Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööalane ümberõpe

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Tööalane ümberõpe

Postitas:

Olen paarkümmend aastat turismivaldkonnas toimetanud, nüüd kardan, et see valdkond jääb aastateks varjusurma.

Kui teil oleks hetkel võimalik ja vajalik ümber õppida, siis millistel ametikohtadel näete 5+ aasta perspektiivis nõudlust?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.05 15:32; 17.05 15:47; 17.05 16:58; 17.05 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks näen, et teema ontäiesti vales alafoorumis. Moded, palun tõstke ümber!

Teiseks olen alati arvanud, et need nn vanad ja ausad ametid – arst, õpetaja, autojuht, õmbleja, ehitaja, kokk, veterinaar jne – on ametid, mis toovad iga valitsuse ja riigikorra ajal leiva lauale. Oligi aeg, et need kristalliveeretajad ja seksigurud ning lõpmatud spetsialistid, tugid, nõustajad jne lõpuks kaovad. Vähemalt vähenevad. Turismindusest on samuti Eestis tohutu üleküllus, aga ikka toodetakse neid juurde.

Oleks normaalne, kui ülikooli kavva võetakse midagi sellist?

+9
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 15:38; 17.05 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kōigepealt – kus elad ja mida seal tehakse?
Kui palju oled nõus töö pärast liikuma ja ümberõppeks pingutama? Millised eeldused, aga ka takistused sul on?
Puusalt tulistades… leiab alati töö odavama otsa klienditeenindaja.
Õppida tasub meditsiini, toidutehnoloogiat, keemiatehnoloogiat, põllumajandust, aga ka nn laiu alasid: filoloogia, ajalugu, psühholoogia jt. Ainult nende puhul peab endal olema ambitsioone ennast kusagile haakuvasse valdkonda tööle saada. IT on nüüdseks nagu inglise keel üheksakümnendatel,turg on neid nooremspetsialiste täis, tippe, kes hästi teenivad, vähe.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 15:43; 17.05 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud teemakohase vastuse eest!

Rubriik teadlikult vale, eesmärgiks mitte konkreetne tööalane küsimus, vaid laiem arutelu edasiste tendentside üle, võimalikult paljude arvajatega, keda “tööelu, seadused…” alla ei satu.
Praegu siis mitte “ajaviide”, vaid “muud jutud”.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.05 15:32; 17.05 15:47; 17.05 16:58; 17.05 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega väga ustavaid isiklikke resikorraldajaid pole Eestis rikkamatel lihtne leida. Kaalu seda võimalust pma headele klientidele otseteenust pakkuda.

Päris miljonäridel on need inimesed ilmselt palgal, aga ma pean silmas neid muidu jõukaid inimesi. Mina olen selline keskmik, mul seda vajadust pole, aga mu jõukas vend kasutab küll oma igasuguste reiside ja väljasõitude jaoks ühe mulle samuti tuttava daami abi, kes on turisminduses oma 30 aastat, aga nüüd ca 10 aastat nö iseseisev tegija. Tal on umbes 15-20 klienti, kellest kümmekond vajab mingit teenust iga kuu või sagedamini.
Tõsi, see daam ei saa piirduda lennupiletite ja hotellidega. Ta peab korraldama kõik, alates kohapealsest autojuhist-ekskursioonijuhist kuni Michelini tärni restorani broneerimisega ning peab hädavajadusel ka öösel telefoni võtma.

Sellele lisaks võivad kliendid paluda temalt ka umbes selliseid asju, et: palun pange meile üks eraldi asuv kalastusvõimalusega majakene nädalaks, saunaga ja kus 50 km raadiuses oleks muuseum, mesila, sarapik ja raamatukogu (näide, muidugi) ning kaladest oleks võimalik püüda seda, seda ja toda. Siseturismi värki. “Poola metsi tahaks minna avastama, bungaloo-tüüpi majakesi palun, veekogust max 42,5 meetrit, privaatse saunaga”. “Leidke see talu Leedus, kus nad pakuvad majutust ja neil olid eksootilised kalad, terve kodumuuseum. Ning palun organiseerige seal ka üks taimetoit hommikusöögiks”.

