Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööalane kannapöörde. Kuidas alustada?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Tööalane kannapöörde. Kuidas alustada?

Postitas:

Siin allpool on sarnane teema mis ajendas mind kirjutama kuna teema on avatud ka minu jaoks aga nüanss on veidi teine. Nimelt. Mul on nii et olen 15 aasta jooksul töötanud sama eriala peal aga erinevates asutustes. Nüüd 30ndate lõpus tunnen, et ei taha enam seda tööd teha ega üldse kontoriruumides olla. Tahan hoopis täiesti midagi muud. Tegeleda liikumisega. Nüüd on selline seis, et mul on praegusel töökohal ametialane kõrgharidus. Aga uut valdkonda kuhu soovin siseneda olen vaid mõned aastat hobikorras nuusutada saanud. Mul ei ole baasteadmisi aga plaanin minna koolitusele. Samas see ei ole võrdsustatud erialase kõrgharidusega ning siin tekib raha probleem. Praegu saan ma normaalset palka. Mul on suur pere, maja liising jne. Et raha on siiski oluline ja annan endale aru, et päeva pealt seda kannakat endale lubada ei saa. Aga samas tunnen, et elu lõpuni ma ka seda praegust tööd teha ei kavatse, sest kahetsen seda tulevikus kindlasti. Uues valdkonnas jälle tunnen, et ei ole pädev ja selleks et sama palju palka kätte hakata saama pean ma aastaid vbl kõvasti rabelema ja seda pere arvelt. Samas silmad säravad, ajud ainult sellel mõtlevad ja süda ütleb, et see on täiega mulle. Kui ma seda praegu või lähiaastatel ei tee siis hiljem enam ei ole võib olla võimalik, sest vanus tuleb peale ja kes seda tervistki teab. Äkki oskab keegi seda tunnet ja töö vahetamist kogenud inimene nõu anda. Või kuidas ja kust alustada. Kas uus madal palk oleks uusi väljakutseid ikkagi väärt? Palun väga teie nõu 🙂

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine seda teed, mis süda kutsub. Kuigi iga algus on keeruline, loodan, et pere sind toetab. Muidugi pead kaaluma, kas maksetega hättajäämist karta on või ei, kuid mõnda aega õppida ja kokku hoida ei tee ju paha.
Mul on sama tee ees. Igahommikune tööleminek on kui vaimne vägistamine, kuu aja pärast aga olen uuel alal, uues kohas. Hakkan sama moodi õppima. Võibolla kukun läbi, aga mis siis. Siis avaneb kindlasti mõni uus uks. Vanust 43.
Edu ja pealehakkamist!

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 20:14; 04.06 06:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled 30ndate lõpus, st üsna noor inimene veel ja jõuad rabeleda. Arvesta välja, kui suure languse palgas sa välja kannatad – et kõik vajalik oleks siiski tagatud. Mina tegin tööalase kannapöörde sinust oluliselt vanemana ja sellega on nii, et kui ikka areneda ja edasi liikuda tahad, siis sellest pääsu ei ole. Suur palk ja rutiin ei täida eneseteostuse ega -arengu tühimikku, kui kord selleni oled jõudnud. Niiet ega sul muud valikut ei olegi, kui et ajastus: millal sa täpselt selle sammu teed 🙂

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 20:42; 05.06 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt tehakse seda siis, kui on teine suur rahakott olemas, kas siis mees või vanemad. Kes võimsldavad senist elustiili üksi kinni maksta.
Või müüakse msja maha ja minnakse odavasse üürikasse, ehk tõmmatakse kulud nulli.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tegin paar aastat tagasi suure muutuse. Olin töönarkomaan, rabelesin mitme koha peal. Tööd mõneti nautisin, aga põhitööl ülemus muutus ja langesin kiusamise ohvriks. Lõpuks olin omadega läbi. Vajasin puhkust ja tervise taastamist. Vahetasin valdkonda ja isegi töökoormust. Kaotasin sissetulekus korralikult. Rabeledes oli neto 2200 ja nüüd töötan väiksema koormusega, paindliku ajaga ning neto 1300. Aasta pärast on lootust, et selle ametikoha koormus suureneb ning palk tõuseb. Alguses oli keeruline st ei osanud majandada, aga nüüdseks harjunud. Närvid maksavad rohkem.kui palk.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaliselt tehakse seda siis, kui on teine suur rahakott olemas, kas siis mees või vanemad. Kes võimsldavad senist elustiili üksi kinni maksta.

