Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööandja hämab?

Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )

Teema: Tööandja hämab?

Postitas:

Tööandja sai intervjuul teada, et mul on laps ja tegi mulle ettepaneku vähendada minu palka kuna teistes tekiks kadedus tööaja 9-17 pärast. Kuna see olla tööandja poolne pingutus ja suur vastutulek mulle kujundada mulle 9-17 tööaeg. Seega tuleks vähendada minu palka. Kui see pole ebaõiglane, siis mis veel on? Ma ei jõua vaielda nendega, kes aru saada ei taha minu solvumise põhjustest. Minu cv-s kajastus minu soovitud tööaeg, seega polnud ju vaja minuga ühendust võttagi. Enamasti on siiski tööandjad keeldunud töö pakkumisest, kui see ei sobi minu soovitud ajaga. Selle elab ju ikka üle, kuid siduda palk ja selle suurus lapsevanema kohustustega- see on esmakordne minu jaoks. Seejärel mainis tööandja, et neil on töötaja asendamise lepingut pakkuda, sest töötaja on pikalt olnud haiguslehel ja ei pruugi, kuigivõrd võib, tulla tööle tagasi. Absurd.

Tule tõesti taevas appi.
Mis pagana pärast sa ise hämasid 4 päeva järjest ja ei võinud kohe alguses kõiki asjaolusid kirja panna, nagu alles nüüd seda tegid?
Lasid lugejatel vastata mingitele umbluu-küsimustele ja alles nüüd tuled välja reaalse vestluse kirjelduse ja oma küsimuse tegeliku põhjusega?
Siiani tegid nalja ja pidasid vastajaid hiromantideks, kes oleks ise pidanud ära arvama, milles asja idu on?
Jumala eest, miks ei võinud sa siis kohe alguses toimunud vestlust õigesti kirjeldada, kõik kommentaarid/vastused oleksid olnud ju hoopis teistsugused.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.04 09:04; 29.04 13:20; 30.04 09:39; 30.04 13:55; 30.04 23:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tule tõesti taevas appi.
Mis pagana pärast sa ise hämasid 4 päeva järjest ja ei võinud kohe alguses kõiki asjaolusid kirja panna, nagu alles nüüd seda tegid?
Lasid lugejatel vastata mingitele umbluu-küsimustele ja alles nüüd tuled välja reaalse vestluse kirjelduse ja oma küsimuse tegeliku põhjusega?
Siiani tegid nalja ja pidasid vastajaid hiromantideks, kes oleks ise pidanud ära arvama, milles asja idu on?
Jumala eest, miks ei võinud sa siis kohe alguses toimunud vestlust õigesti kirjeldada, kõik kommentaarid/vastused oleksid olnud ju hoopis teistsugused.

Siin on väga tavaline, et kui teemaalgatus ei saa piisavalt heakskiitu, siis aina keeratakse vinti juurde ja tuuakse lagedale üha uusi argumente, mis võiksid vastajate meelsust teemaalgataja kasuks keerata. Nagu praegu. Ma alati loen ja imestan.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja sai intervjuul teada, et mul on laps ja tegi mulle ettepaneku vähendada minu palka kuna teistes tekiks kadedus tööaja 9-17 pärast. Kuna see olla tööandja poolne pingutus ja suur vastutulek mulle kujundada mulle 9-17 tööaeg. Seega tuleks vähendada minu palka. Kui see pole ebaõiglane, siis mis veel on? Ma ei jõua vaielda nendega, kes aru saada ei taha minu solvumise põhjustest. Minu cv-s kajastus minu soovitud tööaeg, seega polnud ju vaja minuga ühendust võttagi. Enamasti on siiski tööandjad keeldunud töö pakkumisest, kui see ei sobi minu soovitud ajaga. Selle elab ju ikka üle, kuid siduda palk ja selle suurus lapsevanema kohustustega- see on esmakordne minu jaoks. Seejärel mainis tööandja, et neil on töötaja asendamise lepingut pakkuda, sest töötaja on pikalt olnud haiguslehel ja ei pruugi, kuigivõrd võib, tulla tööle tagasi. Absurd.

