis saab kui laps haige, kas ma plaanin järgnevatel aastatel lapsi juurde saada jne. päris õudne.. meeste käest selliseid asju ju ei küsita.

nüüd on mul cv’s lapsed kirjas. ei pea olema, eksole.. aga ma ei taha raisata enda ega tööandja aega. kui see fakt kedagi häirib, pole tarvidust minuga ühendust võtta. kui aga on aru saadud, et lastega töötaja võib teistpidi olla nt stabiilsem ja pikemaajalisem töötaja, harjunud kiirelt mitme asjaga korraga tegelema vm, siis on tore.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaks juhuks ütlen, et ka seda müstilist “usalduse kaotust” peab põhjendama. Kui vallandamine toimub ainult usalduse kaotuse tõttu ning mingit konkreetset juhtumit sellega ei seota, siis üsna tõenäoliselt on see ettevõtte jaoks kaotatud juhtum, kui töötaja töövaidluskomisjoni pöördub. Läbikäidud etapp.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 16:40; 01.05 00:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vallandada saab alati. Usalduse kaotus nt

Rumalus. Usalduse kaotus ei ole mingi põhjus, sellele peab eelnema konkreetne tegu, nagu eespool mainiti. Oma eraelust mh. ka lastest ei pea tööandjale midagi rääkima.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei pea. Aga siis peab töötaja ka musternäidis olema. Iga kell sekundipealt tööl ja varem välja ei hiili. Ei ühtegi tööülesandega viivitamist, ei istu pidevalt telefon7s, et mis laps nüüd teeb jne ei ole mina veel näinud lapsevanemat, kes sellega hakkama saab.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.04 07:38; 28.04 12:53; 28.04 17:55; 28.04 19:18; 30.04 07:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei pea. Aga siis peab töötaja ka musternäidis olema. Iga kell sekundipealt tööl ja varem välja ei hiili. Ei ühtegi tööülesandega viivitamist, ei istu pidevalt telefon7s, et mis laps nüüd teeb jne ei ole mina veel näinud lapsevanemat, kes sellega hakkama saab.

Jajah. Ja lastetud inimesed on muidugi kõik musternäidised. Iial sekundit ei hiline, tööpäeva jooksul WCs ei käi, ühtki erakõnet vastu ei võta (oleneb muidugi töö iseloomust), 40+ tundi nädalas ainult 100% tööle keskendunud. Kõik lastetud seejuures. Ja kõik lapsevanemad on vastupidise musternäidised. Teame-teame. 😛

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siinkohal ei ole küsimus kõikides teistes. Kui mäbgid tööandjale mäkra ja ta liiga palju tööd peab teistele andma, leiab ta üsna kiirelt seadusliku viisi lapsevanemast lahti saada.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 28.04 07:38; 28.04 12:53; 28.04 17:55; 28.04 19:18; 30.04 07:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii muhe vastus. Aitäh! Ja Sul on ilmselt õigus: lapsevanemad on risk laste olemasolu pärast, lastetud naised jällegi risk, sest jumal hoidku jäävad veel lapseootele .. Jne.

Teeb ju nukraks küll, aga arukam näib tõesti kogu asja mõningase huumoriga vaadelda. Paratamatus. Igaljuhul ma proovin järgmiseks seda lähenemist, et ise oma lapse olemasolu teemat ei tõstata ja vastavale küsimusele vastan huumoriga ja diplomaatiliselt.

Ja kui väga üle viskab, märgin samuti juba CV-sse – ehkki siis vist jääb tõesti töö saamata…

Eks kindlasti oleneb ka sektorist. Minu puhul käib kandideerimine turismi, hotellindusse.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.04 22:40; 28.04 20:48; 28.04 23:19; 28.04 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun jagage kogemusi, nõuandeid, kuidas peaks toimima kandideerides uuele töökohale.

Olen nimelt mõnda aega kandideerinud, mul on suhteliselt tugev CV ja ise olen väga motiveeritud tööle asuma.

Olen viieaastase lapse ema. Olen märganud, et vestlustel sujub kõik väga kenasti kuni hetkeni, mil teatan võimalikule tulevasele tööandjale, et mul on laps. Mõni on täiesti märgatavalt kohkunud. Nuta või naera.

