Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö pesumajas

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Töö pesumajas

Postitas:
Kägu

Ei ole arenguvõimalusi, esetäiendusvõimalust ega ka ülearu prestiiži.

Mina olen 50-aastane naine. Kogu aeg olen töötanud büroos, pealinnas.

Nüüd mõtlen, et annaks jumal, et mul mingeid arenguvõimalusi ega enesetäiendusvõimalusi enam ette ei tuleks. Absoluutselt pole sellest enam huvitatud.

Tahan justnimelt vaikselt tiksuda pensionini, teenida oma tavalist sissetulekut, et igakuised arved saaks makstud ja lapsed koolitatud.

Hea meelega läheks kuskile kodulähedasse pesumajja või poodi või kasvõi karjafarmi lüpsjaks, et ometi enam ei peaks bürokraatiaga seotud väljakutsetega tegelema. See aeg on minu jaoks möödas, kui palgatööl käimine eneseteostusega võrdus.

Matsid ennast juba 50selt maha?

Nojah, kui nii meeldib.

Mina olen 55 ja ikka veel on soovi edasi ja kõrgemale ja kaugemale saada.

“Vaikselt tiksuda” saan 80selt kindlasti.

Ja mida see kaugemale ja kõrgemale sinu puhul tähendab? Tegelikult tiksud oma kümne magistriga samal ametikohal edasi või tahad ühe kõrgem ülemus olla?

Sellised sebijad ei jõua selle 80 verstapostini välja või konutad hooldekodus voodihaigena, sest see pidev sebimine ja rabelemine tähendab ühtlasi stressi, ületöötamist ja magamatust.

Inimene võiks just igapäevaselt olla võimalikult stressivaba ja rahuliku eluga. Just nimelt, siis jääb tal aega ka hobideks ja peredeks ja ta tiksub tõesti kõrge eani rõõmsalt välja.

Stressivaba ja mõõduka füüsilise koormusega töökoht on seetõttu parim.

Ma ei hakka sinuga sel teemal isegi mitte dialoogi laskuma, sest kogu see postitus on sinu fantaasia. Mina pole kuskil poolt sõnagi “ringi sebimisest” kirjutanud. Kõrgemale ja kaugemale saab just õppides, kogedes, avastades, uurides. See ei pea ka ilmtingimata tööga seotud olema, vaid võib muul (huvi)alal vaimne võistlus iseendaga olla. Sina ei viitsi enam õppida ja areneda, mina jälle ei taha ülejäänud 20-30 aastat pesumajas tiksuda ning vaimselt kuhtuda.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole arenguvõimalusi, esetäiendusvõimalust ega ka ülearu prestiiži.

Mina olen 50-aastane naine. Kogu aeg olen töötanud büroos, pealinnas.

Nüüd mõtlen, et annaks jumal, et mul mingeid arenguvõimalusi ega enesetäiendusvõimalusi enam ette ei tuleks. Absoluutselt pole sellest enam huvitatud.

Tahan justnimelt vaikselt tiksuda pensionini, teenida oma tavalist sissetulekut, et igakuised arved saaks makstud ja lapsed koolitatud.

Hea meelega läheks kuskile kodulähedasse pesumajja või poodi või kasvõi karjafarmi lüpsjaks, et ometi enam ei peaks bürokraatiaga seotud väljakutsetega tegelema. See aeg on minu jaoks möödas, kui palgatööl käimine eneseteostusega võrdus.

Matsid ennast juba 50selt maha?

Nojah, kui nii meeldib.

Mina olen 55 ja ikka veel on soovi edasi ja kõrgemale ja kaugemale saada.

“Vaikselt tiksuda” saan 80selt kindlasti.

Mulle tundub ka kummaline, et 50-aastane räägib endast kui mineviku-vormis: “Need ajad on möödas!”.

50-aastane on täies elujõus inimene, kel veel ligi pool elu ees. Olen sama vana ja natukene kuidagi õudne lugeda, et mõnel minuvanusel on justkui elutahe läinud ja valmistub vaikselt hääbuma ja elu lõppemiseks.

