Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööandja tahab koondada kui naasen LHP, kuid mul on ainult 21päeva puudu 5aastasest staazist

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Tööandja tahab koondada kui naasen LHP, kuid mul on ainult 21päeva puudu 5aastasest staazist

Postitas:

Võib kõlada natuke egoistliku ja isekana, kuid naasen tööle 2nädala pärast. Tööandjaga oleme vestelnud ning mulle enam kohta pole ja ütles, et annab koondamispaberi kui tagasi tööle lähen. Minu laps saab täpselt 2nädala pärast 3a, seega ma ei saa kauem kodune olla.

Kas mul siiki oleks kuidagi vöimalik, see 21 päeva kuidagi kokku ajada, enne kui tööandja mind koondab? Ei usu et kokkuleppele temaga jõuame, ei julge isegi välja pakkuda seda talle. Samas oleksid mul toetused suuremad kui 5a tööstaazi täis on.

Mis variandid mul on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.11 13:02; 30.11 13:56; 30.11 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiguslehele ei saa kohe jääda? Ära millelelgi enne alla kirjuta 🙂 Äkki?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduslik õigus on VAHETULT pärast lhp lõppu võtta korraline puhkus, kui seda on saada.

Samuti on täiesti seaduslik jääda haiguslehele (kui oled haige) või haige lapse hoolduslehele(kui laps haige)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis samal päeval kui peaks tööle minema lähen koos haiguslehega?

Või siis see korraline puhkus või laste päevad vms, kas ülemus ei saa mulle samal hetkel anda koondamisteadet kui ma talle puhkuse avalduse esitan?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.11 13:02; 30.11 13:56; 30.11 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, I tööpäeval helistad ja teatad, et oled haiguslehel või hoolduslehel.

Lehe saad ikka siis kui tervened või laps terveneb.
Töövõimetusperioodil koondada ei saa.

Puhkuseavalduse võid esitada kuid see ei takista tööandjal sulle koondamisteadet anda ja siis algab etteteatamisaeg siiski teate saamisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui tööandja annab koondamisteate ning etteteatamisaeg on 30 päeva, siis 30 päeva peaks ta ju ikka saama tööl käia või saab koondada ka päevapealt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.11 14:24; 30.11 14:42; 30.11 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui ma lähen tööle 17. detsember ning mulle antakse koondamisteade samal päeval, kus on kirjas, et minu viimane tööpäev on 16. jaanuar.

5aastat tööstaazi täitub 7. jaanuar

Siis kas mul on töötukassasse pöördudes tööstaazi ikkagi 5a vöi vähem?
KAs loeb see millal koondamisteate sain või see kaua tööl olin?

Vaatasin töötukassa lehelt, et kui tööstaaz 1-5a saan hüvitist ainult tööandjalt 1k eest. aga kui on tööstaaz 5-10a siis saan hüvitist tööandjalt 1k eest ja lisaks töötukassalt 1k.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.11 13:02; 30.11 13:56; 30.11 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loeb see, kui kaua tööl olid st millal tööleping lõpetatakse, mitte koondamisteate andmispäev.

Etteteatamisaeg on, kui seda võib mitte kasutada st sel juhul tuleb lihtsalt etteteatamata 30p välja maksta…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seega kui tööandja koondab kohe etteteatamiseta, siis maksab tööandja 30 päeva eest, kuna ei teatanud ette ning veel lisaks 1 kuu eest, kuna toimub koondamine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.11 14:24; 30.11 14:42; 30.11 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui koondab päevapealt,
maksab 30p (mitte ette teatud aeg) eest + 1 kuupalk koondamishüvitist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Seaduslik õigus on VAHETULT pärast lhp lõppu võtta korraline puhkus, kui seda on saada.

Samuti on täiesti seaduslik jääda haiguslehele (kui oled haige) või haige lapse hoolduslehele(kui laps haige)[/tsitaat]

Seaduslik õigus on jääda haiguslehele, kui OLED HAIGE. Miks te kohalik aga annate inimestele nõu, mis on otseselt riigi petmine, sest antud kontekstis ei ole haigusleht kuidagi abiks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kohalik kirjutas:[/small]

Seaduslik õigus on jääda haiguslehele, kui OLED HAIGE. Miks te kohalik aga annate inimestele nõu, mis on otseselt riigi petmine, sest antud kontekstis ei ole haigusleht kuidagi abiks? [/tsitaat]
Kas sa ei oska sulgudest lugeda või pead lihtsalt Kohaliku peale isiklikku vimma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.11 14:24; 30.11 14:42; 30.11 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Seaduslik õigus on VAHETULT pärast lhp lõppu võtta korraline puhkus, kui seda on saada.