Aga maksavad ka väga hästi, sest suur asi on ka usaldusel, et see reisikorraldaja ei jaga infot, kes kellega kuhu sõitis, kuigi osad kliendid on nö prominendid.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun veel ühe eriala, mida ma ise läheks õppima, kui ma juba poleks eriala vahetanud: (madalpinge) elektrik. Töö, mis kindlasti niipea ei kao ega automatiseeru, mida igaüks teha ei oska ega suuda, aga mida on nii praegu kui tulevikus päris palju vaja ja seega makstakse hästi. Kui ise loll pole, siis tervist ei kahjusta, erinevalt näiteks keevitaja tööst või ka kasvõi maalrist.
Praegu õpin IT-d, aga minusugune, tiba üle 30aastane ja veel naine on… tööle kandideerides vana naine. Mitte, et minusugune tööd üldse ei saaks, aga tunnen, et eelistatakse pigem verinoori. Lisaks on hetkel IT-s palkamistega kõik väga ettevaatlikud. Palgatakse küll, aga vähemate kogemustega või alles esimesele tööle saada on hetkel raske. Paljud suured ettevõtted jätsid sel kevadel oma praktikaprogrammi ära. Töötan hetkel sellisel töökohal, mis on ühe jalaga IT-s ja teisega mujal.
Kui IT kellelegi peaks huvi pakkuma ümberõppe mõttes ja teil on head silma disainile, siis selles suunas tundub küll tööd olevat ja nendel kohtadel vaevu üle 20aastasi noormehi ei eelistata.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega väga ustavaid isiklikke resikorraldajaid pole Eestis rikkamatel lihtne leida. Kaalu seda võimalust pma headele klientidele otseteenust pakkuda.

Päris miljonäridel on need inimesed ilmselt palgal, aga ma pean silmas neid muidu jõukaid inimesi. Mina olen selline keskmik, mul seda vajadust pole, aga mu jõukas vend kasutab küll oma igasuguste reiside ja väljasõitude jaoks ühe mulle samuti tuttava daami abi, kes on turisminduses oma 30 aastat, aga nüüd ca 10 aastat nö iseseisev tegija. Tal on umbes 15-20 klienti, kellest kümmekond vajab mingit teenust iga kuu või sagedamini.

Tõsi, see daam ei saa piirduda lennupiletite ja hotellidega. Ta peab korraldama kõik, alates kohapealsest autojuhist-ekskursioonijuhist kuni Michelini tärni restorani broneerimisega ning peab hädavajadusel ka öösel telefoni võtma.

Sellele lisaks võivad kliendid paluda temalt ka umbes selliseid asju, et: palun pange meile üks eraldi asuv kalastusvõimalusega majakene nädalaks, saunaga ja kus 50 km raadiuses oleks muuseum, mesila, sarapik ja raamatukogu (näide, muidugi) ning kaladest oleks võimalik püüda seda, seda ja toda. Siseturismi värki. “Poola metsi tahaks minna avastama, bungaloo-tüüpi majakesi hmmikusöögiga palun”. “Leidke see talu Leedus, kus nad pakuvad majutust ja neil olid eksootilised kalad, terve kodumuuseum. Ning palun organiseerige lisaks homikusööile seal ka üks taimetoit hommikusöögiks”.

Aga maksavad ka väga hästi, sest suur asi on ka usaldusel, et see reisikorraldaja ei jaga infot, kes kellega kuhu sõitis, kuigi osad kliendid on nö prominendid.

Ma küll kuskilt ei lugenud välja, et teemaalgataja on reisikorraldaja. Võib-olla on hoopis tavaline hotelliteenistuja. Sinu poolt esile toodud töö aga vajab äärmiselt häid sidemeid, organiseerimisvõimet ja geograafilisi teadmisi, seda on vähestele antud ja muidugi on kõrgelt tasustatud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen paarkümmend aastat turismivaldkonnas toimetanud, nüüd kardan, et see valdkond jääb aastateks varjusurma.

Kui teil oleks hetkel võimalik ja vajalik ümber õppida, siis millistel ametikohtadel näete 5+ aasta perspektiivis nõudlust?

Õpiksin aiandust. Kui pole vahendeid reisimiseks, siis tuleb mõelda elukutsele, mis võivaldab ellujäämise. Söögil on vahetusväärtus kui rahasüsteem peaks kokku kukkuma. Leian, et tuleb teha kõik, et ise tagada enda elusolemine ja aiandus on üks võimalus.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tohi õppida asja, millega tegeleda ei armasta.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 15:43; 17.05 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://ttk.ee/et/vastuvott
https://www.nooruse.ee/et/sisseastumine/vastuvotutingimused

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 16:48; 17.05 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õpiksin aiandust.

