Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööandjad varjavad palka

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Tööandjad varjavad palka

Postitas:

Eks seda ole ennegi nende lotovõitude kohta räägitud, et kergelt tulnud, kergelt läinud, hea veel, kui pärast pole võlad suuremad kui enne.

Ma ei saanud lotovõitu, sain päranduse. Mida ma öelda tahtsin, oli see, et päris imelikud on need, kel raha pähe lööb, et töölt ära tulla. Las raha teenib raha. Paar milli pole teab mis suur summagi.
PS: Mul on raha loomulikult praegu rohkem, kui siis, kui selle sain.
Juba see, et lugesid mu kirjutisest, kus ütlesin, et käin tööl edasi vaatamata miljonitele, välja selle, et ju raha otsas, näitab, et oled samasugune “raha lööb pähe” tüüp.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.09 14:35; 18.09 15:33; 24.09 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sellise lisaraha eest saaks geeniuse, kes tooks mulle igal kuul sisse 2 korda rohkem “tavalisest” töötajast, oleksin ju ikkagi igatpidi võidus.

Seda minagi räägin. Täpselt! Ja seepärast sa ei panegi kuulutussse, et “töötasu 1200 bruto”.

Panen ikka, see on ju vaid pakkumine, mitte kivisseraiutud summa. Geenius teab oma väärtust ja ka seda, et ta võib küsida rohkem tavalisest töötajast.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.09 08:14; 16.09 23:20; 17.09 23:39; 17.09 23:44; 18.09 22:23; 19.09 21:49; 19.09 21:50;
To report this post you need to login first.

Mul oli näiteks selline juhus, et kandideerisin Eestis lisatööle, kokku läks kandideerimise ja väljaõppe peale 4 aastat ja selle aja jooksul ei olnud palgast juttu. Üldiselt oli arvata, et palk on hästi kõrge ja nii oligi. Palga sain teada kui saadeti esimene tööleping.

Oled kindel, et 4 AASTAT?! On ikka pikk väljaõppeprotsess siis!

Rahvusvaheline kosmose projekt äkki?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sellise lisaraha eest saaks geeniuse, kes tooks mulle igal kuul sisse 2 korda rohkem “tavalisest” töötajast, oleksin ju ikkagi igatpidi võidus.

Seda minagi räägin. Täpselt! Ja seepärast sa ei panegi kuulutussse, et “töötasu 1200 bruto”.

Panen ikka, see on ju vaid pakkumine, mitte kivisseraiutud summa. Geenius teab oma väärtust ja ka seda, et ta võib küsida rohkem tavalisest töötajast.

Ei. Mina olen oma kitsal erialal kindlasti Eesti top 5 inimese seas ja ei lähe iial kandideerima (mitte, et ma peaksingi) firmasse, sellele töökohale, kus juba kuulutuses on 20% väiksem töötasu, kui minu miinimum. Jee ma tahan nendega jaurata ja oma aega kulutada.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.09 18:16; 17.09 14:14; 17.09 18:53; 18.09 13:36; 19.09 17:49; 21.09 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust näitab see vaid susserdamist, näitab seda, et ettevõttel ei ole palgapoliitika paigas..et makstakse nii öelda nägude järgi..mingeid konkreetseid palga maksmise kriteeriume ei ole jne. Ehk siis selline suvakas. Mina ise eelistaks korralikkust ja konkreetsust ehk siis igal normaalsel ettevõttel, asutusel on töökohad hinnastatud. See ametikoht ja maksab täpselt nii palju.

Aga muidugi maksan palka nö näo järgi.

Ütleme, et otsin tarkvaraarendajat, panen kuulutusse kirja programmeerimiskeeled, mida arendaja peab valdama, tööülesanded jms.

Tööle kandideerib otse koolipingist tulnud juunior, kel ei ole mingit eelnevat töökogemust, aga tundub olevat huvitatud ja õppimishimuline – silm särab. Kõiki neid programmeerimiskeeli on ta ju koolis õppinud, seega vastab kvalifikatsiooni poolest nõudmistele küll.

