Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö pesumajas

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Töö pesumajas

Postitas:
Kägu

On keegi seal töötanud? Kui raske töö ikkagi on? Vahetuse vanemana peaks kõike vajadusel tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti on raske, palav, niiske, kiire. Tundub väga kurnav.
Mina jätaks niisugused erialatud töökohad ikka neile, kel mingitki ametit miskil põhjusel õpitud ei ole.

+3
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtlesin kandideerida kuna kodule lähedal ning meie linna kohta suht hea palk???? liinitöö mind ei huvita ning poodi tööle ei lähe.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks kõik oleneb kui suur pesumaja see on. Minu ema on kunagi töötanud pesumajas. Seal oli palju suurfirmadest kliente. Näiteks Laevafirmad, hotellid. Pessu tuli nii voodipesu kui ka kokkade riided. Inimeste puhul tuli arvestada ka allergiatega, st mõne koka riided tuli eraldi pesta. Ema on mul siuke nääpsuke ja töö oli füüsiliselt raske. Seal töötades võttis veelgi kaalust alla.

Aga väikeses pesumajas võiks ju lihtsam olla.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Proovi kindlasti ära, siis süda rahul.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõtlesin kandideerida kuna kodule lähedal ning meie linna kohta suht hea palk???? liinitöö mind ei huvita ning poodi tööle ei lähe.

Mõistlik. Tiksuks vast isegi 1200-1400 netoga nii rahulikus kohas.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seal oli palju suurfirmadest kliente. Näiteks Laevafirmad, hotellid. Pessu tuli nii voodipesu kui ka kokkade riided.

Kas see annab asjale kuidagi kaalu juurde, et suurfirmad on kliendid?

Ma ei tea, aga miks peaks oma õpinguaastad ja senised töökogemused nurka heitma ja kuskile pesumajja lihttööliseks minema? Ei ole arenguvõimalusi, esetäiendusvõimalust ega ka ülearu prestiiži.
Et “poodi ei lähe”, aga pesumaja on ok?

+2
-18
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei viitsi seal poes küll väga jalgel seista terve päev.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvad, et pesumajas rabeled istudes tööd teha?

Selline rõvedalt raske töö on

https://www.aripaev.ee/sisuturundus/2021/08/18/saarmas-30-eesti-kogenuim-pesumaja-peseb-kiirematel-paevadel-34-tonni-pesu

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pärast palgapäeva on sealt ehk pooled kadunud.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Füüsiliselt kerge see ei ole, olen ülikooli ajal õpingute kõrval käinud pesumajas öövahetuses tööl. Ilmselt tegi asja raskemaks ka öövahetus, aga ega see päeva ajalgi lihtne poleks olnud, neid hetki, et maha istuda ja puhata väga polnudki, ikka kogu aeg jalul ja tegutsemas. Tegemist oli suure pesumajaga, kus peamiselt olidki suured kliendid, st haiglad, laevad, hotellid jne. Samas oli seal inimesi, kes olid aastaid seda tööd teinud, kellele sobiski see vahetustega töö, et neil oli vahepeal nädala sees tööpäevadel mitu vaba päeva.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hm, no töötasu saad vast ikka enne teada kui tööle asud? Aga ega üldiselt lihttöö eest vist rohkem kui miinimum ei makstagi. Mis see üldse hetkel on?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pärast palgapäeva on sealt ehk pooled kadunud. Hm, no töötasu saad vast ikka enne teada kui tööle asud? Aga ega üldiselt lihttöö eest vist rohkem kui miinimum ei makstagi. Mis see üldse hetkel on?

Ilmselgelt mõeldi, et sellist lihttööd teeb alkoholiprobleemidega seltskond.

0
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis seal nii väga hirmsat ja rasket on? Minu arvates on terve päev laua taga arvuti vahtimist tervise surm.

+4
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hm, no töötasu saad vast ikka enne teada kui tööle asud? Aga ega üldiselt lihttöö eest vist rohkem kui miinimum ei makstagi. Mis see üldse hetkel on?

Lihttöö eest makstakse üha rohkem, sest raske on leida korralikke töötajaid ja isegi hea palga eest tänapäeva hellitatud lilleke lihtsalt ei tee tööd, kus peab oma suurt kõrvitsat toolilt püsti ajama.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Seal oli palju suurfirmadest kliente. Näiteks Laevafirmad, hotellid. Pessu tuli nii voodipesu kui ka kokkade riided.

Kas see annab asjale kuidagi kaalu juurde, et suurfirmad on kliendid?

Ma ei tea, aga miks peaks oma õpinguaastad ja senised töökogemused nurka heitma ja kuskile pesumajja lihttööliseks minema? Ei ole arenguvõimalusi, esetäiendusvõimalust ega ka ülearu prestiiži.

No mida sa saed oma arenguvõimalustest ja õpinguaastatest? Näed ju, et veel tänapäevalgi on inimesi, kes on jäänud max keskkooliharidusega. Sellest ka see suur soov pesumajas töötada. Kindla eriala ja haridusega inimene ei läheks ju teiste musti riideid ja räpaseid vaipu sorteerima.

