Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööandja ei anna uksekaarti

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 92 )

Teema: tööandja ei anna uksekaarti

Postitas:
Kägu

Katseajal olen. Olen kaarti kolm korda küsinud. Vastus on mingi häma, et polegi veel teinud sulle kaarti. Jõuan ühistranspordiga veits varem. Leppisime kokku kindla kellaaja, ta tuleb tavaliselt 15 min sellest hiljem. Ükskord ootasin 45 minutit..
Kui ta annaks mulle kaardi, ma teeks kolmveerand tundi juba tööd enne esimeste saabumist.
Töö on huvitav, aga mine kas või ära selle jama pärast. Veits alandav juba täiskasvanud inimesele selgitada, et see on sulle endale kasulik, kui ma olen varem kohal ja teen tööd.
Kas kellegi on sarnast kogemust?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mine õigeks ajaks siis.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, on. Pea kaks kuud pidin tööle jõudes ukse taga kopsima, et majja saada. Kabineti ukse võti suudeti paari nädalaga valmis teha ja sinna sain siis iseseisvalt sisse. Seni pidin kabineti varuvõtit kasutama. Väga veider asjakorraldus ja varem pole sellist kogemust olnud. Ei tekkinud eriti oodatud tunne.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olengi kokkulepitud ajal kohal, tema tuleb hiljem. Ühistransport käib tunnise intervalliga.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütle, et sul on kaarti vaja hiljemalt reedeks. Need, kes enda eest ei seisa, süüakse ära.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kirjuta ka kindlasti meilile, sest siis on tõestatav, et oled palunud. Telefoni teel ja suusõnaliselt ei jää mingit jälge ei hämast ega millestki muust.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olengi kokkulepitud ajal kohal, tema tuleb hiljem. Ühistransport käib tunnise intervalliga.

Ainult kahekesi oletegi seal?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olengi kokkulepitud ajal kohal, tema tuleb hiljem. Ühistransport käib tunnise intervalliga.

Ainult kahekesi oletegi seal?

Ei, mõned on veel. Nemad on kaardiga ja elavad lähemal. Tulevad nii nagu endale sobib. Aga kah pidid alguses ukse taga ootama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, mõned on veel. Nemad on kaardiga ja elavad lähemal. Tulevad nii nagu endale sobib. Aga kah pidid alguses ukse taga ootama.

Sind sisse ei taha lasta seni?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, mõned on veel. Nemad on kaardiga ja elavad lähemal. Tulevad nii nagu endale sobib. Aga kah pidid alguses ukse taga ootama.

Sind sisse ei taha lasta seni?

Olengi kõige varem kohal. Nagu mingi kodutu 🙂 Ainult R-kiosk on nii vara lahti.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olengi kõige varem kohal. Nagu mingi kodutu ???? Ainult R-kiosk on nii vara lahti.

Ülemusele räägi sama jutt esmaspäeval ära ja nõua konkreetseks kuupäevaks. Kirjuta meil ja helista topelt, inimesed muidu hämavad, aga meil on olemas. Lisaks helistamine survestab, mida meil ei tee.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olengi kõige varem kohal. Nagu mingi kodutu ???? Ainult R-kiosk on nii vara lahti.

Ülemusele räägi sama jutt esmaspäeval ära ja nõua konkreetseks kuupäevaks. Kirjuta meil ja helista topelt, inimesed muidu hämavad, aga meil on olemas. Lisaks helistamine survestab, mida meil ei tee.

Miks peab mingile katseajalisele andma uksekaarti. Ei ole siin midagi nõuda, kui katseaeg läbi küll siis saab kui tööle jääb.

+3
-23
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab mingile katseajalisele andma uksekaarti. Ei ole siin midagi nõuda, kui katseaeg läbi küll siis saab kui tööle jääb.

Katseajal on kõik õigused, muidu pole katseaeg, vaid tasuta töö. Leping on ju täielik tööõiguslik leping. Ainult tööandja võib kolm päeva ette teavitada ja lahti lasta… vist oli nii? Samas sellise suhtumisega ülemuse juurde polegi soovi ju tööle jääda, liiati, kui buss käib tunniajase vahega. Mis juhtub siis, kui kogemata jäädakse bussist maha, suht nigel olukord. Pealegi peab inimene enda eest seisma, mitte istuma nukralt kusagil r-kioski ees. Pussyd lastakse jah lahti.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ülemus peaks olema huvitatud, et inimene juba varakult tööd teeb. Tundub, et ei huvita. Ilmselt ei teagi, et nii kaua ootama peab teda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olengi kõige varem kohal. Nagu mingi kodutu ???? Ainult R-kiosk on nii vara lahti.

