Esileht Ilu ja tervis Töökaaslasel koroona

31 postitus (kokku 31)

Teema: Töökaaslasel koroona

Postitas:

Selleks et inimesed haigena tööle ei läheks, muudeti ajutiselt isegi haigushüvitise korda, aga siin kommentaare lugedes, kuidas teadlikult haigena ja nakkusohtlikuna tööl käiakse, tundub, et paljudele on see 1 päev saamata tulu tähtsam, kui enda ja lähedaste, kolleegide ja kõigi teiste inimeste tervis.

https://www.haigekassa.ee/inimesele/haigekassa-huvitised/haigushuvitis-010121-300421

Samamoodi, teisest päevast makstakse ju hüvitist ka karantiinis olijatele. Kas tõesti see ühe päeva raha on tähtsam, kui elu ja tervis, et seda võimalust ei kasutata?

Ma kindlasti ei poolda haigena tööl käimist, aga haigusraha on 70% palgast. Kui täispalk on 650-700 eurot (nagu nt. minul), siis kuidas peaks hakkama saama, kui 30% sellest kaob? Üürimakseid ja kütte/elektri-arveid ju ei vähendata. Selle juures on suht tähtsusetu, mitmendast haiguspäevast raha makstakse.

Minul on oma kodu ja rahaline tugi mehe poolt ning lapsi mul pole, seega pole haiguslehe võtmine probleem. Samas on mul üksikemast töökaaslane, kes elab üürikas koos kahe teismelisega. Ta tõesti võtab haiguslehe alles siis, kui enam voodist välja ei saa. Pigem ta kasutab haigestumisel puhkuse- ja lapsepäevi, kui võtab haiguslehe.

Muidugi, selle üksikema jutuga võib kõike välja vabandada, see on nagu Perekooli meieisapalve, alati varnast võtta. Teiste koroonasse nakatamist, karantiini mitte jäämist… Palju neid üksikemasid siis on? Vaevalt et kõigis asutustes, kus ohutusele sülitatakse, ainult üürikorteris elavad üksikemad töötavad. Ja mida see üürikas üksikema teeb, kui ise koroonaga haiglasse satub, kui saab koroona mõnelt töökaaslaselt, kes mõtleb nagu ta isegi, et haiguslehte võetakse ainult siis, kui surm silme ees? Mida rohkem selliseid enda hoolimatuse väljavabandajaid on, seda hullemaks olukord läheb. Kõigi jaoks. Haiglad täituvad kiiresti, plaaniline ravi on suures osas seiskunud, kiirabi vajavad inimesed peavad tunde ootama ja ikka vabandatakse välja üldist lollust ja hoolimatust.

Kui siin Perekoolis on olnud mõni teema sellest, kas koolilaste distantsõppele jätmine oli õige otsus või mitte või et kas ka nooremad õpilased peaks koju jääma, siis on karjakaupa neid, kes ohivad, et mõelge, mis saab, kui laps toob koolist koroona ja kodus on äkki eakas vanaema või astmahaige õde jne. Nüüd, kui on juttu haigena tööl käimisest, ei ohi keegi, et mis saab, kui see haigena tööl käiv inimene viib viiruse koju oma eakale emale või astmahaigele lapsele, või mis saab, kui selle haigena tööle läinud inimese töökaaslane on näiteks diabeetik, kelle jaoks koroona võib surmaga lõppeda. Kas üürikorteris elaval üksikemal on moraalne õigus töökaaslasi nakatada? Minu arust mitte.

Ära lahmi. Üksikema oli vaid näide. Ka lastetule ja üksi elavale madalapalgalisele inimesele on 30% sissetuleku kaotus katastroof. Meie ettevõttes võtavad haiguslehte need, kellel on kodune toetus- mees või vanemad aitavad. Need, kes peavad üksi hakkama saama või veel hullem- teisi ülal pidama, ei ole kunagi haiguslehel. Nii oli see juba enne koroonat.

Kõlab julmalt, aga kui sul on valida, kas teoreetiliselt kedagi nakatada või jääda ilma oma kodust, siis selge kumb otsus tehakse.

Ma ei lahmi, ma olen vihane. Et inimestel on mis iganes vabandused, peaasi et kõrvale hiilida vastutusest. Ka minu palk on alla Eesti keskmise, on kaks last kasvatada ja pangalaen kukil, aga olen vahepeal lisatööd teinud, koonerdanud, et oleks säästud just nimelt sellisteks juhtumiteks, kui on vaja haigusleht võtta.

Aga noh, ise teate, lasete töökaaslastel tõbistena tööl käia, testima keegi ei lähe, lõpuks jõuab see ringiga tagasi. Mida rohkem haiged tööl, seda suurem tõenäosus, et lõpuks peaaegu kõik haigeks jäävad.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.03 11:02; 07.03 16:50; 07.03 20:58; 08.03 09:04;
To report this post you need to login first.
31 postitus (kokku 31)


Esileht Ilu ja tervis Töökaaslasel koroona