Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kontrolliv töökaaslane

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kontrolliv töökaaslane

Postitas:
Kägu

Juba pikemat aega olen pidanud töötama inimesega, kes kipub tööl päris palju dikteerima, pärima, otsustama jne. Olukord on muutunud väsitavaks ja ma tõesti ei viitsi enam pidevalt põhjendada ennast.
Nt kõik tööülesanded võtab ta ka alati enda peale ja igale sissetulevale kirjale tahab ise vastata (okei, mis on muidugi tore entusiasm). Lisaks sellele, kui keegi peab nt lahkuma töölt varem või minema arsti juurde siis uurib ja puurib järjest, et miks, mis kell tagasi jne. Miks puutub see temasse? Tööpositsiooni poolest ei ole kuidagi kõrgemal kohal.

Töörahu huvides ei hakka inimest sinna samusesse saatma, kuna tuleb ka edaspidiselt koos töötada, kuid paraku hakkab kannatus katkema. Tööd hetkel vahetada ei tahaks.
Ehk on soovitusi selles osas või kellelgi endal kokkupuuteid sellise töökaaslasega?

+5
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga saada perse?

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nädalavahetusel mõtlevad nii paljud töö peale, et siin korraga nii mitmeid töökaaslaste teemasid on?

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ehk sa jääd hiljaks, käid kauem lõunal, lahkud varem? samas veeretad sujuvalt oma väheseidki ülesandeid naeratades “saad sa mind aidata” temale kaela? vot mul on selline kolleeg ja tõesti- ühel päeval ma ütlen talle näkku ka, mis ma arvan

+14
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas te küll kõigest probleemi suudate välja imeda?

+7
-5
Please wait...

Postitas:
kitah

kuna selliseid tööteemasid juba nii mitu on, siis tundub, et keegi treib libasid igast võimalikust aspektist. veider aga, et eelmine selline teema tõsteti mitte tööelu alla, vaid pereelu alla. kas see on siis pereelu, kui tüütu kolleeg oma klubitamisi valgustab ja teemaalgatajal tööd teha ei lase oma lõputu plädisemisega?

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on üks selline. Enamus meist on 20-30 vahel ja tema hakkab pensionieale vaikselt lähenema. Kuna me oleme temast nii palju nooremad, siis ta alatihti kipub meid tööalaselt õpetama, kuigi me oleme ametikohalt temaga samal pulgal. Tuleks sealt siis midagi tarka, aga eriala, mille peal me oleme, on viimase 20 aasta jooksul tänu tehnoloogiale teinud kõva hüppe ning tema ei ole eriti ennast täiendanud. Seega tema õpetused sobiksid rohkem 20 aasta tagusesse aega. Ükskord hakkas lampi puhkenurgas õpetama kolleegi taldrikut “õigesti” pesema. Teinekord otsisime googlest infot, kuidas ühte taime hooldada ja tema kohe kõrvallauast sõitis vestlusesse sisse ja kukkus õpetama. Kolmandal korral oli üks kolleeg beebiootel ja ta kukkus ta kallal tänitama, et sööb rasedale sobimatuid asju.

Kohutav inimene. Me ei jõua ära oodata, mil ta ükskord pensionile läheb, aga sinnani on veel ikka aega.

+3
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohutav inimene. Me ei jõua ära oodata, mil ta ükskord pensionile läheb, aga sinnani on veel ikka aega.

Oodake edasi. Mul tervis hea, ei kavatsegi pensionile minna.

+22
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Emalik kolleeg on ikka see, kes tihtilugu töö juurde küpsetab ja teiste eest hoolitseb. Sinu kolleeg peab ennast lihtsalt asendamatuks.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Emaliku töökaaslase” teemas oleks eeldanud teistmoodi käitumist, see pole mitte emalik vaid kontrolliv. Emalik tähendab hoopis midagi muud.

Selle asemel, et kannatada, mitte midagi öelda ja lõpuks suure tüliga plahvatada, tuleb seda tasapisi, viisakate vastustega tal need kombed ära harjutama hakata- kui see ka alatiseks ei mõju, siis jätab ta sinu kamandamise järele. Räägid nii nagu ikka täiskasvanuga, viisakalt annad teada, et tegelikult ei pea sa talle aru andma, millal lähed ja kust tuled, ei plärtsu aga  teismelise moodi, vaid jääd rahulikuks jne.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Emalik kolleeg on ikka see, kes tihtilugu töö juurde küpsetab ja teiste eest hoolitseb. Sinu kolleeg peab ennast lihtsalt asendamatuks.

