Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö meeldib, aga palk on kehv

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )

Teema: Töö meeldib, aga palk on kehv

Postitas:
Kägu

Ma olen TalTechis magistriõppe lõpetanud ja ei saanud sellega 1000 eurotki kätte. Läksin Tartu Ülikooli ümber õppima ja nüüd saan 2700 neto.

Mingi pehmem eriala sealt?

MSc, aga keskkonnaga seotud, mitte insener.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma twwks põhitööna edasi seda huvitavat ja toredat tööd aga püüaks leida mingi lisaotsa või lisaprojekte, mis toovad kas pidevalt veidi lisaraha sisse või hooti korralikumalt raha sisse.

Tegelikult ma olengi sama rida ajanud, et pidevalt on mitu asja paralleelselt jooksmas. Tüütu on mõnikord, nooremana ikka lootsin, et kui on palgatöö, siis peab ühest kohast ära elama, aga elu on näidanud, et ega ikka ei ela küll. Olen ka nii töötanud, et lisaprojekti eest tuleb mitme kuu vältel suurem raha sisse kui on palk põhitöökohal. Projektimajandusega on miinuseks see, et need on hästi kaootilised ja siis on hea omada mingit enda jaoks meeldivat tööd lisaks, mis tagab stabiilse, kuigi väiksema sissetuleku.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan toredal ametikohal, püüdlesin millegi sellise poole aastaid, omandasin magistrikraadi, lihvisin oma oskusi-teadmisi. Nüüd justkui teen oma unistuste tööd, aga reaalsus on see, et palk ca 600 eurot väiksem kui sellisel ametikohal keskmiselt. Ehk et töötades analoogsel ametikohal mõnes teises sektoris oleks mu palk tunduvalt parem. Võitlen iseendaga ega tea, mida teha. Ma ei ole selline ühest töökohast teise jooksja ja mulle väga meeldib mu töö. Aga see väike palk seab nii palju kitsendusi, ei ole võimalik isegi normaalset eluaset hankida. Mida teie teeksite?

Elad rumalalt. Otsi uut töökohta, sest muidu mandud ära, sa ei oskagi hiljem tööd leida kuna oled mugavaks läinud. Raske on sul ka uues kohas palka juurde küsida kuna oled leppinud nii väikse palgaga. Siis tööandja näeb sinu ambitsioonitust kui vähe küsid ja ei palka sind. Liiga kauaks jääda ühte töökohta pole ka tänapäeval hea, see on ka hoiatav märgutuli uuele tööandjale. Ei tasu leppida väikse palgaga, meeldivus on ju mugavus.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elad rumalalt. Otsi uut töökohta, sest muidu mandud ära, sa ei oskagi hiljem tööd leida kuna oled mugavaks läinud. Raske on sul ka uues kohas palka juurde küsida kuna oled leppinud nii väikse palgaga. Siis tööandja näeb sinu ambitsioonitust kui vähe küsid ja ei palka sind. Liiga kauaks jääda ühte töökohta pole ka tänapäeval hea, see on ka hoiatav märgutuli uuele tööandjale. Ei tasu leppida väikse palgaga, meeldivus on ju mugavus.

Läksin praeguse tööandja juurde 6 aastat tagasi ja praegusel ametikohal on teine aasta, seega ei saa öelda, et olen liiga kauaks ühte kohta jäänud. Ja palka juurde küsida pole minu jaoks probleem, praeguses asutuses lihtsalt öeldakse, et raha pole. Aga nagu juba ütlesin, valmistungi uuesti küsima.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitavale tööle saab alati tagasi kandideerida, kui olmemured on vähenenud.

Ma ei usu, et minul see siis enam võimalik oleks. Olen juba 50 ja selles valdkonnas iga päev tööpakkumisi ei ole. Nägin pool elu vaeva, et sellist töökohta saada, aga ei mõelnud, et mõnes valdkonnas on ka keskastmejuhtidel päris väikesed palgad (vähemalt Tallinna kontekstis). Kusjuures, see palk oleks okei, kui vastutus ja töömaht oleks tunduvalt väiksem. Siis teeksin ehk kõrvalt veel mõnda teist asja, n-ö oma projektina. Praegu on see võimatu.

