Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö meeldib, aga palk on kehv

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Teema: Töö meeldib, aga palk on kehv

Postitas:
Kägu

Töötan toredal ametikohal, püüdlesin millegi sellise poole aastaid, omandasin magistrikraadi, lihvisin oma oskusi-teadmisi. Nüüd justkui teen oma unistuste tööd, aga reaalsus on see, et palk ca 600 eurot väiksem kui sellisel ametikohal keskmiselt. Ehk et töötades analoogsel ametikohal mõnes teises sektoris oleks mu palk tunduvalt parem. Võitlen iseendaga ega tea, mida teha. Ma ei ole selline ühest töökohast teise jooksja ja mulle väga meeldib mu töö. Aga see väike palk seab nii palju kitsendusi, ei ole võimalik isegi normaalset eluaset hankida. Mida teie teeksite?

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No eluase on ikka tähtsam kui meeldiv töö. Kui eluaset ei ole, siis pole ju üldse mingit elu. Ega see kõrgema palgaga töö siis ka tingimata ebameeldiv ei pruugi olla.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No eluase on ikka tähtsam kui meeldiv töö. Kui eluaset ei ole, siis pole ju üldse mingit elu. Ega see kõrgema palgaga töö siis ka tingimata ebameeldiv ei pruugi olla.

Jah, teoorias ma olen nõus. Aga praktikas ei ela ma ju ka praegu kuuse all (lihtsalt pole üldse rahul senise eluasemega, see on meile liiga väike) ja ma kardan lihtsalt, et teises valdkonnas sama tööd tehes (ehkki tunduvalt kõrgema palgaga) ei oleks nii huvitav.

Võib muidugi ka lihtsalt olla, et ma kardan muutusi ja ei julge tundmatus kohas vette hüpata. Kardan väga, et seda tehes pettuksin.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma kardan lihtsalt, et teises valdkonnas sama tööd tehes (ehkki tunduvalt kõrgema palgaga) ei oleks nii huvitav.

Ju siis pole häda midagi, kui huvitavus on töö puhul kõige olulisem asi. Mina olen hetkel oma finantsilise olukorra pärast ikka väga mures ja töö huvitavus ei ole enam prioriteet. Hinnad kasvavad iga päevaga.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju siis pole häda midagi, kui huvitavus on töö puhul kõige olulisem asi. Mina olen hetkel oma finantsilise olukorra pärast ikka väga mures ja töö huvitavus ei ole enam prioriteet. Hinnad kasvavad iga päevaga.

On vägagi häda, sest olen juba pidanud võlgu võtma, et ots otsaga kokku tulla. Aga minu jaoks on oluline, et töö oleks huvitav, ma ei suuda rutiinselt teha midagi sellist, mille juures ma südamega ei ole. Ja ikka mõtled, et äkki siiski läheb paremaks.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju siis pole häda midagi, kui huvitavus on töö puhul kõige olulisem asi.

Mina alati pigem leian kokkuhoiuvõimalusi, kui et teen igavat tööd. Ei kujuta ette 5 päeva nädalas kaheksa tundi päevas igava töö tegemist, igavast rutiinist hullemat asja annab otsida, pigem kannatan olmelist ebamugavust. Ma ei räägi siinkohal täielikust ellujäämispiiril näljas ja külmas elamisest. Kasutan fantaasiat, kuidas kitsas ja jahe eluase elamisväärseks muuta ja töötan oma viletsa palgaga huvitaval tööl. Aga võlgade võtmine olmekuludeks on väga halb valik.

Kui sa pead olmekulusid juba laenuga katma, siis sul on kaks valikut – vähendada oluliselt olmekulusid, või minna sinna igavamale tööle. Sest kui sa juba võlgu hakkad jääma, siis on sellest august väga raske välja ronida. Huvitavale tööle saab alati tagasi kandideerida, kui olmemured on vähenenud.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitavale tööle saab alati tagasi kandideerida, kui olmemured on vähenenud.

Ma ei usu, et minul see siis enam võimalik oleks. Olen juba 50 ja selles valdkonnas iga päev tööpakkumisi ei ole. Nägin pool elu vaeva, et sellist töökohta saada, aga ei mõelnud, et mõnes valdkonnas on ka keskastmejuhtidel päris väikesed palgad (vähemalt Tallinna kontekstis). Kusjuures, see palk oleks okei, kui vastutus ja töömaht oleks tunduvalt väiksem. Siis teeksin ehk kõrvalt veel mõnda teist asja, n-ö oma projektina. Praegu on see võimatu.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan fantaasiat, kuidas kitsas ja jahe eluase elamisväärseks muuta ja töötan oma viletsa palgaga huvitaval tööl.