Selline ei saa enamasti aru, et teistele ei meeldi selline titeks pidamine.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Emalikkusega pole siin ju küll mingit tegemist!

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nädalavahetusel mõtlevad nii paljud töö peale, et siin korraga nii mitmeid töökaaslaste teemasid on?

See probleem ei kao kunagi, kui töötatakse kollektiivis, kus erinevaid arvamusi, harjumusi, iseloomuomadusi on seinast seina. Juba tööle naastes oodatakse kannatamatult järgmist puhkust. Ainult kodukontor või vähemalt osaline kodus omaette töötamine annab võimaluse avatud kontorist, töökaaslastest, intriigidest korralikult välja puhata.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks sellele, kui keegi peab nt lahkuma töölt varem või minema arsti juurde siis uurib ja puurib järjest, et miks, mis kell tagasi jne.

Kellele te seda siis ütlete?On teil kuskil kontoris sekretär, kes seda infot teab? Lõpuks on kõik majast väljas ja kui keegi küsib millal Mari tuleb, siis ütlete et ei tea?

Peaks piisama kui jätta info et olen ära 2 tundi. Mina annan oma otsesele ülemusele teada et  lähen arstile v on isiklikud ametiasutuses käimised. Samas annan ka teistele teada sellest.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Emalik töökaaslane on lihtsalt väga kohusetundlik töötegija.  Kui teie meeskonnaliikmed töö ajal oma asju käivad ajamas, siis peab ju keegi nende töö ka ära tegema. Väga oluline küsimus ju, mis kell tagasi oled.  Kes siis sinu töö peaks ära tegema.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ehk sa jääd hiljaks, käid kauem lõunal, lahkud varem? samas veeretad sujuvalt oma väheseidki ülesandeid naeratades “saad sa mind aidata” temale kaela? vot mul on selline kolleeg ja tõesti- ühel päeval ma ütlen talle näkku ka, mis ma arvan

Meil ka oli tööl 1 selline viilija, kuus mitu korda oli ühepäevaseid haiguspäevi (tööandja maksis kinni alates 1. päevast). Käis väga pikkadel lõunapausidel, viilis keerulisematest töödest eemale (Ei soovinud neid ka selgeks õppida). Kuna ta oli teise linna kontoris, siis kasutas seda täiega ära, et oli omapäi ja nö ülemuse silma alt ära.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui teie meeskonnaliikmed töö ajal oma asju käivad ajamas, siis peab ju keegi nende töö ka ära tegema. Väga oluline küsimus ju, mis kell tagasi oled.

Vaata, aga see pole samal ametipulgal töötava inimese asi, kus ja miks. TA ju kirjeldaski, et info, mis kell tagasi, on tal olemas, aga tema uurib miks ja kus käidi.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks sellele, kui keegi peab nt lahkuma töölt varem või minema arsti juurde siis uurib ja puurib järjest, et miks, mis kell tagasi jne.

Kellele te seda siis ütlete?On teil kuskil kontoris sekretär, kes seda infot teab? Lõpuks on kõik majast väljas ja kui keegi küsib millal Mari tuleb, siis ütlete et ei tea?

Peaks piisama kui jätta info et olen ära 2 tundi. Mina annan oma otsesele ülemusele teada et lähen arstile v on isiklikud ametiasutuses käimised. Samas annan ka teistele teada sellest.

Eelkõige ülemusele. Aga paraku ta omab ülemuste üle ka võimu.

lisaks veel, me ei ole ka üksteise asendajad, kui üks meist tööl pole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ühte töötajat pole tööl, siis küsivad teised kollegid just otsese kohaloleva kolleegi käest, kus inimene on ja millal tagasi tuleb. Nad ei küsi ülemuse käest. Ja kujuta ette, mina ei ole ka su sekretär, et kõigile seletada. Mina vastan otse, et ei tea ja küsigu otse inimese käest. Ja ärgu minu käest enam küsigu, see pole minu töö.