Tule nüüd maa peale. Enamik inimesi ei saa endale lubada, et tegelevad hommikust õhtuni oma hobidega st. tegevusega, mis hullult köidab ja kõnetab. Enamus käib tool ja talub seda töökohustust, sest nii tuleb leib lauale ja on tuba soe.

Oma meelistegevusega saavad tegeleda põhitegevusena vaid rikkad inimesed, kel on finantsvabadus. Sinul seda pole. Järelikult unusta ära oma lapsikud dilemmad ja mine tööle, kus vähemalt olmekulud võlgu võtmata kaetud saad.

Mina sinu asemel ei naeks üldse mingit teist valikutki. Hinnad alles hakkavad tõusma. Ja olmekulusid nagu nad kolme kuu pärast sulle kaela sajavad, pole sa õudusunenäos ka näinud. Juba praegu võtad võlgu? Mis sa siis talvel teed?

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan inimestega ja näen, et enamus valib pakkumist ikkagi raha järgi ja töökorralduse järgi, mitte selle järgi kui huvitav ja mitmekülgne see on. Kõigile ei jagukski vaid huvitavat tööd. Ise tegin koroona ajal korraks kannapöörde, läksim KOVi lastega töötama, palju suhtlemist, loomingulisust, liikumist vabas õhus, kuid see vastutus ja palganumber ei läinud küll kuidagi kokku ja kuigi olin proovinud kulud miinimumi viia siis see pidev kokkuhoid hakkas ikkagi häirima. Kutsuti 2x suurema palga peale tagasi ja läksin, mu töö ei ole küll igav kuid stressirohke sest sõltub väga palju teistest ja asjad vahest venivad ja ebaõnnestuvad seetõttu, vähemalt osatakse seda erasektoris ka vääriliselt hinnata.

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma mäletan nooruspõlves neid jutte et alati tuleb leida töökoht mis oleks südamelähedane sest siis nagu ei käikski töö,l ja pealegi veel makstakse oma eelistegevuse harrastamise eest. No ei ole ikka küll niimoodi. Lapsevanemad kellel puuga raha seljas pole peaksid selle maast madalast oma võsudele selgeks tegema, väga palju probleeme jääks eos olemata.

Valida tuleb otse loomulikult neist harudest kus palgad on ja jäävad tugevaks. Finants, meditsiin, kinnisvara, juura, IT, need on jätkusuutlikumad erialad kuhu peaks õppuri suunama. Mitte aga mingisugune hotellindus, filoloogia, koorijuhtimine, raamatukogundus, kunstiajalugu ja muu pahn. Meele järgi viimased kindlasti mõnele jah kuid olgem ausad millised on nende tulevikuväljavaated? Kahju küll kuid nii on mida varem inimene sellega lepib seda rohkem jääb aega tal enda täiendamiseks ja perspektiivsemal erialal edukuse saavutamiseks.

+10
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1400 kätte ei ole ju vähe?! Saan praegu ametnikuna 1250 kätte, aga ma elan oma majas, mul on uue auto kasutusliising ja näljas ka ei ole. Me teeme peres palju tööd ise, oma toit, oma küttepuud, ehitus ja remonttööd, ainult materjali ostame. Ja mul seisab niit nõel ka käes, riideid võib uute asemel parandada, koduseid ja tööriideid näiteks. Sokid ostan uued 🙂 Ja kui figuur ei muutu, saab päris pikalt samade riietega käia. Selles osas, et raha on tähtsam kui huvitav töö, olen nõus. Ajal, kui lapsed väiksed olid, töötasin mitmel kohal ja ikkagi selle nimel et rohkem raha saada, huvitavat elu saab väljaspool tööelu ka elada.