+5
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

On olemas rakenduslik kõrgharidus, aga ei meeldi 8h arvutis istuda. Eelistan füüsilist tööd. Aastaid töötasin laos, niiet pesumaja töö ei tohiks olla kontimurdev. Iseenesest meeldib kui on midagi koguaeg teha, mitte ei vahi pool päevast niisama.

+8
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole arenguvõimalusi, esetäiendusvõimalust ega ka ülearu prestiiži.

Mina olen 50-aastane naine. Kogu aeg olen töötanud büroos, pealinnas.

Nüüd mõtlen, et annaks jumal, et mul mingeid arenguvõimalusi ega enesetäiendusvõimalusi enam ette ei tuleks. Absoluutselt pole sellest enam huvitatud.

Tahan justnimelt vaikselt tiksuda pensionini, teenida oma tavalist sissetulekut, et igakuised arved saaks makstud ja lapsed koolitatud.

Hea meelega läheks kuskile kodulähedasse pesumajja või poodi või kasvõi karjafarmi lüpsjaks, et ometi enam ei peaks bürokraatiaga seotud väljakutsetega tegelema. See aeg on minu jaoks möödas, kui palgatööl käimine eneseteostusega võrdus.

+8
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis seal nii väga hirmsat ja rasket on? Minu arvates on terve päev laua taga arvuti vahtimist tervise surm.

Oleneb ilmselt tööandjast. Selle suures pesumajas, kus mina töötasin ülikooliajal, kindlasti füüsiliselt lihtne ei olnud. Pause ei olnud, kord vahetuse jooksul sai 10-minutilise augu, mille jooksul oma võileib alla kugistada, ülejäänu oli puhas rabelemine. Loodan, et tänapäeval sellist orjatööd pesumajades ei harrastata, nagu 2000ndate alguses, kust minu kogemus pärineb. Aga kõigi muude füüliste tööde seast, mida õppimise kõrvalt või vaheaegadel teinud olen, oli see kindlasti kõige raskem.

+2
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pesumaja, kuhu kandideerin, on tööaeg 8-16.30 ning selle sees on pool tundi lõunat ja 2*10 min pausi. Vahepeal tuleb tööl olla ka nädalavahetustel.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pesumaja, kuhu kandideerin, on tööaeg 8-16.30 ning selle sees on pool tundi lõunat ja 2*10 min pausi. Vahepeal tuleb tööl olla ka nädalavahetustel.

No ega sa seal tähtajalise lepinguga kinni ei ole. Kui ei sobi, tuled ära. Proovida võib ikka, äkki pole üldse hull.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd mõtlen, et annaks jumal, et mul mingeid arenguvõimalusi ega enesetäiendusvõimalusi enam ette ei tuleks. Absoluutselt pole sellest enam huvitatud.

Tahan justnimelt vaikselt tiksuda pensionini, teenida oma tavalist sissetulekut, et igakuised arved saaks makstud ja lapsed koolitatud.

Hea meelega läheks kuskile kodulähedasse pesumajja või poodi või kasvõi karjafarmi lüpsjaks, et ometi enam ei peaks bürokraatiaga seotud väljakutsetega tegelema. See aeg on minu jaoks möödas, kui palgatööl käimine eneseteostusega võrdus.

Matsid ennast juba 50selt maha?
Nojah, kui nii meeldib.
Mina olen 55 ja ikka veel on soovi edasi ja kõrgemale ja kaugemale saada.
“Vaikselt tiksuda” saan 80selt kindlasti.

+4
-10
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah, kui nii meeldib.

Mulle tundub ka kummaline, et 50-aastane räägib endast kui mineviku-vormis: “Need ajad on möödas!”.

50-aastane on täies elujõus inimene, kel veel ligi pool elu ees. Olen sama vana ja natukene kuidagi õudne lugeda, et mõnel minuvanusel on justkui elutahe läinud ja valmistub vaikselt hääbuma ja elu lõppemiseks.

+4
-9
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis tekitab arvamuse et elutahe kadunud? Ma ka 50 ja tahaks vaikselt pensionini kuskil tiksuda. Ja vabal ajal tegeleda endale huvitavate asjadega. Aga ei saa. Töö muudkui muutub, areneb ja mina pean end ka oma vabast ajast täiendama, et hakkama tööl hakkama saada. Ju ma pole nii kirgas kriit ka, et kõike tööl lennult haaraks. Seepärast pean ka vabal ajal töö asjadega end kursis hoidma, lugema, õppima, meelde jätma. See on nagu elukestev õpe. Ma tunnen et ma enam ei taha õppida. Või tahaks õppida muid asju, mis pole tööga seotud. Et õppimine oleks seotud hobidega ja muuga, mitte vaid selle valdkonnaga.

+10
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nojah, kui nii meeldib.