Miskipärast see ka teemaalgataja-sugustele ei kõlba.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No jumalauta, ütle siis, et mul on ülemusega juba ärakäimised kokku lepitud. Tööülesanded võtab enda peale – see on halb…kuidas? Ma pean siinkohal vaatama seda asja teise nurga alt ka. Mul oli üks töökaaslane (tegelikult natuke kõrgemal, vastutaval kohal), kes lubas endale pidevalt mitmetunniseid lõunapause, arvukaid kohvi- ja niisama diivanil vedelemise pause ning “arstivisiite”, kust tuldi alati tagasi värske maniküüri või käevangus rippuvate ostukottidega. Kuna maksti tunnipalka, siis olin ma ka üks hetk see töökaaslane, kes aeg-ajalt mühatas, et “mis arstile seekord siis minek” või “said ka aega lõunapausilt tagasi tulla”.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelkõige ülemusele. Aga paraku ta omab ülemuste üle ka võimu. lisaks veel, me ei ole ka üksteise asendajad, kui üks meist tööl pole.

Sel juhul ongi õige vastus, et ülemuse loal oled majast väljas. Samas su äraolekul need sissetulevad kirjade  lahendavad teised töötajad?

Muidugi ei tohiks küsida, et MILLISE arsti juurde täpselt lähed, sest nii detailselt ei pea vastama. Minul juhtub sellist pikemat lõunat või pool tundi varem ära minemist max 2-3x aastas. üritan alati käia puhkuse ajal kõik kontrollid läbi.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Juba pikemat aega olen pidanud töötama inimesega, kes kipub tööl päris palju dikteerima, pärima, otsustama jne. Olukord on muutunud väsitavaks ja ma tõesti ei viitsi enam pidevalt põhjendada ennast.

Nt kõik tööülesanded võtab ta ka alati enda peale ja igale sissetulevale kirjale tahab ise vastata (okei, mis on muidugi tore entusiasm). Lisaks sellele, kui keegi peab nt lahkuma töölt varem või minema arsti juurde siis uurib ja puurib järjest, et miks, mis kell tagasi jne. Miks puutub see temasse? Tööpositsiooni poolest ei ole kuidagi kõrgemal kohal.

Töörahu huvides ei hakka inimest sinna samusesse saatma, kuna tuleb ka edaspidiselt koos töötada, kuid paraku hakkab kannatus katkema. Tööd hetkel vahetada ei tahaks.

Ehk on soovitusi selles osas või kellelgi endal kokkupuuteid sellise töökaaslasega?

Töölt varem lahkumine ehk siis vähem töö tegemine mõjutab ju ometi kõiki inimesi. KÕIKI. Miks peaks see, kes tööle jääb, riskima sellega, et jääb tööta, kui töö jääb tegemata. Kindlasti on see kõigi tööliste asi, et töö ajal tehtaks tööd ja kui on vaja minna arstile, võtad VABA PÄEVA enda arvelt.  See nõukaaegne tööaja enda asjadeks kasutamine võiks juba äralõppeda. Kui ei ole huvi töötada, mine minema, tee oma firma ja rüga siis enda heaks niipalju kui kulub ja mitte keegi ei õienda, kui ei tee tööd.  Antud juhul leian, et su töökaaslasel on õigus seista oma töökoha eest ja teha tõesti tööajal tööd.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on osadel töötajatel komme saata kogu kollektiivile (14 inimest) meil, et käin paar tundi ära, lähen arstile. Minu jaoks täiesti arusaamatu tegu. Mida see info peaks mulle andma? Töö iseloom on selline, et sellest ei muutu kellegi jaoks mitte midagi, kas keegi käib korraks ära või mitte. Ja isegi kui sõltuks, siis … kui on vaja käia, siis on vaja. Mis sellest ikka teistele aru anda. Ülemusele ütlemisest piisab ju täiesti.

