Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööaeg 8-17, kas kasutate lapsehoidjaid, kui vaja laps eelkooli vms viia?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: tööaeg 8-17, kas kasutate lapsehoidjaid, kui vaja laps eelkooli vms viia?

Postitas:

Mul on seni olnud paidlik töögraafik/kodukontor, kuid varsti see muutub. Tööaeg on 8-17 (vaimne töö). Kuid lapse eelkool algab enne 17, trenn täpselt kell 17 (seega 2-4 korda nädalas tööajal oleks vaja ära käia). Ütlen juba ette, et kedagi teist täiskasvanut pole.
Kas ja kuidas olete hakkama saanud? Kas palkate nendeks 2-3 korraks lapsehoidja? Järgi juba jõuaks trenni ja eelkooli ma ise. Kui jah, siis kust leida inimene, keda usaldada lapsega autoga liiklema/kasvõi taksoga?!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kokkuleppel tööandjaga võin lahkuda vajadusel kuni 30 minutit varem, lühendades sel päeval samavõrra oma lõunat.

Võimaik, kui pole töö klientidega st oluline, et päevatöö tehtud saab.

Kui minul pole võimalik (n koosolek), siis organiseerib teine lapsevanem-ise,, lapse vanaema vms.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 12:15; 03.10 07:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on mingi vaimne töö, siis minu kogemust mööda seal saab lihtsalt töölt varem ära minna.

Kui on selline koht, kus tagumikutunde ei loeta, siis see, kas sa lähed mingi pool tundi või isegi tund varem ära mõnel päeval, ei ole määrav, oluline on see, et sul töö oleks tehtud ja et sa käiksid koosolekutel kohal. Kui mingi jupp jääb päeval tööjuures tegemata, siis ise tead, kas teed seda õhtul kodus või kui kodus ei saa, siis arvestad sellega, et eelmine päev oled veidi kauem ja teed n-ö ette ära.

Kui sa just üksikvanem ei ole, siis peaks ju mingi teine lapsevanem sul ka olemas, tema on täiesti välistatud, ei saa last kunagi viia? Saaksite seda viimist jagada omavahel, siis oleks varem äraminemisi vähem.

Üldiselt, kui on kontoris vaimne töö, siis ei ole probleemi. Jama oleks siis, kui sa oleks mingi klienditeenindaja või telefoni teel nõustaja vms sellise ameti peal, kus peadki istuma kellast kellani ja midagi ette teha või kodus teha ei saagi.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 12:21; 03.10 13:42; 04.10 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on ka lahendus paindlik tööaeg, kokkulepe tööandjaga või siis ka äärmuslikel juhtudel on mul üks külanaine, laste sõprade pere, kes lapsed enda juurde võtab (aga trennidesse küll ei vii), kui ma ise järgi minna ei saa. Niisugust “küla” muidugi nädalaga ei tehita, aga soovitan küll endale meelega tekitada sõpru ja tuttavaid, kes ka sellistes olukordades aitaksid.
Vajadusel teen õhtul tööasju, kui päeval olen liiga palju perekoolis istunud :).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen sellistel juhtudel välja pakkunud, et alustan siis tööpäeva varem või teen pärast eraasjadest vabanemist õhtul tööd. Alati on sobinud. Sama põhimõttega käin ka hommikuses trennis näiteks.
Lapse puhul tuleb ka teist vanemat rakendada, üks viib, teine toob, äkki mõned sama grupi lapsed elavad lähedal, saab nendega kordamööda viimise-toomise kokku leppida. Räägi inimestega 🙂

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelkool toimub ka laupäeviti ja pühapäeviti, vähemalt Kullos ja Audenteses. Uuri, äkki on ka mujal selliseid kohti, kus nv-del hoopis õpe.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peab eelkoolis ja trennis käima?

+10
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelkool toimub ka laupäeviti ja pühapäeviti, vähemalt Kullos ja Audenteses. Uuri, äkki on ka mujal selliseid kohti, kus nv-del hoopis õpe.