Eks inimesed ongi erinevad, ma teen parem vähemhuvitavat tööd, kui saan endale parema eluaseme lubada. Minu jaoks on eluase tähtsam kui töö. Ma võin samahästi kasutada oma fantaasiat, et töö huvitavamaks teha. Ma ei räägi sellest, kui töö on tervistkahjustav, täiesti vastumeelne, aga kui lihtsalt pole nii huvitav, siis mul ükskõik. Minu jaoks polegi mul nagunii ühtegi töökohta olnud, kus jube huvitav kogu aeg oleks, igal pool on asju, mis väga ei meeldi.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et minul see siis enam võimalik oleks. Olen juba 50 ja selles valdkonnas iga päev tööpakkumisi ei ole. Nägin pool elu vaeva, et sellist töökohta saada, aga ei mõelnud, et mõnes valdkonnas on ka keskastmejuhtidel päris väikesed palgad (vähemalt Tallinna kontekstis). Kusjuures, see palk oleks okei, kui vastutus ja töömaht oleks tunduvalt väiksem. Siis teeksin ehk kõrvalt veel mõnda teist asja, n-ö oma projektina. Praegu on see võimatu.

Kui oled juba nii vana ja praegu mõtled, et kas vahetada meeldiv töö parema palga vastu, siis tuleb päris kiiresti otsustada, mida sa siis soovid, kuna ei ole kindel, kas sul neid valikuvõimalusi enam (varsti) üldse on.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks polegi mul nagunii ühtegi töökohta olnud, kus jube huvitav kogu aeg oleks

Minul jälle on erialane töö väga südamelähedases valdkonnas, mis panustab ühiskonna arengusse ja on oluline osa minu enda identiteedist. Lihtsalt kusagil tuleb sein ette, kui ise muudkui annad, aga vastu saad vähe.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui oled juba nii vana ja praegu mõtled, et kas vahetada meeldiv töö parema palga vastu, siis tuleb päris kiiresti otsustada, mida sa siis soovid, kuna ei ole kindel, kas sul neid valikuvõimalusi enam (varsti) üldse on.

See on ka liiga kitsas vaade asjale. Arenenud maailmas ei ole vanus kindlasti mingi määraja, kui inimesel on väga hea haridus ja piisavad töökogemused ning ta on oma valdkonnas tegija. Minu tutvusringkonnas kandideerivad 50+ inimesed väga julgelt ja pole märgata, et ebaõnnestunult.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arenenud maailmas ei ole vanus kindlasti mingi määraja,

Arenenud maailmas ehk mitte, küll aga Eestis on see päris suur määraja. Eks oleneb erialast, kui oled näiteks arst või õpetaja, siis muidugi pole probleemi, aga üldiselt on vanuseline diskrimineerimine meie riigis täiesti valdav.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd justkui teen oma unistuste tööd, aga reaalsus on see, et palk ca 600 eurot väiksem kui sellisel ametikohal keskmiselt.

Kui suur see summa netos on, mille igakuiselt kätte saad?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ju siis pole häda midagi, kui huvitavus on töö puhul kõige olulisem asi. Mina olen hetkel oma finantsilise olukorra pärast ikka väga mures ja töö huvitavus ei ole enam prioriteet. Hinnad kasvavad iga päevaga.

Eks tegelikult on olulised kolm asja. Töö peab olema huvitav sinu jaoks. Palk peab olema vääriline, sind rahuldav. Töökollektiiv ja töötingimused head, inimesed toredad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina prooviksin esimese asjana käesoleval töökohal palka juurde saada. Praegu on kiire palgakasvu aeg ja seega parim aeg ka palka juurde küsida. Kõikide kaupade ja teenuste hinnad tõusevad ja ilmselt tõusevad ka su tööandja tulud. Paned plaani paika, mõtled läbi oma tugevused, kuidas oled ettevõttesse panustanud, tood välja palgataseme analoogsetel töökohtadel, jne.

