Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööandja ei anna uksekaarti

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 92 )

Teema: tööandja ei anna uksekaarti

Postitas:
Kägu

No katseaja inimest ei tahagi oma pead ruumidesse nuuskima lasta

See on adekvaatne põhjus küll, eriti, kui inimene mainis ära, et hakkab jõudma kindlal kellaajal ja varem. Nii oleks võinud ka öelda.

sellise suhtumise firmasse ei taha ükski normaalne inimene tööle minnagi/jäädagi, kus pead 4 kuud tõestama, et sa pole kaamel ja võid võtme saada

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No katseaja inimest ei tahagi oma pead ruumidesse nuuskima lasta

Omapead.

Aga mis sa siis võtad üldse selle inimese tööle kui sa teda grammigi ei usalda? Ja täiesti võimalik on uksekaardiga tagada ligipääs ainult sellele töötajale vajalikesse ruumidesse.

Ei maksa unustada, et ka töötajal on võimalik katseajal kiiremini töölt lahkuda mitte ainult tööandjal töötajat kergem lahti lasta.

Mul on sarnane kogemus. Mulle küll uksekaart anti, aga signalisatsiooni koodi mitte. Selle pidin peale katseaja lõppu saama. Ehk ma pidin arvestama, et keegi oleks juba kohal hommikul ning õhtul ei tohtinud viimaseks jääda. Häiriv oli ja kuna seal oli paar sarnast häirivat asja veel, siis lahkusin sealt keset katseaega.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sellise suhtumise firmasse ei taha ükski normaalne inimene tööle minnagi/jäädagi, kus pead 4 kuud tõestama, et sa pole kaamel ja võid võtme saada

Mina olin see, kes ütles, et peab kaardi andma ja siis ütlesin, et adekvaatne põhjus. Palju parem on ju kohe teada, et ei usaldata, mitte mõelda põhjendusi välja või lihtsalt laisk olla. Võimalik, et larhv ei meeldinud, kes teab.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ühesõnaga, saad ju isegi aru, et kui ei sobi see töökorraldus, siis keegi ei käse seal edasi töötada.

Hämamine uksekaardi teemadel ei ole töökorraldus vaid ülemuse paranoia, mugavus ja lohakus.

Töökorraldus oleks see, kui kohe olekski asutuse reeglites sees punkt, et “katseajal isiklikku uksekaarti ei anda” ja kui seda punkti tutvustataks kohe uuele töötajale. Ühtlasi tuleks siis kokku leppida tegutsemiskord, mis võimaldaks uuel töötajal oma aega planeerida nii, et ta ei pea ukse taga tühja passima. Näiteks, tuleb tööle tund aega hiljem.

Teemaalgataja, õigupoolest sa seda võiksidki teha – ütled ülemusele, et kuna sul kaarti niikuinii ei ole ja ukse taga passida sa ei taha, siis tuled hiljem,

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle küll uksekaart anti, aga signalisatsiooni koodi mitte. Selle pidin peale katseaja lõppu saama.

Sulle vähemalt serveeriti seda kui reeglit ja öeldi ka kindel aeg, millal sa koodid saad, mitte ei aetud häma ega vahitud tölbi näoga otsa.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui töö meeldib, siis ära selle uksekaardi pärast küll lahku. Küll saad selle. Äkki saad kokkuleppida, et lähed siis hiljem, kuni kaardi saad. Nõme lugu muidugi.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen terve elu töötanud suurtes  riigi ja munitsipaalasutustes (koolides, ülikoolides, linnavalitsuses), kokku ca 40a.

Igal pool on olnud eraldi inimesed, kes vastutavad maja lahti ja kinnipaneku eest, igale töötajale antakse küll võtmed või uksekaart (või lisatakse ukse avamise funktsioon nt rohelisele kaardile). Aga majja sisse ei tohi minna enne, kui signa vastavate isikute poolt maha võetud. Ja keegi pole seda pidanud diskrimineerimiseks, vaid täiesti normaalseks.

