Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööajast seekord teisiti

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Tööajast seekord teisiti

Postitas:

Ma ei tea, miks ei saa esimese asjana käivitada kompuutrit. Kui see tõesti 15 min aega võtab koos progede avamise ja näiteks pilguga kalendrisse, miks seda ei saa paralleelselt näiteks muu hommikuse tegevusega teha. Kas see on keelatud?

Arvuti käivitusnupule vajutamine on kiirem asi. Lisaks on vaja ka üle vaadata, lahterdada ja prioriteseerida algava tööpäeva esimesed tehingud, lugeda e-posti ja selekteerida prioriteetsemad, sorteerida laekunud (paber)arved jm dokumendid jpms.

need on ju otsesed tööülesanded, miks sa neid enne tööaja algust teed?

Sest kella kuuest on vaja nendega juba kursis olla.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, miks ei saa esimese asjana käivitada kompuutrit. Kui see tõesti 15 min aega võtab koos progede avamise ja näiteks pilguga kalendrisse, miks seda ei saa paralleelselt näiteks muu hommikuse tegevusega teha. Kas see on keelatud?

Arvuti käivitusnupule vajutamine on kiirem asi. Lisaks on vaja ka üle vaadata, lahterdada ja prioriteseerida algava tööpäeva esimesed tehingud, lugeda e-posti ja selekteerida prioriteetsemad, sorteerida laekunud (paber)arved jm dokumendid jpms.

need on ju otsesed tööülesanded, miks sa neid enne tööaja algust teed?

Sest kella kuuest on vaja nendega juba kursis olla.

ja mis siis reaalselt juhtub, kui sa nendega alles kella 6:15ks end kurssi oled viinud?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on igal pool nii, mehel mul vaja tööstuses riided vahetada, tööruumi jõuda jne. Pool tundi varem on hommkul kohal, ütleb et tahab rahulikult kulgeda.

Aga jah, nüüd pole see aeg kus oma õigusi taga ajada, just kuulsin sõbranna käest, kuidas tema kolleeg sai koondamise, sest polnud töölepingu muudatusega nõus. Küsis suuremat põhipalka ja poolikut reedet aga sai koondamise. See ametikoht koondati üldse ära.

Täna on see aeg kuis lõuad pidada ja edasi teenida, tsiteerides Sveiki

Ehk et palka juurde, aga töötab vähem? 🙂

Ma oleks ka sellise rumala töötaja koondanud.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA on mingi IT-tugi vist.

Kas nii ei anna teha, et selle kliendiga, kes kella kuuest teenust ootab, leppida kokku, et reaalne teenuseosutamine algab nt 6.05 või 6.10, sest siis saavad varased tööletulijad ennast valmis seada ja see oleks nn kokkuleppeline aeg mõlema poole vahel. Vaevalt et täpselt kell 6.00 maakera pöörlemise lõpetab, kui teenust veel ei osutata.  Siis saab tööle laekuda kenasti 5.55 ja on kõik korras. Tegelikult kui mõtlema hakata, siis tulevad ju pmst kõik inimesed tööle veidi varem ja see ei ole tööaja sisse arvestatud, nii et minu arvates on teema veidi ülepaisutatud. Kas kujutate ette kassiiri, sporditreenerit, õppejõudu või ajukirurgi, kes otse autoparklast mantliga tööle hüppavad? Kõik ju peavad ettevalmistusi tegema ja sageli kauemgi kui 15 min.

Kui aga TA-t tegelikult häirib see varane kellaaeg, siis tuleks leida üldse teine töö. Näiteks kui töö algab 9.00, siis vast 8.45 kohale tulla ei tunduks ahistamisena?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aga TA-t tegelikult häirib see varane kellaaeg, siis tuleks leida üldse teine töö. Näiteks kui töö algab 9.00, siis vast 8.45 kohale tulla ei tunduks ahistamisena?

Kelleaeg ei häiri, Häirb konkreetse töö tegemise nôue enne tööaega, mis pikendab mu lepingujärgseid tasustatudi töötunde ja mida ei tasustata.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TA on mingi IT-tugi vist.

