Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööandja ähvardas.

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Tööandja ähvardas.

Postitas:

Olen 1.6 aastase lapsega kodus. Käisin töötavate kolleegidega väljas ja ka ülemus oli seal. Rääkisime töötavate emadega teise lapse saamisest jne. kui ülemus ütles, et juhul kui ma nüüd peale 3 aastat tööle tagasi ei tule ja teise lapse saan siis nad vallandavad mu. On see võimalik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei, LHP ajal ei ole mitte mingi nipiga võimalik inimest vallandada.
kui sa lähed millalgi, nt 2.lapse 3a saamisel, tööle, siis ei saa ta ka ilma mõjuva põhjuseta vallandada, e kui sa ise mingi käkiga hakkama ei saa, siis vallandamise võimalust ei ole.
küll aga on võimalik, et sind koondatakse kui nt töömaht on vähenenud või ümberkorralduste tõttu on sinu ametikoht kadunud vms

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vallandada ei saa. kuid on muid võimalusi, kuidas töötajast lahti saada. muudetakse struktuuri nii, et sinu ametikoht kaob ja koondatakase.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on väga reaalne, et pärast 2 lapsega järjest kodus olemist sind koondatakse. Mind koondati, samuti mu tuttav koondati, ja me ei ole ainukesed emapalga ohvrid 😉 Tean ka üht isapuhkuse võtnud meest, kes ilmselt sai väga head hüvitist, kuid äraoldud aja jooksul on keegi teda asendanud ja oh üllatust, tööandjale meeldib nüüd asendaja rohkem ning ilmselt ka see mees kaotab oma töö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tahaksin veel lisada seda ka, et loomulikult on inimesel õigus saada lapsi olla rahuliku südaemga kodus 🙂
Kuid samas kui inimene on ühe lapsega kodus 3 aastat ja siis teisega veel mitu aastat, siis on üsna loogiline ju, et ükski tööandja ei taha niisama oodata nt 6 aastat, see on väga pikk aeg.
Aga peamine on siiski see kui inimene oli enne LHP jäämist väga hea, siis oodatakse teda ikka tagasi.[/tsitaat]
Asendamatuid inimesi pole olemas. Olgu see LHP-l olija nii hea kui tahes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind paneb imestama, kes tahaks minna asendajana tööle nagu üks siin seda fännab, lausa kaks korda asendaja olnud:S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 15:13; 27.07 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka juhus, kus asendaja oli märgatavalt parem, kui LHP-l olija. Asja arutati kogu kollektiiviga ja tagasi tööle LHP-l olija enam ei tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas nad need LHP olijad ära ,, kõrvaldavad“ kas nende ameti. Ma hakkasin mõtlema, kas mind on vöimalik, kui töötan suures firmas, millel on fiaale päris palju. Kui tahavad koondada, kas nad töesti likviteerivad minu ameti nime köikidest fiaalidest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 15:13; 27.07 15:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näide:

lhp-le läks sekretär, asendaja(ajutine tööleping kuni sekretäri lhp lõpuni) osutus tööle ülimalt sobivaks…
pärast lhp lõppu naases I töötaja, ta koondati, sest asutus likvideeris sekretäri ametikoha, samuti lõppes asendaja leping sekretärina

järgmisest kuust toimus struktuuri muudatus
st
loodi asutusse asjaajaja ametikoht, kelle tööülesanded olid palju laialdasemad kui sekretäril enne (sisaldades ka pensionile läind 0,25 koormusega personalitöötaja tööd), samuti muutus palganr jne
ning
tööle kandideeris ja osutus valituks endine sekretäi asendaja

Firma võitis, tegu on väga tubli töötajaga. Asendaja võitis- töö tuttavas asutuses, uued ülesanded lisaks kuid + palgatõus.
Sekretär sai korrektse lõpparve+ koondamishüvitise + Töötukassast tkh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu(poiss)-
Lähtu oma töölepingst.

Kui sind on võetd tööle konkreetses asukohas siis ei loe see, et mujal on filiaalid, kus samanimelised töökohad jäävad.

Oled tööle võetud AS Meremuda Tallinna kontorisse , töökoht on Maamiini 3, Tallinn, Eesti Vabariik
siis
kui kontor sellelt aadressilt kaob või veel hulem, üldse Tallinnast, sind koondatakse,
mis sellest, et Viimsi vallas on AS Meremuda kontoris 6 sellenimelist töökohta, Viljandi filiaalis 4 ja Tapal 9.