no siis sa saad mitterahalise boonuse töögraafiku näol. tööandja ei teinud seda palgavähendamise ettepanekut mitte seetõttu, et sul on laps, vaid seetõttu, et SINA tahad teistest erinevat tööaega. see, mis põhjustel sa tahad teistsugust tööaega kui teistel on su oma eralõbu, tööandja ei pea seda sulle võimaldama.
kui ta pakuks sulle sama töötasu kui teistel, aga sina saad tööl käia e-r 8-17, teised aga graafikujärgselt nt ajavahemikus 6.30-22.00, siis ta kohtleks oma püsitöötajaid ebavõrdselt, sest ehk tahaksid nemadki käia 8-17 tööl.
vaadates sinu suhtumist, siis ma imestan, et keegi sulle üldse tööd pakub. sellise ebameeldiva hoiakuga inimest mina tööandjana oma kollektiivi ei võtaks, kui just tõesti viimne häda käes poleks

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.04 08:34; 27.04 08:36; 27.04 19:05; 01.05 10:17; 01.05 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja sai intervjuul teada, et mul on laps ja tegi mulle ettepaneku vähendada minu palka kuna teistes tekiks kadedus tööaja 9-17 pärast. Kuna see olla tööandja poolne pingutus ja suur vastutulek mulle kujundada mulle 9-17 tööaeg. Seega tuleks vähendada minu palka. Kui see pole ebaõiglane, siis mis veel on? Ma ei jõua vaielda nendega, kes aru saada ei taha minu solvumise põhjustest. Minu cv-s kajastus minu soovitud tööaeg, seega polnud ju vaja minuga ühendust võttagi. Enamasti on siiski tööandjad keeldunud töö pakkumisest, kui see ei sobi minu soovitud ajaga. Selle elab ju ikka üle, kuid siduda palk ja selle suurus lapsevanema kohustustega- see on esmakordne minu jaoks. Seejärel mainis tööandja, et neil on töötaja asendamise lepingut pakkuda, sest töötaja on pikalt olnud haiguslehel ja ei pruugi, kuigivõrd võib, tulla tööle tagasi. Absurd.

no siis sa saad mitterahalise boonuse töögraafiku näol. tööandja ei teinud seda palgavähendamise ettepanekut mitte seetõttu, et sul on laps, vaid seetõttu, et SINA tahad teistest erinevat tööaega. see, mis põhjustel sa tahad teistsugust tööaega kui teistel on su oma eralõbu, tööandja ei pea seda sulle võimaldama.

kui ta pakuks sulle sama töötasu kui teistel, aga sina saad tööl käia e-r 8-17, teised aga graafikujärgselt nt ajavahemikus 6.30-22.00, siis ta kohtleks oma püsitöötajaid ebavõrdselt, sest ehk tahaksid nemadki käia 8-17 tööl.

vaadates sinu suhtumist, siis ma imestan, et keegi sulle üldse tööd pakub. sellise ebameeldiva hoiakuga inimest mina tööandjana oma kollektiivi ei võtaks, kui just tõesti viimne häda käes poleks

Kuule keegi ei tulekski sinu juurde tööle kui sa nii rumalat juttu ajad. Perekond on inimese eralõbu ja tööandja teeb üldse pereinimestele teene, et neid üldse palkab? Tööandja ei palkaks pereinimest, aga viimane häda käes jne? Sa ikka tead, et E-R tööaeg 9-17 ONGI normaalne tööaeg?! Sa ikka tead, et enamusel inimestel on perekonnad?!
Kui sa üldse oled mingi tööandja siis sellise intervjuu järel pead ilmselt kogu töö ise ära tegema kui sa inimesi nii kohtled. Sina ju oled oma firma visiitkaart, loodetavasti ei tegele sa inimeste tööle otsimisega seal firmas.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 26.04 15:36; 27.04 03:39; 27.04 08:59; 29.04 09:38; 29.04 11:18; 29.04 12:31; 30.04 09:05; 30.04 09:37; 30.04 09:41; 30.04 21:03; 01.05 10:31;
To report this post you need to login first.