Või müüakse msja maha ja minnakse odavasse üürikasse, ehk tõmmatakse kulud nulli.

See on lihtsalt loll jutt.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 20:14; 04.06 06:54;
To report this post you need to login first.

tegin suure muutuse umbes 45-selt. Loobusin suurepalgalisest ja väga pingelisest tööst, mida enam ei nautinud – liiga palju tegevusi ja aruandeid, millel minu enda hinnangul puudus igasugune mõte.
Võtsin töötuna arvele, sain töötuskindlustust. See andis kindluse, et saan vähemalt paar aastat elatud ka üldse ilma tööta. Koolitasin end. Poole aasta pärast tegin TK toel ettevõtte ja nüüd pakun teenust samas valdkonnas kus palgatööd tegin. Mitte päris sama töö, aga midagi sarnast.
Sissetulek ca 2-3x väiksem kui enne, aga on aega, vabadust, närvid korras. Kõigel, mis teen, on mõte sees.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 14:56; 06.06 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakka täna kulutama vaid nii palju kui arvad ent uuel tööl saavat. Saad näha kas tuled ots-otsaga kokku ja samal ajal kogud sääste.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ära vali uueks alast midagi sellist, mis grammatikareeglite tundmist nõuab. Mingi füüsiline töö sobiks tõesti paremini.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 17:05; 07.06 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei julgeks seda südame järgimist eriti soovitada, kui palk on närune. Aga see olen mina, ma tahan, et söök oleks laual ja riie seljas ja selles osas kindlus. Öeldakse, et raha pole oluline, aga see on mu arust loll jutt tegelikult. Vaene olla on vilets. Eriti vilets on veel, kui pead närvitsema, kas see vähenegi ikka tiksub kontole või jääb see kuu tiksumata ehk kui sissetulek ei ole mingil põhjusel stabiilne. Samas on tõsi, et hauas pole rahast kasu, ainult ilusamad matused saab, nii et kui tunned, et su praegune töö ajab sind enneaegu hauda, siis tegelikult sul ju polegi valikut. Kui aga lihtsalt natuke on kõrini, siis ma mõtlen, et äkki saaksid hoopis esialgu lihtsalt koormust vähendada ja oma lemmikalal vastavalt suurendada, enne kui sildu põletama asud?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öeldakse, et raha pole oluline, aga see on mu arust loll jutt tegelikult. Vaene olla on vilets.

Selles on sul kahtlemata õigus. Aga on väga vajalik enda käest küsida, kas eneseteostuse, enesearengu või tervise nimel palgas kaotamine tähendab tegelikult ka VAESUST. Minu puhul tähendas see hoopis seda, et ma ei pea kulutama enam suuri summasid oma stressi ja rahulolematuse leevendamisele ning millestki eluks vajalikust üllatuslikult puudu ei jäägi. On suur vahe, kas väiksem palk tähendab 1000 euro asemel 500 või 2500 euro asemel 2000 … Esimesel juhul peaks kannapööret ikka väga põhjalikult kaaluma, teisel juhul tuleks see lihtsalt ära teha.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 20:42; 05.06 19:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öeldakse, et raha pole oluline, aga see on mu arust loll jutt tegelikult. Vaene olla on vilets.