Vaid ühes neist paljudest asutustest  olen pannud valvet peale ja maha võtnud, ja sedagi mitte igapäevaselt, vaid see toimus erandjuhtudel: 10a jooksul max 2-3 kord aastas, kui asutuse ruumides toimus  rahvusvaheline üritus ja ma olin selle korralduskomisjoni liige. Olime siis kogu komisjoniga vara hommikul kohal ja lahkusime hilisõhtul.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ühesõnaga, saad ju isegi aru, et kui ei sobi see töökorraldus, siis keegi ei käse seal edasi töötada.

Hämamine uksekaardi teemadel ei ole töökorraldus vaid ülemuse paranoia, mugavus ja lohakus.

Töökorraldus oleks see, kui kohe olekski asutuse reeglites sees punkt, et “katseajal isiklikku uksekaarti ei anda” ja kui seda punkti tutvustataks kohe uuele töötajale. Ühtlasi tuleks siis kokku leppida tegutsemiskord, mis võimaldaks uuel töötajal oma aega planeerida nii, et ta ei pea ukse taga tühja passima. Näiteks, tuleb tööle tund aega hiljem.

Teemaalgataja, õigupoolest sa seda võiksidki teha – ütled ülemusele, et kuna sul kaarti niikuinii ei ole ja ukse taga passida sa ei taha, siis tuled hiljem,

Veeelkord, MINA EI OLE TA. pole mõtet minu poole pöörduda sinatavas manitsevas stiilis ala Teemaalgataja tee nii ja naa. Mina ei tööta seal ja ei jauraks mingi uksekaardi üle. Kui mulle seal ei meeldiks, siis kirjutaksin lihtsalt lahkumisavalduse.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle küll uksekaart anti, aga signalisatsiooni koodi mitte. Selle pidin peale katseaja lõppu saama.

Sulle vähemalt serveeriti seda kui reeglit ja öeldi ka kindel aeg, millal sa koodid saad, mitte ei aetud häma ega vahitud tölbi näoga otsa.

Teemaalgataja, sina või? Pole lõpuni aru saanud, kas sinu töölepingus on uksekaardi valdamine ette nähtud? Palun vasta sellele.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tööandja otsustab lahti lasta katseajal (tal on see õigus), siis so be it.

Esimest korda elus kuulen, et oma töövahendi küsimisest võidakse lahti lasta. Kus nii tehakse?
Selline ülemus peaks ise ennast lahti laskma, sest ei suuda:

1) tega äea üks uksekaart
2) öelda konkreetselt, et ma ei tee sulle seda kaarti
Põhjust ta ütlema ei pea, aga no siis on selgemast selgem, et puuduv uksekaart on seal ettevõttes väikseim mure.

TA, seisa enda eest!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tööandja otsustab lahti lasta katseajal (tal on see õigus), siis so be it.

Esimest korda elus kuulen, et oma töövahendi küsimisest võidakse lahti lasta. Kus nii tehakse?

Selline ülemus peaks ise ennast lahti laskma, sest ei suuda:

1) tega äea üks uksekaart

2) öelda konkreetselt, et ma ei tee sulle seda kaarti

Põhjust ta ütlema ei pea, aga no siis on selgemast selgem, et puuduv uksekaart on seal ettevõttes väikseim mure.

TA, seisa enda eest!

No aga ma läbi lillede ütlesingi sama. Mina ei kardaks öelda, sest ma tean oma õigusi. Ütlesin nii, et see tüüp mu rahule jätaks oma lolli mölaga.

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kahju lohtsalt, et pole ajastampi ja vastuste arvu, siis näeks kogu vastust ja jutuajamist. Mina olin see, kes ütles, et peab väga otse nõudma ja lisaks helistama, sest mul ja paljudel teistel kogemusi, et kirjadele ei vastata, aga telefonis häma ei saa ajada. Minu vend ütleb alati, et helistamine on a ja o.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle küll uksekaart anti, aga signalisatsiooni koodi mitte. Selle pidin peale katseaja lõppu saama.