Samuti on täiesti seaduslik jääda haiguslehele (kui oled haige) või haige lapse hoolduslehele(kui laps haige)[/tsitaat]

Puhkus on kokkuleppel tööandjaga, st ta ei pruugi nõus olla või ei olegi sul kasutamata puhkusepäevi.
Haigusleht ei \”kaitse\” koondamise eest, st haiguslehe ajal võib ka koondada.
Tegelikult on ainus võimalus kokkulepe tööandjaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas sa ei oska sulgudest lugeda või pead lihtsalt Kohaliku peale isiklikku vimma?[/tsitaat]

Ka minule läks südamesse see, kuidas töötajat õpetatakse valetama ja varastama. Aga tõde on see, et meie riigis on see tavaline: tööandjas nähakse kurjategijat mis siis, et ta on püüdnud ja vaeva näinud normaalselt toimivat firma rajades. Ja kui tööandja koondama peab ei ole see tõenäoliselt korda läinud ning tuleb kas pankrot, likvideerimine või on tegemist lihtsalt sobimatu töötajaga. Head töötajat on raske leida ja tööandjad ei koondaks neid lihtsalt lõbu pärast.
Loodan, et ilma põhjuseta haiguslehe võtmine nö karmavõlga kaela ei too…
Kohalik teeb siin tänuväärset tööd – müts maha(!) aga riigipalgalisena on talle võõras mis vaev on ise firmat luua ja see ka töös hoida. Seepärast ka selline soovitus tema poole arvan ma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õiguse puhkust nõuda VAHETULT pärast lhp sätestab siiski seadus (jah, kui puhkuse andmine pole kuidagi ühitatav tööandja huvidega, siis võib antud juhul keelduda aga kui inimest ootab koondamine st tööd talle pakkuda pole, ei saa tema puhkusesoov kuidagi olla vastuolus tööandja mõistlike majandushuvidega).

§ 69. Puhkuse ajakava
(1) Põhipuhkuse aja määrab tööandja, arvestades töötajate soove, mis on mõistlikult ühitatavad tööandja ettevõtte huvidega.

(7) Õigus nõuda põhipuhkust sobival ajal on:
1) naisel vahetult enne ja pärast rasedus- ja sünnituspuhkust või vahetult pärast lapsehoolduspuhkust;
2) mehel vahetult pärast lapsehoolduspuhkust või naise rasedus- ja sünnituspuhkuse ajal;
3) vanemal, kes kasvatab kuni seitsmeaastast last;
4) vanemal, kes kasvatab seitsme- kuni kümneaastast last – lapse koolivaheajal;
5) koolikohustuslikul alaealisel – koolivaheajal.

https://www.riigiteataja.ee/akt/125052012026

Ja olge nii kenad, püsime teemas.
Kel on minuga isiklikult klaarida (vabandust, raske on tuhandetele kägudele korrektselt vastata), kirjutage mulle, mitte Perekooli avalikkusele

elanikkohalik@hot.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täiesti mõttetu on teemaalgatajale soovitada võtta haigusleht või puhkus. mitte kumbki neist ei päästa koondamise eest – kui tähtaeg kukub, koondatakse nii haiguslehe kui ka puhkuse ajal.

vastus tööinspektsiooni kodulehelt:
http://www.ti.ee/index.php?page=1140&
Kas haiguslehele jäämine muudab koondamispäeva?
Ei muuda. Teie töösuhe lõpeb koondamisteates näidatud kuupäeval. Kehtiva töölepingu seaduse kohaselt ei oma tähtsust, et viibite nimetatud päeval haiguslehel.
Paljudes töötajates tekitab selle küsimuse puhul ilmselt segadust eelmise töölepingu seadusega sätestatud regulatsioon. Nimelt enne 01.07.2009 kehtinud töölepingu seaduse kohaselt ei olnud töölepingu lõpetamine tööandja algatusel (sh koondamine) lubatud töötaja ajutise töövõimetuse ajal. Kehtiv töölepingu seadus tööandjale taolisi piiranguid ei sea.
Erinevalt varem kehtinud regulatsioonist ei ole töölepingu ülesütlemine piiratud tulenevalt sellest, kas töötaja on parasjagu puhkusel, ajutiselt töövõimetu, osaleb seaduslikus streigis või muul vana töölepingu seaduse § 91 nimetatud ajal.
sama kehtib ka puhkuse kohta.

