Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töögraafik peale lahkumisavaldust

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Töögraafik peale lahkumisavaldust

Postitas:

Olen oma praeguses töökohas katseajal ning andsin lahkumisavalduse. Tegemist on asutusega, kus on summeeritud tööaeg ning mul on praegu mõned miinustunnid, mis siis tööandja peaks kinni maksma kui ma ära lähen. Nüüd aga tööandja otsustas keset kuud graafikut nii muuta, et ma nende kahe nädalaga, mis mul jäänud on miinustunnid nulli saaksin. Töölepingus on ka kirjas, et iga kuu graafik tuleb nädal aega enne uut kuud. Kas tal on õigus niimoodi poole kuu pealt hakata graafikut muutma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.07 13:08; 15.07 22:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas selle paari tunni pärast on mõtet jonnida?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töö graafikut võib muuta kokkuleppel ehk kui tööandja tuleb Sinu juurde ja Sa oled nõus muudatustega.

Kui läbirääkimise oskused puuduvad siis Sinu kasuks ei pea tunde tegema ja nende kahjuks peavad välja maksma.

Sildu pole mõtet põletada – kui asi paaris töötunnis soovitan ära teha kui asi rohkemas mine rääkima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinustunnid ehk siis alatunnid, sest ületunnid ei saa kuidagi miinusega tähistatud olla. Kui on tekkinud alatunnid, siis firma poolt ülim vastutulek lasta sul need veel ära teha, palka oled nende eest ju ilmselt juba saanud, kui töötad kindla kuupalgaga. Juhul, kui neid tunde tõesti teha ei taha, peab firma su lõpparvest vastava summa kinni, mitte ei maksa peale tegemata jäänud töö eest.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu pole ainult paari tunniga vaid neid on ikka rohkem.

Ja viimase teadmiseks, et kalendaarsest tööajast puudujääv osa ehk alatunnid tuleb tasustada TLS § 35 alusel keskmise töötasuga ja ületundide eest peab aga tööandja töölepingu lõppemisel tasuma 1,5kordse töötasu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.07 13:08; 15.07 22:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Töögraafik peale lahkumisavaldust

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.