Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööandja ei kinnita haiguslehte

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Tööandja ei kinnita haiguslehte

Postitas:
Kägu

Tere,olen olukorras kus tööandja ei kinnita haiguslehte. Olen ka kirjutanud haigekassasse,aga nende vastus on ‘oodake’.
Mida teha ? Nimelt olen juba ka meelde tuletanud,aga siiski ei reageerita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lähed seisad selle tööandja töölaua kõrval kuni ta lehe kinnitab.

Kui muu ei aita. Lõputult ju ei oota?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Haigekassasse kirjutamine tõesti ei aita, nemad ei saa ju midagi teha.
Kui kaua see leht siis juba edastamata seisab? Tööandjal on 7 päeva aega seda edastada (alates teadasaamise päevast, et TVL on lõpetatud).
Helista inimesele, kes seda tegema peaks ja tee vähe kurjemat häält. Kasvõi kaks korda päevas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul juhtus nii, et venitas kinnitamisega ja siis ei maksnudki haigusraha, sest 90 päeva läks üle, ega polnudki midagi teha, haigekassa soovitas kohtusse pöörduda, aga selle mõnekümne euro pärast ei hakka seda tegema ju.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsi tööinspektsiooni juristi telefonilt nõu.

Võid tööandjale meelde tuletada, et kui ta õigel ajal ära ei kinnita, siis tuleb tal endal haigekassa osa ka kinni maksta. Töövaidluskomisjon mõistab selle kindla peale ka välja ja töövaidluskomisjoni otsusega saab kohtutäituri poole pöörduda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kui tööandja kinnitan haiguslehe siis kui mul on selleks sobiv hetk. Pealegi riigiportaali teavituses pole selle kohta ühtki kuupäeva jms, et ma peaks seda kohe tegema. Chill.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kui tööandja kinnitan haiguslehe siis kui mul on selleks sobiv hetk. Pealegi riigiportaali teavituses pole selle kohta ühtki kuupäeva jms, et ma peaks seda kohe tegema. Chill.

Miks peaks teavitus seadusi ette lugema? Tööandja peab kinnitama lehe 7 klp jooksul alates teadasaamisest, et leht on lõpetatud. Seaduste tundmine oma kohustuste kohta peaks olema elementaarne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina kui tööandja kinnitan haiguslehe siis kui mul on selleks sobiv hetk. Pealegi riigiportaali teavituses pole selle kohta ühtki kuupäeva jms, et ma peaks seda kohe tegema. Chill.

hoia jumal selliste lollide tööandjate eest – seadusi ei tunne ja uhke ka veel selle üle

§ 14. Töövõimetuslehele hüvitise määramiseks ja maksmiseks vajalike muude dokumentide lisamine
(1) Tööandja esitab haigekassale tööandja tõendi „Ravikindlustuse seaduse” § 5 lõike 2 punkti 1 või 2 alusel kindlustatud isiku töövõimetuslehe juurde elektrooniliselt digitaalselt allkirjastatuna e-posti teel või paberil posti teel seitsme kalendripäeva jooksul alates töövõimetuslehe lõpetamisest teada saamise päevast
https://www.riigiteataja.ee/akt/13293045?leiaKehtiv

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööandja ei kinnita haiguslehte