teemaalgatajal soovitan pöörduda otse tööandja poole ja oma olukorda selgitada. paku tööandjale näiteks variant, et võtad palgata puhkuse 21 päevaks. see ei too tööandjale mingit rahalist kahju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 11:55; 01.12 15:45; 02.12 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Seaduslik õigus on VAHETULT pärast lhp lõppu võtta korraline puhkus, kui seda on saada.
[/tsitaat]
Austatud kohalik. Ma hindan Sinu hasarti siin kõiki õnnetuid ja saamatuid õpetada ja juhendada, kuid paraku on Sinu hasart vahest liiga hoogne. Töötajal EI OLE õigust VÕTTA pärast lapsehoolduspuhkust korralist puhkust. Töötajal ON vastavalt töölepingu seaduse §69 õigus NÕUDA puhkust pärast LHP lõppemist. Aga sama paragrahvi esimene lõige ütleb üheselt, et põhipuhkuse aja määrab tööandja, arvestades töötajate soove, mis on mõistlikult ühitatavad tööandja ettevõtte huvidega[/u]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätame selle väljendite üle norimise,

kohalik tõi välja seadusepunkti, kus see NÕUDA kenasti sees on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 15:00; 02.12 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lisaks see puhkuseteema ei ole koondamise puhul üldse oluline, see ei muuda mitte midagi. milleks üldse soovitada puhkust või haiguslehte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 11:55; 01.12 15:45; 02.12 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa ette eeldad, et tööandja ei ole nõus andma sulle palgata puhkust? enne võiks inimestega ikka rääkida, kui hakata neist kõige halvemat eeldama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koondamise puhul hetkel on puhkus küll täiesti omal kohal.

Kui töötaja võtab puhkust, ei saa teda koondada etteütlemisaega kohaldamata st päevapealt.
Jah, puhkuse alguses võib anda küll koondamisteate kuid koondamine reaalselt toimuks siis etteteatamisaja möödudes (töötaja on etteteatamisajal puhkusel) ehk 30 päeva möödudes

seega
töötaja saab oma 5a staazi täis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 15:00; 02.12 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Koondamise puhul hetkel on puhkus küll täiesti omal kohal.

Kui töötaja võtab puhkust, ei saa teda koondada etteütlemisaega kohaldamata st päevapealt.
Jah, puhkuse alguses võib anda küll koondamisteate kuid koondamine reaalselt toimuks siis etteteatamisaja möödudes (töötaja on etteteatamisajal puhkusel) ehk 30 päeva möödudes

seega
töötaja saab oma 5a staazi täis.[/tsitaat]

ja see keeld tuleneb millisest seadusepunktist?
mina leian TLS-s vaid:
par. 97
(3) Käesoleva seaduse § 88 lõikes 1 nimetatud alusel võib tööandja töölepingu üles öelda etteteatamistähtaega järgimata, kui kõiki asjaolusid ja mõlemapoolset huvi arvestades ei või mõistlikult nõuda lepingu jätkamist kokkulepitud tähtaja või etteteatamistähtaja lõppemiseni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 11:55; 01.12 15:45; 02.12 14:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tööandja ei pruugi tasuta puhkusega nõustuda, sest selle aja eest peab ta siiski maksma sots maksu töötaja eest.
aga ausalt öelda käib ka minule närvidele see, kuidas kohalik siinse arvamusliidrina õpetab avalikkusele igasuguseid JOKK-skeeme (võta haigus- või hooldusleht jne). see pole sugugi esimene teema ning selle kohta on minu meelest ka varem siin negatiivset tagasisidet antud, aga ei miskit kasu. krt, see on kõigi maksumaksjate ühine raha, mille tõttu jäävad arstijärjekorrad kuudepikkuseks ning vajalikuks raviks ei leita vahendeid, sest tänu kohaliku õpetussõnadele istuvad kümned, kui mitte sajad käod ilma põhjuseta haiguslehel ning teised ootavad vajalikku ravi.
jah, seadusega on õigus võtta haigusleht, aga ka töölkäival inimesel on õigus saada arstiabi, mitte oodata kuid, kuna suur osa HK rahast läheb lihtsalt tuulde.
jah, lapsevanemal on õigus saada igasuguseid soodustusi, aga kui hakata neid kõiki rind ees nõudma, siis pole vaja ka imestada, miks (väike-)laste emasid ei taheta tööle võtta. need skeemitajad teevad karuteene kõigile ausatele emadele.
varsti hakkab siin pihta tuludeklaripaanika, siis tulevad jälle nõuanded, kuidas ja kuhu ja mida panna ning milliseid JOKK-skeeme punuda, et ikka võimalikult rohkem raha riigilt (st maksumaksjalt) kätte saada.
meilile ei hakanud ma seda juttu kirjutama, sest ka nõuandeid ei jagata ju meili tel, vaid siinsamas avalikult