Ja mida see kaugemale ja kõrgemale sinu puhul tähendab? Tegelikult tiksud oma kümne magistriga samal ametikohal edasi või tahad ühe kõrgem ülemus olla?

Sellised sebijad ei jõua selle 80 verstapostini välja või konutad hooldekodus voodihaigena, sest see pidev sebimine ja rabelemine tähendab ühtlasi stressi, ületöötamist ja magamatust.

Inimene võiks just igapäevaselt olla võimalikult stressivaba ja rahuliku eluga. Just nimelt, siis jääb tal aega ka hobideks ja peredeks ja ta tiksub tõesti kõrge eani rõõmsalt välja.

Stressivaba ja mõõduka füüsilise koormusega töökoht on seetõttu parim.

+11
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

50-aastane on täies elujõus inimene, kel veel ligi pool elu ees. Olen sama vana ja natukene kuidagi õudne lugeda, et mõnel minuvanusel on justkui elutahe läinud ja valmistub vaikselt hääbuma ja elu lõppemiseks.

Jah, inimene elab selleks, et töötada. Surmani.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, inimene elab selleks, et töötada. Surmani.

Ei pea töötama kuni surmani, aga 50-selt end maha kanda on ka kuidagi veider.

Üldiselt võiks inimene end tegusana hoida nii kaua kui võimalik. Ja siin ma ei mõtle ainult füüsilist poolt, vaid ka vaimset poolt. Seega jah, arvan, et on igati normaalne, kui inimene õpib (hoiab vaimu virge) kuni surmani. Arvan, et vaimselt võimekas inimene mandub peagi lihttööl. Kusjuures, ma absoluutselt ei halvust lihttööd, vaid arvan, et iga inimene võiks teha oma võimetele vastatavat tööd.

+5
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina saan sellest 50-aastasest aru ja sekundeerin.

Oluline lause, millega ka mina samastun, on tema postituses see, et “ajad, mil palgatöö võrdus eneseteostusega, on möödas”.

Ka mina leian enseteostusvõimalusi hoopis mujalt ja palgatöö on lihtsalt (tihti üsna tüütu ja igav) vahend, mille abil ma saan tegeleda asjadega, mis mind tõeliselt rõõmustavad ja milles ma ennast teostan.
Kahjuks nende asjade eest keegi mulle raha ei maksa, aga raha on vaja – arved tahavad maksmist.
Ja nii ongi ka minul – käin tööl ainult raha pärast.
Eneseteostusest on asi kaugel. Eeneseteostus ootab mind töövälisel ajal hoopis mujal 🙂

Nii et pensionipõlv on tõesti lausa unistus – see saab olema aeg, kui ma saan tegeleda ainult ja ainult nende asjadega, mis mul tõeliselt silma särama panevad. Loodetavasti 🙂 Ja siis olen ma vaba! Ma ei pea enam rõõmu mitte pakkuvat tööd päev otsa tegema ja lahendama väljakutseid, mis ei paku mulle mingisugust rahuldust ega eneseteostusvõimalust.

Uuele palgatööle nö “elukestva õppe” raames ma ka minna ei taha. Sest see, mida ma päriselt ja rõõmuga tahan teha, et ole tulus ja praegune rõõm sellest tegevusest mattuks üsna ruttu rahalistest probleemidest tuleneva murekoorma alla.

Nii et käin palgatööl, mis mulle eneseteostusvõimalust ei paku, saan väga head palka … ja kannatan ära.
Teostan ennast lihtsalt töövälisel ajal.

+7
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Stressivaba ja mõõduka füüsilise koormusega töökoht on seetõttu parim.

Sellega olen nõus.

Nii et käin palgatööl, mis mulle eneseteostusvõimalust ei paku, saan väga head palka … ja kannatan ära.

Tegelikult peaks töö pakkuma ikkagi inimesele mingil määral rahuldust s.t ei tohiks olla väga vastumeelne. Miks? Sest kui töö on vaäga vastumeelne, siis ikkagi tekib stress ja stress teatavasti lühendab inimese eluiga (võib põhjustada isegi vähki) ja inimene ei elagi pensionini, et hakata pensionipõlve nautima.

+5
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis tekitab arvamuse et elutahe kadunud? Ma ka 50 ja tahaks vaikselt pensionini kuskil tiksuda. Ja vabal ajal tegeleda endale huvitavate asjadega. Aga ei saa. Töö muudkui muutub, areneb ja mina pean end ka oma vabast ajast täiendama, et hakkama tööl hakkama saada. Ju ma pole nii kirgas kriit ka, et kõike tööl lennult haaraks. Seepärast pean ka vabal ajal töö asjadega end kursis hoidma, lugema, õppima, meelde jätma. See on nagu elukestev õpe. Ma tunnen et ma enam ei taha õppida. Või tahaks õppida muid asju, mis pole tööga seotud. Et õppimine oleks seotud hobidega ja muuga, mitte vaid selle valdkonnaga.

Näiteks pesumajas töötamisega?

+2
-2
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö pesumajas