Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööjõuturul maha jäänud

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: tööjõuturul maha jäänud

Postitas:
Kägu

sain 5 aastat tagasi lapse ja jäin temaga koju, nüüd otsustasin tööle tagasi naasta (olen raamatupidaja)
endise firmaga on töösuhe läbi ja kandideerin uutesse kohtadesse. kui vestlusele kutsutaksegi, küsitakse asju, millest ma kuulnudki pole, kõik on miski e-värk, kontorites pole pabereidki enam ning alati on keegi kes on targem ja keda valitakse.
näib et nii kui korra maha jääd, enam ree peale ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas nii, et kui maha jääd, siis ongi lõpp??
5a on pikk aeg, loomulikult kõik areneb. Nüüd tuleb end ree peale aidata. Kui vahepeal üldse end kursis ei hoidnud, siis mine kuskile kursustele enne kandideerimist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine töötukassasse ja küsi lisakoolitusi. Samal ajal võid kandideerimistega jätkata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oota nüüd, 5 aastaga see hüpe nüüd küll nii suur ei saa olla nagu sa kirjeldad. Kõik need e-värgid olid varemgi juba olemas. Ja kui sul ongi vaja ennast mõne spets programmiga kurssi viia, siis enamasti on need kõik nii lihtsad, et saab käigu pealt, pole vaja mingeid pikki koolituspäevi ja pikka eelpraktikat.

See, et ei kutsuta vestlustele – lõviosa inimesi ei kutsuta, sellest püüa mitte heituda. Perekoolis on küll ohtralt neid, kes räägivad sellest, kuidas nad said töö mängleva kergusega, aga on ka palju neid, kes räägivad just sellisest kogemusest, et teevad ja saadavad ja isegi ei vastata midagi, rääkimata kuskile kutsumisest.

Soovitan sul läbida mingi enda erialale vastav täiendkoolitus. Kui tunned end ebakindlalt, vaata siia näiteks: https://www.hm.ee/et/tegevused/taiskasvanuharidus/tasuta-kursused

Võib-olla aitab see sul kuidagi tööeluga edasi minna? Seal on neid kursuseid igasuguseid, ka kontoritöötajatele sobilikke.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

raamatupidamises on uus asi e-arved – selles mõttes on õigus. Ja kuni suvest muutub e-arvete esitame avalikule sektorile kohustuslikuks, siis ilmselt peagi tuleb ka erasektor 95% ulatuses järgi ja seetõtut oluline.

E-arved siis ei ole suvalised elektroonilised arved, vaid masinloetavad arved.

Soovitan nagu eespoolgi üks, töötukassa kaudu koolitust küsida. Võibolla ka tööpraktikat.

Ma ise olin ka just 4a lapsehoolduspuhkusel, töökoht küll alles, aga endal soov tööd vahetada ja just sel eesmärgil läksin ka kohe töö kõrvalt kooli, et end kiiresti konkurentsivõimlesieks muuta 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole küll märganud, et keegi teeks e-arvete koolitusi. Normaalse programmi puhul pole raamatupidaja selle e-arvega seoses ka midagi eriti keerulist.

Mis töötukassa tööpraktikasse puutub, siis raamatupidaja tööpraktikast pole küll kuulnud. Tööpraktika tähendab üldreeglina seda, et võetakse inimene tasuta tööd tegema (päeva stipiendium on väiksem kui päevaprae hind tavaliselt, kilomeetri sõidu eest makstakse 10 senti sõidutoetust), töötukassa maksab praktikakohale selle “koolitamise” eest tasu. Kui praktikaaeg läbi saab, siis üldreeglina osutub praktikant ebasobivaks, sest tööandjal on kasulik sellist orjatööjõudu pidada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

eraettevõtluses on juba ammu e- arved (see ei ole pdf)

Please wait...
Postitas:
Kägu

eraettevõtluses on juba ammu e- arved (see ei ole pdf)

Eks neid e-arveid on varem kasutatud nii erasektoris kui avalikus sektoris, uue aja muudatus on see, et riigiasutused edaspidi võtavadki vastu ainult e-arveid. Eraettevõtluses sellist tingimust ei ole, et kas e-arve või ei saa üldse arvet esitada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Soovitaks ka end koolitada, vahet pole kas ametioskuste värskendamiseks või uude valdkonda suundumiseks. Paraku näitavad tööotsijate arvud, et raamatupidajaid on meie meel märksa rohkem kui töökohti raamatupidajatele. See ei pruugi su otsinguid ülearu lihtsustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu ettevõtte raamatupidaja ütles kord, et raamatupidamise töö on käige raskemaid, just seetõttu, et raamatupidaja peab end KOGUAEG (ka töölt kõrval olles nt lapsega) hoidma kursis KÕIKIDE uuenduste, seaduste ja määrustega. temalt küsitakse ju esimesena uute seaduste, määruste jms muudatuste kohta. Lisaks, pidevalt pidid toimuma mingid muudatused ja raamatupidja peab end nö omast vabast ajast koguaeg koolitama ja harima, et olla “tasemel” raamatupidaja.
Ma arvan, et ükskõik, mis valdkonnast olla 5 aastat eemal, ei saaks enam jätkata nö pooleli jäänud koahlt. Võta uuesti kursused ja vii end asjadega kurssi. Nüüd juba tead, et sa oled nö maha jäänud. Aga põhimõtted on ju sul endiselt selged ja nende epale uut infot õppida ei ole raske. Edu!

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. tööjõuturul maha jäänud