Minu jaoks ei oleks armastatud töökohal töötamine väärt pidevat virelemist, eriti veel TA vanuses ja laste olemasolu korral. Kui sa ei saa praeguse palgaga endale normaalset eluaset hankida, siis sinna jäädes seda ei juhtugi ja pensionil olles ammugi mitte.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan teemaalgatajast väga hästi aru. Olen samuti panustanud, et oma erialal väga heaks saada. Töö on väga põnev, kolleegid ka toredad. Aga töötan hetkel  avalikus sektoris, palk tõusis viimati 2019 ja erasektoris pakutakse juba sarnase töö eest üle 1000 euro rohkem, hetkel saan ligi 1200 kätte. Kuna palgatõusuks ka järgmisel aastal lootust ei antud, siis mina olen teinud otsuse sektorit vahetada, kuigi raske südamega, sest riigi heaks on sellise töö tegemine minu jaoks nö õiglasem. Praegused juhid räägivad järjest tungivamalt, eriti peale minu lahkumisotsust,  et ega ju palga pärast tööl ei käida, ikka töö ise ja inimesed on olulised, mitte palk, aga kahjuks ei teeni ka abikaasa nii palju, et saaksin edasi mulle väga meeldivat ja missiooniga tööd teha. Ja muud asjad saavad määravaks ikka alles peale seda, kui palk mingeid vajadusi rahuldab. Näiteks pole ma mitte iial käinud välisriigis puhkamas, kuigi olen juba 40-aastane – võiks ju kunagi elus. Enamik kolleege samuti mitte.

Õnneks sellel erialal on pakkumisi piisavalt, spetsialiste väga vähe ja mina alates oktoobrist uues kohas.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kas sa oled teistele töödele kandideerinud, protsessi läbinud, sealset tööd näinud jne?

Võib-olla see, mida sa pead ebahuvitavaks, muutub tegelikku tööd tehes hoopis huvitavamaks? Mis on tegelikkuses sinu praeguse töö ja töökoha plussid, millest sa loobuda ei tahaks? Kui praegu on palju tehtud missioonitundest, ehk saad seda tunda ka teised kohas lihtsalt teise nurga alt?

 

Ise olen sattunud tööle, mida pidasin ebahuvitavaks või vähemalt mitte põnevaks. Ja üllatusin kui palju nüansse asjal tegelikult oli ning leidsin, et mind hakkasid motiveerima hoopis teistsugused asjad kui arvasin.. samas kui sa oled selle teise variandiga hästi tuttav, ei pruugi muidugi selliseid (positiivseid) üllatusi tulla.

Ma igal juhul kandideeriks kõrgema palgaga tööle, läbiks eri voorud, tutvuks tiimiga, saaks parema ülevaate inimestest kes seal töötavad ja tööst. Ja alles siis otsustaks, kas see on mulle või ei. Niimoodi ideeliselt et äkki kuskil on parem, ongi raske ette kujutada. Kui on reaalsed pakkumised, mida võrrelda, on lihtsam. Panedki kõrvuti: palk, muu kompensatsioon, tööajad, eeldatav koormus, inimesed jnejne.

 

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina prooviksin esimese asjana käesoleval töökohal palka juurde saada.

Teemaalgataja olen. Jah, see ongi mul esmajärjekorras plaanis. Tõsi, eelmisel aastal küsisin ja ei antud. Aga kavatsen siiski veel kord küsida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui suur see summa netos on, mille igakuiselt kätte saad?

Veidi üle 1400 euro.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on võimalik ametikohta vahetada ja rohkem teenida, siis peaks seda küll kohe tegema, kui elukohavahetus plaanis. Laenu saad niigi juba väga lühikeseks ajaks, mis teeb laenumakse kalliks ja sellises vanuses ja sellise sissetulekuga on üldse hea, kui mingeid muudatusi oma elus veel annab teha. Mõelda pole siin enam midagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan toredal ametikohal, püüdlesin millegi sellise poole aastaid, omandasin magistrikraadi, lihvisin oma oskusi-teadmisi. Nüüd justkui teen oma unistuste tööd, aga reaalsus on see, et palk ca 600 eurot väiksem kui sellisel ametikohal keskmiselt. Ehk et töötades analoogsel ametikohal mõnes teises sektoris oleks mu palk tunduvalt parem. Võitlen iseendaga ega tea, mida teha. Ma ei ole selline ühest töökohast teise jooksja ja mulle väga meeldib mu töö. Aga see väike palk seab nii palju kitsendusi, ei ole võimalik isegi normaalset eluaset hankida. Mida teie teeksite?

