Esileht Tööelu, raha ja seadused. töö väikelaste emana

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: töö väikelaste emana

Olen 2a ja 4a väikelapse ema ja asusin hiljuti peale pikka kodusolemist tööinimeste ridadesse.

Olen paar kuud töötanud ja selle ajaga on selgeks saanud, et tegemist on kontoritööga, mis konti ei murra: töötan 4 päeva nädalas, ka tööpäevad on veidi lühemad kui tavaliselt. Laste haiguste tõttu puududa pole veel eriti vaja olnud. Aga kui oleks vaja haiguslehte võtta, poleks see kindlasti probleem. Töö koju kaasa ei trügi, saan iga päev kokku lepitud ajal lõpetada.

Ilus elu, kas pole? Küsimus on aga selles, et kohati tunnen, et mul on tööl igav. Loomulikult teen oma ülesanded ära ja vahel on ka rohkem sebimist, aga üldiselt on väljakutseid liiga vähe. Mõtlen loomulikult ka tuleviku peale ja ei ole hetkel kindel, kas see on töö, mida tahan ka paari aasta pärast teha. Ülemus on väga meeldiv ja on mu tööülesannete täitmisega igati rahul. Tema minu äraminemisest kindlasti ei rõõmusta.

Katseaja lõpuni on paar kuud aega, nii et saan veel mõelda. Uut töökohta hetkel ei paista, ei ole aktiivselt veel otsinud ka.

Mida teie eelistaksite väikelastega peres töö- ja pereelu ühildades: kas põnevaid väljakutseid tööülesannetes (mis nõuavad kindlasti pühendumist, suuremat ajakulu ja hoiuprobleeme laste haiguste ajal) või mõneks ajaks rahulikku, aga stabiilset tööelu, mis klapib hästi laste vajadustega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noorima lapse 3-aastaseks saamiseni võtaks asja ikka rahulikumalt. Kui aega üle jääb, siis katsu ennast ehk veel milleski täiendkoolitada. Ja headel tööpakkumistel silma peal hoida saad sa ju ka kogu aeg. Pärast katseaja lõppu saad ju ka 14-päevase etteteatamisega lhp-le jääda (seda siis kuni noorima 3-aastaseks saamiseni) ja teises kohas alustada või uuesti koduseks jääda. Etteteatamisaeg lahkumiseks on tavapäraselt ju ka kuukene ainult, ega sa siis sinna tööle kinni ei jää.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

\”Pärast katseaja lõppu saad ju ka 14-päevase etteteatamisega lhp-le jääda (seda siis kuni noorima 3-aastaseks saamiseni) ja teises kohas alustada või uuesti koduseks jääda.\”

Olles asunud 2-aastase lapse kõrvalt uuesti tööle, tekkis küsimus, mida tähendab see, et saab 14-päevase etteteatamisega lhp-le jääda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsehoolduspuhkust saad ju kasutada kuni lapse 3-aastaseks saamiseni, mitte vaid üks kord lapse sündimisel. Avaldus 14 päeva ette ja jäädki. vaevalt, et selline asi just tööandjale meelepärane on, aga selline võimalus on olemas ja saab seda kasutada ka siis, kui vaja kiirelt teisele tööle minna. Kõigepealt lhp-le ja siis alles võib lepingu lõpetamise avalduse teha, nii pääseb kiiremini minema. Või siis lihtsalt veel kodusolemist pikendada, kui rahaline seis seda võimaldab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hetkel 1,5 ja käin täiskohaga tööl. Olenevalt perioodist on vahest kellast kellani ja pliiats kukub lihtne ja igav töö, teinekord jälle erihuvitav, peab pikemalt olema, komandeeringud. Olgu kui huvitav tahes, aga tegelikult tahaks ikkagi pärast tööpäeva lõppu rahus koju minna. See erihuvitav sahmimine hakkab rohkem närvidele käima kui igavus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

käin ka poole kohaga, tööl mis mingit erilist karjääriarenemist ei paku.
plussiks just see, et päev lühem, saan teha koduseid toimetusi, juuksuri + lastega arstide juures käimist väljaspool tööaega.
ja ei istu kodus kogu selle peremuirede portsu otsas mis siin üksi toimetades on, sest mees on välismaal tööl.
mitte midagi ei juhtu kui hoolduslehe võtan.
muide sul on veel ees ootamas koolilaste aeg kus 1. klassi laps vajab sinu tuge kui tuleb juba kell 12 päeval koju. igale lapsele ei sobi pikapäevarühm. seega mõtle natike edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tööl igav hakkab, siis loe midagi erialast juurde.

Minu arust on hea kui on töö mis võimaldab vajadusel vaba päeva kasutada, et lastega minna kasvüi lasteaia õppereisile kaasa või sõita keset nädalat reisile jne.

Mul lapsed käivad õhtuses vahetuses ja plaan on sygisest elu korraldada nii, et hommikul ma saaks koos nendega kodus olla, õppimisel abistada jne, sest hetkel peame neid asju suht õhtul hilja tegema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sul on ilmselt liiga palju vaba aega. usu mind, sa ei suudaks vastu pidada põnevamal töökohal. esiteks nendel töökohtadel on suuremad nõudmised ja mingit titendust ei saa saa kunagi ettekäändeks tuua. naudi seda hetke mis on. töötu või kodune olla on kordades mõttetum. siis ei toimuks mitte mingisugust tööalast arengut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul ka tööl igav tihti. Vaba aega see küll ei tähenda. Tuleb olla kohal ja kõik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei vahetaks teemaalgataja asemel hetkel töökohta. Esiteks sellepärast, et selline töö, kus saab hoolduslehele jääda probleemideta, on laste lasteaiaeas väga hea. Seni pole vaja olnud, aga oota kuni järgmine talv mööda saab. Ma ise töötaks min 2a seal, kui muidu töö ok on.

Teiseks rikub see minu meelest CV ära, kui sul on paarikuine töökoht. Lisaks sellele, et sul on 2 väikest last (kahjuks miinus tööturul), on sul siis ka ühepäevaliblika staatus – ei püsi töökohal. Ja seega on su palkamine küsitav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan ka teemaalgataja tööd 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. töö väikelaste emana

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.