Kui juba praegu olmekuludeks laenu võtta, siis on midagi väga valesti, elukohaga või muude kulutustega, võta midagi kohe ette, kõik ju alles hakkab kallimaks minema, muidu oled kevadeks kuuse all.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1400 kätte ei ole ju vähe?! Saan praegu ametnikuna 1250 kätte, aga ma elan oma majas, mul on uue auto kasutusliising ja näljas ka ei ole.

See oleneb ikka ju tööst ka, mida selle palga eest tegema pead. Ja Tallinnas sa selle palgaga küll maju ja autosid ei osta, isegi kui kogu su toit sul tagaaias kasvaks ja sa aasta otsa ühtegi uut riidetükki ei ostaks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1400 kätte ei ole ju vähe?! Saan praegu ametnikuna 1250 kätte, aga ma elan oma majas, mul on uue auto kasutusliising ja näljas ka ei ole. Me teeme peres palju tööd ise, oma toit, oma küttepuud, ehitus ja remonttööd, ainult materjali ostame. Ja mul seisab niit nõel ka käes, riideid võib uute asemel parandada, koduseid ja tööriideid näiteks. Sokid ostan uued ???? Ja kui figuur ei muutu, saab päris pikalt samade riietega käia. Selles osas, et raha on tähtsam kui huvitav töö, olen nõus. Ajal, kui lapsed väiksed olid, töötasin mitmel kohal ja ikkagi selle nimel et rohkem raha saada, huvitavat elu saab väljaspool tööelu ka elada.

Kui juba praegu olmekuludeks laenu võtta, siis on midagi väga valesti, elukohaga või muude kulutustega, võta midagi kohe ette, kõik ju alles hakkab kallimaks minema, muidu oled kevadeks kuuse all.

Sinu jaoks pole vähe, sest sul maksab ju mees kõik kulud kinni. Siis ongi piisav.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et tänapäeval ei ole ühest töökohast “teise jooksmises” midagi halba. Kui soovid kõrgemat palka ja leiad uue sobiva koha, siis liigu julgelt edasi

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1400 kätte ei ole ju vähe?! Saan praegu ametnikuna 1250 kätte, aga ma elan oma majas, mul on uue auto kasutusliising ja näljas ka ei ole. Me teeme peres palju tööd ise, oma toit, oma küttepuud, ehitus ja remonttööd, ainult materjali ostame. Ja mul seisab niit nõel ka käes, riideid võib uute asemel parandada, koduseid ja tööriideid näiteks. Sokid ostan uued ???? Ja kui figuur ei muutu, saab päris pikalt samade riietega käia. Selles osas, et raha on tähtsam kui huvitav töö, olen nõus. Ajal, kui lapsed väiksed olid, töötasin mitmel kohal ja ikkagi selle nimel et rohkem raha saada, huvitavat elu saab väljaspool tööelu ka elada.

Kui juba praegu olmekuludeks laenu võtta, siis on midagi väga valesti, elukohaga või muude kulutustega, võta midagi kohe ette, kõik ju alles hakkab kallimaks minema, muidu oled kevadeks kuuse all.

Sinu jaoks pole vähe, sest sul maksab ju mees kõik kulud kinni. Siis ongi piisav.

Mees maksab minu eest ainult telefoni arve.

Maja on minu isiklik ja  elektri maksan oma palgast, küttepuud tegime oma metsast ise,  söögi tegemiseks toorained ostame pooleks, oma autode eest maksab kumbki ise. Aga mees teeb kõik ehitus ja remonttööd maja ja tehnika juures.

Juuksejuuri  värvin, maniküüri pediküüri jms iluteeninduse teen ise, pigem on see kokkuhoiukoht, kasvatasin juuksed pikaks.  Mul on mitu nõuka aegset raamatut, kus kirjas looduslikud retseptid näo ja juustemaskiks  jms.  See ei ole raketiteadus tegelikult, vanasti polnud meil saada ja siis õpetatigi naisi kuidas ise hakkama saada. Eks praegusel ajal ongi paremas seisus need inimesed, kellel oskused midagi ise teha on olemas.