Ülemusele räägi sama jutt esmaspäeval ära ja nõua konkreetseks kuupäevaks. Kirjuta meil ja helista topelt, inimesed muidu hämavad, aga meil on olemas. Lisaks helistamine survestab, mida meil ei tee.

Kui kolm korda on küsinud juba ja pole antud, kas sa arvad, et meili teel küsimine ja helistamine on kuidagi efektiivsem?  Kirjutaks lihtsalt lahkumisavalduse, katseajal on seda lihtne teha. Meili teel teataks, mis lahkumise põhjuseks on. Milleks end nii koormata, kui saab töötada mujal?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kolm korda on küsinud juba ja pole antud, kas sa arvad, et meili teel küsimine ja helistamine on kuidagi efektiivsem?  Kirjutaks lihtsalt lahkumisavalduse, katseajal on seda lihtne teha. Meili teel teataks, mis lahkumise põhjuseks on. Milleks end nii koormata, kui saab töötada mujal?

Nojah, ka seda võib teha, aga talle töö meeldib ja teistele ei antud ka ja tundub, et neile meeldib samuti töö, kui jäid tööle.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kaotada pole midagi, laseb lahti, siis laseb, aga kui ei lase, siis saab uksest endale sobival ajal sisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks peab mingile katseajalisele andma uksekaarti. Ei ole siin midagi nõuda, kui katseaeg läbi küll siis saab kui tööle jääb.

Katseajal on kõik õigused, muidu pole katseaeg, vaid tasuta töö. Leping on ju täielik tööõiguslik leping. Ainult tööandja võib kolm päeva ette teavitada ja lahti lasta… vist oli nii? Samas sellise suhtumisega ülemuse juurde polegi soovi ju tööle jääda, liiati, kui buss käib tunniajase vahega. Mis juhtub siis, kui kogemata jäädakse bussist maha, suht nigel olukord. Pealegi peab inimene enda eest seisma, mitte istuma nukralt kusagil r-kioski ees. Pussyd lastakse jah lahti.

Katseajal vaadataksegi inimese sobivust töökohale, seal hulgas ka isikuomadusi. Katseajal on võimalik teha ka hoiatus. Katseaeg on võimalik lõpetada näiteks ebarahuldava tulemusega, et isikuomadused ei vasta töö iseloomule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Katseajal vaadataksegi inimese sobivust töökohale, seal hulgas ka isikuomadusi. Katseajal on võimalik teha ka hoiatus. Katseaeg on võimalik lõpetada näiteks ebarahuldava tulemusega, et isikuomadused ei vasta töö iseloomule.

Mida sa ajad? Inimesel, keda kaalutakse tööle, antakse vajadusel uksekoodid ja kaardid ja võtmed. Samuti tehakse sama praktikantidega, kellega sõlmitakse praktikaleping. Lõpetab, siis lõpetab, aga mina küll endast üle ei lase sõita. Ka see on ebasobiv isikuomadus, kui näitad, et sinu peal saab talluda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa ajad? Inimesel, keda kaalutakse tööle, antakse vajadusel uksekoodid ja kaardid ja võtmed. Samuti tehakse sama praktikantidega, kellega sõlmitakse praktikaleping. Lõpetab, siis lõpetab, aga mina küll endast üle ei lase sõita. Ka see on ebasobiv isikuomadus, kui näitad, et sinu peal saab talluda.

Ära minuga jaura, ma ei ole TA. Ma lihtsalt üritan väita, et töötaja, kes mitu korda küsib järjest sama asja, kuigi on kokku lepitud tööaja algus, mille muuseas määrab ülemus, mitte töötaja, ja jälgib minuteid, kaua kedagi ootama pidi või millal keegi tuli…ühesõnaga, saad ju isegi aru, et kui ei sobi see töökorraldus, siis keegi ei käse seal edasi töötada. Või siis surud ebameeldivused alla natukeseks ajaks ja ilmud kokkulepitud ajal ja ei tee suurt numbrit ootamisest ja muudest häirivatest asjadest.. ühesõnaga, relax, ära mikromanageeri, saad ju isegi aru.

