Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööharjutus

Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )

Teema: Tööharjutus

Postitas:
Kägu

Ja mis siis? Läheb siis tagasi 90 päeva pärast või otsib niikaua töökoha. Ikka parem, kui lollakalt riisuda mingeid lehti.

Tööaharjutusele saadetaksegi need, kes on üle aasta töötud olnud, ega keegi ei käsi seal nii kaua arvel olla. Suurem osa leiabki ju palju varem töö. Need on üksikud erandid, kes ei leia või need, kes ei soovigi. Mingit kohustust seal arvel olla pole.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis siis? Läheb siis tagasi 90 päeva pärast või otsib niikaua töökoha. Ikka parem, kui lollakalt riisuda mingeid lehti.

Ja miks siis kohe töökohta ei otsi, selle asemel et lollakalt lehti riisuda? Kohutav ikka, millised siidikäpad maksumaksja raha eest töötuna arvel on. Jääb mulje, et lehtede riisumine on mõne jaoks maailma lõpp. Minu meelest võiks neid toetuse saajaid palju rohkem tööle harjutada, siis ehk ei taheta enam nii väga töötud olla. Iseasi on koondamise järel töötukindlustusest elamine, sellised “vaheaastad” on igati ok.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis siis? Läheb siis tagasi 90 päeva pärast või otsib niikaua töökoha. Ikka parem, kui lollakalt riisuda mingeid lehti.

Tööaharjutusele saadetaksegi need, kes on üle aasta töötud olnud, ega keegi ei käsi seal nii kaua arvel olla. Suurem osa leiabki ju palju varem töö. Need on üksikud erandid, kes ei leia või need, kes ei soovigi. Mingit kohustust seal arvel olla pole.

Ilmselt paljud arvel olijad on need, kellele on määratud tervise pärast osaline töövõimetus. Aktiivusnõudena on töötuna arvelolek neile vajalik raha saamiseks. Pole küll otseselt kohustuslik aga kes siis ikka rahast ilma tahab jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt paljud arvel olijad on need, kellele on määratud tervise pärast osaline töövõimetus. Aktiivusnõudena on töötuna arvelolek neile vajalik raha saamiseks. Pole küll otseselt kohustuslik aga kes siis ikka rahast ilma tahab jääda.

Jah, erinevaid põhjuseid on, miks ollakse pikalt arvel. Ma vastasin lihtsalt sellele, kes siin ülbab, et mis mõttes, ma ei lähe sinna riisuma, võtku siis arvelt maha. Ei peagi minema riisuma ja arvel ka ei pea olema, kui ei meeldi. Ju seal on need inimesed, kellel pole muud võimalust ja kõik ei pea ka riisumist mingiks eriliselt alandavaks tegevuseks, nagu siin pooled näivad arvavat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma imestan, kuidas meil üldse mingeid töötuid on, kui vaatan pakkumisi FB ehitustööde grupis. Seal on küll kõik töömehed nii suurelised, ükski tasu pole piisav. Täna üks ütles, et päevatasuks tahab 300 eurot saada mingite lagede värvimise eest. Teine teatas, et kui naine on tellija, siis korrutab tasu kahega, sest need ju millestki aru ei saa. Iga jorss, kes pole elus tööl käinud, tahab ka ulmesummasid saada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis see töötukassa siis teha saab?

Lõpetab ära arveloleku, siis sul haigekassat enam pole ja muid teenuseid ka ei ole võimalik saada.

Mis teenuseid siis ei saa, ei tea? Milleks ajada sellist juttu? Täpsemalt siis mida ei saa? Haigekassa kaob korraks ja 30 päeva möödudes saab selle ka tagasi, kui uuesti arvele võtta.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teenuseid siis ei saa, ei tea? Milleks ajada sellist juttu? Täpsemalt siis mida ei saa? Haigekassa kaob korraks ja 30 päeva möödudes saab selle ka tagasi, kui uuesti arvele võtta.

Kui kaks korda järjest tööotsmiskava ei täida ja sinu arveleolek ära lõpetatakse, siis sa ei saa enam kolme kuu jooksul uuesti arvele ennast võtta ja haigekassat ka ei ole. Töötukassa pakub koolitusi, karjäärinõustamist, ettevõtlustoetust jne. Erivajadusega inimestele pakub:

  • abistamine tööintervjuul näiteks kuulmis- või kõnepuude, aga ka muude suhtlemistakistuste puhul;
  • tööruumide ja -vahendite kohandamise kulude hüvitamine;
  • tööks vajaliku abivahendi tasuta kasutada andmine;
  • tugiisikuga töötamine – abi tööellu sisse elamisel, õigete võtete omandamisel ja täitmisel, töö planeerimisel ning suhtlemisel, eesmärk on aja möödudes võimalikult iseseisvalt töötada;
  • kaitstud töö – vähenenud töövõimega inimene saab teha võimetekohast tööd talle sobivas tempos ja tema erivajadusi arvestavas töökeskkonnas, kus on tagatud vajalik juhendamine, nõustamine ja abi;
  • kogemusnõustamine –inimest nõustab sarnase erivajadusega inimene, kellel on positiivne tööalane kogemus;
  • tööalane rehabilitatsioon – valmistab ette tööeluks ning toetab tööleasumist ja töötamist;
  • tööandjate nõustamine ja teavitamine;
  • tööandjale tööturukoolituse hüvitamine.