Kui nii edasi läheb, jäävadki ellu ainult need pered, kellel tagala koduse toidutootmise osas olemas on,  muru asemel kartulimaa, lehm ja põrsad ja lambad ja sulelised laudas ja kasvuhoone maja kõrval.  Ja heina niidetakse vikatiga, sest bensiiniga töötavat muruniidukit ei raatsi osta.

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maja on minu isiklik ja elektri maksan oma palgast, küttepuud tegime oma metsast ise, söögi tegemiseks toorained ostame pooleks, oma autode eest maksab kumbki ise. Aga mees teeb kõik ehitus ja remonttööd maja ja tehnika juures. Juuksejuuri värvin, maniküüri pediküüri jms iluteeninduse teen ise, pigem on see kokkuhoiukoht, kasvatasin juuksed pikaks. Mul on mitu nõuka aegset raamatut, kus kirjas looduslikud retseptid näo ja juustemaskiks jms. See ei ole raketiteadus tegelikult, vanasti polnud meil saada ja siis õpetatigi naisi kuidas ise hakkama saada. Eks praegusel ajal ongi paremas seisus need inimesed, kellel oskused midagi ise teha on olemas. Kui nii edasi läheb, jäävadki ellu ainult need pered, kellel tagala koduse toidutootmise osas olemas on, muru asemel kartulimaa, lehm ja põrsad ja lambad ja sulelised laudas ja kasvuhoone maja kõrval. Ja heina niidetakse vikatiga, sest bensiiniga töötavat muruniidukit ei raatsi osta.

Nojah, aga kui sa oleks üksi ja peaksid oma elu praegu uuesti alustama, sa ei saaks sellise palgaga endale eluaset ega mitte midagi. Eluaseme saavadki siis need väiksepalgalised, kes saavad päranduse või kelle mees maksab kõik kinni. See pole ju ka eriti tore, et oled magistrikraadiga, oled keskastme juht, aga ära iseseisvalt hakkama ei saa.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maja on minu isiklik ja elektri maksan oma palgast, küttepuud tegime oma metsast ise, söögi tegemiseks toorained ostame pooleks, oma autode eest maksab kumbki ise. Aga mees teeb kõik ehitus ja remonttööd maja ja tehnika juures. Juuksejuuri värvin, maniküüri pediküüri jms iluteeninduse teen ise, pigem on see kokkuhoiukoht, kasvatasin juuksed pikaks. Mul on mitu nõuka aegset raamatut, kus kirjas looduslikud retseptid näo ja juustemaskiks jms. See ei ole raketiteadus tegelikult, vanasti polnud meil saada ja siis õpetatigi naisi kuidas ise hakkama saada. Eks praegusel ajal ongi paremas seisus need inimesed, kellel oskused midagi ise teha on olemas. Kui nii edasi läheb, jäävadki ellu ainult need pered, kellel tagala koduse toidutootmise osas olemas on, muru asemel kartulimaa, lehm ja põrsad ja lambad ja sulelised laudas ja kasvuhoone maja kõrval. Ja heina niidetakse vikatiga, sest bensiiniga töötavat muruniidukit ei raatsi osta.

Nojah, aga kui sa oleks üksi ja peaksid oma elu praegu uuesti alustama, sa ei saaks sellise palgaga endale eluaset ega mitte midagi. Eluaseme saavadki siis need väiksepalgalised, kes saavad päranduse või kelle mees maksab kõik kinni. See pole ju ka eriti tore, et oled magistrikraadiga, oled keskastme juht, aga ära iseseisvalt hakkama ei saa.