Järgmisena kandideerib superstaar, kellel on reaalne aastatepikkune kogemus erinevate platvormide arendamisel – ei ole lihtsalt koodineeger vaid tarkvaraarhitekti võimekusega tegelane.

Tööle võtta võiks nad mõlemad. Esimese puhul tean, et tal on vähemalt aasta aega vaja kätt hoida ja teda õpetada-arendada. Kes seda teeb? Mina või minu teised töötajad enda tööajast, seega nende töö efektiivsus kannatab tugevalt selle nimel, et mingit juuniori välja koolitada ja õpetada teda koolis omandatud teooriat praktikasse rakendama. Muidugi arvestan ma sellega, et see juunior ei saagi saada sama palka, mis superstaar, kellel kulub sisseelamiseks kuu aega ja kes suudab pärast seda ettevõttele suurt väärtust toota. Ametikoht sama, kasu ettevõttele kordades erinev. Loomulikult on ka palk siis vastav.

Kui juuniorist kasvab superstaar, siis sellisel juhul kasvab tema palk koos tema väärtusega, seal ei ole mingit küsimust. Sest muidu on see oma väljakoolitatud staar kuskil teises ettevõttes väärtust loomas.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 18:41; 20.09 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas te ise ka tööandjad teete selle järgi et vanadel olijatel tõstate palga nende vääriliseks?
no ma tahaks teada kus ja kes nii teeb sest nii eesti kui rahvusvaheline statistika ütleb et palk on kõrgem neil kes sageli tööd vahetavad. isegi kui nad vahetavad samaväärse positsiooni vastu uues kohas.
mina ka vanas kohas küsisin ikka 2x aastas, anti paarikümne euro kaupa, mis sest et erialal keskmiselt palk tõusis 10% aastas. alles siis kui lahkumisavalduse lauale panin oldi nõus eriala keskmise peale tõstma. aga siis ma enam ju ei jäänud sinna kui juba avaldus kokku kirjutatud.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.09 08:31; 13.09 12:27; 19.09 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Mina olen oma kitsal erialal kindlasti Eesti top 5 inimese seas ja ei lähe iial kandideerima (mitte, et ma peaksingi) firmasse, sellele töökohale, kus juba kuulutuses on 20% väiksem töötasu, kui minu miinimum. Jee ma tahan nendega jaurata ja oma aega kulutada.

Siis sa järelikult ei usu endasse, kui arvad, et pead jaurama hakkama ja sind avasüli vastu ei võeta ning senist tasu üle ei maksta.

Minu ettevõte kuulub jällegi oma kitsal alal Eestis top 1 (julgen nii väita) ja huvi meie vastu ei ole sageli seotud üldse mitte esmajoones töötasuga. Teatakse, et me maksame niikuinii hästi neile, kes seda väärt on.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.09 08:14; 16.09 23:20; 17.09 23:39; 17.09 23:44; 18.09 22:23; 19.09 21:49; 19.09 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on ju vaid pakkumine, mitte kivisseraiutud summa.

Töökuulutuses ära toodud palk ongi just nimelt ju “kivisseraiutud” summa ja pole see pelgalt lihtsalt pakkumine. Juriidiliselt on see sama oluline kui töölepingus kokkulepitud palk..

Kindlasti ei ole see juriidiliselt sama. Alati võib rohkem pakkuda ja näita mulle seadust, mis seda keelab. Tavaliselt ei olegi töötasu mingi üks kindel summa, vaid koosneb mitmest osast (põhipalk, tulemustasu ja võimalik, et veel mingi boonus).

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.09 08:14; 16.09 23:20; 17.09 23:39; 17.09 23:44; 18.09 22:23; 19.09 21:49; 19.09 21:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ju raske kehtestada ettevõttes palgapoliitika lähtuvalt staažist..Et alles tööle tulijad saavad ühte palka..inimene, kes 5 aastat ütleme töötanud, saab veitsa kõrgemat..jaa kes 10 aastat see veelgi kõrgemat palka. No see hoiaks ära ka selle, et see oma väljakoolitatud staar kuskil teises ettevõttes on varsti väärtust loomas.