Sulle vähemalt serveeriti seda kui reeglit ja öeldi ka kindel aeg, millal sa koodid saad, mitte ei aetud häma ega vahitud tölbi näoga otsa.

Teemaalgataja, sina või? Pole lõpuni aru saanud, kas sinu töölepingus on uksekaardi valdamine ette nähtud? Palun vasta sellele.

Lepingus punkti uksekaardi kohta pole. On lihtsalt punkt, et tööandja annab töötajale töövahendid. Ise arvan, et töökaart on üks töövahenditest.

Sellel käol on õigus, kes oletab, et töökaart on firmas väikseim probleem.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise arvan, et töökaart on üks töövahenditest.

Ei ole

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle küll uksekaart anti, aga signalisatsiooni koodi mitte. Selle pidin peale katseaja lõppu saama.

Sulle vähemalt serveeriti seda kui reeglit ja öeldi ka kindel aeg, millal sa koodid saad, mitte ei aetud häma ega vahitud tölbi näoga otsa.

Teemaalgataja, sina või? Pole lõpuni aru saanud, kas sinu töölepingus on uksekaardi valdamine ette nähtud? Palun vasta sellele.

Lepingus punkti uksekaardi kohta pole. On lihtsalt punkt, et tööandja annab töötajale töövahendid. Ise arvan, et töökaart on üks töövahenditest.

Sellel käol on õigus, kes oletab, et töökaart on firmas väikseim probleem.

Sarnane vormirõivastusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik oleks ok, kui juhataja jõuaks ka õigel ajal oma kaardiga, mitte ei jääks hiljaks. Teemaalgatajal ei ole vaja tööle minna enne kui kokku lepitud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajal ei ole vaja tööle minna enne kui kokku lepitud.

Sa ikka teemat lugenud oled? TA sõltub phistranspordist ja seda ei tule siis kui sina dikteerid. TA saab tulla tund aega varem, aga siis peab lihtsalt kuskil passima. Lihtsamalt sinu jaoks: oletame, et tööpäev algab kell 8.00, aga bussid jõuavad 6.20, 7.20, 8.20 jne. Milline kellaaeg neist nüüd see “ei ole vaja tööle minna enne kui kokku lepitud” on? Näed ju isegi, et kokkulepped seal majas ei tööta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ikka teemat lugenud oled? TA sõltub phistranspordist ja seda ei tule siis kui sina dikteerid. TA saab tulla tund aega varem, aga siis peab lihtsalt kuskil passima. Lihtsamalt sinu jaoks: oletame, et tööpäev algab kell 8.00, aga bussid jõuavad 6.20, 7.20, 8.20 jne.

Kuidas sina küll arvad, et maailm toimib? Tööle/sisse saab ikka kindlal ajal, olenemata, millal saabuvad kellegi bussid.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ikka teemat lugenud oled? TA sõltub phistranspordist ja seda ei tule siis kui sina dikteerid. TA saab tulla tund aega varem, aga siis peab lihtsalt kuskil passima. Lihtsamalt sinu jaoks: oletame, et tööpäev algab kell 8.00, aga bussid jõuavad 6.20, 7.20, 8.20 jne.

Kuidas sina küll arvad, et maailm toimib? Tööle/sisse saab ikka kindlal ajal, olenemata, millal saabuvad kellegi bussid.

Kirjutan:

…aga siis peab lihtsalt kuskil passima.

Sellest TA kirjutabki, et ära on tüüdanud see ootamine.
On mõnus kuskil 30-40 min vahtida, et sisse saada kui esimene kaardiga inimene tuleb? Oleks uksekaart, saaks tulles kohe (varem) tööle ja tööd tegema hakata.
Millest sa küll aru ei saa?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas sina küll arvad, et maailm toimib? Tööle/sisse saab ikka kindlal ajal, olenemata, millal saabuvad kellegi bussid.