kuhu mu isiklik maja siis peaks jääma? Me ei ole abielus ja ma ei pea seda kellegagi jagama. Oma eluasemelaenu võtsin kohe, esimesel võimalusel, peale ülikooli tööle hakates, ikka nii et alguses pisike korter, siis suurem korter kuni majani välja. Selle kõige finatseerimiseks noorena tegingi mitut tööd korraga ja kogusin teadlikult kapitali, et alati ise hakkama saada. Olen väga noorena ka abielus olnud ja kogu see lahutamine ja uuesti 0 st alustamine hilisemad varateemad tekitasid teadmise, et elus peab majandama ja käituma nii, et kõik mida ise teenid või oma vanematelt päranduse saad, peab jääma endale ja oma lihastele lastele ja ei mingit ühisvara ega muud sellist. Mehe isiklik eluase on praegu üürile antud ja kui midagi peaks meie suhtes valesti minema, on tal kuhu minna. Ma olen teinud ka testamendi et minu surma korral on mu mehel õigus siin majas elada oma surmani kui ta tahab, aga juriidiliselt saab selle maja omanikuks meie noorem laps. Vanem laps on oma kinnisvara juba kätte saanud.  Minu meelest puistatakse suurem osa oma teenitust noorena laiali hetekemotsioonidele, riietele, meelelehutusele, reisidele aga ei mõelda sellele, mis saab siis kui ma järsku olen 70 aastane vana üksik naine.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma eluasemelaenu võtsin kohe, esimesel võimalusel, peale ülikooli tööle hakates, ikka nii et alguses pisike korter, siis suurem korter kuni majani välja.

Ma rääkisin sellest, et praegu ei saa väikesepalgaline endale üksi ka mitte ühetoalist korterit osta vähemalt mitte Tallinnas.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma rääkisin sellest, et praegu ei saa väikesepalgaline endale üksi ka mitte ühetoalist korterit osta vähemalt mitte Tallinnas.

Ja kui tal on vanast ajast mingi maja, siis üksi ei jaksa ta seda nüüd pidada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma rääkisin sellest, et praegu ei saa väikesepalgaline endale üksi ka mitte ühetoalist korterit osta vähemalt mitte Tallinnas.

Ja kui tal on vanast ajast mingi maja, siis üksi ei jaksa ta seda nüüd pidada.

elu ei ole ainult Tallinnas, tööd leida mujal on isegi lihtsam, jah, Tallinna palka ei saa, aga elu on ilusam ja odavam. Kui just alaealisi põhikoolilapsi ei ole, ei pea ju Tallinnas elama.

Jah, Tallinnas 0 st täna alustada oleks väga õudne, arvatavasti peaks alustama kusagilt jagatud toanurgast või üürikorterist elektrirongi marsruudil Tallinna  lähiümbrusest, Tapa, Aegviidu, Kehra ( Mõtlesin, et mina tõenäoliselt panustaks pigem linnast väljas asuva elamispinnale, sest ma ei suudaks kodu jagada.  Rongis saab lugeda või käsitööd teha)  Kui tahet on, siis alati saab hakkama

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui just alaealisi põhikoolilapsi ei ole, ei pea ju Tallinnas elama.

Pidasin silmas seda, et väiksele lapsele võib koolivahetus olla raske, mitte seda et mujal on viletsamad koolid. Pigem tavaline kool on mõnel pool parem, või vähemalt samal tasemel  nende koolidega, mida Tallinnas eliitkoolideks loetakse

 