???
et palkab korraga nii staarprogeja kui särasilmse nooremprogrammeerija abi, ja siis maksab neile ühesugust palka, sest nad on ju sama kaua firmas tööl olnud?
nalja teed või? tal on seda staari vaja, sest staar on produktiivne, suudab rohkem kasumit toota.
või maksad kogu tööstaaži järgi? püüa aru saada, inimeste väärtus firma jaoks (töökvaliteet, tulemus, võime kasumit toota) on erinev. staaž annab küll kogemust, aga usu, 15 aastat sussi lohistanud progeja ei pruugi kohe sugugi parem olla kui 5 aastat koodi kirjutanud innovaatilise mõtlemisega noor. tulemus on see, mille järgi makstakse.

ja selle vastu, et väljakoolitatud (???) staar lõpuks teise firmasse suundub, ei aita suurt muud, kui ta oma firmasse osanikuks meelitada. kui seegi aitab, nad paganad teavad oma väärtust ja hindavad oma vabadust. tal läheb igavaks, teema ammendub- ja lähebki.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas te ise ka tööandjad teete selle järgi et vanadel olijatel tõstate palga nende vääriliseks?
no ma tahaks teada kus ja kes nii teeb sest nii eesti kui rahvusvaheline statistika ütleb et palk on kõrgem neil kes sageli tööd vahetavad. isegi kui nad vahetavad samaväärse positsiooni vastu uues kohas.

Just panen järgmise aasta eelarvet paika. Ühtegi vaba positsiooni mul täita ei ole, seega palgafondi suurendada uute töökohtade arvelt ei ole plaanis. Küll aga olemasolevatel nö vanadel olijatel palka tõsta. Ja seda näo järgi. Kõigil mingi protsendi võrra ei tõsta, aga neil, kelle puhul näen vajadust, tõuseb palk 10-25%.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 18:41; 20.09 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi arvestan ma sellega, et see juunior ei saagi saada sama palka, mis superstaar, kellel kulub sisseelamiseks kuu aega ja kes suudab pärast seda ettevõttele suurt väärtust toota. Ametikoht sama, kasu ettevõttele kordades erinev. Loomulikult on ka palk siis vastav.

Kui juuniorist kasvab superstaar, siis sellisel juhul kasvab tema palk koos tema väärtusega, seal ei ole mingit küsimust. Sest muidu on see oma väljakoolitatud staar kuskil teises ettevõttes väärtust loomas.

Ei ole ju raske kehtestada ettevõttes palgapoliitika lähtuvalt staažist..Et alles tööle tulijad saavad ühte palka..inimene, kes 5 aastat ütleme töötanud, saab veitsa kõrgemat..jaa kes 10 aastat see veelgi kõrgemat palka. No see hoiaks ära ka selle, et see oma väljakoolitatud staar kuskil teises ettevõttes on varsti väärtust loomas.

Töötajaid otsiva ka vãiksemad firmad, kel pole mingeid poliitikaid ja pole vajagi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 11:12; 21.09 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saanud lotovõitu, sain päranduse. Mida ma öelda tahtsin, oli see, et päris imelikud on need, kel raha pähe lööb, et töölt ära tulla. Las raha teenib raha. Paar milli pole teab mis suur summagi.

No ilmselt sa ei tööta mingil sellisel alarahastatud töökohal, kus peab pikki tunde tegema miinumumtasu või alla keskmise palga eest. Kui oma tööd armastad ja saad selle eest enda arvates õiglast tasu, siis loomulikult mingi lotovõit või pärandus ei pane sind tööst loobuma. Aga sa kuulud sel juhul vähemusse.