Ei, lihtsalt paljud on selleks ajaks finantsvabad, naudivad elu ja ei peagi kuhugi enam pürgima:)

0
-5
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, lihtsalt paljud on selleks ajaks finantsvabad, naudivad elu ja ei peagi kuhugi enam pürgima:)

Ja siis lähevad pesumajja tööle?

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja siis lähevad pesumajja tööle?

Kõik ei tahagi kuhugi pürgida. Ise eelistan lihttööd kuna ei soovi liigset vastutust ning närvidele ka kasulikum.

+4
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ise eelistan lihttööd kuna ei soovi liigset vastutust ning närvidele ka kasulikum.

Ja sulle tundub, et tippjuhi ja pesumaja vahel on ainult tükk tühja maad?

+4
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Hea lihtne töö on veel saunanaine linnasaunas. Lükkad lapiga aeg ajalt põrandat ja karjatad riietusruumis paljaid mehi, kes õlut joovad. Kerge töö, konti ei murra.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Joodikuid karjatada on kõige vastikum töö.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Joodikuid karjatada on kõige vastikum töö.

Ega siis saunas joodikud käi. Peale sauna kaks õlut pole joodik. Lisaks põrandalapile müüd veel meestele vihtasid.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

See jutt, et inimene on finantsavaba ja siis läheb täiskohaga kuskile füüsilisele tööle, on tüüpiline Perekooli luulu. Ei maksta nendel lihttöödel kuskil lihtsalt ilus olemise eest, ikka 8 tundi on kas püsti jalgel või sundasendis ja õhtuks oled läbi nagu laip. Neid töid tehakse ikka vajadusest, mitte igavusest.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

See jutt, et inimene on finantsavaba ja siis läheb täiskohaga kuskile füüsilisele tööle, on tüüpiline Perekooli luulu. Ei maksta nendel lihttöödel kuskil lihtsalt ilus olemise eest, ikka 8 tundi on kas püsti jalgel või sundasendis ja õhtuks oled läbi nagu laip. Neid töid tehakse ikka vajadusest, mitte igavusest.

Nõus! Seda finantsvabaduse juttu on perekoolis väga moodne ajada. Ja siis sinna juurde nn romantiseeritud elustiili viljelemisest a la, et nüüd võin teha ainult endale meeldivaid asju… nagu näiteks pesumajas end miinimumpalga eest oimetuks rügada.

Ei ole ka lihttööde puhul nii, et olen vaba ja saan nautida – teen, palju viitsin ja soovin. Teenindavates asutustes on siiski küllaltki ranged töögraafikud (ehkki sageli reklaamitakse end välja, et graafikuga töö ja seda saab paindlikult oma eraelu või kooliga sobitada) ja kindlasti ka suured – panusega mitte korrelatsioonis olevad nõudmised. Nii et sa ei võta seal midagi nii lõdva randmega ja mugavalt – et teen palju tahan ja käin kohal, kuidas mulle sobib.

+8
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

olen pikemalt töötu ja pidasin ka juba plaani, et lähen aga… Proovi päeval käisin Linstromis, tööriiete rent, seal ikka ropp raske. Müts maha kes jõuavad seal tööd teha. Helistasin pesumajja, min. palk ja luges kõik raskused ette, jalgadel 12 tundi, palav. Määravaks saigi väike palk ja kui vaja ikka hotelli või kuhu iganes pots riided saata, teed nii kaua kui kõik valmis. Ja kus rohkem tavariided, keemia, sama jalgadel ca 12 tundi, triikauad kuumad. Oleks palk norm siis ehk kannataks ära aga jah, tuttaval kes aastaid töötanud, tervis läbi.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Palju siis see palk oli?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ni just, absoluutselt!
Igasugused erialatud ja miinimumtasulised tööd peaksid ju ajutised, mitte igavesed olema. Paraku näeme-loeme, et nii päris- kui virtuaalmaailmas (ehk Perekoolis) on see suht tavaline ja vaat’, et normaalnegi. Ininene võiks ikka teha tööd, mida tahab, mitte, mida saab.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen ,raske töö

0
0
Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töö pesumajas