Sisse saab siis kaardita? Nii, kui ülemus on majas, siis saab sisse kaardita? Enam ei pea ülemust nuiama, et tule tee uks lahti?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja niipalju, kui mina tean, siis inimestel on täielik õigus varem tulla. Hiljem tulla, vot see on paljudes kohtades probleem.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja niipalju, kui mina tean, siis inimestel on täielik õigus varem tulla. Hiljem tulla, vot see on paljudes kohtades probleem.

Sellest TA kirjutabki, et ära on tüüdanud see ootamine.
On mõnus kuskil 30-40 min vahtida, et sisse saada kui esimene kaardiga inimene tuleb?

See töökoht ehk tõesti ei sobi talle, aga mitte uksekaardi puudumise pärast, mida tal pole õigust nõuda, vaid sest tal pole võimalik õigeks ajaks kohale minna
Kelle asi see buss 1 x tunnis? Kui bussi aeg ei klapi, tulgu teise transpordiga.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ka ütleks ülemusele lihtsalt, et ei saa õues külmetada kolmveerand tundi iga päev ja hakkad tulema siis järgmise bussiga, kui uksekaarti võimalik saada pole.

Ülemusel võib olla mingi paranoia, varaste kartus vms (n keegi katseajal varastas midagi), eks ta siis kalkuleerib, mis on olulisem, kas see kartus või varem ärkamine.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See töökoht ehk tõesti ei sobi talle, aga mitte uksekaardi puudumise pärast, mida tal pole õigust nõuda, vaid sest tal pole võimalik õigeks ajaks kohale minna
Kelle asi see buss 1 x tunnis? Kui bussi aeg ei klapi, tulgu teise transpordiga.

On ikka õigus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka õigus

Tohoh? Äkki ikka tööandjal on õigus otsustada, kellele ukse avamise õigust anda? Igal töölisel ei pea olema seda.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tohoh? Äkki ikka tööandjal on õigus otsustada, kellele ukse avamise õigust anda? Igal töölisel ei pea olema seda.

On küll, kuidas ta siis tööle saab? Oletame, et ülemusel endal kiire. Kuidas saab siis? Võiks ju siis võtta teise töötaa kaardi ja pärast töötaja tolle kaardiga sisse lasta.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tohoh? Äkki ikka tööandjal on õigus otsustada, kellele ukse avamise õigust anda? Igal töölisel ei pea olema seda.

On küll, kuidas ta siis tööle saab? Oletame, et ülemusel endal kiire. Kuidas saab siis? Võiks ju siis võtta teise töötaa kaardi ja pärast töötaja tolle kaardiga sisse lasta.

Töötan samas ettevõttes juba 22 aastat ja võtit pole siiani soovinud(ei viitsi maja sulgemisega jännata). Tulen lihtsalt hiljem ja lahkun varem vôi viimasega koos.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan suures ettevõttes, sain esimesel tööpäeval uksekaardi ja valvekoodid. Täiesti normaalne ootus teemaaalgatajal.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Töötan samas ettevõttes juba 22 aastat ja võtit pole siiani soovinud(ei viitsi maja sulgemisega jännata). Tulen lihtsalt hiljem ja lahkun varem vôi viimasega koos.

Kaardi olemasolu ei tähenda, et peab esimesena tulema ja viimasena lahkuma. Kaart ja tööle tuleku aeg ei pea tingimata koos käima. Kaart peab olema selleks, et ei peaks teisi töötajaid ja ülemust tülitama selle teemaga. Valvur võib ju pärast koodi alla kõik panna või valvurit pole?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pealegi see, et sinule see sobib, ei tähenda, et teemaalgatajale sobib. Tema ju teema tegigi, sest ei sobi. Sinu 22 aastat ei loe üldse siin teemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 92 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööandja ei anna uksekaarti