Meie laps käis omal ajal Reaalkoolis samuti laupäevasel päeval eelkoolis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on seni olnud paidlik töögraafik/kodukontor, kuid varsti see muutub. Tööaeg on 8-17 (vaimne töö). Kuid lapse eelkool algab enne 17, trenn täpselt kell 17 (seega 2-4 korda nädalas tööajal oleks vaja ära käia).

Mis asi on vaimne töö, kus peab vangina kellast kellani istuma?

Pigem on see küsimus, mida peaksid küsima, annab sulle ka vastuse kõigeks muuks.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 19:48; 03.10 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asi on vaimne töö, kus peab vangina kellast kellani istuma?

Õpetaja? 😛

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline tööandja on nõus, et töötaja läheb pea iga päev ca tund varem ära? Soovitakse kuni 4x nädalas varem ära. Minu lapsed läksid eelkooli ise. Jäid lasteaiast koju sel päeval ja ise läksid. Kool asus ka 500 m kaugusel.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline kool töötab kuni 17.00? St kus peaks õpetaja igapäevaselt 8-17 kohal viibima?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 12:15; 03.10 07:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tööaeg pole paindlik ja vajalik on kohalolu kontoris kuni 17, siis loomulikult tuleb võtta lapsehoidja või valida trenn mis algab hiljem. Milles üldse küsimus?
See, et mina saan tööajast oma laste asju ajada, on minu ja minu tööandja vaheline kokkulepe, mitte õigus. Teemaalgatajat see ei aita sest temal võib olla teistsugune töö ja teine tööandja.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline tööandja on nõus, et töötaja läheb pea iga päev ca tund varem ära? Soovitakse kuni 4x nädalas varem ära.

Tagumikutunde lugev tööandja (loe: tööandja eelmisest sajandist) tõesti vast näeb sellist probleemi. Samuti on kindlasti mõnevõrra problemaatiline töö, kus peab füüsiliselt kohal olema (nt. klienditeenindaja).

Kummaline oli lugeda, et “vaimse” töö tegija (selle tõi teemaalgataja ise välja – kuigi ei tea milleks), ei suuda saavutada kokkulepet, kus hinnatakse tulemust, mitte tööaega. Üleüldse, mis on sellel kõigel seost sellega, et töö on vaimne? Hakkab järjest rohkem tunduma kellegi fantaasiana.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 19:48; 03.10 12:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline tööandja on nõus, et töötaja läheb pea iga päev ca tund varem ära? Soovitakse kuni 4x nädalas varem ära. Minu lapsed läksid eelkooli ise. Jäid lasteaiast koju sel päeval ja ise läksid. Kool asus ka 500 m kaugusel.

Oi sa oled küll niiii tubli ja kui imetoredad lapsed sul on, et ise läksid 500 meetri kaugusel asuvasse kooli! Jee!

Kui teemaalgataja küsib, kuidas saaks lapse eelkooli viia, siis ilmselgelt ei ole see kool tal 500 meetri kaugusel. Ükski eelkool ei ole neli korda nädalas.

Ja lõppude lõpuks, sulle võib see tohutu üllatusena tulla, on ka selliseid kohti olemas, kus inimesed lahkuvadki, iga päev kontorist varem kui kell 17, mõnel pool on nii, et üks inimene jääb tööpäeva lõpuni. Mõnel pool on nii, et ühel-kahel päeval nädalas on võimalik üleüldse kodukontoris töötada. Mõnel pool on nii, et näiteks reedel on tööpäev kõigil lühem… Kui on selline vaimne kontoritöö, mis ei nõua seda, et kõik seda just kontorist teeksid ja ülemused normaalsed, siis ei ole seda tagumitundide tegemist, tähtis on see, et töö oleks tehtud ja omavaheline koostöö laabuks. Kui teemaalgatajal on vaja 1-2 korda nädalas pool tundi või tund varem ära minna, siis sellest ei tehta mingit sellist draamat nagu sina siinkohe silmi pööritama hakkasid.

