Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööalane õiguskaitse

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Tööalane õiguskaitse

Postitas:

Sooviks leida juristi, kes annaks nõu ühe tööalase juhtumi lahendamisel.
Kas on olemas ka mõni mittetulundusorganistastioon vms, mis teeks seda tasuta või väikese tasu eest?

Tänud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tööinspektsiooni juristid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere,

mul oli paar kuud tagasi väga ebameeldiv konflikt tööandajaga (Soovisin pärast LHP tööle naasta ja kuna vana töökohta tagasi ei saanud, pakuti uut tööd ja uut lepingut. Samal päeval, kui allkirjastasin uue töölpeingu sain ka koondamisteate.)

Ühesõnaga, väga ebameeldiv lugu. Ma ei kujuta ette, kuidas see situatsioon oleks minu jaoks lahenenud, aga ma täiesti juhuslikult leidsin netist sellise lehekülje, nagu http://www.vastused.ee ja sain kontakti METI Personaliabi töötajaga Tiit Kruusaluga http://www.metiabi.eu/kontakt.html. Tänu temale leidis see lugu positiivse lahenduse, nii et soovitan südamest – väga professionaalne suhtumine ja mõistlik tasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sooviks leida juristi, kes annaks nõu ühe tööalase juhtumi lahendamisel.
Kas on olemas ka mõni mittetulundusorganistastioon vms, mis teeks seda tasuta või väikese tasu eest?

Tänud![/tsitaat]

aga sa kirjuta lühidalt siia, äkki saab aidata. siin liigub kindlasti veel juriste.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Ka mina vajan veidi õigusalast nõu!
Laps saab juunis 1,5 aastaseks. Plaanisin kohe ka tööle naasta.
Vahepeal aga on meil töö juures ülemus vahetunud.
Saatsin talle kirja, et hakkan suvel tööle tulema, et kas minu töötingimused on samad (kodukontor-ei ela Tallinnas, kus meie kontor asub, liikuv müügitöö).
Sain vastuseks, et on mulle pakkuda müügisekretäri töökoht. Enne olin ma liikuv müügiesindaja.
Kas praegu on sama seadus, et kui ema tuleb tööle tagasi lapse 1,5.a.-ks saamisel, siis peab talle võimaldama täpselt sama töö?
Hea küll- uus ülemus, uued tuuled. Aga kas loeb ka seaduslikult see, et sinna firmasse tööleminemisel oli kodukontori süsteem ju otsustavaks. Muidu ei oleks ma saanud seda töökohta vastu võtta.
Ühesõnaga, millised õigused mul on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]siriko kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere!
Ka mina vajan veidi õigusalast nõu!
Laps saab juunis 1,5 aastaseks. Plaanisin kohe ka tööle naasta.
Vahepeal aga on meil töö juures ülemus vahetunud.
Saatsin talle kirja, et hakkan suvel tööle tulema, et kas minu töötingimused on samad (kodukontor-ei ela Tallinnas, kus meie kontor asub, liikuv müügitöö).
Sain vastuseks, et on mulle pakkuda müügisekretäri töökoht. Enne olin ma liikuv müügiesindaja.
Kas praegu on sama seadus, et kui ema tuleb tööle tagasi lapse 1,5.a.-ks saamisel, siis peab talle võimaldama täpselt sama töö?
Hea küll- uus ülemus, uued tuuled. Aga kas loeb ka seaduslikult see, et sinna firmasse tööleminemisel oli kodukontori süsteem ju otsustavaks. Muidu ei oleks ma saanud seda töökohta vastu võtta.
Ühesõnaga, millised õigused mul on?
[/tsitaat]
sul on õigused lhp-lt naastes kõigele sellele, mis on kirjas sinu töölepingus (töökoht, amet, ülesanded, palk jms) ja lhp-l võid sa olla kuni lapse KOLMEAASTASEKS saamiseni. kust on tulnud üldse see 1,5 a jutt?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere taas!
Tööle asumine lapse 1,5.a.-ks saamisel on tingitud puhtalt sellest, et vanemapalk lõpeb ja see pisku, mis nüüd arvele tuleb, ei toida ega kata.
Hea meelega oleks kuni lapse 3.a-ks saamiseni kodune.
Kui nt. kodukontoris töötamine oli suusõnaline kokkulepe (kuna elan Tallinnast 90km kaugusel), kas nõuda seda uuelt ülemuselt on võimalik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suusõnalised lepped kahjuks ei loe.

Aga nõuda saad kõike, mis on KIRJAS sinu töölepingus ja sel puhul pole vahet, kas tööle naasmisel on laps 1a4k, 1a6k…2a või 3a vana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööalane õiguskaitse

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.