Kas nii ei anna teha, et selle kliendiga, kes kella kuuest teenust ootab, leppida kokku, et reaalne teenuseosutamine algab nt 6.05 või 6.10, sest siis saavad varased tööletulijad ennast valmis seada ja see oleks nn kokkuleppeline aeg mõlema poole vahel. Vaevalt et täpselt kell 6.00 maakera pöörlemise lõpetab, kui teenust veel ei osutata. Siis saab tööle laekuda kenasti 5.55 ja on kõik korras. Tegelikult kui mõtlema hakata, siis tulevad ju pmst kõik inimesed tööle veidi varem ja see ei ole tööaja sisse arvestatud, nii et minu arvates on teema veidi ülepaisutatud. Kas kujutate ette kassiiri, sporditreenerit, õppejõudu või ajukirurgi, kes otse autoparklast mantliga tööle hüppavad? Kõik ju peavad ettevalmistusi tegema ja sageli kauemgi kui 15 min.

Kui aga TA-t tegelikult häirib see varane kellaaeg, siis tuleks leida üldse teine töö. Näiteks kui töö algab 9.00, siis vast 8.45 kohale tulla ei tunduks ahistamisena?

Tubli vastaja vist ei saa aru, et ma pean KONKREETSET tööd tegema enne tööaega.

Mitte et arvuti käivitamise nupule vajutama, juukseid kammima vôi mantlit varna riputama.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli vastaja vist ei saa aru, et ma pean KONKREETSET tööd tegema enne tööaega. Mitte et arvuti käivitamise nupule vajutama, juukseid kammima vôi mantlit varna riputama.

Meie peale sa ärritud asjata, saad ju isegi aru, et meie võimuses sinu töötingimuste muutmine ei ole. Lihtsalt osadele ei oleks see 15 minutit probleemiks, kui töö meeldib ja palk on rahuldav. Kui kõik muu on ka p.sk, siis lähtu sellest, mis sulle seal tööinspektsioonis öeldi. Kui öeldi, et sa ei pea minutitki enne 6 arvuti taga olema, siis edaspidi nii teedki ja tööandja peab sellega leppima.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli vastaja vist ei saa aru, et ma pean KONKREETSET tööd tegema enne tööaega. Mitte et arvuti käivitamise nupule vajutama, juukseid kammima vôi mantlit varna riputama.

Miks sa minu peale plärtsud? Ilmselt oledki mingi probleemne töötaja. Millist konkreetset tööd peab tegema 15 min enne seda, kui klient teie teenust soovib? 15 min enne on ju just nimelt mantli seljast võtmine ja arvuti käivitamine. Või olen ma millestki valesti aru saanud.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võin ka sirge seljaga lahkuda, aga meelsamini otsiks kolme osapoolt – tööandjat, st otsest ülemust, töötajat, st ennast, ja klienti rahuldavat lahendust.

Ma valiks sinu asemel sirge seljaga lahkumise variandi. Milleks end alandada sellise tööandja juures.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kelleaeg ei häiri, Häirb konkreetse töö tegemise nôue enne tööaega, mis pikendab mu lepingujärgseid tasustatudi töötunde ja mida ei tasustata.

Lahku sirge seljaga, milleks oma annet raisata sellise töötajatest mittehooliva tööandja juures.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis teie arvate sellisest noudmisest ja kuidas seda igale osapoolele sobivalt lahendada?

Kui sa pole rahul, küsi 15 minuti võrra töötasu juurde. Pole ju keeruline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt osadele ei oleks see 15 minutit probleemiks

Kui temalt nõutakse, et ta alustaks tööd 15 minutit varem, siis ettevalmistusi, et seda tööd tegema hakata, peab ta ju alustama veel varem! Kogu see mantli varna riputamine ja muu tuleb siis veel enne seda ära teha, ehk ta peaks siis tööle minema mitte vaid see 15 minutit varem, vaid pool tundi varem.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööajast seekord teisiti