tundub samuti, et teemaalgataja ei saa asjast üldse aru, ja topib oma perekonnaseisu igale poole. Kui on tegu asutusega, mis töötab 6-22, siis arusaadavalt on ühele töötajale erilise graafiku võimaldamine hüve ja privileeg. Kolleegidel ju samavõrra ebamugavam tööaeg, ja seda kompenseeritakse rahaliselt. Loogiline ja selge tööandja poolt.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.04 09:41; 30.04 09:18; 01.05 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on nüüd kaks asja koos. Kui teemaalgatajale tahetakse teistest vähem palka maksta sel põhjusel, et tal on laps, siis on see diskrimineerimine ja võrdõigusvoliniku pärusmaa. Kui teemaalgatajale meeldib, võib sinna pöörduda.

Erilise graafiku võimaldamine on aga hüve, mille puhul selle hüve põhjal väiksema palga maksmine ei ole diskrimineerimine. Kes ikka niiväga tahaks töötada varahommikul või hilisõhtul?
Ok, mina töötangi hea meelega hilisõhtul, kuid mitte varahommikul ja kohe kindlasti mitte vaheldumisi hilja ja vara. Enamus inimesi tundub pigem mingit klassikalist päevast aega eelistama ja seega on selle pakkumine olukorras, kus tööandja vajab tegelikult ka muul ajal töötamist, tõepoolest hüve.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.04 19:29; 29.04 17:12; 01.05 10:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule keegi ei tulekski sinu juurde tööle kui sa nii rumalat juttu ajad. Perekond on inimese eralõbu ja tööandja teeb üldse pereinimestele teene, et neid üldse palkab? Tööandja ei palkaks pereinimest, aga viimane häda käes jne? Sa ikka tead, et E-R tööaeg 9-17 ONGI normaalne tööaeg?! Sa ikka tead, et enamusel inimestel on perekonnad?!
Kui sa üldse oled mingi tööandja siis sellise intervjuu järel pead ilmselt kogu töö ise ära tegema kui sa inimesi nii kohtled. Sina ju oled oma firma visiitkaart, loodetavasti ei tegele sa inimeste tööle otsimisega seal firmas.

olen tegelenud inimeste otsimisega ja leidnud ka väga häid töötajaid
normaalne tööaeg 9-17? see on üldjuhul ainult kontoritöötajate tööaeg ja sellist tööaega väga pole, sest selle aja sisse peab mahtuma ka 30 min paus, seega on kas 8.30-17 või 9-17.30 tööajad.
paljud suured tootmisettevõtted töötavad 2-3 vahetusega ööpäevaringselt. kauplused on avatud 9-22. meelelahutusasutustes töötavad inimesed õhtuti ja öösiti. või kujutad sa ette 9-17 töötavaid politseinikke, meditsiinitöötajaid või päästjaid? nemad pole normaalsed?
selleks, et saada hästi tasustatud kontoritööle 9-17, pead sa üldjuhul omama kõrgharidust ning laia silmaringi, seda sul nähtavasti pole.
see, et sinul on laps ja seetõttu vaja 9-17 tööaega, pole ühegi tööandja mure. see, kes sulle tööd pakkus, on valmis sulle vastu tulema ning erandi tegema – mingit kohustust tal selleks pole.
sinu oma asi, kas sulle sellised tingimused sobivad või mitte. tema on oma pakkumise teinud, sinu valik, kuidas vastata.
kui sa nii väärt tädi oled, tee siis ise endale töökoht, saad enda tööaja ja töötasu ise kujundada

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.04 08:34; 27.04 08:36; 27.04 19:05; 01.05 10:17; 01.05 14:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ikka tead, et E-R tööaeg 9-17 ONGI normaalne tööaeg?!