Viiesega ei tohiks ju küll enam probleeme töölkäimisel. Viiesed on juba vähem haiged (minu viiene oli viimase aasta jooksul korra haige, nii et paar päeva pidin hoolduslehe võtma). Igasugu lasteaiapeod ja arenguvestlused ei ole ka iga kuu (peamiselt ju isadepäevaüritus, jõulud, emadepäev).

Kui laps juba nii suur, siis ise ära hakka küll rõhutama, et sul on laps. Kui vestlusel küsitakse, siis muidugi last maha salata ei saa, aga kui tööandjal vähegi lastevanematega kogemust on, siis on tal arusaaamist ka sellest, et viiene pole enam sama, mis 2- või 3-aastane.

Mul on kaks last (praegu 7,5 ja 6 a), tööle läksin, kui noorem oli 2 a 8 k vana. Kuna hoolduslehel ei olnud mina üksi, vaid vahepeal ka abikaasa, siis tegelikult ei olnud ma teistest tööl kuidagi kehvem. Lastega tuli mul aasta peale u nädala jagu hoolduslehe päevi, samas kui mõni noorem lasteta töötaja suutis nädalate viisi hoolduslehel olla.

See tasub ikka läbi mõelda, kes peres jääb hoolduslehele, kui laps on haige jne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 21:16; 29.04 21:54; 30.04 17:08; 30.04 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastega tuli mul aasta peale u nädala jagu hoolduslehe päevi, samas kui mõni noorem lasteta töötaja suutis nädalate viisi hoolduslehel olla.

Huvitav, kellega see lastetu siis nädalate viisi hoolduslehel oli? Koeraga või?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 09:25; 28.04 21:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastega tuli mul aasta peale u nädala jagu hoolduslehe päevi, samas kui mõni noorem lasteta töötaja suutis nädalate viisi hoolduslehel olla.

Huvitav, kellega see lastetu siis nädalate viisi hoolduslehel oli? Koeraga või?

Mismõttes kellega, kas sa seda teemat ei lugenud, kus oli juttu sellest, kes kõik võiksid lapsega hoolduslehel olla? Eks siis nüüd ongi – õe/vennalapsega, väikese õega/vennaga, naabrilapsega, …

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 22:23; 29.04 23:10; 30.04 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle ma soovisin adresseerida siis kl 07:03 autorile. 🙂

Nii muhe vastus. Aitäh! Ja Sul on ilmselt õigus: lapsevanemad on risk laste olemasolu pärast, lastetud naised jällegi risk, sest jumal hoidku jäävad veel lapseootele .. Jne.

Teeb ju nukraks küll, aga arukam näib tõesti kogu asja mõningase huumoriga vaadelda. Paratamatus. Igaljuhul ma proovin järgmiseks seda lähenemist, et ise oma lapse olemasolu teemat ei tõstata ja vastavale küsimusele vastan huumoriga ja diplomaatiliselt.

Ja kui väga üle viskab, märgin samuti juba CV-sse – ehkki siis vist jääb tõesti töö saamata…

Eks kindlasti oleneb ka sektorist. Minu puhul käib kandideerimine turismi, hotellindusse.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.04 22:40; 28.04 20:48; 28.04 23:19; 28.04 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ses mõttes kindlasti võtab kohe algusest peale laste CV-s mainimine pinget maha, jah. Juba kohe pilt selge. Ma lihtsalt pole julgenud, et praagitakse kohe välja… Samas eksperimendi mõttes võiks proovida, mis saaks. Kui vaid oleks aega nii katsetada. 🙂 Tegelikult oleks kiirelt tööd leida tarvis. Loodan parimat ja püüan olla optimist.

eks juttu viiakse ikka laste peale intervjuudel. kui on teatavas eas naine, siis küsitakse, kas on lapsi (kui ei ole, siis võib tööandja karta, et varsti saad) ja kui on, siis kardetakse, et äkki oled hoolduslehe pidevalt. minu käest on intervjuudel küsitud nt, et kes viib-toob last lasteaeda, mis saab kui laps haige, kas ma plaanin järgnevatel aastatel lapsi juurde saada jne. päris õudne.. meeste käest selliseid asju ju ei küsita.