Minu arust päris palju teenuseid pakutakse. Kui pole huvitatud ja haigekassat ka pole tarvis, pole mingit kohustust seal arvel olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti julm, töötud on varem makse maksnud ning täiesti toetuse välja teeninud. Ausalt, kui mind pandaks kuskile lehti riisuma teeksin ma neil elu põrguks, sooviks, et wc oleks lähedal ning saaks iga 15min käja. Muidugi sooviks tööriideid, mitte kasutatud rämps ja eraldi riietus ruumi, kus vahetada. See, et inimesed töötud on, ei peaks neid alandama. Tööharjutusi tuleks teha vastavalt inimese haridusele ning mis tööd soovib/ ja reaalselt vöimalik tulevikus teha. Ma loodan, et suurem osa töötuid ikka näitab meelsust välja.

Minu  naaber kalmistuvaht,  ma ei teadnudki, et riisumine on väga alandav töö. Vastupidi – hea võimalus värskes õhus konte liigutada.

Kui sul on põiega probleem, siis peaksid arsti poole pöörduma, sellise haigusega on keeruline tööd leida, kui pidevalt WC vahet  jooksed.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis teenuseid siis ei saa, ei tea? Milleks ajada sellist juttu? Täpsemalt siis mida ei saa? Haigekassa kaob korraks ja 30 päeva möödudes saab selle ka tagasi, kui uuesti arvele võtta.

Kui kaks korda järjest tööotsmiskava ei täida ja sinu arveleolek ära lõpetatakse, siis sa ei saa enam kolme kuu jooksul uuesti arvele ennast võtta ja haigekassat ka ei ole. Töötukassa pakub koolitusi, karjäärinõustamist, ettevõtlustoetust jne. Erivajadusega inimestele pakub:

  • abistamine tööintervjuul näiteks kuulmis- või kõnepuude, aga ka muude suhtlemistakistuste puhul;
  • tööruumide ja -vahendite kohandamise kulude hüvitamine;
  • tööks vajaliku abivahendi tasuta kasutada andmine;
  • tugiisikuga töötamine – abi tööellu sisse elamisel, õigete võtete omandamisel ja täitmisel, töö planeerimisel ning suhtlemisel, eesmärk on aja möödudes võimalikult iseseisvalt töötada;
  • kaitstud töö – vähenenud töövõimega inimene saab teha võimetekohast tööd talle sobivas tempos ja tema erivajadusi arvestavas töökeskkonnas, kus on tagatud vajalik juhendamine, nõustamine ja abi;
  • kogemusnõustamine –inimest nõustab sarnase erivajadusega inimene, kellel on positiivne tööalane kogemus;
  • tööalane rehabilitatsioon – valmistab ette tööeluks ning toetab tööleasumist ja töötamist;
  • tööandjate nõustamine ja teavitamine;
  • tööandjale tööturukoolituse hüvitamine.

Minu arust päris palju teenuseid pakutakse. Kui pole huvitatud ja haigekassat ka pole tarvis, pole mingit kohustust seal arvel olla.

Mul tuttav pole 20 aastat tööl käinud, koguaeg käib mööda neid töötukassa teenuseid aga pole nendest mitte mingisugust kasu. Konsultandid ja tugiisikud vahetuvad seal kiiremini kui maximas kassapidajad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul tuttav pole 20 aastat tööl käinud, koguaeg käib mööda neid töötukassa teenuseid aga pole nendest mitte mingisugust kasu. Konsultandid ja tugiisikud vahetuvad seal kiiremini kui maximas kassapidajad.

Kui ikka inimene eriti ei soovigi töötada, siis muidugi pole kasu. Konsultandid vahetuvad jah tihti, sest saavad väga vähe palka. Mõned aastad tagasi oli töötasu seal 800 eurot kuus, ehk nüüd on tõusnud. Samas töö on stressirohke, sest selge see, et klientuur pole just kerge. Osa on niisama seal mingit nägu tegemas, aga teised on ju päriselt stressis ja frustreeritud, et tööd ei leia.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti julm, töötud on varem makse maksnud ning täiesti toetuse välja teeninud. Ausalt, kui mind pandaks kuskile lehti riisuma teeksin ma neil elu põrguks, sooviks, et wc oleks lähedal ning saaks iga 15min käja. Muidugi sooviks tööriideid, mitte kasutatud rämps ja eraldi riietus ruumi, kus vahetada. See, et inimesed töötud on, ei peaks neid alandama. Tööharjutusi tuleks teha vastavalt inimese haridusele ning mis tööd soovib/ ja reaalselt vöimalik tulevikus teha. Ma loodan, et suurem osa töötuid ikka näitab meelsust välja.