Kui ma lähen arstile, siis ütlen kolleegidele (neid on kolm), kellega ma ühes toas olen. Mitte, et peaks selgitama, aga me saame kõik väga hästi läbi ja arutame palju ka tööväliseid asju. Kui keegi tööle hiljaks jääb, siis ikka küsime miks, kui ta tööle jõuab… jne. Aga seda mitte kontrollimise mõttes, vaid pigem tunneme normaalsuse piiresse jäävat huvi üksteise asjade ja tegemiste vastu.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Töölt varem lahkumine ehk siis vähem töö tegemine mõjutab ju ometi kõiki inimesi. KÕIKI. Miks peaks see, kes tööle jääb, riskima sellega, et jääb tööta, kui töö jääb tegemata. Kindlasti on see kõigi tööliste asi, et töö ajal tehtaks tööd ja kui on vaja minna arstile, võtad VABA PÄEVA enda arvelt. See nõukaaegne tööaja enda asjadeks kasutamine võiks juba äralõppeda. Kui ei ole huvi töötada, mine minema, tee oma firma ja rüga siis enda heaks niipalju kui kulub ja mitte keegi ei õienda, kui ei tee tööd. Antud juhul leian, et su töökaaslasel on õigus seista oma töökoha eest ja teha tõesti tööajal tööd.

Asi ei ole enam puhtalt tööasjade aru andmisel, ta küsib ka isiklikukmaid asju, mis pole tööga kuidgi seotud.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eelkõige ülemusele. Aga paraku ta omab ülemuste üle ka võimu.

😀 Öelge lihtsalt “Ära uuri elu!”.

Ise ju seda infi jagate ja siis olete pahased. Kehtestada ennast ei oska või?

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No jumalauta, ütle siis, et mul on ülemusega juba ärakäimised kokku lepitud. Tööülesanded võtab enda peale – see on halb…kuidas? Ma pean siinkohal vaatama seda asja teise nurga alt ka. Mul oli üks töökaaslane (tegelikult natuke kõrgemal, vastutaval kohal), kes lubas endale pidevalt mitmetunniseid lõunapause, arvukaid kohvi- ja niisama diivanil vedelemise pause ning “arstivisiite”, kust tuldi alati tagasi värske maniküüri või käevangus rippuvate ostukottidega. Kuna maksti tunnipalka, siis olin ma ka üks hetk see töökaaslane, kes aeg-ajalt mühatas, et “mis arstile seekord siis minek” või “said ka aega lõunapausilt tagasi tulla”.

Kas see pole mitte ülemuste ülesanne?  Kindlasti pole minu asi uurida, kes kus lõunal käib. Ma pole nuhk Albert. Minu asi on, et minu tööülesanded oleks täidetud. Teiste asjad on nende enda mure ja vastutavad enda eest ise.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

sellisel aktivistil on soov teie vaheülemuseks saada. Meil oli ka selline “tubli” tööl, kõik teiste ideed presenteeris enda omadeks jne. Lõpuks tehtigi ülemuseks, kuna ta on ju nii tubli. Väkk. Alluvatel null respekt selliste suhtes

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas see pole mitte ülemuste ülesanne? Kindlasti pole minu asi uurida, kes kus lõunal käib. Ma pole nuhk Albert. Minu asi on, et minu tööülesanded oleks täidetud. Teiste asjad on nende enda mure ja vastutavad enda eest ise.

Tegu ei olnud kontoritööga, et igaüks nokitseb ise ja peaasi, et töö oleks tehtud. Selle töö puhul ei olnud koha peal ülemust, kes ärakäimisi lubas või silma peal hoidis. Ja kuidas see pole minu mure, kui mina pean üksi tegema mitme inimese tööd, kui teine kooserdab niisama pool päeva ringi ja saab selle eest veel palka ka? Ma ei hakka lähemalt tööd tutvustama, aga see oli seotud klienditeenindusega, mis tähendab et üks rabab kuni teine käib ripsmetehniku juures (nagu öeldud, siis tunduvalt kauem kui lõunapausiks ette nähtud). Ma ei ole kaebaja inimene ja soovisin kollektiivis häid suhteid hoida, aga mõelge nüüd natuke kastist välja – mõnikord on ühe omavolilised käigud vägagi teiste asi.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tehke järgmisel koosolekul ettepanek kasutada nt Outlooki kalendrit, kuhu igaüks paneb oma käimised ja saab seda jagada kolleegidega?

0
-1
Please wait...

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kontrolliv töökaaslane