Aga eks selle peab teemaalgataja ise oma konkreetses töökohas välja uurima, kuidas seal töökorraldus on ja kuidas sobib. Kodutööpäevi lubatakse küll enamasti neile, kes juba kogenumad töötajad, kui ta alles alustab, siis veidi kahtlane, et kohe saaks. Aga tööpäeva lõpust näpistada saab ikka väga paljudes kohtades.

+5
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 12:21; 03.10 13:42; 04.10 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis juhtub, kui laps ei käi eelkoolis (või käib sobivamal kellaajal) ja trennis?

kas eelkool on üldse vajalik? Kus laps seniajani on?

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõne lasteaiakaaslase laps ei käi samas ringis/eelkoolis. Et leppida kokku nt laste kordamööda viimine? Lapse teine vanem? Vanavanem?
Kuigi probleemi ma iseenesest ei näe, enda lasteaialaps käib ka eelkoolis ja trennis aga nende ajad on valitud sellised, et sobiks meie pere logistikaga.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi probleemi ma iseenesest ei näe, enda lasteaialaps käib ka eelkoolis ja trennis aga nende ajad on valitud sellised, et sobiks meie pere logistikaga.

No teemaalgatajal ka varem sobis logistikaga, aga nüüd peab tööle minema ja enam ei sobi.

Minu laps käib eelkoolis nädalavahetusel ja lasteaias üldse ei käi. Mina registreerisin lapse sinna juba suvel juulikuus ja siis olid osad grupid juba täis. Nii et loota sellele, et praegu saab eelkooli aega muuta ja lihtsalt krõpsti nädalavahetusel viima hakata, see ei ole nii lihtne, sest kohti pole.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 12:21; 03.10 13:42; 04.10 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige lihtsam on tööandjaga kokku leppida, mis päevadel varem pead ära minema ja kuidas selle aja tasa teed, mitte hakata kedagi otsima. Mul on tööaeg 9-18, kuid töö iseloom on selline, et võib teha ka kodukontoris, oluline on, et kiiresti vastan ja asju lahendan ja töid vastu võtan. Osad asjad saab teha kas varahommikul või õhtul, kui tähtaeg lubab, oluline, et töö maht ja aeg kokku tuleb. Nii et tööandjaga on kokku lepitud, kui on vaja noorem laps eelkooli saata, saan seda tööajast teha, sama oli ka vanema lapsega, kui tal eelkool oli või näiteks esimeses klassis alguses trennimineku jmt harjutada. Kui on vähegi mõistlik tööandja, on kõik kokkulepitav.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milline tööandja on nõus, et töötaja läheb pea iga päev ca tund varem ära? Soovitakse kuni 4x nädalas varem ära. Minu lapsed läksid eelkooli ise. Jäid lasteaiast koju sel päeval ja ise läksid. Kool asus ka 500 m kaugusel.

Näiteks minu tööandja oleks sellega täiesti nõus. Põhimõtteliselt ta isegi ei huvitu sellest igapäevaselt, kas olen kohapeal või mitte. Oluline on, et töö oleks tehtud ja muidugi kui on koosolekud ja kohtumised, mis on ka teisega seotud ja mille aega ma ainuisikuliselt ei otsusta, siis ka nendel peab kohal olema (samas saab neid planeerides muidugi kaasa rääkida kui mõni aeg üldse ei sobi). Mul on ka kodus töötamise võimalus, samuti on meil kontor füüsiliselt lahti kell 7-19, et kellel vaja ja kodus teha ei saa/taha, saab vajadusel siis enda asju nö. töövälisel ajal kohapeal teha. Muidugi peab sellise usalduse välja teenima ja oleneb ka positsioonist (meil ei ole kõikidel kodus töötamise võimalust/ vahendeid, see oleneb ametikohast).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööaeg 8-17, kas kasutate lapsehoidjaid, kui vaja laps eelkooli vms viia?