Lõviosa inimestest siiski teeks pärast ootamatult suurema summa saamist oma tööelus muudatusi. Mõni asutaks oma firma, teine läheks kooli, kolmas puhkaks niisama. Need, kes tahavad finantsvõimaluste avardumise järel täpselt samamoodi jätkata nagu varem, on siiski pigem erandid kui reegli alla kuuluvad.

Ja ausaltöeldes on see ju igati loomulik, et kui tekivad paremad võimalused, siis sa kasutad neid võimalusi, mitte ei lähe tuimalt edasi senist sissetallatud rada mööda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötajaid otsiva ka vãiksemad firmad, kel pole mingeid poliitikaid ja pole vajagi.

Kuidas see ettevõte siis üldse tegutseb..kas ta ei teegi plaane, ta ei valmista eelarvet, ei tee mingeid finantsprognoose..et mida ta endale lubada saaks. Mis hinnaklassis uut töötajat ta saaks endale lubada.. Minu teada ole väike või suur ettevõte..planeerimine, finantsprognoosid jne..see on iga ettevõtte osa.

Jutt oli kinnitatud palgajuhenditest, -skaaladest ja -põhimõtetest, kust lihtsasti kuulutusse number saada. Väikeettevõttel tihti seda pole, sest pole lihtsalt vaja üleliigseid pabereid. See ei tähenda, et ei ole finantsplaneerimist.
Muidugi tegelikult ei saa sellest teemast rääkida üldiselt. Paljude ametikohtade puhul ei saa ma ka aru, miks ei ole palganumbrit – no vähemalt vähimat või põhipalka. Sest tegelikult ei toimu mingeid palgaläbirääkimisi.
Teistel kohtadel kehtivad kõik need põhjused, mida mainitud on.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 11:12; 21.09 08:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis sa järelikult ei usu endasse, kui arvad, et pead jaurama hakkama ja sind avasüli vastu ei võeta ning senist tasu üle ei maksta.

Lollus. Muidugi saanuks Pavarotti ka Põka külaseltsi nukuteatris tööd. Aga ta poleks vast kandideerinud, eks.

Need firmad, kes tahaks mind ja suudaks mulle maksta, teevad mulle headhuntingut niikuinii. Firmasse, kes pole mind kutsunud ja kes ka ei taha maksta, ma ennast ei pakugi, kuna ma usun endasse ja tean oma võimeid. Küll aga võiksin ma kandideerida uude turuletulevasse firmasse, kes ehk mind veel ei tea, kuna on alles välisomanikel siin tekitatud haru. Kui aga pakutav palk kuulutuses on 2x alla minu soovitu, ma ei hakka oma aega raiskamagi. Sina ju ka mitte, eks?
Ju need ettevõtted siis ei suuda mulle maksta või nad ei tunne turgu. Lõpuks saab parimad töötajad ikka aktiivne tööpakkuja.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.09 18:16; 17.09 14:14; 17.09 18:53; 18.09 13:36; 19.09 17:49; 21.09 12:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles suhtes Eesti ongi hästi tööandja-sõbralik ja töötaja suhtes vaenulik riik. Näiteks isegi nii Lätis kui Leedus on kohustuslik tööpakkumise juurde palgavahemik panna.

Jah, mingi vahemik võiks tõesti olla (muidugi võiks see vahemik olla kompaktne, mitte a la 600-1200€). Kui tööandjad ei taha konkreetset summat panna või see sõltub teatud tingimustest, siis võiks olla kas või mingi aste vms ära märgitud. Suvaline näide lihtsalt, et nt hobuste ostu/müügigruppides on ette nähtud teatud hinnaklassid A,B,C,D..jne ja kui müüja ei taha hinda avalikult välja kirjutada, siis paneb hinnaklassi juurde.

Kusjuures väga paljudel avaliku sektori töökuulutustelgi ei ole palka juures, kuigi avaliku sektori palgad on niikuinii avalikud. Alati on võimalik otsida ja vaadata, mis samas asutuses sama ametikoha esindaja palk on, aga mugavam ja lihtsam oleks siiski kui tööandja paneks selle juba töökuulutusele juurde. Võib ka ju olla, et peale viimast palkade avalikustamist on ka nt toimunud palgatõus vms.