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära minuga jaura, ma ei ole TA. Ma lihtsalt üritan väita, et töötaja, kes mitu korda küsib järjest sama asja, kuigi on kokku lepitud tööaja algus, mille muuseas määrab ülemus, mitte töötaja, ja jälgib minuteid, kaua kedagi ootama pidi või millal keegi tuli…ühesõnaga, saad ju isegi aru, et kui ei sobi see töökorraldus, siis keegi ei käse seal edasi töötada. Või siis surud ebameeldivused alla natukeseks ajaks ja ilmud kokkulepitud ajal ja ei tee suurt numbrit ootamisest ja muudest häirivatest asjadest.. ühesõnaga, relax, ära mikromanageeri, saad ju isegi aru.

Ega uksekaart ei pane inimest ju varem või hiljem kohale ilmuma. Uksekaart ja tööaja algus on täiesti vastandlikud teemad. Uksekaart PEAB igal juhul olema. Oletame, et töötaja tuleb täpseks ajaks. Uksekaart peab tal ikka olema.

Kui tööandja otsustab lahti lasta katseajal (tal on see õigus), siis so be it. Aga kaart peab olema.

Kaotada pole midagi. Mina lahti laskmist ei karda. Võib-olla TA kardab.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see, et inimene ei anna kolme korra küsimise peale või ei anna juba katseajal, see näitab, et see ülemus ei mõtle läbi, mida tegema peab.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja see, et inimene ei anna kolme korra küsimise peale või ei anna juba katseajal, see näitab, et see ülemus ei mõtle läbi, mida tegema peab.

Neil oli kokkulepe, millal töö algab. Ilmselt töövestlusel nad ju leppisid kokku kõik. Kindlasti kajastub ka kõik see töölepingus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neil oli kokkulepe, millal töö algab. Ilmselt töövestlusel nad ju leppisid kokku kõik. Kindlasti kajastub ka kõik see töölepingus?

Just, uksekaart peab olema lepingus kirjas. Kui on, siis tuleb nõuda. Inimene võib vabalt varem tööle tulla, selleks uksekaart ongi, hiljem on probleem, kui töötunnid on paika pandud. Samas on töökohti, kus võib tulla hiljem ja kodus saab edasi teha. Keegi ei kontrolli üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, mõned on veel. Nemad on kaardiga ja elavad lähemal. Tulevad nii nagu endale sobib. Aga kah pidid alguses ukse taga ootama.

Sind sisse ei taha lasta seni?

Olengi kõige varem kohal. Nagu mingi kodutu ???? Ainult R-kiosk on nii vara lahti.

No mine tund hiljem kohale

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neil oli kokkulepe, millal töö algab. Ilmselt töövestlusel nad ju leppisid kokku kõik. Kindlasti kajastub ka kõik see töölepingus?

Just, uksekaart peab olema lepingus kirjas. Kui on, siis tuleb nõuda. Inimene võib vabalt varem tööle tulla, selleks uksekaart ongi, hiljem on probleem, kui töötunnid on paika pandud. Samas on töökohti, kus võib tulla hiljem ja kodus saab edasi teha. Keegi ei kontrolli üle.

Mõnes tölkohas peab jälle võimalikult täpselt tulema, muidu on ületunnid. Oleneb tööst endast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnes tölkohas peab jälle võimalikult täpselt tulema, muidu on ületunnid. Oleneb tööst endast.

Jah, aga uksekaart peab olema. Sellega näeb ka logisid, millal keegi tuli. Nii et win-win.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olengi kokkulepitud ajal kohal, tema tuleb hiljem. Ühistransport käib tunnise intervalliga.

Ainult kahekesi oletegi seal?

Ei, mõned on veel. Nemad on kaardiga ja elavad lähemal. Tulevad nii nagu endale sobib. Aga kah pidid alguses ukse taga ootama.

No aga anna talle siis teada, et edaspidi tuled järgmise bussiga, et ei peaks liiga kaua ootama, kuniks ta suudab sulle uksekaardi organiseerida. Ilmselgelt ei viitsi ta nii vara ennast kohale ajada ja kui kõik teised võivad ka endale sobival ajal laekuda, siis ma lihtsalt tuleks tund hiljem. Võibolla hakkab selle peale kiiremini sulle kaarti tegema.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No katseaja inimest ei tahagi oma pead ruumidesse nuuskima lasta

+1
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No katseaja inimest ei tahagi oma pead ruumidesse nuuskima lasta

See on adekvaatne põhjus küll, eriti, kui inimene mainis ära, et hakkab jõudma kindlal kellaajal ja varem. Nii oleks võinud ka öelda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 92 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööandja ei anna uksekaarti