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]tööandja ei pruugi tasuta puhkusega nõustuda, sest selle aja eest peab ta siiski maksma sots maksu töötaja eest.
aga ausalt öelda käib ka minule närvidele see, kuidas kohalik siinse arvamusliidrina õpetab avalikkusele igasuguseid JOKK-skeeme (võta haigus- või hooldusleht jne). see pole sugugi esimene teema ning selle kohta on minu meelest ka varem siin negatiivset tagasisidet antud, aga ei miskit kasu. krt, see on kõigi maksumaksjate ühine raha, mille tõttu jäävad arstijärjekorrad kuudepikkuseks ning vajalikuks raviks ei leita vahendeid, sest tänu kohaliku õpetussõnadele istuvad kümned, kui mitte sajad käod ilma põhjuseta haiguslehel ning teised ootavad vajalikku ravi.
jah, seadusega on õigus võtta haigusleht, aga ka töölkäival inimesel on õigus saada arstiabi, mitte oodata kuid, kuna suur osa HK rahast läheb lihtsalt tuulde.
jah, lapsevanemal on õigus saada igasuguseid soodustusi, aga kui hakata neid kõiki rind ees nõudma, siis pole vaja ka imestada, miks (väike-)laste emasid ei taheta tööle võtta. need skeemitajad teevad karuteene kõigile ausatele emadele.
varsti hakkab siin pihta tuludeklaripaanika, siis tulevad jälle nõuanded, kuidas ja kuhu ja mida panna ning milliseid JOKK-skeeme punuda, et ikka võimalikult rohkem raha riigilt (st maksumaksjalt) kätte saada.
meilile ei hakanud ma seda juttu kirjutama, sest ka nõuandeid ei jagata ju meili tel, vaid siinsamas avalikult[/tsitaat]

Absoluutselt nõus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sama teema.
Sain suuliselt teada 2 kuud ette, et koondamine. Kuid kui kirjaliku teate sain ,siis seal hakkas 30 päeva peale st.siis alles koondamine. Et reaalselt sain ikka oma 5 aastat tööstaazi täis.
Mõtlesin ka, kuidas ikka 5 aastat täis saaks. Hüvitised väiksed, kuid ikka palju abiks, kui ka veel väike laps. Ja kui kohe uuesti tööle ei saa, siis see väike raha oluline.

Riigile oled aastaid makse maksnud ja nüüd ei tohi venitada natukene, et seda hüvitist saada. Üks haigusleht ja kohe on teised ilma arstita ja sada viga …no mida veel 😀

Anna tuld !

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jäin puhkusele vaheldult enne koondamisteate saamist. Ülemus viivitas puhkuse rahuldamisega ja üritas seda vältida aga kui viitasin asjaolule, et ma pean aasta lõpu seisuga oma puhkuse siiski ära kasutama, ei saa ta mulle kätt ette panna. Mina läksin puhkusele ja kaastöötajad koondati 3 päeva hiljem. Mind siis ligi 3nädalat hiljem, kui puhkuselt tagasi olin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööandja tahab koondada kui naasen LHP, kuid mul on ainult 21päeva puudu 5aastasest staazist

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.