Minu naaber kalmistuvaht, ma ei teadnudki, et riisumine on väga alandav töö. Vastupidi – hea võimalus värskes õhus konte liigutada.

Kui sul on põiega probleem, siis peaksid arsti poole pöörduma, sellise haigusega on keeruline tööd leida, kui pidevalt WC vahet jooksed.

Miks  ma peaksin kuskil tasuta riisuma 2-3kuud, millest isiklikud kasu ei saa? Oleks mingi palk, siis vb isegi. Mitte pole põie probleeme, vaid elementaarsed töötingimused, mille alla kuulub ka wc. Kui kõikidel inimestel oleks haigekassa, siis töötukassa luniks inimesi, et võtaks ennast arvele ja vb pingutaksid ka rohkem, sest suurem osa on kurtnud, kui mõtetud osa koolitusi on või nad ei saanud seda.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma peaksin kuskil tasuta riisuma 2-3kuud, millest isiklikud kasu ei saa? Oleks mingi palk, siis vb isegi. Mitte pole põie probleeme, vaid elementaarsed töötingimused, mille alla kuulub ka wc. Kui kõikidel inimestel oleks haigekassa, siis töötukassa luniks inimesi, et võtaks ennast arvele ja vb pingutaksid ka rohkem, sest suurem osa on kurtnud, kui mõtetud osa koolitusi on või nad ei saanud seda.

Kas nad õigekirja koolitusi ei ole sulle pakkunud? 😀

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti julm, töötud on varem makse maksnud ning täiesti toetuse välja teeninud. Ausalt, kui mind pandaks kuskile lehti riisuma teeksin ma neil elu põrguks, sooviks, et wc oleks lähedal ning saaks iga 15min käja. Muidugi sooviks tööriideid, mitte kasutatud rämps ja eraldi riietus ruumi, kus vahetada. See, et inimesed töötud on, ei peaks neid alandama. Tööharjutusi tuleks teha vastavalt inimese haridusele ning mis tööd soovib/ ja reaalselt vöimalik tulevikus teha. Ma loodan, et suurem osa töötuid ikka näitab meelsust välja.

Minu naaber kalmistuvaht, ma ei teadnudki, et riisumine on väga alandav töö. Vastupidi – hea võimalus värskes õhus konte liigutada.

Kui sul on põiega probleem, siis peaksid arsti poole pöörduma, sellise haigusega on keeruline tööd leida, kui pidevalt WC vahet jooksed.

Miks ma peaksin kuskil tasuta riisuma 2-3kuud, millest isiklikud kasu ei saa? Oleks mingi palk, siis vb isegi. Mitte pole põie probleeme, vaid elementaarsed töötingimused, mille alla kuulub ka wc. Kui kõikidel inimestel oleks haigekassa, siis töötukassa luniks inimesi, et võtaks ennast arvele ja vb pingutaksid ka rohkem, sest suurem osa on kurtnud, kui mõtetud osa koolitusi on või nad ei saanud seda.

Aga miks sa pead üle aasta töötukassas arvel olema ja selle ajaga endale tööd ei ole leidnud? Töötuna arvel olemine ja “mõttetute koolituste” võtmine ei ole kohustuslik.

+6
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui sul on põiega probleem, siis peaksid arsti poole pöörduma, sellise haigusega on keeruline tööd leida, kui pidevalt WC vahet jooksed.

Mis pagana probleem põiega? Igal inimesel võib vahel tekkida vajadus tihedalt tualetti kasutada, olgu ta siis eelmisel päeval palju vett joonud või tekib muu ootamatu kõhuhäda. Või mõnel naisel on lihtsalt vaja tihedamalt hügieenisidet vahetada. Mind ka huvitab, kuidas see suvalist linna ääremaa parki riisudes korraldatud on?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ohtu nüüd küll ei ole, et teid kuhugi metsa 2-3 kuuks riisuma saadetakse. Tegemist on linnaparkidega, kus antakse ka töövahendid ja küll teid ka pissile lastakse. Aga probleem ei ole selles – endast ollakse nii heal arvamusel. Meenub küll c 15 a tagasi nägin kodulinnas parki riisumas ühte prouat, kes nõuka ajal oli eriülbe müüja poes, kes klähvis ostjatega. Eks siis selline töö toobki maa peale tagasi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 31 kuni 45 (kokku 45 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Tööharjutus