Selles on sul kahtlemata õigus. Aga on väga vajalik enda käest küsida, kas eneseteostuse, enesearengu või tervise nimel palgas kaotamine tähendab tegelikult ka VAESUST. Minu puhul tähendas see hoopis seda, et ma ei pea kulutama enam suuri summasid oma stressi ja rahulolematuse leevendamisele ning millestki eluks vajalikust üllatuslikult puudu ei jäägi. On suur vahe, kas väiksem palk tähendab 1000 euro asemel 500 või 2500 euro asemel 2000 … Esimesel juhul peaks kannapööret ikka väga põhjalikult kaaluma, teisel juhul tuleks see lihtsalt ära teha.

Just. Ja tuleb vaadata ka seda, kas uuel alal ongi nii väikesed palgad või räägime ajutisest palgalangusest.
Valisin uue eriala 5 aastat tagasi. Ja, esimesed aastad oli palk varasemaga võrreldes väga väike. See oli raske aeg, sest samal ajal oli tööl vaja end tõestada, tööd oli palju ja tarvis oli ka kogu aeg õppida. Kõike seda ajal, kus sõbrad teevad ikka oma tavapäraseid asju, sest nendel ei olnud palk 1/4 varasemast. Tänaseks olen jõudnud ka uuel alal sama palgani, mida teenisin varem, kõrgemani isegi. Uus ala on huvitav, arenev ning arendav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

raha tõepoolest ei pruugi olla nii oluline.
Mina töötasin 10 a väga hea palgaga – üle poole jäi iga kuu järgi, tänu millele sai soetada kinnisvara ning koguda arvestatava säästu. Kui nüüd pöörde tegin, siis teadsin, et mu reaalne rahavajadus on tegelikult päris väike – saan riigi keskmisega vabalt hakkama. Või vähemgi, sest on väike üüritulu ka.
Nüüd ettevõtjana on olemas täiesti mõõtmatu luksus – aeg ja vabadus ja võimalus ise oma tööd korraldada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 14:56; 06.06 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ära vali uueks alast midagi sellist, mis grammatikareeglite tundmist nõuab. Mingi füüsiline töö sobiks tõesti paremini.

ma olen nii väsinud sellest iga teema all sõnavõtva(te)st grammatikahullust! Ela ennast kuskil mujal välja! Päris elus ei mõõda keegi kellegi kvaliteeti grammatikavigades või nende puudumises!

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin täistöökoha kõrvalt ülikooli kaugõppesse st õpin nüüd uut eriala. Last kasvatan ka üksi. Saab hakkama, kui tahta. Aga magada saab vähe ja seltsielu jääb paratamatult tahaplaanile.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ära vali uueks alast midagi sellist, mis grammatikareeglite tundmist nõuab. Mingi füüsiline töö sobiks tõesti paremini.

ma olen nii väsinud sellest iga teema all sõnavõtva(te)st grammatikahullust! Ela ennast kuskil mujal välja! Päris elus ei mõõda keegi kellegi kvaliteeti grammatikavigades või nende puudumises!

Aga puhka siis veidi, kui oled väsinud. Mine randa näiteks. Mina kavatsen ka edaspidi vajadusel sõna võtta.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 17:05; 07.06 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti ära vali uueks alast midagi sellist, mis grammatikareeglite tundmist nõuab. Mingi füüsiline töö sobiks tõesti paremini.

ma olen nii väsinud sellest iga teema all sõnavõtva(te)st grammatikahullust! Ela ennast kuskil mujal välja! Päris elus ei mõõda keegi kellegi kvaliteeti grammatikavigades või nende puudumises!

Aga puhka siis veidi, kui oled väsinud. Mine randa näiteks. Mina kavatsen ka edaspidi vajadusel sõna võtta.

Ja kui teemasse midagi tarka öelda pole ega kaasa rääkida ei oska, siis saab vähemalt kirjavigade üle vinguda.
Mine tootvale tööle, siis ei jää aega niisama mulisemiseks.

Mina hakkasin põhitöö kõrvalt endale meeldivat asja lisatööna tegema ja ca poole aasta pärast tegin enda ettevõtte ja kõrvaltööst sai põhiala. Olen väga rahul.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööalane kannapöörde. Kuidas alustada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.