nüüd on mul cv’s lapsed kirjas. ei pea olema, eksole.. aga ma ei taha raisata enda ega tööandja aega. kui see fakt kedagi häirib, pole tarvidust minuga ühendust võtta. kui aga on aru saadud, et lastega töötaja võib teistpidi olla nt stabiilsem ja pikemaajalisem töötaja, harjunud kiirelt mitme asjaga korraga tegelema vm, siis on tore.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.04 22:40; 28.04 20:48; 28.04 23:19; 28.04 23:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, Sa peaksid lihtsalt intervjuul näitama, et Sul on teema hästi läbi mõeldud. See, et mees hakkab 100% hoolduslehti võtma, ei tundu ühestki otsast usutav ja ei ärataks minus küll usaldust. V.a. juhul kui Sa just juurde ei kommenteeri mehe töö spetiifikat, miks tal peaks olema OK pidevalt hooldulehtedel olla. Näiteks et kui mees töötabki kodus ja tal on selline töö, kus tähtaegasid ei ole vms. Või kui näit kommenteerid juurde, et teil on mehega kokkulepe, et kuna eelmised aastad sai mees rahulikult tööl käia, siis nüüd on kokkulepe, et lasteaia haiguste ajal võtab mees enamuse koormusest.
Ühesõnaga, lihtsalt kõrvaltvaadates tundub jutt – mees hakkab hoolduslehti võtma – süüdimatu ja pigem selline jutt, et praegu räägitakse küll, aga kui reaalselt laps haige on, siis on ikkagi naine kodus.
Oluliselt usutavam oleks niipidi – see on meil hästi läbi mõeldud, sest minu jaoks on oluline, et ma saan täie pühendmusega tööle sisse elada. Meil on mehega kokkulepe, et kui võimalik, siis jääb tema haiguslehele. Kui tal ei ole võimalik jääda, siis tuleb lapse vanaema meile ja meil on ka väga tore naabritädi, kelle juures laps aeg-ajalt mängimas käib. Nii et usun, et lapse haigused ei saa kindlasti takistuseks.

PS! Olen nii töötaja kui ka värbaja rolls ja minu jaoks on oluline, et inimene võtaks vastutuse ja tunnetaks, et olukord peab olema tasakaalus. Näit meil tehakse võimalusel tööd ka kodus haige lapse kõrvalt, sest üksteist asendada on raske. Või ongi nii, et ükskord asendab üks teist ja vastupidi. Või ollakse ilma haiguslehete kodus ja tehakse kodus nädalavahetusel asjad järgi. Samal ajal on ka teada, et kui inimene on ikka korralikult haige või on laps väga korralikult haige, siis keegi asendab, sest sellises olukorras ei ole võimalik tööd teha.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teatasin tööintervjuul, et tahan väikese koormusega töötada ja minu pealt ei pea sellegipoolest sotsmaksu miinimummäära järgi maksma, sest mul on 3 last, üks neist pealegi alla kolme aasta vanune. Tööandjale see meeldis (et ei pea sotsmaksu rohkem maksma), laste arv ja vanus ei huvitanud muidu.

Ah jaa, ma olen viimase 10 aasta jooksul haiguslehel või hoolduslehel olnud kokku täpselt 0 päeva. Enne seda olin 1x nädal või kaks ja 1x kolm nädalat (gripp niitis maha) haiguslehel ja rohkem üldse mitte. Mehel on üsna sama seis.
Aga me kumbki pole istunud E-R 9-17 kuskil kontoris, vähemalt ühel meist on alati paindlik töö aja ja koha suhtes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin tööintervjuul, olen väikese lapse üksikema. Olgu öeldud, et varasemalt st enne last, olen töötanud antud erialal aastaid! Seal intervjuul öeldi, et kuna soovin tööaega kujundada lasteaia aja järgi, tekitab see kadedust ülejäänud kollektiivis ja seetõttu tuleb minu palka kärpida 300 euro võrra kuus. Tädike, kes mind intervjueeris, luges juba enne minuga ühendust võttes mis mu tööaja soov on, see oli cv-s kirjas. Siis küsis, missugust tööd ma otsin ja kui pikalt kavatsen tööl käia (kahtlustas vist, et varsti jälle rase?) Kokkuvõttes tegi mind intervjueerinud tädike nalja, et pole hullu, lapsed ÕNNEKS kasvavad suureks! Tundsin end nagu loll sealt ära tulles. Pole kahtlustki, et mind mõnitati kuna mul on väike laps. Igal teisel juhul oleksin saanud normaalse palgapakkumise ilma kommentaarideta.