Lisaks, mis on silma jäänud, siis paljud tööandjad nn ostavad kandidaate mingisuguse palgavahemikuga (nt konkreetne müügitöö kuulutus, mis hiljuti silma jäi: palk 1000-2000€), aga reaalsuses sellist palka sa omale lepingusse ei saa. Tuttav kandideeris ka kunagi taolise pakkumisega kohale, vestlusel selgus, et reaalselt pakutakse talle miinimumpalka + tulemustasu müükide pealt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõviosa inimestest siiski teeks pärast ootamatult suurema summa saamist oma tööelus muudatusi. Mõni asutaks oma firma, teine läheks kooli, kolmas puhkaks niisama. Need, kes tahavad finantsvõimaluste avardumise järel täpselt samamoodi jätkata nagu varem, on siiski pigem erandid kui reegli alla kuuluvad.

Ja ausaltöeldes on see ju igati loomulik, et kui tekivad paremad võimalused, siis sa kasutad neid võimalusi, mitte ei lähe tuimalt edasi senist sissetallatud rada mööda.

No aga on oma firma ka, mis toodab hästi. Inimesed palgatud selleks, et asi tõrgeteta sujuks. Haridus oli juba varem omandatud. Reisin niikuinii 4 korda aastas. Ega ma enne rahasüstigi mingi s… pealt riisutud polnud. Kõik oli hästi ka siis.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.09 14:35; 18.09 15:33; 24.09 18:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooksutatakse vaid potsensiaalset töötajat kes ilmselgelt ei rahuldu sellega?

mina kui tööandja isegi ei vastaks sellisele tööotsijale, kes nii imelikke vigu teeb

Parandasin ära. Kirjutasin telefoniga ja autocorrect jäi sisse.

autocorrect parandab vea õigeks, mitte ei pane õiget asja valeks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ütlevad, et vestlusel ütlevad.

Miks ei öelda enne vestlust kui tööotsija küsib enne cv saatmist telefoni teel?

Hoiaks ju mõlema aega kokku.

Miks ma pean selleks minema vestlusele, et kuulda, et brutopalk on 590?

Mis see annab? Jooksutatakse vaid potentsiaalset töötajat kes ilmselgelt ei rahuldu sellega?

Kujutleme, et sul on oma firma, näiteks pagaritöökoda. Sa otsid pagarit ja tead, et saad talle maksta kuni 1200 bruto. Näiteks. Kas sa paneksid selle tööpakkumisse? Või loodad, et keegi hea kandidaat küsib 1000 ja siis võtad tema, kui ta oskused on täpselt sarnased nendega, kes küsivad 1200?

Ja kui sa selle 1200 paneksid tööpakkumisse, siis jääks ju tulemata see inimene, kes küsib küll 1400, aga on selles töös superkogenud ja poole parema jõudlusega, kui teised kandidaadid. Võibolla sa kraabiksid selle raha kokku, et siis käibega seee vahe tasa teha? Aga kui sul on 1200 pakkumises, siis ta ju ei tulegi.

Ma usun, et kui sul TÕESTI oleks oma firma, siis sa ka seda numbrit pakkumisse ei paneks. Ülalloetletud põhjustel.

Mina paneks pakkumisse, et palk alates 1000.- – kui tõesti tahta heale töötajale maksta vähem, kui valmis olla. Samas ise sellisest palgapoliitikast ei saa aru, et vähem küsija tööle võtta. Kui ollakse valmis heale töötajale maksma 1200.-, miks peaks siis vähem maksma – et saaks jälle uut varsti otsida?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

autocorrect parandab vea õigeks, mitte ei pane õiget asja valeks.

oojaa, parandab küll valeks. sest ta parandab nii nagu tema arvab, et peaks õige olema, mitte nagu sa oled trükkinud.
/mis ei tähenda, et tsiteeritud viga oleks autokorrekti oma, see on tõesti imelik/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööandjad varjavad palka