Lollus. Selleks, et omale sööki kasvatada, ei pea mingit erilist haridust olema. Küll aga peab sul olema maad.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma läheksin mingit konkreetset ametit õppima, aga pigem seetõttu, et ülikoolis käidud ja põhi all. Hetkel on hea töökoht olemas, õppisin nö töö käigus, sellist ametit otseselt koolis õppida ei saagi. Aga vahel taban end mõtlemast, et küll oleks tore kuskile kutsekasse minna ja mingi tore amet selgeks õppida. Näiteks plaatija või mööbli restauraator vms.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://ttk.ee/et/vastuvott

Med personali on kindlasti nüüd ja edaspidi vaja, kuid kui ka eeldused ja huvi on olemas, jääb hetkel hirm, et see valdkond on oma eluga riskimine, mitte ainult senini kehtinud teiste abistamine. Ehk siis dilemma, kas teiste aitamise ja leiva laualetoomisega olla valmis oma tervisega riskima. Olen mõelnud meditsiini peale, kuid hirmutavad uued töötingimused (kiles töötamine) ja võimalikud katsejäneseks olemise nõuded (med töötajatele kiiruga turule toodud koroonavaktsiini kohustus nt).

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.05 15:32; 17.05 15:47; 17.05 16:58; 17.05 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud teemakohase vastuse eest!

Rubriik teadlikult vale, eesmärgiks mitte konkreetne tööalane küsimus, vaid laiem arutelu edasiste tendentside üle, võimalikult paljude arvajatega, keda “tööelu, seadused…” alla ei satu.

Praegu siis mitte “ajaviide”, vaid “muud jutud”.

Ja siis teeb keegi titelappidest, imetamisest, pannkookidest, EKREst, kassi küünte lõikamisest, küünelakkidest, tuludeklaratsioonist ja korstnapitsi ladumisest justnimelt siia teema, sest ta leiab, te kõikides neid valdkondades saab “ja muid jutte” veeretada. Huvitavad teemad aga muudkui vajuvad allapoole. Mis siis üldse on teistel liigitustel mõtet kui kõik vaid siia teha?

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 15:38; 17.05 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud teemakohase vastuse eest!

Rubriik teadlikult vale, eesmärgiks mitte konkreetne tööalane küsimus, vaid laiem arutelu edasiste tendentside üle, võimalikult paljude arvajatega, keda “tööelu, seadused…” alla ei satu.

Praegu siis mitte “ajaviide”, vaid “muud jutud”.

Ja siis teeb keegi titelappidest, imetamisest, pannkookidest, EKREst, kassi küünte lõikamisest, küünelakkidest, tuludeklaratsioonist ja korstnapitsi ladumisest justnimelt siia teema, sest ta leiab, te kõikides neid valdkondades saab “ja muid jutte” veeretada. Huvitavad teemad aga muudkui vajuvad allapoole. Mis siis üldse on teistel liigitustel mõtet kui kõik vaid siia teha?

???????????? Sain aru!

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.05 15:32; 17.05 15:47; 17.05 16:58; 17.05 17:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://ttk.ee/et/vastuvott

Med personali on kindlasti nüüd ja edaspidi vaja, kuid kui ka eeldused ja huvi on olemas, jääb hetkel hirm, et see valdkond on oma eluga riskimine, mitte ainult senini kehtinud teiste abistamine. Ehk siis dilemma, kas teiste aitamise ja leiva laualetoomisega olla valmis oma tervisega riskima. Olen mõelnud meditsiini peale, kuid hirmutavad uued töötingimused (kiles töötamine) ja võimalikud katsejäneseks olemise nõuded (med töötajatele kiiruga turule toodud koroonavaktsiini kohustus nt).

valik on loomulikult sinu.
aga kui küsisid, millistel ametikohtadel näete 5+ aasta perspektiivis nõudlust, siis meditsiin kindlasti seda on.
ja nakkushaigused on alati olemas olnud. 😉

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.05 16:48; 17.05 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Prostituudi amet on vast aastatuhandeid olnud ja jääb veel ilmselt pikaks ajaks edasigi.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööalane ümberõpe