vabandust, aga normaalne tööaeg on siiski 8h + lõunavaheaeg, mis EI lähe tööaja sisse.
nt 8-17, mis sisaldab 1h lõunavaheaega või 8-16:30, mis sisaldab 30min lõunavaheaega.

kui sa käid tööl 9-17 ja lõuna on nagu teistelgi 1h, siis teed sa reaalselt päevas tööd vaid 7h, ja nädalas mitte ettenähtud 40h, vaid 35h, ehk siis täiskoha asemel töötad sa OSALISE koormusega (0,875 kohta) mistõttu on ka sinu töötasu vastavalt vähendatud, et kui TÄISkoha brutopalk on nmt 1200€ kuus, siis sinu 0,875 koha brutopalk on 1050€/kuus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust hämab siin teemaalgataja. Alguses on jutt, miks tööandja ei lase lahti haiget töötajat, et tema saaks tööle minna täiskohaga, siis on jutt madalamast palgast ning lõppeks on teema sellest, et saab vähem palka tänu sellele, et tööandja annab temale tööd temale sobival tööajal, kuna tal on laps.
Teemaalgatajal on 2 võimalust – võtta töö vastu või mitte. Tööandjat ei saa sundida lahti laskma põhitöötajat, maksma sulle samaväärset töötasu võrreldes teiste töötajatega, kuna sinule on tehtud sobivamaks tööaeg.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja imestan. Olen ise 5a lapse ema kes vajas tööd 9-17. Mul ei tulekski pähe õiendada tööandjaga sel teemal. Asendustöötaja töötab nii nägu jõutakse kokkuleppele omavahel ja see on fakt, et algaja ei ole sama kogemustega, usaldusväärne töötaja kui teised suure staažiga töötajad. Selleks olemaski veel katseaeg ja muud põhjused lisaks, miks palk ei saa olla kui teistel.
Kallis teemaalgaja sinuga kaasneb ka suur risk, et sa ei suuda tööl käia kuna võivad tekida teatud asjaolud ja sind tuleb veel asendada näiteks kui oled hoolduslehel + ise haige vma! Vajad koolitust, aega/kogemusi kiiruse suhtes jne.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui oled pikalt tööd otsinud ja raha tõesti vaja, siis muidugi võta pakkumine vastu. Teenid raha ja saad kogemusi. Lisaks tõstab see sinu enesekindlust.

Uut tööd saad ju edasi otsida, ainult CVsse ära pane kirja, et tegelikult alles alustasid ettevõttes see ja see.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt peaks mõtlema, et kas selline palk miinus töölkäimiskulu, mida saama hakkad on parem, kui kodus olles mingid toetused? Kas sa saad omale töökogemust/oskusi juurde. Töölkäimis aeg ju peaks sobima- tööandja tuli vastu.
Ka tööl olles saab tööd otsida – enamus otsivad paremat/sobivamat tööd tööl käies. See ei sega püsivat töökohta leida ja teise tööandja juures ka mainida, et otsidki alalist töölepingut, aga hetkel võtsid vastu ajutise lepingu. Erinevad palgatasemed sama töö eest on väga levinud tööandjate juures ja sageli hoopis teistpidi- kuna tööturult ei leia piisavalt häid töötajaid on tööandjad sunnitud uuele töötajale hoopis enam maksta. Seda ilmselt siiski Tallinna ja selle lähi ümbruse kandis. Kui tööandja su lahti laseb, kuna tuleb vana tagasi- siis oled samas seisus, kui siis kui tööd vastu ei võta, ehk oled endiselt töötu – mida siis karta? Samas on alati tööle minnes võimalus jalg ukse vahele saada ja ennast tõestada – hiljem kui mõni töökoht vabaneb võidakse sind kohe otse tööle kutsuda või mingil hetkel püsivat töö lepingut pakkuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 31 kuni 42 (kokku 42 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööandja hämab?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.