Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööandjal pole kergemat tööd

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Tööandjal pole kergemat tööd

Postitas:

Tere!

Otsisin küll seda teemat internetist, aga tõepoolest ei leidnud.

Tekkis küsimus, et kui soovin rasedusega koju jääda(5 kuud rase), sest tööandjal pole kergemat tööd võimaldada ja mu tervis ei pea vastu, kas siis tööandja peab esitama kirjaliku avalduse sellekohta, et tal pole kergemat tööd võimaldada või piisab ka suulisest vastusest? See leht on mul viidud ära tööle, kus on kirjas, mida ma teha võin jne…

Küsin, sest arst ütles,et piisab ka suulisest vastusest, et tal ei ole võimaldada kergemat tööd ja nad saavad väljastada haiguslehe. Arst ütles,et enamik töökohti ütleb suuliselt. Kas see on tõesti nii? Tahan asjas kindel olla, et pärast mingeid probleeme ei tuleks.

Aitäh kõigile, kes vaevusid vastama!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli suuline 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingit vastust tööandja kuhugi esitama ei pea.
Sina ütled arstile, et kergemat tööd ei olnud ja oled dekreedini täiesti kodus st haiguslehel.

Sina saad nagunii iga 30p järel haiguslehe, esitad tööandjale ja tema toimetab Haigekassasse(nii siis kui kergem töö leitakse kui siis kui ei leita).

Kui tal ON kergemat tööd ja saad palka, kirjutab ta saadud palga nr sellele lehele ja siis maksab Haigekassa JUURDE kuni eelmise aasta keskmiseni.

Kui kergemat tööd pole ja sa palka ei saa, siis puudub lehel saadud palga suurus ja Haigekassa maksab 70% eelmise aasta keskmisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööandjal pole kergemat tööd

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.