Mis see palk hetkel siis on??
Minul oleks ka võimalik rohkem teenida aga seltskond ja töö korraldus on ka oluline.
Oma eelmisest töökohast tulin päeva pealt ära, sest elu selles firmasläks hulluks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan toredal ametikohal, püüdlesin millegi sellise poole aastaid, omandasin magistrikraadi, lihvisin oma oskusi-teadmisi. …

See et oled sihikindlalt liikunud oma ametikoha poole, see on tubli. Kuid Sa oled 50+, oled alles saanud aastaid püüelnud ametikohale, seega on üsna mõistetav, et palk ei ole kohe kõrge.  Kandideerimine ei tähenda, et Sa selle töökoha saad, seega, võid ju kandideerida ja kui koha saaksid, siis alles mõtled edasi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See et oled sihikindlalt liikunud oma ametikoha poole, see on tubli. Kuid Sa oled 50+, oled alles saanud aastaid püüelnud ametikohale, seega on üsna mõistetav, et palk ei ole kohe kõrge.  Kandideerimine ei tähenda, et Sa selle töökoha saad, seega, võid ju kandideerida ja kui koha saaksid, siis alles mõtled edasi.

Olen äsja 50 saanud ja tõesti aastaid pingutanud, aga analoogsel ametikohal olen siiski juba mitmendat korda, praeguses asutuses olen töötanud üle 5 aasta ning minu palk sellel ametikohal on suurem kui mu eelkäijal samal ametikohal. Palk on tegelikult läbi aastate ikkagi kasvanud, aga kasvanud on ka minu kompetents, haridustase, oskused ja kogemused. Ja see ei ole enam palgaga vastavuses.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen äsja 50 saanud ja tõesti aastaid pingutanud, aga analoogsel ametikohal olen siiski juba mitmendat korda, praeguses asutuses olen töötanud üle 5 aasta ning minu palk sellel ametikohal on suurem kui mu eelkäijal samal ametikohal. Palk on tegelikult läbi aastate ikkagi kasvanud, aga kasvanud on ka minu kompetents, haridustase, oskused ja kogemused. Ja see ei ole enam palgaga vastavuses.

See on ju kohutavalt masendav. Aastaid õpid, pingutad, näitad ennast ja palk on kaks korda väiksem kui mingil ehitajal või kasvõi suvalisel TalTechi töökogemuseta lõpetajal.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ju kohutavalt masendav. Aastaid õpid, pingutad, näitad ennast ja palk on kaks korda väiksem kui mingil ehitajal või kasvõi suvalisel TalTechi töökogemuseta lõpetajal.

No just. Ma olen 2 x TÜ lõpetanud, aga selles valdkonnas ongi madalad palgad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ju kohutavalt masendav. Aastaid õpid, pingutad, näitad ennast ja palk on kaks korda väiksem kui mingil ehitajal või kasvõi suvalisel TalTechi töökogemuseta lõpetajal.

Kui nii, siis TalTechi võid õppima minna. 3-5 aastat, aga tulevik parem. Või mugav elu praegu ja tulevik sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nii, siis TalTechi võid õppima minna. 3-5 aastat, aga tulevik parem. Või mugav elu praegu ja tulevik sama.

Mitte 55 aastasel, suurt palka saavad noored mehed, mitte keskealised naised. Oskused pole olulised.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ju kohutavalt masendav. Aastaid õpid, pingutad, näitad ennast ja palk on kaks korda väiksem kui mingil ehitajal või kasvõi suvalisel TalTechi töökogemuseta lõpetajal.

Ma olen TalTechis magistriõppe lõpetanud ja ei saanud sellega 1000 eurotki kätte. Läksin Tartu Ülikooli ümber õppima ja nüüd saan 2700 neto.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitte 55 aastasel, suurt palka saavad noored mehed, mitte keskealised naised. Oskused pole olulised.

Noored naised ka, kes lõpetavad. Oskused on väga olulised, et töötada ineneri, arhitekti või tarkvara arendajana, lihtsalt vanas eas enam ei suuda omandada ajaliselt seda, mida noored. Uued noored tulevad peale pidevalt. Teemaalgatajal on tegelikult valikut, isegi ütleb, et pole töökohast teise jooksja. Ilmselt oli noorena, 30 aastat tagasi samal arvamusel ja jäi huvieriala juurde.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen TalTechis magistriõppe lõpetanud ja ei saanud sellega 1000 eurotki kätte. Läksin Tartu Ülikooli ümber õppima ja nüüd saan 2700 neto.

Mingi pehmem eriala sealt?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö meeldib, aga palk on kehv