Kurb tegelikult, sest väikese lapse emana oli mul seda tööd väga vaja. Olen olnud kodune lapse sünnist alates. Kahjuks kuigi mulle seda tööd ka kokkuvõttes pakuti (miks mitte, kui saab vähem maksta), oli minu vastus kokkuvõttes ei kuna minu jaoks ei saa kujuneda õnnestunuks ka võimalik töösuhe kui tööandja esindaja suhtub ja seda suhtumist ka väljendab.

Kindlasti on tööandjaid, keda väikesed lapsed, või lapsed üldse, ei hirmuta ja võtavad su tööle nii nagu on sulle kõige soodsam. Pead valmis olema kohtuma igasuguste inimestega, igasuguste arvamustega.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega siin midagi teha polegi, see on eesti suhtumine. Ettevõtja tahab ratsa rikkaks kiirelt ja tal vaja vajalikke töötajaid, mitte sotsprojekte. Edukultus.

Skandinaavias väärtustatakse palju rohkem peresi ja lausa nõutakse kodus olekut. eestil on pikk tee sinna minna

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 12:19; 29.04 11:33;
To report this post you need to login first.

viieaastane küll mingi probleem ei tohiks olla, tööandjad pigem pelgavad kuni kolmeaastaseid.

11:33 – Eesti kirjutatakse suure tähega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastega tuli mul aasta peale u nädala jagu hoolduslehe päevi, samas kui mõni noorem lasteta töötaja suutis nädalate viisi hoolduslehel olla.

Huvitav, kellega see lastetu siis nädalate viisi hoolduslehel oli? Koeraga või?

Ühe oli näiteks kontoritöötaja kutsehaigus, ranne valutas. See aga ei takistanud tal rattaga sõitmas käia samala ajal, kui väidetavalt oli arst igasuguse randme liigutamise ära keelanud. Teine väänas jala välja jutu järgi ja pidi kodus passima, sel ajal sai nagu nõiaväel tal üks väike puhkusereis soojale maale tehtud (nii palju oidu ka polnud, et FB-sse haiguslehel olemise ajal puhkusepilte mitte postitada). Kolmandal oli köha, mis kestis 3 nädalat, pärast tunnistas, et kui arst juba haiguslehte pikendas, siis võttis sellest mis võtta andis ja magas mõnuga poole päevani.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 21:16; 29.04 21:54; 30.04 17:08; 30.04 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega siin midagi teha polegi, see on eesti suhtumine. Ettevõtja tahab ratsa rikkaks kiirelt ja tal vaja vajalikke töötajaid, mitte sotsprojekte. Edukultus.

Skandinaavias väärtustatakse palju rohkem peresi ja lausa nõutakse kodus olekut. eestil on pikk tee sinna minna

Skandinaavias võetakse koju au pair ja ei vaevata end iga lapse nohu pärast haiguslehel istumisega. Ja noh, tegelikult ei istu lapsedki ka au pairi olemasolul iga nohuga kodus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmandal oli köha, mis kestis 3 nädalat, pärast tunnistas, et kui arst juba haiguslehte pikendas, siis võttis sellest mis võtta andis ja magas mõnuga poole päevani.

Ot mis selle lause point oli – et kui oledki haige, peaksid ikkagi tavalisel ajal tõusma, mitte voodis magama?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.04 22:23; 29.04 23:10; 30.04 20:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö leidmine/ kandideerimine väikelaste emadel

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.