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötasin ka 15 aastat ühes ettevõttes, kus oli väga huvitav töö, super töökaaslased kuid turu keskmisest madalam palk. Ca aasta tagasi vahetasin siiski tööd ja peamiselt palga pärast. Olen otsusega rahul, töö pole ehk nii huvitav kui eelmine, kuid siiski põnev, töökaaslased ka toredad ja palk palju kõrgem. Boonuseks väiksem (normaalsem) töökoormus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma saaks tunduvalt rohkem palka kui praegu, siis ma valiks ükskõik millise töö. Olgu ebahuvitav, mis siis. Vanemast peast ei ole enam neid töökohti nii palju valida, et ma istun huvi pärast mingil väikese palgaga töökohal elu lõpuni ja kui raha pole, siis muudab see elu ikka väga raskeks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Panin 10 a tagasi riiulile oma MA, töötan klienditeeninduses + õhtuti koristan, tänu oma otsusele oman täna pool maja Tallinnast 5 km kaugusel ja 2 autot. Peamine on sissetuleku suurus, mitte mugav ja meeldiv töö.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen ka eluaeg virelenud meeldivat tööd tehes. Tagantjärgi võin öelda, et see oli viga. Küllap oleks teisigi meeldivaid töid leidunud. Saan kätte 800 ja ma olen tõesti kõigest väsinud, ka sellest meeldivast tööst.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks miinustada arvamust, et elu ei ole ainult Tallinnas ?

Kolisin ära 10 aastat tagasi, piirkonda, kus ajakirjanduse andmeil on suur tööpuudus jms.

Tegelikkus on selline, et äärelinna korteri asemel elame oma majas, meil ei ole peale autoliisingu ühtegi muud laenu. Meie maja on juba renoveeritud, kohalik vald korraldab laste kooli ja kojuviimise koolibussiga, lapsed saavad 2x päevas tasuta süüa koolis, neil on võimalik tasuta pikapäevarühmas käia. Koolis on palju tasuta huvialaringe, lähim linn jääb 6 kilomeetri kaugusele, on olemas toimiv ühistransport, muusikakool ja spordikool maksavad 20-35 euro kanti, täpsemalt ei tea, sest tööandja on selle kulu enda kanda võtnud. Tööd leida oli lihtne ja tänane palk on juba suurem kui see, mis meil tallinnas oli. Ja neid asju mille eest Tallinnas pidi maksma aga maal on tasuta, on rohkem. Nii et 2000 eurot Suures linnas või 1000 eurot maapiirkonnas võivad anda samasuguse elukvaliteedi.

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks miinustada arvamust, et elu ei ole ainult Tallinnas ?

Sest sa näikse arvavat, et inimesed elavad Tallinnas üksnes sellepärast, et saaks elada Tallinnas. Mõnel võivad käia lapsed mingi spetskallakuga koolis, mida mujal pole, näit Audentese spordikoolis või keelekallakuga koolis vmt. Mõnel on selline eriala, millega mujal tegeleda ei saa, nt kuhu koliks teatrikunstnik? Ja lõppeks on mõni mitmenda põlve tallinlane, tal on siin kogu tema perekond, sõbrad ja turvavõrgustik, ta ei koli kusagile suvalisse X kohta ometi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arenenud maailmas ei ole vanus kindlasti mingi määraja,

Arenenud maailmas ehk mitte, küll aga Eestis on see päris suur määraja. Eks oleneb erialast, kui oled näiteks arst või õpetaja, siis muidugi pole probleemi, aga üldiselt on vanuseline diskrimineerimine meie riigis täiesti valdav.

See oli nii veel 10+ aastat tagasi. Praeguses tööjõuturu situatsioonis ei saa ükski tööandja omale vanuselist selektsiooni lubada ja kogemused on kulda väärt.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguses tööjõuturu situatsioonis ei saa ükski tööandja omale vanuselist selektsiooni lubada ja kogemused on kulda väärt.

Lubavad ikka küll endale igaisguseid asju edasi. Ei suuda oma mullist välja tulla.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguses tööjõuturu situatsioonis ei saa ükski tööandja omale vanuselist selektsiooni lubada ja kogemused on kulda väärt.

Lubavad ikka küll endale igaisguseid asju edasi. Ei suuda oma mullist välja tulla.

