Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööandja surub palgata puhkust peale

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: tööandja surub palgata puhkust peale

Postitas:
Kägu

Töötan tootval tööl firmas, kus enamik töödest eeldab vähemalt 30päevast väljaõpet.

Nüüd, kus toodangu maht järjest väheneb ja tõenäoliselt on ühel hetkel käes olukord, kus tööandjal tööd anda ei ole, siis anti juba teada, et võib-olla tuleb jääda palgata puhkusele.

Koondada nad ei soovi, kuna hiljem võib töölisi vaja minna.

Mina isiklikult eelistaks koondamist. Ilma rahata kodus olla poleks isegi lühiajaliselt variandiks, elan palgapäevast palgapäevani niigi.

Firma omanik on meil soomlane. Huvitav, kas Soomes on teised seadused selle koha pealt, et palgata puhkusele kohustuslikus korras saata?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Prometheus29

Sulle targemad annavad kindlasti paremat nõu. Minu praeguses töökohas tehti Maikuus nii, et kõigile töötajatele tehti ettepanek töötada 50% koormusega; ülejäänud aja oled kodus. Kui see variant ei sobinud, viisid vastava avalduse, et sulle see variant ei sobi ja sellele järgnes siis koondamine. Mitu töökaaslast tegid seda, nemad on uue töö tänaseks leidnud.

Ehk siis on ka ehk sinul võimalus palgata puhkusest keelduda, millele tööandja saab reageerida koondamisega. Teed sa mis sa teed, peeasi et omal soovil ei lahku. Kaotad nii koondamishüvitise kui ka töötuskindlustuse maksed.

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

tööandja ei saa töötajat palgata puhkusele saata
kui tööd pole anda, siis tuleb maksta keskmist töötasu
https://www.tooelu.ee/et/uudised/2567/toomahu-vahenemine-ja-koondamine

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mu tuttav on Soomes kokk ja koroonaga seoses saadeti koju, sest restoran suleti 1. juulini. Kogu selle aja alates märtsist sai ta keskmist töötasu.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu töökohas visati ka see leht nina alla, nüüd kaks kuud hiljem tööportaalid täis, et otsib uusi töötajaid. Kõik 40 koondas, sundis lahkuma, kes polnud nõus. Nende suurtele koondajatele ei saa saatuslikuks koroona teine laine vaid hoopis töötajate puudus ja topel väljamineks uute koolitamisel.
Kui keeldud, siis tööandja on kohustatud sulle tööd andma või istud kodus ja ta peab sulle sinu keskmist palka maksma. Või viskab sulle tls 37 ette ning sul on aeg otsustada, kas lepid poole väiksema palga ja tööga või lahkud ja saad kõik sama nagu koondamisel. Igaljuhul ära ise lahkus ega ole palgata puhkusel, saa koondatud, tls 37 või hoiab sind kuu kodus ja maksab keskmist palka. Muide, nüüd töötuskindlustushüvitist makstakse esinese 100päeva puhul 60%, mitte enam 50%

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

See, et omanik on soomlane, ei tähenda, et Soomes oleksid töötajale ebasoodsamad seadused kui meil. Tegelikult on seal suisa vastupidi. Aga eks soomlane loodab (nii, nagu ka mitmed muust rahvusest firmajuhid), et töötajad ei tea oma õigusi või ei julge enda eest seista ja tema saab oma probleemile odavama lahenduse.
Kindlasti ära nõustu vastu tahtmist palgata puhkusega ega palga vähendamisega ega muu taolisega. Sul ei ole kohustust. Koondamise korral on sul aega uut töökohta otsida. Mina leidsin ka keset koroonakriisi kevadist haripunkti hea uue töökoha.
Töötus pole praegu kuigi suur ja pakkumisi on omajagu. Ja kui asi majanduses päris hapuks peaks minema, siis on ta mingi aeg kõigil hapu, aga sinul jookseb sel ajal vähemalt töötuskindlustushüvitis.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sunniviisilist palgata puhkust pole Eesti seadusandluses olemas. Kui kahtled, kas sulle pealesurutav on seaduslik, helista tööinspektsiooni juristi infotelefonile ja kirjelda olukorda võimalikult täpselt. Numbri leiad ti.ee.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

saab küll, teatavatel põhjustel.
mul nt õpib üks töötaja ülikoolis ja on hetkel praktikal (kestvus kokku 3 kuud).
on juba ära kasutanud korralise puhkuse, õppepuhkuse, lapsepäevad. nüüd tuleb minu kui tööandja ettepanekul otsa veel palgata puhkus, sest arusaadavatel põhjustel pole tal võimalik olla samal ajal ühes asutuses tööl ja teises praktikal samadel kellaaegadel.

0
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul nt õpib üks töötaja ülikoolis ja on hetkel praktikal (kestvus kokku 3 kuud).
on juba ära kasutanud korralise puhkuse, õppepuhkuse, lapsepäevad. nüüd tuleb minu kui tööandja ettepanekul otsa veel palgata puhkus, sest arusaadavatel põhjustel pole tal võimalik olla samal ajal ühes asutuses tööl ja teises praktikal samadel kellaaegadel.

Mismoodi Sina kui tööandja saad teda palgata puhkusele sundida? See on ju tema valida, kas käib tööl ja ei lähe praktikale; või läheb praktikale ja vallandatakse töölt puudumise eest; või kirjutab avalduse tasuta puhkuse saamiseks.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu töökohas visati ka see leht nina alla, nüüd kaks kuud hiljem tööportaalid täis, et otsib uusi töötajaid. Kõik 40 koondas, sundis lahkuma, kes polnud nõus. Nende suurtele koondajatele ei saa saatuslikuks koroona teine laine vaid hoopis töötajate puudus ja topel väljamineks uute koolitamisel.

Koondamine ei ole “lahkuma sundimine”. See on seadusega ette nähtud meetod, mida tööandja kasutada saab kui olukord sunnib.
Sinusugune lihttööline ei saagi mõista juhitasandi otsuseid. Mis leht nina alla visati ja seos teemaalgatusega, jäigi segaseks. Teil oli koondamine, TA just tahaks seda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ja kuidas sinu meelest tööandja sellises olukorras töötajat palgata puhkusele sunnib? praktilal viibimine on ju töötaja soov ja vajadus, mitte tööandja oma 😀 kui palgaline ja õppepuhkus puhatud, siis on ju töötaja valik, kuidas oma praktika lõpuni viia ning kokkuleppel tööandjaga võib võtta palgata puhkust või jätta praktika pooleli.
sinu kirjeldatud olukorras ei ole sõnagi sellest, et tööandja töötajat palgata puhkusele saadaks, vaid tööandja võimaldab poolte kokkuleppel töötajale palgata puhkust

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööandja surub palgata puhkust peale