Meist väga vähestel on töökohana kirjas lihtsalt vaid KOV täpsusega (Tartu linn, Viimsi vald vms)või ainult Eesti Vabariigi territooriumil.
Ja kui on, siis on teistpidi mure: tööandja võib sind suunata (hoolimata eelnevast töötamisest enne lhp Tallinnas) nüüd kuhu ignes, kus tal filiaal ja sama ametikoht on, kas või Kuressaarde, Tapale või Valka…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sinu asemel hakkaksin juba praegu mõelda töökoha vahetusele, sest sellise \”ebainimliku ülemusega\” töötamine on hullumaja. Mõtle veel, kui lapsed hakkavad haigeks jääma, mis siis saab?!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli sama, et läksin asendajana tööle, olin palju parem töötaja kui endine ja lapsepuhkuselt tulija koondati, mina jäin. Ametikoht nimetati ümber, natuke sõnastati ümber tööülesanded. Samas ma enam kunagi lapsepuhkuse asendajaks ei läheks, see oli nii närvesööv, sobib vaid sellele, kes tõepoolest soovib tööd vaid 1,5 aastat. Alguses see lapsepuhkusel olija teatas, et ei tule üldse tagasi, siis teatas, et tuleb kolme aasta pärast, siis käis iga nädal, et võib-olla ta varsti tuleb, aga ei tea, millal. Käis töö juures iga paari nädala tagant küsimas, mis toimub ja soovis sõna sekka öelda, alati mainis, et mina lendan varsti, sest olen ju asendaja. Alati tundis huvi, et kas mul on uus töökoht juba valmis, sest ta võib ju iga hetk tagasi tulla. Kui talle helistas keegi, kes polnud meie firmaga kaua suhelnud ja ei teadnud, et tal on asendaja, siis ta ei maininud oma kodusolekust midagi. Lisaks ei öelnud mulle midagi, et klient helistas. Pealekauba ei andnud ta mulle edasi mingit infot oma töö kohta, mul oli alguses ikka üliraske nullist läbi närida. Kusjuures tööplaan oli mulle pandud vägev, kui polnud veel tööle asunudki ja ei saanud selle kohta midagi öelda. Tööle läksin juunis, siis oli aastaplaanist kuue kuu ülesanded kõik tegemata. Töötasin alguses esimesed pool aastat iga päev umbes 16 tundi päevas, et neid ülesandeid täita. Kuigi kõik lahenes mulle positiivselt, ei taha ma enam iialgi kellegi asendajana tööle asuda. Täiesti tõenäoline stsenaarium on, et rabad nagu hull, teed inimese dekreetiminekul unarussejäetud ülesandeid tagantjärele ja rabad mitme eest ja juba paari kuu pärast võib sellel asjal olla lõpp, sest inimene tuli tööle ja vormistati vanemahüvitisele hoopis isa. Meil on tööl selliseid juhuseid olnud. Lubatakse asendajale kolmeaastast tööotsa, mis lõpeb kahe kuu pärast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina sinu asemel hakkaksin juba praegu mõelda töökoha vahetusele, sest sellise \”ebainimliku ülemusega\” töötamine on hullumaja. Mõtle veel, kui lapsed hakkavad haigeks jääma, mis siis saab?![/tsitaat]

jah, mõelda tõesti, istub 6 aastat kodus, siis suvatseb tööle kobida, oskused kadunud, aga iga kuu nädalake kodus hoolduslehel. iga normaalne tööandja otsiks võimalust lahti saada parasiidist, kelle panus on enam-vähem null. see on õiglane teiste töötajate suhtes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis mõttes on laste kasvatamine parasiitlus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

krt, kus minu asendajal on minuga ikka vedanud. tööandja kah mõistlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Asendamatuid inimesi pole olemas. Olgu see LHP-l olija nii hea kui tahes.[/tsitaat]

Ja kusjuures kui see töötaja enne LHP minemist isegi tõepoolest oli asendamatu, siis pärast 6 kodusoldud aastat on see asendamatuse seisund kindlasti muutnud millekski hoopis muuks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööandja ähvardas.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.