Ilmselt see sõltub erialast. Minu erialal ei oma see, et ma olen vanem naisterahvas, mitte mingit tähtsust. Tööle saamisel see takistuseks ei ole, kui ainult oskused on olemas. Õigupoolest minu uuel töökohal ei pidanud kõiki oskuseidki olema, koolitatakse kui vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saan teemaalgatajast väga hästi aru. Olen samuti panustanud, et oma erialal väga heaks saada. Töö on väga põnev, kolleegid ka toredad. Aga töötan hetkel avalikus sektoris, palk tõusis viimati 2019 ja erasektoris pakutakse juba sarnase töö eest üle 1000 euro rohkem, hetkel saan ligi 1200 kätte. Kuna palgatõusuks ka järgmisel aastal lootust ei antud, siis mina olen teinud otsuse sektorit vahetada, kuigi raske südamega, sest riigi heaks on sellise töö tegemine minu jaoks nö õiglasem. Praegused juhid räägivad järjest tungivamalt, eriti peale minu lahkumisotsust, et ega ju palga pärast tööl ei käida, ikka töö ise ja inimesed on olulised, mitte palk, aga kahjuks ei teeni ka abikaasa nii palju, et saaksin edasi mulle väga meeldivat ja missiooniga tööd teha. Ja muud asjad saavad määravaks ikka alles peale seda, kui palk mingeid vajadusi rahuldab. Näiteks pole ma mitte iial käinud välisriigis puhkamas, kuigi olen juba 40-aastane – võiks ju kunagi elus. Enamik kolleege samuti mitte.

Õnneks sellel erialal on pakkumisi piisavalt, spetsialiste väga vähe ja mina alates oktoobrist uues kohas.

Mul oli väga sarnane olukord. Tegin ka avalikus sektoris iseenesest enda jaoks huvitavat ja meeldivat tööd, lisaks oli kollektiiv super. Palk aga väga madal. Jutt oli juhtide poolt sama, et ega palga pärast tööl ei käida. Vahetasin töökohta (valdkond jäi sarnaseks, aga teises asutuses) ja sain parema palga. Praegune töö meeldib ka ja uus kollektiiv on samuti tore, seega ei ole kahetsenud midagi. Praegu on isegi uuel kohal saadav palk minu jaoks juba madal, seega mõtlen tõsiselt, mille eest mu endised kolleegid praeguses hinnatõusus elavad.

Minu jaoks on majanduslik kindlustatus ikkagi väga oluline. Lisaks on minu jaoks esmatähtis, et ma saaksin lubada endale meeldivaid asju ja tegevusi. Ei kujuta ette elu, kus närutaks kodus, meelelahutust ei tarbiks jms – vaba aeg on ikka olulisem elu osa kui töö ja lõputult ju ainult metsas jalutamas ka ei viitsi käia, olgem ausad, kõik nõuab raha. Kui juba olmekuludeks laenu peab võtma, on asi väga hapu. Teine võimalus on otsida juurde osalise ajaga lisatöö.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1) Hakkaks kandideerima teistesse kohtadesse.

2) Paneks plaani paika, mille alusel läheks palka juurde küsima.
3) Kui palka ei tõsteta, lahkuks esimesel võimalusel teise kohta.

5a tänapäeval ühes kohas olla on päriso pikk aeg. Ja kui 1400€ kätte eile oli veel hea palk, siis täna enam mitte, see on minu arvamus. Kuigi saan ka aru, et kuskil väikelinnas võib see olla väga kõrge palk.

Ise hetkel LHP ja tagasi tööle minnes oleks palk netos 200€ väiksem kui hetkel VH. Praegustes oludes tunnen, et see on eriti väike, ka minu VH tundub, et jääb väikseks, sest selliste hinnatõusudega ei saa isegi sama kokkuhoidliku elustiili jätkata. Avalik sektor, palgatõuse näha pole ja otsustasin kursustel ümber õppida, et teise sektorisse minna. Esimesel töövestlusel küsisin brutos 500€ rohkem kui tagasi tööle minnes palk oleks ja see oli täiesti ok soov isegi ilma ühegi kogemuseta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks naistele töö nii tohutult huvitav peab olema, vaadake milliseid töid mehed teevad kuna lihtsalt vaja on teha.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 70 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö meeldib, aga palk on kehv